Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Dynaudio contour 3.0 - predelava
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Aljaž88



Pridružen/-a: Pet Jun 2016 17:46
Prispevkov: 4
Kraj: Podpeč

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 12, 2020 14:48    Naslov sporočila: Dynaudio contour 3.0 - predelava Odgovori s citatom

Živjo,

Kupil sm rabljene zvočnike contour 3.0. Odločil sm se za predelavo kretnice.
Ko sm odprl zvočnike sem opazil, da damping material oziroma pene,vate...
niso tako kot bi morale biti, use je bilo nametano (vrjetno tudi kaj manjka).
In zdaj bi rabil pomoč, da ugotovim kako je bilo res original.
Ali ima kdo oziroma poznate koga ki ima te zvočnike da bi mi pomagal.

Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031426137
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 12, 2020 15:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najprej preveri ali je situacijia v obeh zvočnikih identična. Če ja, potem je to samo tvoja impresija.

Če ne, potem je bil razlog da je nekdo že šaril po kretnici in to se vidi/preveri. Morda pa je že naredil vse te modifikacije pred teboj in bo potreben upgrade na normalno stanje.
https://dynaudiodata.blob.core.windows.net/media/4691/combined-contour-brouchures_web.pdf
Tukaj je pod poglavjem cabinet slika kako je to v original contourjih - od akrilne volne in cunje za dušenje do elementov kretnice. Sicer mali contour, pa vendar.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Aljaž88



Pridružen/-a: Pet Jun 2016 17:46
Prispevkov: 4
Kraj: Podpeč

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 12, 2020 16:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zvočniki so bili že odpirani, to vem saj je bila bas enota previta, kabli so bili štukani, na kretnici je bil en element precvikan in na novo prilotan, pene pa so bile nametane, v enem zvočniku je bila celo ena manj kot v drugem.
Vse sem že popravil, naročil nove bas enote, modificiral kretnico, zamenjal kable, zdaj je problem le še dumping material, saj je važno kateri je, koliko ga je in na katerih mestih.
Te zvočniki so stara serija, slika ki ste mi jo poslali je od nove serije, zato mi ni v pomoč.
Zanima me le če kdo ve ali če ima morda te žvočnike in bi jih odprl samo da pogleda damping material kateri točno je, pri meni je bila rumena pena in na dnu prekatov bela vata, ter kje je kateri material in koliko ga je.
Pisal sem tudi že na Dynaudio, pa so mi odvrnili da so to zaupne informacije, klical sem tudi ljudi ki popravljajo zvočnike, pa mi niso znali pomagati.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031426137
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 12, 2020 17:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen Aljaž88,

ne priporočam obnavljanja zvočnikov v originalno stanje.
Poliuretanska pena je dokaj neprimerna za kvalitetno dušenje notranjih odbojev. Najboljša je prava volna, zelo dober je gradbeni filc nekih 20mm debeline. V notranjost ga položiš v valovih nagubanega, lahko si pomagaš s klanfarco, a pazi da se ti kaka klanfa ne izgubi na magnetu. Predvsem za wooferjem naredi kako gubo več.

lix
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Aljaž88



Pridružen/-a: Pet Jun 2016 17:46
Prispevkov: 4
Kraj: Podpeč

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 13, 2020 21:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hvala za vaš odgovor.
Če se odločim za volno koliko ?
koliko v prvi prekat kjer je visokotonc in srednjetonc.
A je treba glede na prostornino ali po posluhu.???
in pa drugi prekat kjer je bass.

Hvala za odgovor
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031426137
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 14, 2020 15:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vse stranice oblepi s črnim filcem 1cm iz Mengša (zastonj). Potem pojdi v Mengšu Yisk in kupi poceni povšter. Razdeli vsebino na pol in filaj boxe do zadovoljene trdnosti in ne preteraj kot je v navadi.
Dolgodlake volne ne dobiš, potrebna pa je vgradnja laksa, da to nosi. Rezultati so vrhunski se pa dolgodlaka ovčja volna rabi za transmission line, ne pa za mini monitorčke.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 14, 2020 18:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kar po posluhu.
Lahko tudi impedanco meriš, da vidiš učinek in resonance.

Nekaj na to temo: http://www.troelsgravesen.dk/cabinet-damping.htm
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 18, 2020 12:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Kar po posluhu.
Lahko tudi impedanco meriš, da vidiš učinek in resonance.

Nekaj na to temo: http://www.troelsgravesen.dk/cabinet-damping.htm


Za tiste ki bi rabili - Damping Butil/ALU plosce se dobijo v vseh kolikor toliko dobro zalozenih car audio trgovinah,..... Priporocam Dva proizvajalca - Silent Coat in pa STP...oba prec ej kvalitetnejsa materiala od Jentzen-ovega, tudi lepila delujejo precej bolje in plosca ne odpade od podlage Debeline plosc so od 2-4 mm s tem da je 4mm sestavljena iz dveh razlicnih plasti in cez dodatno se Alu.

Obstajajo tudi posebne paste za enak namen - BRAX ExVibration, in se lahko kombinira za max efekt z zgoraj omenjenimi ploscami

Zelo dobri materiali se dobijo tudi pri firmi Black Hole
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 18, 2020 12:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lahko tudi: https://www.merkur.si/bitumenski-trak-mq-hidroten-v3-pal-300-m2/

Samo je treba biti previden z bitumnom, ker zmanjša volumen.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 20, 2020 09:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Končalo se bo kmalu, s prodajo zvočnikov.
Za ta primer je pošteno ohraniti original polnila in jih predati novemu lastniku.
----------------------------------------------------
komentar JA glede ohišja: ..The only detectable mode is very high in frequency, just under 500Hz, and is low in level. This is excellent cabinet design.—John Atkinson
Je tudi izmeril vibracije (prikazano v grafu) in jih je veliko manj od vsakega bituminiziranega zvočnika. Pravzaprav vrhunsko. Meritev je od hrbtne stene malo iznad višine crossoverja - kot pove, je to edino kar je našel ko je meril po celem zvočniku vse okoli. Taka mala resonanca je praktično nezaznavna, tudi ker je zelo majhna površina v igri (če meri malo bolj spodaj, tega že ni več) in daleč, daleč od tega da bi bila moteča. Poglejte si podobne meritve na zvočnikih ki jih vi cenite, da boste lahko dobili občutek kaj ta rezultat pomeni.
https://www.stereophile.com/content/dynaudio-contour-30-loudspeaker-measurements-part-2

Kdo ve, ali bodo še veljali izsledki iz testa:
https://www.stereophile.com/floorloudspeakers/337/index.html
Eden od teh je (odličen) waterfall in njegove slušne implikacije.
Po 3 milisekundah se vse umiri (na midbasu) predvsem pa je hiter začetni upad - več kot 20dB v poldrugi milisekundi na midbasu. To je posledica tudi polnil in njihove strateške porazdelitve po notranjosti. Upravičeno lastnik išče napotke kako vzpostaviti original stanje. Žal tudi jaz ne najdem niti sledi o tem z izjemo kar sem že posredoval. Me pa čudi da Dynaudio ne želi pomagati. Ipak gre za star model, od novih pa so sami objavili fotko malega znotraj.
--------------------------------------------------------------------
Zaradi podobnih stvari sem kar zajedljiv - tu ni primer, ma je efekt isti - gre tip frizirat kretnico, pri tem pa kot slon v trgovini s porcelanom razfuka polnila. Koliko gremo staviti da je kljub boljšemu kondenzatorju v kretnici zajebal sound zvočnika?
Na poceni robi in vintiđu 'de merda' ajde, ajde ... ma ne na dobri robi.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 20, 2020 13:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Težko bo povrniti zvočnike v originalno stanje (še vemo ne kakšno je, kaj šele da bi lahko dobil tak material).

Se pa res sprašujem, zakaj bi ti zvočniki potrebovali friziranje.
Mimogrede, kolikor je meni znano Dynaudio uporablja bitumen. Na komponentah za kretnico tudi mislim da ne šparajo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 20, 2020 23:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kot lastnika 3eh Dynaudiovih izdelkov me kar spreleti, ko berem kaj je nekdo naredil s sicer zelo starimi, vendar zelo solidnimi zvočniki. In zdaj bi radi z bitumnom in z raznimi filci vzpostavili prvotno stanje ali po možnosti zvočnika še celo izboljšali.

Vintage ne pomeni, da kot novo igračo kupiš total razklamfan kos stare opreme po minimalni ceni in si misliš, da je zdaj to hifi, če pa trenutno še ni, pa še bo, ko boš zadevo že spravil tako daleč, da bo kot novo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 21, 2020 10:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj pa, če malo povprašaš prejšnjega lastnika kaj je počel in če je prej kaj pofotkal če kaj zajebe (kot kaže mu je to precej ratalo), za vrnitev v prejšnje stanje.
Glede nekega dodatnega dampiranje ohišja pozabi, dynaudio strokovnjaki zato posebej poskrbijo, saj ta zvočnik ima dvojno ohišje in ohišje je dampirano že na tistih kritičnih mestih kjer se meritve ne ujemajo z referentnimi parametri.
Idealno bi bilo povrniti vse v prvotno stanje, kojekakve predelave kretnice po mojem nima smisla z vgraditvijo dražjih elementov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 24, 2020 11:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

IMHO, nic narobe ce se material na kretnici pozamenja z adekvatnim in kakovostnejsim materialom. Tlacenje Bitumenskih in podobnih plosc bo seveda zmanjsalo Volumen ohisja v odvisnosti koliko bitumna bo nagonjenega po stranicah. Po drugi strani sem preprican, da je pri tako majhnem ohisju to skoraj brezpredmetno poceti. Okoli ostalih damping materialov ki pa so v skatli pa sem skoraj preprican, da se da dobiti podatke na kaksnem forumu za dyn produkte ali v kaksni FB fan grupi.
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 25, 2020 08:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To je bolj idejna debata. Narejen in zaprt zvočnik s prekati je skoraj nemogoče dodatno dampirati, pa še vprašanje je, kaj bi dosegel, če Dynaudio ni tega sam naredil. Tudi dvomim, da je kdo predelal kretnico, razen nadomeščal s super plemenskimi materiali. Pa še tukaj je treba imeti izkušnje, znanje in merilne naprave. Tisti ki to imajo, pa ne delajo grdo in ne nabašejo kar nekaj v kište.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe