Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

LG 65C9 OLED TV

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Video oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
maxxim



Pridružen/-a: Sob Avg 2008 19:54
Prispevkov: 52

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 20, 2020 18:08    Naslov sporočila: LG 65C9 OLED TV Odgovori s citatom

Zanima me omenjeni tv in ce kdo ve kaksni so problemi z burn in na omenjenih oled tv-jih.Ali se ga splaca kupiti ali vzeti Samsunga.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 20, 2020 19:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če si filmofil z vrhunskim orodjem npr vrhunsko posnetim uhd bd materialom in imaš rad svoje oči ter ne želiš modre svetlobe ki nam uničuje vid vsekakor oled kateri je naslednik pdp plazmatske tehnologije. Za občasno iptv ali catv gledanje zmazkov pa lcd saj je tako ali tako vseeno. Burna se ne boj plazma panasonic po 15 letih nima burna pri meni. Se ti bo prej zlomil lg kot se bo vtisnila slika oz logotip. Spodaj je debel zgoraj pa tanek kot list papirja in se ziblje kot trinadstropna torta vse skupaj tako da moraš prav paziti zaradi krhkosti da se ne zlomi okvir oz se ne prevrže vse skupaj. Laughing Razen če vzameš njihov gigantski oled 4320p linijski full ultra hd tisti je po celem enake debeline cena cena pa zlomi denarnico. Lcd ji bi se že zdavnaj morali posloviti saj so očem škodjivi in oči težko prebavijo njihovo nenaravno gibanje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 20, 2020 21:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Oled je super, sicer imam sony a1, a mi ni žal denarja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
maxxim



Pridružen/-a: Sob Avg 2008 19:54
Prispevkov: 52

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 21, 2020 16:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za odgovore.Najbrz bom res kupil oled.ze zaradi hdmi 2.1.Trenutno imam samsung 75 q 60 R za filme ,oled pa bi uporabljal najvec za gledanje tv-ja in kaksnega filma v dnevni sobi.Bal sem se samo zaradi burn in-a kjer sem na avforums bral kar nekaj takih zgodb. Se enkrat hvala za odgovore.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gwb



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 9:15
Prispevkov: 506
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 21, 2020 16:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tule se je sicer izvajal (oz. še traja) test burn in-a in zadeva ni zgolj fama:
https://www.rtings.com/tv/learn/real-life-oled-burn-in-test

Je pa res, da tole je malo ekstrem, ker se je dejansko stalno predvajal isti material...

Če boš kupoval LCD vzemi enega iz višje serije - price performance je Sony-jeva serija 9 (XF90, XG95,...).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
maxxim



Pridružen/-a: Sob Avg 2008 19:54
Prispevkov: 52

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 21, 2020 17:10    Naslov sporočila: LG 65C9 OLED TV Odgovori s citatom

ja,ta video sem pogledal ,zato sem se tudi malo ustrasil glede oled. Najbrz bom pocakal kaksne 3 mesece,da pridejo ven novi modeli potem pa bom videl kako in kaj. Pravijo tudi,da naj bi cene oled tv-jev padle.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 22, 2020 09:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

https://www.cnet.com/news/lg-oled-tvs-get-better-processing-slim-wall-mount-48-inch-size/

Po novem bodo na trg poslali najmanjše OLED-e z 48'' diagonalo. Pri LG bo to najceneši model, najavil se je tudi Sony a v Master seriji, kar bo verjetno pomenilo višjo ceno od LG-ja.

Burn in je potencialni problem tudi za plazma ekrane, a pri moji plazmi po 9 letih ni niti sledu o tem; tako da me ne sekira niti malo. Problem bi lahko bil ako se na ekranu določene ikone ali okvirji ure in ure dan na dan ne spreminjajo (naprimer pogosta in dolgotrajna uporaba istih igric ali pri računalniški uporabi).
Svojčas so uporabljali trik, da se je slika neopazno, piksel po piksel selila za nekaj milimetrov naokoli, v krogu. Danes ne vidim da bi kdo to obešal na veliki zvon, kar pa še ne pomeni da tega ne uporabljajo za se izogniti burn in-u.
Po drugi strani tudi na najnovejših LCD imajo špikerji na poročilih barvo kože še vedno na nivoju plastičnih lutk. Bistveno bolje kot včasih a še vedno neprepričljivo. O globini barv, črnini, enakomernosti osvetlitve ekrana, cvetenju dimming osvetlitve, UV plavini ipd ne bi. Za moj okus prevelike žrtve za imeti višjo svetilnost in cenejši tv.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Video oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe