Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Subwoofer za stereo DA\NE?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 44, 45, 46  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 22, 2021 14:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Seveda je ceneje in elegantneje najti rešitev v dobri postavitvi.
Vendar, če ne gre ali pa se najde zvočno sprejemljiva rešitev v estetsko nesprejemljivi postavitvi - je tu še vedno sub.

Sub se mora postaviti tako, da zakrpa luknjo ki se pojavlja. Poleg tega bo dodal ekstenzijo in povečal dinamiko basov. Ziher bo zakrpal nekatere manj opazne druge manjše luknje in dodatno poskrbel za polnejši in bolj uživaški bas.

Torej ne sme biti postavljen tam - kjer je zvočnik - ker bo padel v isto luknjo in v iste druge probleme ki jih ima zvočnik na basu kot posledica položaja v sobi!

Ta koncept želim da se osvoji, ker vse prepogosto se vidi sube ob zvočnikih, kar je velika neumnost/neizkoriščena prilika izboljšati base, ne pa samo dodati nekaj globine.


Se strinjam. Enostavno in razumljivo napisano. Me še boste prepričali, da dokupim sub in postavim zvočnike na prejšnjo postavitev Wink Very Happy
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 22, 2021 17:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Poskusi prej.
Magari se dogovori za test z nekom, ki ima ali prodaja sub. V prvi fazi za test ni tako pomembno da je definitiven. Potem hitro slišiš ali je to pot ki ti ustreza.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 22, 2021 17:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@simon 740

Še ena varianta postavitve je in sicer zvočniki v prostoru cca na sredini, mesto poslušanja pa ob steni nasproti kuhinje.

Jaz sem to varianto poizkusil doma pred leti še s prejšnimi (manjšimi) zvočniki in je bil rezultat zelo dober, žal pa je bil pri meni prostorsko nepraktičen.

Sub z EQ je lahko ob zvočnikih, ker problem rešuješ z equalizacijo. Če pa prestavljaš sub in najdeš boljše mesto je pa sploh OK.

Pri AV Planet (Trzin) ima možakar v spodnji poslušalnici (salonu) en sam sub in ta je točno na sredini sprednje stene, med fršterkarijo. Takrat ko sem bil tam je imel priklopljen en Yamaha receiver (mislim da serija 3000). Zvokovno je bilo sve skupaj zelo zelo poštimano.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 22, 2021 18:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem pred časom imel dva JL audio E112 suba z DS speaker room correction, nek drag model, in nikakor nisem uspel spariti subov z zvočniki, enostavno me je vedno nekaj motilo.


Pri Genelecu pa je zgodba povsem drugačna, vse zvočnike se poveže z ut0 kabli (seveda je treba zadevo postaaviti pravilno v prostor) in njihov prograrm enostavno vse skalibrira, tako da sistem igra kot celota, sub enostavno izgine.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 22, 2021 18:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

zvočniki so že nazaj na prvotni postavitvi Smile na ozki steni Wink
Enostavno nisem mogel brez zvočne slike, ki se razvije na tej postavitvi.
Najprej bom sicer probal še z kakšnim drugim ojačevalcem, potem pa bom morda razmišljal še o sub-u. Čeprav mi ni ravno všeč ta ideja zaradi že teh velikih zvočnikov.
Hvala za predloge.

lp,
Simon
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 24, 2021 12:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni se zdi ze nekaj casa ideja o monitorjih in subu bolj smiselna kot veliki zvocniki. Sicer bo malo ljudi to potrdilo. Veliki zvocniki so kot prvo bistveno drazji, kot drugo pa ne ves kako bo izpadlo, dokler jih nimas doma. Takrat pa je na zalost prepozno. Tole ni edina tema, ki je ostala v slepi ulici.
Jaz bi predlagal prodajo zvocnikov in nakup monitorjev. Potem pa rabis neko resitev za lowpass in highpass in sub.Tukaj na zalost nimam izkusenj. Malo berem o devialetu, ki vse te nastavitve ima, samo ima pa tudi probleme...
Ce ti zvocniki niso za tvojo sobo pol se je s tem treba sprijaznit.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 24, 2021 14:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dr.sah je napisal/a:
Jaz sem pred časom imel dva JL audio E112 suba z DS speaker room correction, nek drag model, in nikakor nisem uspel spariti subov z zvočniki, enostavno me je vedno nekaj motilo.


Pri Genelecu pa je zgodba povsem drugačna, vse zvočnike se poveže z ut0 kabli (seveda je treba zadevo postaaviti pravilno v prostor) in njihov prograrm enostavno vse skalibrira, tako da sistem igra kot celota, sub enostavno izgine.


Tole je verjetno zgodba, ki čaka na večino audio entuziastov, ki nimamo dovolj znanja in opreme, da bi doma nastavili zadeve in pol je najlažje kupiti znanje od nekoga, ki je to sprogramiral.
Nekako manjka ljudi s tem znanjem in voljo, da bi reševali probleme brez kubikov steklene volne in ne vem česa vse še. To naj bi bila sicer naloga trgovcev, ampak pri nas, hmmm... ni posoje, ni....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 24, 2021 14:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
Meni se zdi ze nekaj casa ideja o monitorjih in subu bolj smiselna kot veliki zvocniki. Sicer bo malo ljudi to potrdilo. Veliki zvocniki so kot prvo bistveno drazji, kot drugo pa ne ves kako bo izpadlo, dokler jih nimas doma. Takrat pa je na zalost prepozno. Tole ni edina tema, ki je ostala v slepi ulici.
Jaz bi predlagal prodajo zvocnikov in nakup monitorjev. Potem pa rabis neko resitev za lowpass in highpass in sub.Tukaj na zalost nimam izkusenj. Malo berem o devialetu, ki vse te nastavitve ima, samo ima pa tudi probleme...
Ce ti zvocniki niso za tvojo sobo pol se je s tem treba sprijaznit.



LP
"Mali zvočnik" z subom dobiš mali zvok z basom !
"Veliki zvočnik" dobiš velik zvok z basom !
"Velik zvočnik" z "velikim subom" dobiš veliki zvok z ultimativnim basom, ampak to velja za cenovni razred 20k€+ Wink



_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 24, 2021 15:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne bo držalo. Za slovenske sobe so vsekakor najboj idealni satelitski glavni zvočniki z do 8" wooferjem in en 12" ali 15" ali 18" sub, če hočete zmedo pa dva, ajde. Rez na 80-100Hz. Za usklajevanje faz uporabljajte zdravo pamet, izključno mehanske faze, pozabi tokovne in električne, ker jih po vaših postih sodeč, itak absolutno ne zastopite. Za zvok mehanska faza zadošča.
Razni zvočniki z več paralelnimi driverji so NATEG u živ mozeg, to je traparanje in poneumljanje naroda. Multitočkovni izviri so že v teoriji bebavi, ob repatem širjenju pa sploh. Pa ne razpravljajmo na široko, ker nekateri si s tem kruh služijo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 24, 2021 15:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vidite to pa je vloga trgovca. Megla, difuzorji, stojala za kable, snake oil.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 24, 2021 15:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@Audiomarka saj te skušam razumeti....
Ampak prosim ne neti ognja še v tej temi. Prosim.
Naj bo razumno vse skupaj. Brez prepirov.

Lp,
Simon
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 24, 2021 15:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
Vidite to pa je vloga trgovca. Megla, difuzorji, stojala za kable, snake oil.


LP
Ko ni argumentov, se pa vleče "zajca" iz "čarovniškega klobuka" , pride ven pa "miška" Laughing Laughing Laughing
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 24, 2021 15:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Spoštujem osebna stališča, ampak ne razumem, da se ne poslužite ponujene brezplačne pomoči z izposojo opreme na test. S tem se največ doseže v raziskavi težav. To meče zelo slabo luč na kredibilnost komentarjev.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 24, 2021 16:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

... je pa tako spet tukaj, kot je že bilo podobno v pred kratkim zaprti temi..
Tukaj se razglablja kaj in kako s temi zvočniki v tem prostoru..
Nasveti... - ni da ni.. In zakaj..? Za prazen nič..
Zvočniki pa - ja itak, že ves čas v oglasu - v prodaji...!!!


lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 24, 2021 16:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pinus je napisal/a:
... je pa tako spet tukaj, kot je že bilo podobno v pred kratkim zaprti temi..
Tukaj se razglablja kaj in kako s temi zvočniki v tem prostoru..
Nasveti... - ni da ni.. In zakaj..? Za prazen nič..
Zvočniki pa - ja itak, že ves čas v oglasu - v prodaji...!!!


lp


@Pinus z vsem spoštovanjem..
Moja situacija ni niti malo podobna "pred kratkim zaprti temi"...
Ne me metati v isti koš lepo prosim.
Kot sem že velikokrat rekel, sem zelo hvaležen za vse nasvete in predloge.
Niti ne žalim kogar koli od vas, ki imate veliko več izkušenj v HIFI svetu.
Trudim se rešiti določene težave, ki jih imam v moji sobi. Seveda, če ne bo šlo, bodo pač zvočniki zapustili moj dom. Nevem v čem je tukaj problem.
In ne bi rekel, da je vse za prazen nič. Marsikdo bere ta forum in to so vse zelo koristne informacije.

lp,
Simon
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 44, 45, 46  Naslednja
Stran 12 od 46

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe