Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Izdelajte si doma - navodila
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 04, 2009 11:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Senca



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 7:25
Prispevkov: 888
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 04, 2009 16:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kako bi izgledalo ĆØe bi se vezale Å”tiri takÅ”ne 12 V baterije?
Baterija je minimalna, tako da "rezervoar" praviloma ne bi smel biti moteĆØ faktor.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 04, 2009 16:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kapaciteta zna bit problematiĆØna..
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AUDIOEXPERT



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 15:50
Prispevkov: 407
Kraj: CELJE

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 04, 2009 17:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

So se mi zdeli konektorji nekam znani! Laughing
_________________
TRGOVINA AUDIOEXPERT V CELJU !
www.audioexpert.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 040 557 500
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 04, 2009 20:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav.

Tele baterije se nahajajo v 48v dbs verziji...
Kapaciteta tu nima veze, ker tu ni nobene porabe napetosti, edino samo praznitev je kritiĆØna. Sam nisem izbral te verzije ker mi je fiziĆØno prevelika.
Pa Å”e izgled mi je lepÅ”i ĆØe je zravne mini Å”katlica z 35v kot pa fiziĆØno kar velika Å”katla z 4-mi baterijami. Pa Å”e ohiÅ”je bi moral delat...



l.p
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 26, 2009 17:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Respektirani ĆØlan audiofil.neta - Tatamata, katerega visoko cenim, je na forumu objavil naĆØrt za izdelavo napajalnega kabla, ki ga je v teh dneh izdelal sam. Zadeva je zelo zelo zanimiva. Cool

Evo, uživajte Ŕe vi:

http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=11222&PN=1
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 17, 2009 15:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bi bil kdo iz foruma pripravljen naredit preprost tube buffer? Seveda proti plaĆØilu.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Jure1981



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 15:21
Prispevkov: 1
Kraj: Polzela

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 04, 2010 15:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

DAVOR je napisal/a:
PREDELAVA - MODIFIKACIJA RAƈ. ZVOƈNIKOV GIGABYTE GP-S7500

Vzpodbudno je, da je prisotna kretnica ...tuljava na basu in kondenzator na visokotoncu, a je tuljava res mini vrednosti 0,14mh kondenzator pa je 3.3uF. Ker so bili visoki pretihi in mehki sem izbral novo vrednost 4.7uF, ki je po sluÅ”nem testu dvignila briljanco visokih, ni pa imel nekih popaĆØenj pri viÅ”ju glasnosti, tako da nižja frekvenca ni ogrozila delovanje visokotonca. Bas sem za to malo spustil z tuljavo 0,2mH 1mm 0,2ohm.


Kot sem omenil, je bas pretih za moj okus, zato je bilo treba nardit nekaj na tem. Po odstranitvi drobovja basa, vidimo da se modul napaja iz trafota 2*12V 2A in kondenzatorjev 2*4700uF kar je zadovoljivo za 28W moĆØi. OjaĆØevalci so 4*tda2030. Za satelite 2 in za bas 2 v mostnem spoju.
Na povratni vezavi sem dvignil gain z zamnejavo upora iz 22kOhm na 27kOhm ...upor iz pina 2 na 4. Na vezju sem Å”e dodal nekaj mkt filtrirnih kondenzatorjev na napajanju ĆØipov in 4*100Uf ter mktjev tik ob TDA-jih, in jih povezal na svojo maso, ki sem jo pricinal na toĆØkastem delu mase.
Na vhodu sem zamenjal 2.2Uf elektrolite z mkt-ji EPCOS.

No sedaj pa prvi vtisi... bas manj bobneĆØ in dovolj glasen, v primerjavi z sateliti. Visoki dosti bolj ĆØisti in iskrivi...kot da bi odstranil kake 2 mrežice iz njih. Iz satelitov ni sliÅ”at veĆØ nekih prizvokov iz ohiÅ”ja. Zvok je presentljivo velik za tako mini zvoĆØnike, obenem pa so dovolj sveet, da ne nervirajo in nabijajo v glavo, obenem pa dovolj natanĆØni ĆØe se osredotoĆØiÅ” na posluÅ”anje.
Skupna ocena zvoka za ceno 35eur in par ur dela je veĆØ kot odliĆØna.
ƈe se malo poigrate z njimi dobite veliko dobrega zvoka za malo denarja.

Slabosti.... Kakih 10hz previsok bas...res pa da to kar zaigrajo, je ĆØisto, hitro in ĆØvrsto, ter ne plapola v prazno.
Premajhna bas refleks odprtina...mogoĆØe Å”e kdaj poveĆØam.
Nerodne kontrole zadaj.... paĆØ glasnost regulirate na raĆØ...kontrole pa ko so nastavljene tako ostanejo.
Prekratki kabli od zvoĆØnikov do satelitov.

Ne bit razoĆØarani, ĆØe boste naenkrat sliÅ”ali velike razlike med dobrimi in slabimi posnetki, kakÅ”na popaĆØenja na slabih mp3jih, ki jih dosedaj niste.
Žal :)so tile zvoĆØniki takÅ”ni, da ne prikrivajo napak, a stisnejo maksimalno iz dobrih posnetkov.

MogoĆØe bodo tile zvoĆØniki Å”e za koga zanimivi, obenem pa mu bo v pomoĆØ kako naj se loti predelave, v kolikor z osnovno verzijo ne bo zadovoljen.

L.P. Davorin



Pozdravljeni!
ker imava s prijateljem namen narediti enako predelavo na omenjenih zvocnikih, bi prosil koga od Vas, ce mi lahko prosim poda vrednosti kondenzatorjev in ce je potrebno na kaksno stvar se posebej pazit.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 04, 2010 23:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav.

Vse je opisano zgoraj ... ƈe pa so vpraÅ”anja pa z besedo na dan.
l.p.
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 07, 2010 22:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se je že kdo spravil delat satelite?
IÅ”ĆØem neke poceni driverje(coax ali full range), 3" bi bilo idealno, ali pa nekaj podobnega. Obvezno 4ohm. Prostornina zvoĆØnika okoli litra ali dveh.

KakŔen predlog?
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 23, 2010 00:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav.

Po dolgem premoru, bomo oživeli malo to temo.Predstavil bom spet en smeŔno poceni izdelek, ki se ga da spravit na precej precej viŔji nivo zvoka, kot je tovarniŔko narejen.
V roke so mi po sluĆØaju priÅ”li zvoĆØniki SLO proizvajalca System fidelity.
Gre za male samostojeĆØe vriskaĆØe, SF-2050. Za ceno pod 100eur, mislim da dobite veeliko zvoka. Predvsem tisti, ki vstopate v vode hi-fija. Verjamem, da bo zdaj 90% audiofilov preskoĆØlo tole temo, in prav, saj njim tale prispevek ni namenjen. Namenjen je tistim, ki si želijo dobrega zvoka, pa jim okoliÅ”ĆØine ne omogoĆØajo izdatkov veĆØje kot je Å”tipendija.
Torej gremo k stvari. KriĆØaĆØi oz. na koncu žvrgolĆØki Smile izgledajo na zunaj takole


OhiÅ”je je iz MDF, lepo furnirano, Skratka liĆØno narejeno. Enote sestavljajo
svileni visokotonec, in 2kom 10cm bas-srednjetonskih driverjev. ResonanĆØna frekvenca je presenetljivo niska za take male enote. Blizu 50hz glede na Å”e malo nižje uglaÅ”eno bas refleks cev. In tako se tudi sliÅ”i. Globoko, da se samo ĆØudiÅ” od kod.
Da takoj razĆØistimo zadevo. Moja useÅ”a so sliÅ”ala že sisteme take in drugaĆØne, vrednosti take in drugaĆØne, tako da jih ne primerjam z stolp zvokom, ali raĆØunalniÅ”kim sistemom, in tudi ne hi-end segmentu temveĆØ zvokom povpreĆØnega hi-fi sistema.
Prvi takti so torej pokazali presenetljiv globok frekvenĆØni razpon in kar precejÅ”no koliĆØino detaljev v visokotonskem predelu, ker je bil razlog za razmiÅ”ljanje in odloĆØitvi za predelavo. Ker ostalo pa ni bilo na nivoju, dolgotrajnega posluÅ”anja, oz. sem jih moral izklopit po 15min.
Motila sta me "manjko" v sredni spektra in pretirana jakost visokih tonov, obenem pa je iz viskokotnca prihajal v spektru pod 2000hz popaĆØen zvok.
Skoz uŔesa je v sence vrtala, da ni bilo vzdržno...vsaj meni ne.
Ob testiranju frekvenc se je nekje med 250 in 300hz (toĆØno ne vem) pojavila resonanca preslabega ohiÅ”ja. Namesto da bi se sliÅ”al ĆØist zvok, je ohiÅ”je brnelo, iz zvoĆØnikov pa nobenega zvoka. Ko si z rokami stisnil na strani ohiÅ”je je brnenje izginilo, ton pa je postal ĆØist in glasen.
Torej na delo. Ob odstranitvi driverjev, se je že pokazala ena slabost...votlo ohiÅ”je brez polnila, in zelo slabo zalepljeno ohiÅ”je. Naredli sem meÅ”anico opilkov in lepila ter premazal vse kote v notranjosti zvoĆØnika. V viÅ”ini in globini magneta driverjev sem namestil dve preĆØni okorgli preĆØnici na katere se vsedejo zvoĆØniki. Ta sistem uporabljajo za zvoĆØnike veĆØjih dimenzij, a se tako zelo dobro uĆØvrsti ohiÅ”je z vseh strani.

Na stene se je dodalo polnilo, valovita spužva, merilni sistem pa je pokazal Å”e resonance znotraj ohiÅ”ja tako da sem na skrajnih legah dodal malo veĆØ polnila.



Na zadnjo stran driverjev sem nalepil montažni elastiĆØni kit v traku. Ta bo kasneje tesno nalegel na preĆØnice in s tem povezal sprednjo stran in sredino ohiÅ”ja ter naredil ohiÅ”je obĆØutno trdnejÅ”o in manj rezonantno.

Pa preidimo na kretnico. Na bas podroĆØju je 1mh tuljava premer žice 0,7mm z RC impedanĆØno prilagoditvijo. Zamenjal sem jo z 0,8mh premera žice 1mm. RC je ostal enak. Na visokotonskem delu je bil na vhodi upor 4,7 ohm, sledil mu kondenzator 4,7uf(elektrolit) in tuljava 0,47mh. Te vrednosti je bilo treba spremenit, glede na popaĆØenja visokotonca.
Nove vrednosti so 3,3uf(mkp ali mkt plus 0.1uf modri roe ali styroflex) in 0,34mh ter upor 4,2R(v mojem primeru neinduktivni) zaporedno ter 7,5R oz. 10R vzporedno. To si pa sami prilagodite, razlika je decibel 2 v visokih tonih.
Za primerjavo original kretnica (zelena krivulja) in obe prilagojeni.

OžiĆØenje je ostalo enako le na basih. Do kretnice qed profile 4-samo 2 žili in 2 žili silver profile. Ter do visokotoncev samo silver profile.
Za konec pa Å”e krivulja v prostoru, ki ni ravno dampirano...z vsemi hribi in dolinami v bas podroĆØju. ƈe odmislimo nov visokotonski del in zamislimo star vam je jasno zakaj boleĆØine v uÅ”esih. Wink

In po vsem delu nastane zvoĆØnik z vÅ”eĆØnim karakterjem. Nagiba se bolj na toplo stran z globokim in zadovoljivo toĆØnim basom. In na koncu koncev, niĆØ veĆØ nervozen za posluÅ”at, z obĆØutno manj koloracijami in prizvoki. Skratka, ĆØe jih imaste doma, oz. si jih nameravate kupit, kr veselo na delo.
l.p. do naslednjiĆØ
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
samob



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 18:06
Prispevkov: 148
Kraj: KrŔko

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 23, 2010 20:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

OdliĆØno. Tako se dela Cool Cool Cool .Zanima me, ĆØe si zamenjal tudi zvoĆØniÅ”ke prikljuĆØke.

lp Samo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 23, 2010 22:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈestitke...

ƈe želiÅ” malce manj teĆØne in pretoĆØne visoke tone, bypassiraj visokotonca z :

Vishay MKP1837 (a.k.a. ERO MKP1830) 0,01uF MKP 100VDC ā€“ 1% tolerance

Technical specifications: Metallised polypropylene, radial capacitor, designed for LC/RC filter circuits, coupling and de-coupling at high frequencies.

Sound: I was tipped by Klaus Witte of Germany to try this capacitor as a bypass cap for the Mundorf M-CAP SUPREME. I tried them as a bypass for the tweeter series caps in my Progress speaker and I must say I am very impressed! To get straight to the point they don't change a Supreme into a Supreme Silver-Oil but they really do clear things up. I must admit I was sceptical at first as the value is only 10nF (0,01uF) - and the caps in the Progress are 12,6uF. The difference is most noticeable with classical music but also good quality recordings of jazz and fusion benefit: No change in sound stage width or depth but there is more "concert hall acoustics" that let you get into the recording more. Not as liquid as silver/oil but they take away the "grainy" edge from the Supreme's. A gain in clarity and transparency making instruments better separable from each other, the violins in an orchestra are a group of individual violins instead of one mass. Jazz drum brushes sound more like a brush than a "shush".

Verdict: Canā€™t live without them! ā€“ Use them as bypass cap with any capacitor, they cost practically nothing!

http://www.humblehomemadehifi.com/Cap.html

Vedno deluje..
Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 23, 2010 23:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav.

Ne konektorjev nisem zamenjal...mogoĆØe bo jih kdo drug Wink Kilogramski medeninasti konektorji mi ne diÅ”ijo, Bakreni -pozlaĆØeni, posrebreni, rodijevi...pa znajo bit dražji kot so vredni zvoĆØniki
Ker trenutno ni bilo pri roki ero, roe , modrih pulse MKPjev, tako visoke vrednosti, sem dodal ISKRA KSP 10nf. Po kodah oz ĆØrkah je to Iskra styroflex professional capacitor , z upanjem na podoben rezultat. Nekateri ste poskuÅ”ali tudi z KLI serijo-metaliziran polipropilen in pravite da se pozna v poz. smislu. Visoki so briljantnejÅ”i, ĆØistejÅ”i, in bolj nevtralni oz. bolj pridejo do izraza razliĆØne ĆØinele. Prej so bile vse plastiĆØno agresivne, oz zvenele precej podobno. Torej nenevtralno in so me nervirale. Je pa vse spajkano z eti srebrnim cinom.
Mimogrede, ploÅ”ĆØati neinduktivni upori dajo drugaĆØen zvok kot modri in zeleni moxi. Bolj izriÅ”ejo rob ĆØinel, medtem ko moxi malo zmeÅ”ĆØajo tisto pikico fines, kolk jih paĆØ tile tweeterji zmorejo reproducirat.

Hvala za napotke in lp.
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Dimicha



Pridružen/-a: Tor Avg 2017 16:25
Prispevkov: 2
Kraj: Veliko Tyrnovo

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 01, 2017 16:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

DAVOR je napisal/a:

Kot sem omenil, je bas pretih za moj okus, zato je bilo treba nardit nekaj na tem. Po odstranitvi drobovja basa, vidimo da se modul napaja iz trafota 2*12V 2A in kondenzatorjev 2*4700uF kar je zadovoljivo za 28W moĆØi. OjaĆØevalci so 4*tda2030. Za satelite 2 in za bas 2 v mostnem spoju.
Na povratni vezavi sem dvignil gain z zamnejavo upora iz 22kOhm na 27kOhm ...upor iz pina 2 na 4. Na vezju sem Å”e dodal nekaj mkt filtrirnih kondenzatorjev na napajanju ĆØipov in 4*100Uf ter mktjev tik ob TDA-jih, in jih povezal na svojo maso, ki sem jo pricinal na toĆØkastem delu mase.
Na vhodu sem zamenjal 2.2Uf elektrolite z mkt-ji EPCOS.


Hello! I am sorry for raising up an old topic and sorry for using English, but I am from Bulgaria. I have the same speaker set Gigabyte GP-S7500. I am also trying to modify them and especially the subfoofer - I have moved the bass reflex to the front and removed the amplifier to make more space. I found your post very helpful! I want to ask you - which resistor did you change from 22 kOhm to 27 kOhm to improve bass - is it near the potentiometer for the bass?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 3 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe