Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nadgradnja ali zamenjava sistema

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
dule80



Pridružen/-a: Pet Jun 2014 14:33
Prispevkov: 209
Kraj: DomĹľale

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 14, 2021 17:35    Naslov sporočila: Nadgradnja ali zamenjava sistema Odgovori s citatom

Lep pozdrav. Situacija je sledeèa. Moj sistem sestavlja onkyo tx575e reciver klipsch rp280f zvoèniki in sub bk gemini, dac topping d50s in a50. Izvor zvoka ponavadi onkyo dv-sp504e in gramofon tecco. Prišel sem do tega da se ob poslušanju oz gledanju filmov najboljše obnese stereo mode. Sedaj pa vprašanje kaj je bolj smiselno oz mogoèe da se zamenja av reciver za kakšen stereo ojaèevalec ali pa se kan dokupi ob obstojeèem sistemu? Ob menjavi bi bilo fino da ima ojaèevalec vsaj kakšen hdmi radio bt... Gledal sem malo marantz nr1200 pa denon dra800
onkyo tx8270/8390.... Ali pa vzeti pure stero ojaèevalec brez teh modernih pripomoèkov?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 16, 2021 14:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zaradi fleksibilnosti obdržiš sedanji receiver in si nabaviš dodaten stereo ojaèevalec - tako te fleksibilnost ne ovira pri izbiri, se osredotoèiš samo na sonièen rezultat. Itak s prodajo ne bi kaj prida iztržil.

Ojaèevalci niso samo japonski, imaš naprimer zelo cenjene angleške - naprimer Audiolab. Od vedno je v špici, jasno nov je bistveno boljši od starih modelov; napredek služi neèemu. Pa tudi kakšni italijani kot je Unison so cenjeni med avdiofili ki veliko poslušajo.
Ker za to gre - eni avdiofili se samo igrajo z vedno 'boljšimi' napravami ali jih zbirajo, drugi - kot si se lepo opisal - pa tudi slišijo in jih zanima predvsem zvok, ki valorizira glasbo, jo predstavi emocionalno, da se dotakne naših notranjih strun.
Dobrodošel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dule80



Pridružen/-a: Pet Jun 2014 14:33
Prispevkov: 209
Kraj: DomĹľale

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 16, 2021 16:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja sem gledal tudi audiolab pa anthem pa advance acoustic...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 16, 2021 19:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Po mojem mnenju - ob predpostavki da ni gramofona zraven ali vsaj èe ni prioriteta - potem se mi vidijo odlièna rešitev tisti ojaèevalci, ki ojaèijo v digitalni domeni in naredijo D/A pretvorbo tik pred izhodom za zvoènike.

Tako je narejen naprimer Primare ojaèevalec I 15 Prisma, ki je bil evropski ojaèevalec leta EISA 2018-19.
Ta isti model obstaja tudi v standardni izvedbi z DAC-om pred ojaèanjem.
Mislim da ni potrebno posebej poudarjati, da Prisma za svoj denar zveni bajno z digitalnimi viri, medtem ko je analogni vhod bolj tako-tako, ker mora najprej narediti A/D pretverbo da bi to ojaèil.
Standardna verzija pa obratno; analogno dela bolje, digitalno pa spodobno - a brez tistih preseĹľnikov ki jih nudi Prisma verzija.
Stvar poslušal na zadnjem high end sejmu v Minhnu.
------------------------------------------------------------------------------
D/A pretvorba je v tem primeru blizu perfekcije, ker se to pri D klasi naredi avtomatsko z L-C filtrom, ki itak mora biti na izhodu D ojaèevalca in ni potreben DAC izpred ojaèevalca, se gre noter direkt z digtalnim signalom, katerega potem ojaèa.
Tako ti DAC v ojaèevalcu nikoli ne zastara..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dule80



Pridružen/-a: Pet Jun 2014 14:33
Prispevkov: 209
Kraj: DomĹľale

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 20, 2021 17:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zasledil sem en model od advance in sicer all in one connect 150. Meni nepoznana vendar zanimiva zadeva.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dule80



Pridružen/-a: Pet Jun 2014 14:33
Prispevkov: 209
Kraj: DomĹľale

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 21, 2021 17:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj pa mislite o marantzu pn7000n? Zadeva po testih naj bi bila kr na nivoju
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
BostjanP



Pridružen/-a: Ned Jan 2021 21:44
Prispevkov: 7
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 21, 2021 19:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Zaradi fleksibilnosti obdržiš sedanji receiver in si nabaviš dodaten stereo ojaèevalec - tako te fleksibilnost ne ovira pri izbiri, se osredotoèiš samo na sonièen rezultat.


To sem naredil jaz pred par leti in kombinacijoa receoier + ojaèevalec je sicer lepo funkcionirala, vendar se mi je zdelo vse skupaj èedalje bolj komplicirano. Nato sem ugotovil, da mi surround ni tako strašno pomemben ter sem zadevo presekal in kupil soundbar za TV, ojaèevalnik pa dopolnil s z dobrim predojaèevalcem in streamerjem.

Soundbar je 5.1 ter ima brezžèna satelita in sub, tako da sem se rešil še par kablov. Ne more pa se primerjati z receiverjem.

Tako imam zdaj dva èisto loèena sistema, ki pa zavzameta manj prostora kot prej in sta bistveno “udobnejša” za uporabo, sploh ker moj TV podpira HDMI Arc.

Minus pa je slabši surround kot prej, vendar mene to ne moti preveè.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dule80



Pridružen/-a: Pet Jun 2014 14:33
Prispevkov: 209
Kraj: DomĹľale

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 21, 2021 21:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zakaj nebi kompliciral èe lahko😛.
Problem mojega avr-ja je v tem da nima pre outa tako da bo verjetno treba menjat. Bolj se sicer nagibam k zadevam ki imajo hdmi vhode ni pa nujno. Zdele mal pridobivam cene in zaloge.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
snifix



Pridružen/-a: Pon Sep 2009 20:31
Prispevkov: 208
Kraj: Komenda

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 21, 2021 21:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dule80 je napisal/a:
Kaj pa mislite o marantzu pn7000n? Zadeva po testih naj bi bila kr na nivoju


Jaz sem si ga umislil nedavno. Meni je top, da lahko vse upravljam s telefonom in da imam vse v eni napravi. Njihov sistem Heos mi je zelo všeè, niti enkrat še ni zaštekal, tudi za sekundo ne. Zvok mi je ok, res pa je, da ne morem dati še nekega objektivnega mnenja dokler nanj ne prikljuèim spodobnih zvoènikov (zdaj so eni bolj za silo).

Lp, Matej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
dule80



Pridružen/-a: Pet Jun 2014 14:33
Prispevkov: 209
Kraj: DomĹľale

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 21, 2021 22:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za info. Zdele mam možnost nabavit al enga avr cambridge crx 120 sicer je nov ni pa najnovejši in pa marantz pm7000n. Oba imata svoje prednosti in slabosti. Cenovno sta tam tam
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bla



Pridružen/-a: Čet Apr 2021 20:55
Prispevkov: 6
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 22, 2021 09:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo,

Tudi jaz sem si pred kratkim omislil PM7000N na zvoènike B&W 706s in moram priznati, da sem navdušen Very Happy Kot Mateju je tudi meni Heos kar všeè, zaenkrat še ni bilo najmanjše težave.

LP,

Bla
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dule80



Pridružen/-a: Pet Jun 2014 14:33
Prispevkov: 209
Kraj: DomĹľale

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 28, 2021 18:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Še epilog. Nabavil marantz-a pm7000n in prvi vtis da pošèije onkyo avr na celi èrti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
snifix



Pridružen/-a: Pon Sep 2009 20:31
Prispevkov: 208
Kraj: Komenda

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 06, 2021 21:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dule80 je napisal/a:
Še epilog. Nabavil marantz-a pm7000n in prvi vtis da pošèije onkyo avr na celi èrti.


Lahko še napišeš katere zvoènike uporabljaš in koliko je soba velika?

Lp, Matej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
dule80



Pridružen/-a: Pet Jun 2014 14:33
Prispevkov: 209
Kraj: DomĹľale

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 06, 2021 22:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam prostor je velik 36 kvadratov sistem je v nekje drugi polovici. Zvoèniki so klipsch rp-280f ter sub bk gemini.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dule80



Pridružen/-a: Pet Jun 2014 14:33
Prispevkov: 209
Kraj: DomĹľale

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 06, 2021 23:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe