Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kvaliteta DVD medijev pri nas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Video oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 25, 2009 23:45    Naslov sporočila: Kvaliteta DVD medijev pri nas Odgovori s citatom

Zdaj mi je pa prekipelo... KupiÅ” pri nas DVD, kjer zadaj na ovitku piÅ”e: audio 5.1 English, subtitle ta in ta... Potem ta DVD vtakneÅ” v predvajalnik, pa napiÅ”e 2.0 stereo. Da ne bi sluĆØajno priÅ”lo do napake, ga vtaknem Å”e v drugi predvajalnik... Isto... Se pravi, me nategujejo (oprostite izrazu), ko napiÅ”ejo nekaj, ĆØesar potem ni... Telefoniram na založbo... Pogovor gre nekako takole: Veste, da na vaÅ”ih DVD-jih piÅ”e eno, realnost pa je drugaĆØna... Ja veste, se zgodi napaka... Ja oprostite, se vam pa to veĆØkrat dogaja, a ne? Kako to mislite? Ja veĆØina vaÅ”ih DVD-jev je takÅ”na... Kako pa lahko kaj takega reĆØete? Ja, preizkusil sem jih... Ja, žal vam ne morem pomagati...
Pregledal sem ca 500 DVD-jev, ki jih imam v lasti. Ta simptom se pojavlja le pri DVD-jih, kupljenih pri nas. Pri tujih tega nisem opazil... Da pa ne govorim o sliki... Sploh ĆØe pogledam npr risanke za otroke... Nekateri DVD-ji zgledajo take kvalitete, kot so piratski filmi iz Hong Konga, ko nekdo med predstavo zabeleži vse skupaj na videokamero...

Ko sem to omenil v Big Bangu, so mi prijazno ponudili, da jih prinesem nazaj... Ampak ĆØe bo Å”lo tako naprej, ni ĆØudno, da se razvija piratstvo, ki ga ne podpiram...

Evo moral sem napisati, ker so mi Ŕli lasje pokonci, ko sem dal DVD v player... Sem ga kar ugasnil in raje preŔel na tale forummm...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mariosala



Pridružen/-a: Čet Jul 2008 17:37
Prispevkov: 75
Kraj: MENGEÅ 

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 26, 2009 06:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Smesno je to da nase zalozbe izdajajo nekaj,kar ne placas.Recimo pogledas primer na bluray filmu.Placas zanj 30 ali vec eurov pa je na njemu samo dolby 5.1.Kje pa so novo generacijski zvoki.Zato jaz ze dolgo ne kupujem nasih dvd-jev
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 26, 2009 09:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zanimivo.

Tudi sam imam podobno zbirko, veĆØinoma pri nas kupljenih filmov, pa niti enkrat nisem zasledil omenjene težave. Res pa je, da izbiram bolj viÅ”je proraĆØunske filme, ker imam rad efekte in dobro zasedbo. Very Happy

Ponekod je bilo sicer res moĆØ opaziti slabÅ”o sliko, vendar brez primerjanega DVDja drugega založnika bi težko ocenil razliko. Ponavadi gre za manj znane produkcije, kjer je budget jasno manjÅ”i in smo kaj hitro pri znanem pregovoru " o malo muzike" ... Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 26, 2009 15:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ah gerchy, res ne rabiÅ” drugega DVD-ja za primerjavo, ker je slika zrnata. Slika zgleda tako, kot ĆØe bi presnel VHS na VHS... ToĆØno takÅ”na je slika... Cenovno pa so naÅ”e prodajalne itak dražje od tujih...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frodo



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 0:29
Prispevkov: 206
Kraj: Miklavž na dr. polju

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 28, 2009 01:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@Vinylfan:
Kateri film si kupil, da je gor pisalo 5.1, bil pa je samo stereo??
Me resniĆØno zanima, ker Å”e jaz to Å”e jaz nisem doživel
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 28, 2009 11:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vinylfan je napisal/a:
Ah gerchy, res ne rabiÅ” drugega DVD-ja za primerjavo, ker je slika zrnata. Slika zgleda tako, kot ĆØe bi presnel VHS na VHS... ToĆØno takÅ”na je slika... Cenovno pa so naÅ”e prodajalne itak dražje od tujih...


To se pa tudi meni zdi malo pretiravanje, vhs kvalitete Å”e nisem doživel na dvd formatu, ne na originalnih, od Mladine, Dnevnika in ostalih možnih revij kot tudi na tistih akcijskih dvd-jih za 9,90ā‚¬...

Razen ĆØe si imel kak film ki je bil dejansko posnet iz vhs formata.

Pa imam doma zbirko nekih treh metrov filmov, kar je že neki vzorec da bi moral naletet na kak film, v taki kvaliteti kot praviŔ. + par sto izposojenih v videoteki.

Kot tudi zvok, mislim da nimam dvd-ja da bi bil podprt samo 2.0. Da nisi spregledal kakega podmenija?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Soundfreak



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 14:38
Prispevkov: 492
Kraj: Okolica Ribnice

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 28, 2009 12:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ve ogromno primerih DVDjev slovenske izdaje je tudi odstranjen DTS zvok, pustijo samo DD 5.1! Medtem, ko je skoraj povsod drugje oboje!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
frodo



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 0:29
Prispevkov: 206
Kraj: Miklavž na dr. polju

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 29, 2009 01:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To pa ne drži povsem. Za veĆØino evropskih izdaj (in ne samo slovenskih) odstranijo DTS zvok. Po moje zato, da dobijo prostor za nemÅ”ko, francosko, rusko, Å”pansko , itd. sinhronizacijo.
AmeriŔke izdaje imajo ponavadi samo angleŔki jezik, tako da je Ŕe dovolj prostora za DTS.

Pri Blu-Rayu pa zgleda ne bo teh problemov. Å e vsak v slo kupljen ali izposojen Blu Ray je imel enak zvoĆØni zapis (zelo pogosto je to DTS HD Master Audio) kot drugod po svetu.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 29, 2009 22:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Evo, da ne bo kdo rekel, da nakladam v tri krasne... Sem si vzel ĆØas in pregledal tistih nekaj metrov DVD-jev, ki jih imam... Ne vem, cifra je okrog 500 in to so samo originali, med njimi ni posnetih DVD-jev... Gremo: napisal bom naslov, v oklepaju pa izdajatelja (vsi naÅ”teti imajo na ovitku napisano DD 5.1 ENG, delajo pa samo 2.0...

Sam doma (Con Film), Sam doma 2 (Con Film), Å tiri sobe (VideoArt), Deset minut starejÅ”i (Karantanija Cinemas), Kika (Fivia), Razbojniki za vse veĆØne ĆØase (Demiurg & Company), Lovec na ljudi (Fivia), Delikatese (Fivia), Krvavo preprosto (Fivia), MraĆØne navade (Fivia), Novo (Fivia), DeviÅ”ki samomori (Fivia), Tretji ĆØlovek (Fivia), Sinova soba (Fivia), Vernik (Karantanija Cinemas), Reka poje mi (Fivia)... Tole sem naÅ”el do danes... In tri filme, kjer piÅ”e audio 2.0, v resnici pa je 5.1: Mož, ki je padel na Zemljo (Fivia), Od zore do mraka (Fivia), Pobeg iz New Yorka (Fivia)... Bom naslednje dni dopolnil seznam... Meni je tole po domaĆØe nateg... Kot bi kupil avto z bencinskim motorjem 3.0, dobil pa diesel 1.4...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 29, 2009 23:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prej kot ĆØe bi kupil avto z Å”estimi zvoĆØniki, dobil pa z dvema Very Happy

Mja, bi bilo treba nekaj ukrenit. Samo, kaj pa se da? NiĆØ.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 29, 2009 23:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Numb je napisal/a:
To se pa tudi meni zdi malo pretiravanje... Pa imam doma zbirko nekih treh metrov filmov, kar je že neki vzorec da bi moral naletet na kak film, v taki kvaliteti kot praviŔ. + par sto izposojenih v videoteki.Kot tudi zvok, mislim da nimam dvd-ja da bi bil podprt samo 2.0. Da nisi spregledal kakega podmenija?


Numb, da se razumeva... Vsi zgoraj naÅ”teti DVD-ji so na voljo, ĆØe se hoĆØeÅ” prepriĆØati... Jaz sem probal na Sony LCD 40inch, Yamaha RXV-1400RDS, Sony RDR-HX780, Panasonic DVD-A360, zvoĆØniki so Mission. Sistem je 7.1. Moj sistem je povpreĆØen, zato sem nekaj teh DVD-jev odnesel k kolegu, ki ima plasmo Pioneer PDP-5000, Yamaha DSP-Z9, Denon DVD-A1XVA, zvoĆØni sistem REL + Kef reference. Ta sistem je kar kvaliteten, rezultat pa je bil isti kot pri meni... Ni nobenih skritih podmenijev, kot npr pri filmu Memento, ko vtipkaÅ” kombinacijo tipk in se ti prikaže dodaten meni, ki ni omenjen nikjer...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 29, 2009 23:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pestilence. je napisal/a:
Prej kot ĆØe bi kupil avto z Å”estimi zvoĆØniki, dobil pa z dvema Very Happy

Mja, bi bilo treba nekaj ukrenit. Samo, kaj pa se da? NiĆØ.


Saj sem omenil, da sem govoril z Continental filmom... Itak so nezainteresirani... Kot Hrvati v glavni poletni sezoni: poŔlji denar, ampak sem ti pa ni treba hodit...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jenx



Pridružen/-a: Tor Jan 2009 17:43
Prispevkov: 24
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 30, 2009 02:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vinylfan je napisal/a:
Evo, da ne bo kdo rekel, da nakladam v tri krasne... Sem si vzel ĆØas in pregledal tistih nekaj metrov DVD-jev, ki jih imam... Ne vem, cifra je okrog 500 in to so samo originali, med njimi ni posnetih DVD-jev... Gremo: napisal bom naslov, v oklepaju pa izdajatelja (vsi naÅ”teti imajo na ovitku napisano DD 5.1 ENG, delajo pa samo 2.0...

Sam doma (Con Film), Sam doma 2 (Con Film), Å tiri sobe (VideoArt), Deset minut starejÅ”i (Karantanija Cinemas), Kika (Fivia), Razbojniki za vse veĆØne ĆØase (Demiurg & Company), Lovec na ljudi (Fivia), Delikatese (Fivia), Krvavo preprosto (Fivia), MraĆØne navade (Fivia), Novo (Fivia), DeviÅ”ki samomori (Fivia), Tretji ĆØlovek (Fivia), Sinova soba (Fivia), Vernik (Karantanija Cinemas), Reka poje mi (Fivia)... Tole sem naÅ”el do danes... In tri filme, kjer piÅ”e audio 2.0, v resnici pa je 5.1: Mož, ki je padel na Zemljo (Fivia), Od zore do mraka (Fivia), Pobeg iz New Yorka (Fivia)... Bom naslednje dni dopolnil seznam... Meni je tole po domaĆØe nateg... Kot bi kupil avto z bencinskim motorjem 3.0, dobil pa diesel 1.4...


Nekateri filmi se mi zdi da so precej starejÅ”i in dvomim da imajo ostale svetovne izdaje 5.1 zvok. Pri filmih, pri katerih je zvok 2.0, piÅ”e pa 5.1, je pa to paĆØ Å”lamparija... Zdi pa se mi, da se to zadnje ĆØase ne dogaja veĆØ, tudi naslovi, ki si jih naÅ”tel, so bili pri nas izdani kar nekaj let nazaj.

Kaj pa je s slabo kvaliteto slike pri nekaterih filmih?
Pri nekateri starejÅ”ih filmih, ali pa kakÅ”nih res low budget neodvisnih, je edini master na voljo Beta SP (OmogoĆØa 4-kanalni zvok, a je vse posneto v stereo naĆØinu). ƈeprav ima ta nosilec sam po sebi za DVD dobro kvaliteto (uporabljal se je veĆØinoma za TV zadeve, sedaj ga je izrinila digitalna beta), pa je problem v sami kvaliteti posnetka. In ĆØe nimaÅ” dobrega mastra že na zaĆØetku, tudi kasneje ne moreÅ” narediti niĆØesar. Nato je treba to beto Å”e nekako spraviti v mpeg2 format, kjer je tudi možna izguba kvalitete, saj je profesionalna video oprema zelo draga.

In tako smo ujeti v tem zaĆØaranem krogu, ki mu zaenkrat ni videti konca, zna pa se kaj spremeniti. NajveĆØji problem je ta, da je Slovenija v svetu neopazna in nima nihĆØe izmed velikih interesa, da bi se to pri nas popravilo. MogoĆØe je pa tako tudi bolje, nikoli ne veÅ” Wink

Mislim, da sem malo zaŔel, se že pozna pozna ura Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 30, 2009 08:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@Vinylfan; imam sam nekaj teh filmov doma in bom preveril, ne da se hoĆØem kregat ali karkoli, ampak res Å”e nisem zasledil 2.0 zvoka. Razen ĆØe sem prav tiste gledal samo na tv, brez da sem priklopil sistem.

Izpostavi mi Ŕe enega z kvaliteto VHS-a, kjer je pa vzrok lahko le zgolj to kar je napisal jenx.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 30, 2009 08:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HI
Tudi sam imam izkuŔnje s temi stvarmi. Sem kupil npr. v Italiji en DVD od U2, kjer piŔe, da je 5.1 zvok in je samo stereo. Prav tako lahko pri nekaterih "naŔih" verzijah vidiŔ, da je zadeva posneta na en sam Layer, tako, da jih ni problem kopirat (ni potrebno stiskanje oz. odstranjevanje materiala). Je pa normalno, da pri ENG verzijah diskov dobis DTS zvok, pri SLO pa npr. DD oz. je to že skoraj tradicionalno.
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Video oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe