Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Izdelajte si doma - navodila
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 16, 2009 20:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen...
Uh ... skor res je okoliški hardwer vreden dosti več haha.
Sateliteke lahk napolniš malo z polnilom, zdaj kolk po to zadušilo že tako problematičen zgornji spekter ne vem kondenzatorja pa jaz ne bi dajal.
Sem prepričan da je porezan aktivno na modulu, saj ti kondenzator malo obrne fazo pa zna bit bas netočen...lahko pa poskusiš, lahko da se ne bo slišalo. Naredi raje kak pameten tweak v osrčju drobovja. Če boš že na vhodu prebrikal ali zamenjal kondenzatorje bo velika razlika.
Pa 1.5m-ki kabel do volumna pa nazaj, mi tud ne diši.
Sicer kot si omenil, bas je fenomenalen, sateliti pa ..nikakor mi ne sedejo ti fulrange driverji v uho. Premalo briljance, fines, ki te potegnejo v glasbo. Povprečno sikajoč fulrange driver za povprečne uporabnike.
Obilo uspeha.
L.p.
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 16, 2009 20:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na kratko, derejo se. Sem razmišljal če bi pač.. zamenjal samo satelite. Recimo kake Dali Concept 1 ipd.. pa ta sub. Za računalniško rabo bi znalo biti OK. Kakšne JBL Control 1, pa jih dam na steno. Bolha - 50€ za par. Bom probal B&W 685 dat kot satelit.. To je itak overkill, ampak me zanima kakšen ojačevalec imajo:)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 24, 2009 14:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Danes med tweakanjem uspešno pokravil DAC Sad
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gorko1



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 21:44
Prispevkov: 656
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 24, 2009 20:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pestilence. je napisal/a:
Danes med tweakanjem uspešno pokravil DAC Sad


Shocked "pokravil"? Kaj bi to naj pomenlo? Je to popravil ali pokvaril?

LP,
Goran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
pinc76



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 13:09
Prispevkov: 194
Kraj: Tabor

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 24, 2009 20:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo

To pomeni da je šel rakom žvižgat Laughing


LP Pinc76
_________________
Les je naravni materijal zato barvne in strukturne spremembe niso del reklamacij

www.rmsound.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
alenvprekršku



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 14:09
Prispevkov: 890
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 24, 2009 20:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moje sožalje.
Upam da boš to uredil. Very Happy
_________________
B&O Fan in audiofil z OKM!
... it's not just about what your equipment does, it's about how it makes you feel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 24, 2009 22:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pokvaril Very Happy

Sem ga dal enemu prijaznemu možakarju da pogleda kaj sem narobe naredil:)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 03, 2009 12:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav...

Po malo daljšem premoru...na avdio področju, sem v zadnjem času spet dal malo duška in malo delamo tudi na tem področju. Šport še kar ostaja št 1. trenutno pri meni.
Ker je že nekaj časa doma čakal material za vrhunski interkonekt, sem se odločil da se lotim izdelave, čeprav trenutno doma ni stvari na katere bi lahko to stestrial...a vseeno sem se lotil izdelave.
Material:
HGA solid silver wire v teflonu
bombažna izolacija
teflon
cooper braid
alu shield foil
snake skin
posrebreni kvalitetni konektorji
eti silver solder
24*1.5v baterije

Zakaj baterije?? Malo sem vkradel idejo Audioquestu... ker se je pokazalo kot poz. stvar pri prejšnem projektu.
Smisel vsega je polarizacija dielektrika z namenom izboljšave dielektričnosti.
Pa še nekaj fotk in komentarjev.
Najprej spletemo kito s tremi vodniki ..eden od teh bo + vodnik za DBS
potem vse ovijem v bombaž in nato še v teflon. Lahko tudi samo v bombaž, a je z vidika kopaktnosti bolje še vse malo *zategnit* s teflonom.



Čez to se povleče bakrena pletenica in alu trak ki je drugi del DBS vodnika ..torej - vodnik obenem pa kvazi ščit pred rf.



Nato pride čez spet teflon in na koncu snake skin. Razmišljati pa je treba tudi kako pametno izvesti priklop za baterijo.



S srebrnim cinom ETI, CARDASS, WBT... pricinaš vse na svoje mesto in
evo ....rezultat.


Kakšen je pa zvokovni...pa bomo še videli oz. slišali, ko bo možnost. Ker imam že podobnega a z drugim..slabšim materialom, sem prepričan da zelo dober.
Če ga želi, kak član audio-kontakta iz bližine (MB) probat... kein problem.

V (zelo) bližnji prihodnosti, pa se bo zaključila še tale predelava dvd-ja Pioneer. Trenutno preiskušam vse žive napajalnike za en ubogi čip, a vseeno akumulatorji briljirajo. Nekako bo treba vključit še to možnost, da bo na izbiro klasično ali baterijsko ... V mislih imam samo za audio del.


V prvi vrsti se bohoti predelan mali 24bit/192khz *kitajček*DAC
Hvala soforumašu STORMSONICU za pomoč in ideje, ker igra malček fenomenalno dobro.
Kaj več... ko bo finito.
L.p.
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
AUDIOEXPERT



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 15:50
Prispevkov: 407
Kraj: CELJE

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 03, 2009 13:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Superca Davor ! Very Happy
_________________
TRGOVINA AUDIOEXPERT V CELJU !
www.audioexpert.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 040 557 500
borisov57



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 10:08
Prispevkov: 53
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 03, 2009 14:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zelo lepo. Srebro in bombaž. Pa še posrebreni konektorji. A maš Li-ion baterije? Vprašam zaradi tega, ker Li-ionke praktično nimajo samopraznenja.
A slišiš razliko z ali brez baterij?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Senca



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 7:25
Prispevkov: 888
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 03, 2009 17:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pohvale na izdelku, ko boš pa zadevo stestiral pa nas obvezno seznani z rezultati!

Če ni skrivnost, katere konektorje si uporabil?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 03, 2009 20:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav.

Hvala... tudi AUDIOEXPERTU pri katerem se mimogrede na poti v Mb. naletel na te konektorje. Prvi plan je bil Furutech, a ker ni blo s tega nič in seveda iz kabla tudi ne, sem kar vzel te posrebrene konektorje. Kako se bodo obnesli ne vem. Kako igraju tudi ne, ker sem se preselil in staro opremo prodal, novega pa trenutno ne bom kupoval, ker to ni final destination Wink , prostor pa skoraj neprimeren za resno poslušanje in testiranje.
Glede baterij se ne sekiram kakšne so. Imam narejen že vsaj... 4 leta interkonekt na podobni zasnovi z 2-ma 9v baterijama, in še vedno sta ok.
Lahko opišem samo kako se sliši na starem interkonektu ko odklopiš baterijo... podobno, kot da bi dal mrežice oz tkanino na zvočnik...vse je manj resolutivno, dinamično, mehkejši bas, boječe bi na hitro rekel. A pozor, ko enkrat odklopiš pozabi na efekt ko priklopiš nazaj ... kaka 2 dni da pride na 85-90% pol pa še kak teden do ponovnega 100%efekta. Kako bo z nekaj čez 30V naelektritvijo ne morem povedat.
Če kdo želi ga lahko sam stestira.
l.p.
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 03, 2009 21:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mi lahko kdo pove kaj več o teh baterijah?
Ali pa vsaj kak link.. Saj bi pobrskal, pa niti ne vem po čem naj iščem.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
galop



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 15:05
Prispevkov: 536
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 03, 2009 21:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ali kdo ve kje bi v ljubljani ali okolici lahko kupil srebrno žico?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 03, 2009 22:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pestilence. je napisal/a:
Mi lahko kdo pove kaj več o teh baterijah?
Ali pa vsaj kak link.. Saj bi pobrskal, pa niti ne vem po čem naj iščem.


Evo ti prikaz, opis, kaj počnejo baterije:
http://www.audioquest.com/pdfs/dbs_anaology_field.pdf
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 2 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe