Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Razlika med Jamo R-909 in R-907?
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
twom



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 21:47
Prispevkov: 221
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 26, 2009 10:28    Naslov sporočila: Razlika med Jamo R-909 in R-907? Odgovori s citatom

Razmišljam o upgrade-u zvočnikov. V "oči" so mi padli (že ob predstavitvi) Jamo R zvočniki.
Trenutno imam Jamo 707i, postavljene nekje 0.4 m od zadnje stene in 0.7 od stranske.

Sedaj so na voljo tudi nekoliko manjši (in cenejši) R-907,
Prvo vprašanje: koliko so slabši (manši in/ali slabši basovec, visokotonec, zvok)?
Drugo vprašanje: kako se obnesejo taki zvočniki v majhnem prostoru (4 x 4.5 m)?

R909 se dobi v Technomarketu med 5400 in 6000€ (odvsino od barve) in 4000€ za R907 (cene so za par).


Lep pozdrav,
Peter
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 26, 2009 13:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živjo Peter,

mene na sejmu niso ravno prepričali. V tisti manjši sobi je bil bas kar problematičen.

Je pa zvočnik lep, ni kaj. Če je nekdo za "lepoto" pripravljen odšteti nekaj 10.000€ pri avtomobilu, zakaj ne bi ti odštel nekaj tisoč za zvočnik. Mislim pa, da bi za pol toliko denarja dobil že nekaj podobnega.

Ne pozabi - kak secondhand Avantgarde Duo bi v Nemčiji lahko zdilal za dobrih 5000€, pa gre za še večjo eksotiko kot R909.

Moje mnenje, pač!

Vili
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 26, 2009 17:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V kateri trgovini si videl Jamo 907?

V novem Stereophilu imaš recenzijo. Preveri na stereophile.com, če je že tudi gor.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
twom



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 21:47
Prispevkov: 221
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 26, 2009 17:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem prebral stereophile.com.

Črne in bele R-909 imajo v Tehnomarket Ljubljana (Tuš BTC).

R-907 pa naj bi imeli zopet na zalogi v enem mesecu (vsaj v rdeči barvi za katere sem povprašal).


Lp,
Peter
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 26, 2009 17:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zadnjič sem šel mimo njih, sem obstal kar nekaj časa, žgali so pa RATM.

Meni je bilo všeč in se jih ne bi branil doma, sploh rdečih.


Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 26, 2009 18:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

909 sem videl v Lj., žal pa nisem imel časa poslušat. Ali je kdo morda poslušal ta velike Klipsche?
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 26, 2009 18:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imajo Jamo papirnato membrano?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 26, 2009 19:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni so zanimivi za pogledat, ne pa bi jih imel doma:)

Slišal pa sem jih samo na showu čisto malo, tako da o zvoku ne morem rečt nič. Pomoje bi si za ta denar kupil Dynaudio, ampak to sem pač jaz:D
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JEREMIJA



Pridružen/-a: Ned Nov 2008 22:37
Prispevkov: 97
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 27, 2009 00:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

OFF: Nočem delat kregarije ampak Jamo je izdelal do sedaj samo en res dober zvočnik in sicer Oriel...Prvič sem jih slišal na predstavitvi v Hotelu Lev leta 94 in moram rečt da še do danes niso naredili modela ki bi jih zamenjal.

ON:Tudi jaz bi za ta denar kupil kaj drugega... Idea
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 27, 2009 00:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP
Pri takih "odprtih" zvočnikih je zvočna omarica "tvoja" soba...
Vsi problemi ,ki jih ima "audiofil" pri postavitvi normalnih zvočnikov se tukaj pojavijo "problemi na kvadrat"...
To je zvočnik za najbolj izkušene poznavalce !!!
Žal pa prodaja teh zvočnikov v svetu ni preveč uspešna ravno zaradi nepoznavanja tega problema,ker kupcem doma NE IGRA !!!
Napačen je tudi pristop prodaje ... po "veleblagovnicah"....
~
Skratka rabiš predvsem dober prostor,dobre aparature in strokovnega prodajalca_svetovalca,ki ve zakaj se gre !!!!!!!!!!!!!
~
Ko je vse to "pokrito" se pojavi glasba brez "koloracij" ,ki so značilne za "škatlaste" zvočnike !!!!!!!
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
Antony



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 8:37
Prispevkov: 295
Kraj: Žabnica

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 27, 2009 08:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
LP
...nepoznavanja tega problema,ker kupcem doma NE IGRA...


Drži! Sam imam zelo neakustično sobo. Doma sem imel kar nekaj časa Martin Logan Aerius priklopljene na Plinius 102 končno. In mi ni šlo skozi. Čeprav so bili določeni deli (recimo godala) naravnost fascinantni.

Kot vedno je treba prinesti domov, probat in boš videl pri čem si. Valda bi vsak izbral po svoje, zato pa tudi je toliko firm po svetu. In prav je tako.
_________________
Izdelava spletnih strani www.trsplet.com - www.tonimeglic.com
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 27, 2009 09:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ajka nam na forumu že toliko časa govori, da je treba urediti akustiko sobe!!!

Zdi se mi, da s(m)o le redki, ki ga na tem forumu upoštevamo. Pa ljudje, to je bolj pomembno, kot da vlačimo domov na tone opreme. Če akustika ni poštimana, nikoli ne bomo z ničemer popolnoma zadovoljni.

Vili
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 27, 2009 12:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hi_musica je napisal/a:
Ajka nam na forumu že toliko časa govori, da je treba urediti akustiko sobe!!!

Zdi se mi, da s(m)o le redki, ki ga na tem forumu upoštevamo. Pa ljudje, to je bolj pomembno, kot da vlačimo domov na tone opreme. Če akustika ni poštimana, nikoli ne bomo z ničemer popolnoma zadovoljni.

Vili


Se strinjam ! Za najmanj (nič) denarja, in z veliko truda (fizičnega) in potrpljenja z pravilno postavitvijo zvočnikov v neko dano okolje, se da največ spremeniti (na bolje). In če še s tem nismo zadovoljni, spremenimo tudi okolje (prestavitev kakšne omare, zofe ali kakšnega drugega kosa opreme, ki se nahaja v tem prostoru). Šele potem pride na vrsto menjavanje komponent.

Seveda če kljub vsemu nismo zadovoljni z akustiko prostora lahko posežemo tudi po raznih akustičnih pomagalih, kot so naprimer difuzorji, a to je že neke vrste hi-fi komponenta, ki zahteva finančni vložek.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 27, 2009 12:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Z akustiko sobe se je lahko špilati če ima človek posvečeno sobo za hifi.

Kakor hitro pa je enkrat primoran imeti sistem v dnevni sobi in vse v zvezi s tem podrejati tistemu čemur dnevna soba v osnovi sploh služi, potem maneverskega prostora ni kaj veliko. Dostikrat pa ga praktično sploh ni (recimo nerazumevajoča partnerica, otroci, morebiti se dnevna soba koristi še kot jedilnica obenem,...). In takšnih povprečnih slovenskih nesrečnih ljubiteljev dobrega zvoka brez svoje posvečene hifi sobe, ki se morajo stalno nečemu prilagajati je po moje več kot 80%. Tudi sam sem med njimi.

Rad bi še odgovoril Jeremiji, ki pravi da je Jamo dosedaj spravil skupaj samo ene odlične zvočnike - Oriele... s tem se ne strinjam. Jamo je v preteklosti spravil skupaj odlično serijo zvočnikov Concert (tamali 8 in taveliki 11, oba sta se kasneje preimenovala v D830 in D870), ki so se proslavili po celem svetu. Za temi zvočniki še danes vlada evforija in kjer koli se pojavijo rabljeni, so na brzino prodani. Res da niso v ligi Orielov, so pa odlični in to za dosti manj denarja. Po moje je Concert 11 boljši od marsičesa novega, kar se danes prodaja po naših trgovinah za recimo 3000-4000 eur, če se tamalega Concert 8 oziroma D830 stakne kje dobro ohranjenega rabljenega za nekih 600 eur, pa je itak čista zmaga.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 27, 2009 13:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP
Dnevna soba je odraz filozofije življenja...Če so v družini vsi ljubitelji glasbe,filma se to odraža tudi v ureditvi prostora,ki je potem namenjen družinskemu druženju, zabavi ... V tem kontekstu se potem tudi "dnevni prostor" oblikuje...Brez nepotrebne navlake,skladiščenja nepotrebnih stvari...Seveda pa je potrebo vložit kar nekaj energije ,da se prostor uredi racionalno za vse potrebe...
V kolikor to ni možno ali ni želje je tudi ne smoterno kupovanje dragih sistemov...
Prvi pokazatelj koliko dobro igra sistem v prostoru je testiranje posameznih komponent...Npr.Če primerjamo več različnih kablov( po ceni in karakterju zvoka)pa nam ne prinaša kakšnih občutnih sprememb v zvoku je to že znak,da smo v obstoječem sistemu dosegli limit...
Če imamo pogoje za spremembo postavitve v prostoru ali popravit prostor sam(Včasih je potrebno zelo malo)in potem ponovno testiramo spremembo komponent (npr. kable) in se nam pojavi občutna razlika je to dober znak,da smo ukrepali "pozitivno"...
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe