Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

DAB pretvornik

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
novinc



Pridružen/-a: Čet Maj 2020 18:58
Prispevkov: 24
Kraj: Slovenija

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 09, 2020 10:59    Naslov sporočila: DAB pretvornik Odgovori s citatom

Popravite me ĆØe se motim:

V glasbenih komponentah je najveĆØkrat vgrajen DAB z vzorĆØenjem 192kHz/24 bit.
Med DAB pretvorniki, ki imajo enako vzorĆØenje, ni razlik v popaĆØenju pretvorbe signala, kljub razliĆØnim cenam.

To pomeni da med v receiver vgrajenim DAB in posebej kupljenim DAB iz Aliexpressa (ki imata enako vzorĆØenje) ni razlik v kvaliteti signala.
DAB pretvornik vpliva na popaĆØenje le v smislu vzorĆØenja khz/bit.. Na popaĆØenje vpliva ojaĆØevalec, kabli za zvoĆØnik.
Pri aktivnih zvoĆØnikih ( vgrajen ojaĆØevalec) popaĆØenje zvoka ni odvisno od v glasbeno komponento vgrajenega ojaĆØevalca, temveĆØ od ojaĆØevalca v zvoĆØniku.

Nekatere grafiĆØne karte na PC imajo poleg analognih Å”e optiĆØni izhod. Na tem izhodu je signal enak kvaliteti signala na optiĆØnemu izhodu glasbene komponente (je res?). ƈe to kar sem zgoraj pisal drži, potem je zvok iz PC, z zunanjim DAB pretvornikom in enako kvalitetnim ojaĆØevalcem, enak tistemu iz glasbene komponente.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 09, 2020 17:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MisliÅ” DAC?
DAB (Digital Audio Broadcasting) je digitalni radio (v Sloveniji imamo par postaj in vse imajo zaniĆØ kvaliteto).

Ne. Dva DAC-a z 192kHz/24 bit sta lahko zelo razliĆØna po kvaliteti zvoka (koliĆØina Å”uma, harmoniĆØno popaĆØenje, jitter ...).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zweistein



Pridružen/-a: Čet Jun 2020 17:54
Prispevkov: 41
Kraj: NM

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 09, 2020 17:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Digital Audio Converter pretvarja digitalni signal ( kar je zgolj zaporedje enk in niĆØel v doloĆØenem zaporedju) v elektriĆØni analogni signal. Izhod iz DAC je torej analogni signal, kaferega kvaliteta je absolutno odvisna od konstrukcije in uporabljenih komponent vezja.
Torej je zvok odvisen od kvalitete DAC ob enaki frekvenci vzorĆØenja in bitni globini.
Pri prenosu digitalnega signala se lahko kakŔna 1 ali 0 izgubi, a praviloma to odpravijo korekcijski algoritmi.
Na optiĆØnem (=digitalnem) izhodu iz PC-ja za 300ā‚¬ je zapis digitalnega signala identiĆØen kot iz CD playerya za 10.000ā‚¬. ƈe ta digitalni signal peljeÅ” v vrhunski DAC, potem boÅ” dobil identiĆØen in vrhunski zvok v obeh primerih, seveda ob vrhunskem ojaĆØevalcu in zvoĆØnikih.
Digitalni signal je v bistvu recept, zapisan v doloĆØenem "jeziku", ki ga potem DAC prevede v analogen signal, ki ga lahko ojaĆØimo in z zvoĆØniki spremenimo v zvok.
Morda primerjava: analogno pomeni v Lj speĆØi ktuh in ga peljati v Mb. Medtem mu pade kvaliteta, se ohladi itd...digitalno pomeni v Lj zapisati recept za ta kruh, ga poslati v Mb, tam pa deÅ”ifrirati in speĆØi kruh.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
novinc



Pridružen/-a: Čet Maj 2020 18:58
Prispevkov: 24
Kraj: Slovenija

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 09, 2020 18:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Enga za 15ā‚¬ sem naroĆØil iz kitajske. Ima tudi gumb ki Å”e ne vem kako deluje.
Use volume control knob to adjust volume for clear and pure sound.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jun 09, 2020 22:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

novinc je napisal/a:
Enga za 15ā‚¬ sem naroĆØil iz kitajske. Ima tudi gumb ki Å”e ne vem kako deluje.
Use volume control knob to adjust volume for clear and pure sound.


PoroĆØaj ko ga dobiÅ” kako igra ?

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
novinc



Pridružen/-a: Čet Maj 2020 18:58
Prispevkov: 24
Kraj: Slovenija

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 09, 2020 11:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dobil.
Najprej me zanima ĆØe imam prav nastavljeno:

1. Glasnost na Siol BOX imam vedno na 100%. Glasnost spreminjam na TV.
2. Ob priklopu aktivnih zvoĆØnikov imam tudi TV glasnost na 100%. Spreminjam samo na zvoĆØnikih. TV zvoĆØnike sem seveda izklopil.
3. V navodilih za zvoĆØnike ima PC vhod 750mA, AUX pa 550mA. Je vseeno kam priklopim?
3. Nisem prepriĆØan kako se prav nastavi gumb-moĆØ na izhodu DAC..
Zakaj ni že tovarniÅ”ko nastavljen? Je pozicija gumba odvisna od mA vhoda na zvoĆØnikih?
PoveĆØujem po posluhu dokler ne zaznam popaĆØenja?

Zaenkrat lahko povem da je zvok bolj natanĆØen in glasnost zvoĆØnikov veĆØja.
ƈe se ohiÅ”ja DAC dotaknem z roko se v zvoĆØnikih sliÅ”i brenĆØanje. ƈe primem samo gumb brenĆØanja ni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
novinc



Pridružen/-a: Čet Maj 2020 18:58
Prispevkov: 24
Kraj: Slovenija

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 22, 2020 17:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kasneje sem kupil Ŕe najcenejŔi DAC ki sem ga naŔel.

NajcenejÅ”i DAC ima slabÅ”i zvok od originalno vgrajenega v zvoĆØnik, dražji DAC pa ima enak ĆØe ne celo boljÅ”i.
Uporabljal sem optiĆØni kabel.

Poskusiti sem hotel tudi z digitalnim koaksialnim vendar kabla ne morem priklopiti ker se zunanji del (obroĆØek konektorja) zadene v plastiko/ohiÅ”je siol boxa.
Obstaja veĆØ vrst koaksialnih kablov ali v ĆØem je težava?

MogoĆØe bi težavo odpravil na ta naĆØin da bi odstranil ohiÅ”je boxa in pobrusil plastiko ohiÅ”ja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 22, 2020 18:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

novinc je napisal/a:
MogoĆØe bi težavo odpravil na ta naĆØin da bi odstranil ohiÅ”je boxa in pobrusil plastiko ohiÅ”ja.

To odsvetujem, ker je verjetno last SIOL-a.

Si ne predstavljam toĆØno kakÅ”en problem imaÅ”, ampak poglej ĆØe najdeÅ” kabel z konektorjem ki paÅ”e (oz. tega sfriziraj).
Mislim pa da je na sploÅ”no bolje optiĆØna povezava, ker nima ozemljitvenih problemov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
novinc



Pridružen/-a: Čet Maj 2020 18:58
Prispevkov: 24
Kraj: Slovenija

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 22, 2020 20:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Box je moja last zato ga lahko predelam.
Ker je to moj prvi digitalni koaksialni kabel sem pomislil da sem kupil napaĆØnega.

Siol box nima optiĆØnega prikljuĆØka. Le koaksialnega. Znotraj je oranžna plastika. Poravnan je z ohiÅ”jem in niti milimeter ne Å”trli ven.

Konektor kabla je takŔen kot na linku. Ima konus z debelino ki ne gre niti malo v box.
https://www.aliexpress.com/item/32828859878.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.5d7a501cE503kS&algo_pvid=4a39acce-9891-4a7a-8a7c-59085e1f4223&algo_expid=4a39acce-9891-4a7a-8a7c-59085e1f4223-25&btsid=0bb0622c16007979871135796e9250&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 22, 2020 21:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Verjetno lahko vklopiÅ” poceni RCA kabel z ozkim obroĆØem?
Takle: https://www.mimovrste.com/audio-video/webhiddenbrand-video-rca-mm-kabel-25-m-crn
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe