Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Umestitev zvoĆØne naprave v dnevno sobo
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Igden



Pridružen/-a: Čet Avg 2021 12:42
Prispevkov: 6
Kraj: Slovenj Gradec

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 03, 2021 22:44    Naslov sporočila: Umestitev zvoĆØne naprave v dnevno sobo Odgovori s citatom

Pozdravljeni.
Sicer sem nedolgo nazaj tukaj spraŔeval, kaj kupiti, potem pa sem pogruntal, da je pravo vpraŔanje: kako maŔinerijo umestiti v prostor.
Prilagam skico tlorisa dnevne sobe.
Torej, ali je bolje, da si za posluÅ”anje glasbe omislim drugo zadevo, kot za ozvoĆØenje TVja, in jo postavim na/ob steno nasproti TVja?
Rad bi namreĆØ, da zvok gre v prostor, v stanovanje, ne da se najprej odbije od stene nad kavĆØem in bo pri kuhinjski mizi že ĆØisto popaĆØen.
Oziroma, ĆØe vpraÅ”anje zastavim bolj odprto... Kako bi si vi uredili ozvoĆØenje v takÅ”ni sobi, ne da bi premikali pohiÅ”tvo? Smile

Prosim vas za mnenje in nasvet.
Hvala.


_________________
Don't panic.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 04, 2021 08:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najbolj važno je verjetno kako se sliÅ”i na kavĆØu. Za posluÅ”anje radia med tem ko zlagaÅ” posodo v kuhinji je verjetno vseeno.
ƈe je možno vse prestaviti, lahko probaÅ” postavitev na steni z knjižno polico.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 04, 2021 16:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

VpraÅ”aj Ženo-kobro, kako in kaj si lahko privoÅ”ĆØiÅ”. ZvoĆØnike postavi ob TV in ne doktoriraj. RabiÅ” par vrhunskih satelitov in en zadovoljiv sub, zadnji kanali so bebavi in nepotrebni. ƈe bi se s tem predano ukvarjal, ne bi spraÅ”eval na forumu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 04, 2021 21:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NihĆØe ne ve, kakÅ”no "maÅ”inerijo" imaÅ” in kaj ta sploh poganja.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Aleksander44



Pridružen/-a: Čet Avg 2020 17:55
Prispevkov: 286
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 05, 2021 17:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

joztom je napisal/a:
zadnji kanali so bebavi in nepotrebni. ƈe bi se s tem predano ukvarjal, ne bi spraÅ”eval na forumu.


Bebavo in pokroviteljsko mnenje. TV ni HiFi in zadnji kanali so zelo smiselni. Ne samo zadnji, tudi stropni dodajo kvaliteto doživljanja. In ni treba vsakemu biti ekspert, da kaj vpraŔa na forumu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 06, 2021 06:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Satisfaction guaranteed
https://www.klipsch.com/products/the-sixes
+ Klipsch subwoofer
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 06, 2021 09:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ce bi kavc in TV zamenjal bi bilo lazje....izbiras lahko le med vecjim in manjsim zlom.
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
matej



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 18:07
Prispevkov: 574
Kraj: laŔko

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 06, 2021 12:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zvoka, ki prihaja iz dnevne sobe skozi prehod v kuhinjo, jaz ne bi oznaĆØil kot popaĆØenega. To je paĆØ zvok iz sosednje sobe. Very Happy
Alternativni predlog: dodatna zvoĆØnika npr. na nasprotni strani stene kjer je TV, ki se vklapljata po potrebi (A+B sistem).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bojan VarjaĆØiƦ Rajko



Pridružen/-a: Pon Sep 2019 14:06
Prispevkov: 81
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 06, 2021 12:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fajn bi bilo napisat Ŕe mere prostora.

Za posluÅ”anje glasbe mi deluje najbolje pozicija zvoĆØnikov med TV in kavĆØem, usmerjeno proti knjižni omari, kjer potem ti sediÅ” (odvisno, kje se ti najbolje sliÅ”i, morda tik ob omari ali malo stran), saj ti ta omara lepo absorbira in tudi razprÅ”i zvok. ƈe imaÅ” možnost premikati zvoĆØnike...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 06, 2021 12:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bojan VarjaĆØiƦ Rajko je napisal/a:
Fajn bi bilo napisat Ŕe mere prostora.

Za posluŔanje... usmerjeno proti knjižni omari... saj ti ta omara lepo absorbira in tudi razprŔi zvok.


POLICA. Rolling Eyes
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Aleksander44



Pridružen/-a: Čet Avg 2020 17:55
Prispevkov: 286
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 06, 2021 19:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Trenutno ima hudo nesimetrijo prostora. ƈe je polica samo ena polica ima levi odboj, ĆØe je knjig veliko pa difuzor. ƈe bi premestitev dovoljevala, bi TV prestavil na steno knjižne police. KavĆØ toliko stran od okna, da bi med kavĆØ in okno priÅ”la pisalna miza.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bojan VarjaĆØiƦ Rajko



Pridružen/-a: Pon Sep 2019 14:06
Prispevkov: 81
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 07, 2021 07:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

luka79 je napisal/a:
Bojan VarjaĆØiƦ Rajko je napisal/a:
Fajn bi bilo napisat Ŕe mere prostora.

Za posluŔanje... usmerjeno proti knjižni omari... saj ti ta omara lepo absorbira in tudi razprŔi zvok.


POLICA. Rolling Eyes


Pa res... LOL
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bojan VarjaĆØiƦ Rajko



Pridružen/-a: Pon Sep 2019 14:06
Prispevkov: 81
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 07, 2021 10:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mi tle nekaj debatiramo, kje je pa Igden?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 10, 2021 08:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bojan VarjaĆØiƦ Rajko je napisal/a:
Mi tle nekaj debatiramo, kje je pa Igden?


V BigBangu Shocked
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Igden



Pridružen/-a: Čet Avg 2021 12:42
Prispevkov: 6
Kraj: Slovenj Gradec

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 14, 2021 22:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za vse odgovore. V Big Bangu Ŕe nisem bil Smile Tako da maŔinerije Ŕe nimam.
ƈe bo kdo Å”e pripravljen komentirat, lahko povem Å”e naslednje:
- Premikanje pohiŔtva ne pride v poŔtev.
- Knjižna polica so pravzaprav knjižnE policE Smile nisem se natanĆØno izrazil. Jih je pet in segajo od stene do stene in na njih je veliko knjig, nekaj rož, malo igraĆØ itn.
- TV gledam precej manj kot posluÅ”am muziko, zato mi je pomembnejÅ”e, da imam dobre in primerno postavljene zvoĆØnike za posluÅ”anje glasbe. Po drugi strani pa moram tudi TV malo zvoĆØno podpreti, ker tole zdaj je niĆØ od niĆØ. (Za TV mogoĆØe soundbar, za muziko pa seveda nekaj boljÅ”ega, ne vem ...).
- Skica prostora bi lahko bila boljŔa. Stena, na kateri so police, je nekoliko daljŔa - prostor ni tako podolgovat, kot na sliki. Stena, na kateri je TV, meri 195 do knjižne police - na sliki ni videti tako. Prehod v jedilnico je 175.
- BodoĆØi ženi se fuĆØka za zvoĆØnike in vse, kar spada zraven, med prijatelji nimam pametnega sogovornika za te zadeve, pa tudi sam (oĆØitno) nisem avdiofrik, zato spraÅ”ujem na forumu.

Hvala.
Igden
_________________
Don't panic.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe