Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Izdelajte si doma - navodila
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 18, 2008 11:51    Naslov sporočila: Izdelajte si doma - navodila Odgovori s citatom

Torej marsikakšno stvar lahko naredite doma, tako da tisti z DIY žilico ste vabljeni, da nam predstavite potek kakšnih gradenj tweakov in podobno.
Sam sem naredil nekaj kablov, zvočnikov...vendar med potekom izdelave nisem pomislil na slikanje, zato bom sedaj podal le kakšen link z navodili za izdelavo, sami pa lahko pripopate kakšne svoje projekte.
http://www.euronet.nl/~mgw/diy/uk_index_body.html

Glede na to, da imam Grado slušalke, bi se splačalo izdelat tudi kakšen Gilmore Amp
http://djgardner.com/headphone/gilmore/


_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 18, 2008 13:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa še slika mojega DIY kotička:

_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
borisov57



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 10:08
Prispevkov: 53
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 19, 2008 10:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lep kotiček.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 19, 2008 10:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nice kotiček, kjer se je, al pa se bo še dost kadilo in dišalo po cinu Smile
Kaj je v bližnjem planu? Tale driver pa še kak visokotonec bi že lahk končal v kaki škatli, recimo TL.

l.p.
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
audio_holic



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 13:50
Prispevkov: 323
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 19, 2008 14:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tale driver pa izgleda kot Seas W18 EX stara serija... Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 24, 2008 16:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lep pozdrav!
Zanima me če ima kdo shemo za kakšen zelo preprost lampaški preamp.
Bolj kot ne za igranje, zato iščem nekaj preprostega, za male denarce. Če mi bo všeč, potem bom pripravljen dat še kaj več.

Iščem nekaj res osnovnega, Lahko samo z enim vhodom ter enim izhodom, brez tone kontrol, lahko tudi brez potenciometra za glasnost.

Kakšna ideja?
Na internetu je veliko, jaz pa iščem kaj bolj preverjenega, mogoče če si kdo kaj podobnega lasti lahko napiše...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matejS



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 13:07
Prispevkov: 115
Kraj: Tabor

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 24, 2008 16:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Malce poglej Aikido za preamp...

LP,
Matej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 27, 2008 10:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Izdelava predojačevalnika lampaša:
http://diyaudioprojects.com/Tubes/12AX7_Preamp/index.htm
Izdelava aktivnega subwooferja:
http://diyaudioprojects.com/Speakers/MAW-10/index.htm
Izdelava ojačevalnika s čipom LM 3886 (te čipe so uporabljali tudi pri Jamo aktivnih subih):
http://diyaudioprojects.com/Chip/LM3886_CA/LM3886_CA.htm
Izdelava Power kabla:
http://diyaudioprojects.com/Power/diyMains/index.htm
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AUDIOEXPERT



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 15:50
Prispevkov: 407
Kraj: CELJE

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 28, 2008 15:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lep delovni kotiček ! Pa SEAS EXCEL zraven! Laughing
_________________
TRGOVINA AUDIOEXPERT V CELJU !
www.audioexpert.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 040 557 500
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 09, 2008 02:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

PREDELAVA - MODIFIKACIJA RAČ. ZVOČNIKOV GIGABYTE GP-S7500

Glede na to, da marsikdo ...tudi sam preživim kar nekaj večernih ur ob računalniku, mi seveda zraven igra tudi glasba.
Ker pa so seveda naša ušesa malo razvajena, se je treba kar potrudit, da nabaviš zvočnike, ki bi kolikor toliko zadovoljili merila zvoka in obenem bli zlo poceni.
No do sedaj so to nalogo imeli altec 2.1 sistem, ki pa ga je sedaj zamenjal 2.1 sistem GIGABYTE GP-S7500.
Namreč ti so bili za malo denarja, eni izmed redkih, ki so zadovoljili osnovne zahteve, ki so pri hi-fiju potrebni, a pri rač. zvočnikih teško dosegljivi.
To so ... ohišja iz MDF, 2 sistemski sateliti, kvaliteten bas, dovolj moči, osnovne kontrole direktno na modulih, da se ne povezujejo 2 m signalni kabli do satelitov in nazaj, mono ojačevalci, simetrično napajanje....da ni kondenzatorjev na izhodu ojačevalca.
Te zahteve so zadovoljili GIGABYTE GP-S7500 zvočniki.


Po priključitvi in uvodnih taktih, je bilo takoj opazno, da zvočniki po zvoku odstopajo od ostalih v tem cenovnem razredu. Bas sicer ne potone tako globoko kot pri altecih, vendar je čvrst in definiran, dočim je pri altecih napihnjen sicer globok, vendar občutno preglasen v primerjavi s sateliti. No tu je obratno. Kontrole za bas sicer so, vendar ob vrtenju potenciometra za bas, obenem pojačuješ še bas področje na satelitih, kar pa zvok totalno poruši saj satelit ne zmore kvalitetno reproducirat pri večji glasnosti čistega zvoka, ki je obenem čisto out oz. nezbalansiran.
Obenem je blo slišat rahlo donenje iz basa, in rahle koloracije iz satelitskih zvočnikov. Celotna zvočna slika je precej soft... manjka iskrivosti in briljantnosti v viskotonskem spektru...
Torej gremo na delo....Smile.

Ob odstranitvi driverjev...mimogrede membrana je iz kevlarja, viskotonci so kalotni svileni... iz ohišjij, vidimo da driverji za ceno sistema zgledajo dost kvalitetni, vendar so ohišja prazna brez akustične pene, ki bi dušila stoječa valovanja in koloracije.

Vzpodbudno je, da je prisotna kretnica ...tuljava na basu in kondenzator na visokotoncu, a je tuljava res mini vrednosti 0,14mh kondenzator pa je 3.3uF. Ker so bili visoki pretihi in mehki sem izbral novo vrednost 4.7uF, ki je po slušnem testu dvignila briljanco visokih, ni pa imel nekih popačenj pri višju glasnosti, tako da nižja frekvenca ni ogrozila delovanje visokotonca. Bas sem za to malo spustil z tuljavo 0,2mH 1mm 0,2ohm.

Notranjost sem obdal z akustično peno in zamenjal kabel, ki je precej kratek in preseka 2*0,5mm2. Tega sem zamnejla z 2*1.5mm2 OFC kablom.


Kot sem omenil so ohišja tako satelitov kot basa iz MDF-a.




Kot sem omenil, je bas pretih za moj okus, zato je bilo treba nardit nekaj na tem. Po odstranitvi drobovja basa, vidimo da se modul napaja iz trafota 2*12V 2A in kondenzatorjev 2*4700uF kar je zadovoljivo za 28W moči. Ojačevalci so 4*tda2030. Za satelite 2 in za bas 2 v mostnem spoju.
Na povratni vezavi sem dvignil gain z zamnejavo upora iz 22kOhm na 27kOhm ...upor iz pina 2 na 4. Na vezju sem še dodal nekaj mkt filtrirnih kondenzatorjev na napajanju čipov in 4*100Uf ter mktjev tik ob TDA-jih, in jih povezal na svojo maso, ki sem jo pricinal na točkastem delu mase.
Na vhodu sem zamenjal 2.2Uf elektrolite z mkt-ji EPCOS.



Bas driver sem na zadnji strani obdal v klobučevino, da se ublažijo valovanja v notranjosti majhne škatle.

Notranjost sem napolnil z akustično peno, da se odpravijo neprijetna tuljenja v škatli, ki so zlo slišna.




No sedaj pa prvi vtisi... bas manj bobneč in dovolj glasen, v primerjavi z sateliti. Visoki dosti bolj čisti in iskrivi...kot da bi odstranil kake 2 mrežice iz njih. Iz satelitov ni slišat več nekih prizvokov iz ohišja. Zvok je presentljivo velik za tako mini zvočnike, obenem pa so dovolj sveet, da ne nervirajo in nabijajo v glavo, obenem pa dovolj natančni če se osredotočiš na poslušanje.
Skupna ocena zvoka za ceno 35eur in par ur dela je več kot odlična.
Če se malo poigrate z njimi dobite veliko dobrega zvoka za malo denarja.

Slabosti.... Kakih 10hz previsok bas...res pa da to kar zaigrajo, je čisto, hitro in čvrsto, ter ne plapola v prazno.
Premajhna bas refleks odprtina...mogoče še kdaj povečam.
Nerodne kontrole zadaj.... pač glasnost regulirate na rač...kontrole pa ko so nastavljene tako ostanejo.
Prekratki kabli od zvočnikov do satelitov.

Ne bit razočarani, če boste naenkrat slišali velike razlike med dobrimi in slabimi posnetki, kakšna popačenja na slabih mp3jih, ki jih dosedaj niste.
Žal :)so tile zvočniki takšni, da ne prikrivajo napak, a stisnejo maksimalno iz dobrih posnetkov.

Mogoče bodo tile zvočniki še za koga zanimivi, obenem pa mu bo v pomoč kako naj se loti predelave, v kolikor z osnovno verzijo ne bo zadovoljen.

L.P. Davorin
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
George Luni



Pridružen/-a: Sob Avg 2008 13:49
Prispevkov: 117
Kraj: Druga vrata levo

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 09, 2008 10:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uf lepo si jih zrihtal. Zanima me tvoje mnenje o Logitechovih 2.1 kompletih 'višjega' ranga, jaz sem jih recimo vedno cenil. S svojimi starimi Z-2000 sem bil za računalniško rabo (se pravi predvsem igre, filmi in 128kbit MP3ji) zelo zadovoljen ampak so začeli prasketati, predvsem ko vrtim gumb za glasnost, tako da se oziram po čem novem. V oči so mi padli Z-2300, nasledniki, ampak si mi res dal misliti s temi Gigabyti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 09, 2008 10:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen.

Z-2300 so že višjega cenovnega ranga... Imel sem v službi nekaj časa z-3 ampak me niso navdušili. Bas je sicer močan..presenetljivo..vendar tale en driverček ne more zaigrati celotnega zgornjega spektra kot bi si želel.
Vse je odvisno od okusa posameznika. Vem pa da na zgornjem spektru gigabyti zagotovo prekašajo tud 2300...glede na to da vidim še vedno en driver. Manjka mi tista briljantnost na visokih, na basu pa ne bom pametoval...
Vsekakor so z-2300 dober sistem...samo čez 100eur se ne bi nikol izprsil za rač zvočnike. Smile
l.p. Davorin
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
George Luni



Pridružen/-a: Sob Avg 2008 13:49
Prispevkov: 117
Kraj: Druga vrata levo

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 09, 2008 13:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, vem kaj mislis. Tudi sam ne razumem v cem je fora da racunalniske zvocnike ne delajo dvosistemsko, ko jim recimo ni problem v en satelit natlacit tri iste driverje. Ravnokar imam doma na preizkusnji Logitech Z Cinema, ki imajo pravo dvosistemsko zasnovo satelitov in je razlika napram Z-2000 orenk. Ampak orenk je tudi cena, tako da, kot pravis, nima smisla.

PS se opravicujem za offtopic, morda bi bilo bolje na temo rac. zvocnikov narediti svojo temo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Orpheus999



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 9:44
Prispevkov: 127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 30, 2008 14:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede na to, da so računalniški zvočniki stvar, ki jo imamo doma že popolnoma vsi in je večinoma prva žrtev predelav in modifikacij,
si tudi po mojem mnenju zaslužijo svoj predalček na forumu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 16, 2009 16:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Danes sem se malo igral z Logitech Z-2300 THX. No, wannabe THX, ampak to piše. Zvočniki so kar luštni, SUB je boljši kot marsikateri sub ki stane še enkrat toliko kot cel 2300 komplet.

Malo se derejo, ampak.. večina rač. zvočnikov se. a hec sem zamenjal interkonekte(Van Den Hul, da malo pobijem visoke tone), pravtako zvočniške kable(Van Den Hul, spet enak razlog), ter priključil na zadnjič kupljen DAC ki je zelo šibak na visokem spektru. Rezultat? Zanimiv. Zvočniki še kar lepo igrajo.
Je pa res da so že sami kabli več vredni kot zvočniki, pa še DAC je treba štet zraven.

So pa mi ti kabli ostali v omari, jih ne uporabljam več, pa sem jih za to porabil. Pa z rabo ob računalniku so super. Še Child In Time ter E.S.T. lepo zvenijo.

Mislite da bi kaj pridobil če bi znotraj tapiciral satelatike? Zdaj je tam samo plastika. Pa mogoče še kak kondenzator, za rez pri kakih 80hz.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 1 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe