Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Priključitev zvočnikov ?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ajoz



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 19:39
Prispevkov: 17
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 01, 2009 22:03    Naslov sporočila: Priključitev zvočnikov ? Odgovori s citatom

Imam velik problem saj nebi rad skuril ojačevalca. Zanima me če mi kdo zna pomagati, saj nevem kako priključiti zvočnike... toliko nekih priključkov vendar nevem kateri je + in katei -. Gre pa za SAE ojačevalec z 8 kanali, za pomoč sem prilepil sliko ( domnevam da je A in B priključek pravi) Kakšne zvočnike pa svetujete za to zadevico 4 omske ali 6 (te imam na voljo) ali bi morali biti 8 omski?

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 01, 2009 22:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tu en gre za tipičen ojačevalnik. Sploh ne vem če lahko na to komponento priključiš navadne zvočnike Gre za čisto drug princip delovanja kot običajen 4-8 ohm ojačevalec in zvočnik.

http://www.ukslc.org/articles/Sound/Guide_to_100v_line_PA_systems.html

Kaj več ti pa ne bi upal povedat..

Mislim pa da bi rabil prave zvočnike.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 01, 2009 22:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če se prav spomnim so 100V linije uporabljene pri ozvočevanju na daljših razdaljah(cerkve, bolnice, železnice..). Ojačevalec ima 100V izhode, zvočnik pa ima v sebi svoj transformator ki napetos primerno zniža.
90% sem da rabiš posebne zvočnike, ali pa vsaj transformator pred običajnimi zvočniki.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajoz



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 19:39
Prispevkov: 17
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 01, 2009 23:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala vam za hiter odgovor, sedaj sem kar na strička googla šel in našel kar nekaj o takih zvočnikih...še zmeraj me malo skrbi priklop, no bom ju3 malo poklical naokoli in šel v nabavo novih Very Happy ustreznejših
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 02, 2009 12:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Ojačevalci SEA se izdelujejo v Sežani(Bivša Iskra).(Izdeluujejo "razglase" za šole in podobno....)Najdi njihov telefon in ti bojo dali navodila kaj in kako lahko priklopiš na "njihov" ojačevalec !!!
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
victorinox



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 21:34
Prispevkov: 29
Kraj: 15km iz Celje(a)

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 05, 2009 22:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Rabiš ali zvočnik, ki je 100V deklariran in že ima trafo vgrajen, ali pa dobiš trafo npr takšen kot na tem linku http://www.monacor.de/typo3/index.php?id=59&act=8&act_sub=25&L=1&typ=u&hkatid=153&ukatid=209&spr=EN&brand=MO&seiten_id=25&produktliste=59

Morda tudi tule še en:
http://www.visaton.com/en/chassis_zubehoer/zubehoer/tr84.html

Če ti je vse to v interesu pa sam veš ampak kak vrhunski dosežek v reprodukciji to ne bo! (če ti še nihče tega ni povedal Twisted Evil )

Ne vem ampak vsi na tem forumu imajo veliko za povedat (kvantiteta) za izbolšanje neke kvalitete odgovorov pa nihče ne naredi koraka dlje Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajoz



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 19:39
Prispevkov: 17
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 06, 2009 10:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najprej sem se obrnil na proizvajalca in mi je svetoval glede priključitve zvočnikov, vem pa da to nebo nikoli tako špilalo kakor če bi si sestavil en dober hi-fi (ta bo igral samo 50Hz-20kHz). Drugače pa sem nekaj že našel pri slovenskih trgovcih, samo neke velike izbire nimajo. Hvala tudi za zadnji odgovor, pa mogoče bom kupil še kakšne vgradne za druge prostore in imel ozvočenje v različnih prostorih, samo še en uprašanje imam, če ima kdo kakšen nasvet za kable? kakšen presek?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Excalibur



Pridružen/-a: Sre Avg 2008 11:43
Prispevkov: 15
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 06, 2009 10:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne vem kako je konkretno pri tvojem ojačevalniku, vendar pri nekaterih se da izhod preprosto prevezat in s tem zaobiti izhodni transformator.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe