Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

AV receiver ali Ojačevalec

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Klemken



Pridružen/-a: Čet Maj 2020 20:01
Prispevkov: 2
Kraj: Žalec

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 28, 2020 20:14    Naslov sporočila: AV receiver ali Ojačevalec Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

do zdaj sem za glasbo uporabljal slušalke Sennheiser HD 600 in DAC Dragonfly black, glasbeni vir pa je bil Tidal HiFi.
Sedaj pa počasi zaključujem z gradnjo hiše in se bom počasi vselil, tam pa si želim konkretne stereo postavitve (surrond mi ni zelo pomemben ker imam raje kvaliteto kot pa efekte).
Proračun sem si nastavil nekje med 1500 in 2000€ (cca 300-500€ za ojačevalec/receiver) ostalo pa za 2 zvočnika.
Sedaj se odločam med Stereo ojačevalcu (Denon PMA-800NE) ali pa receiver (Denon AVR-X1600H).
Plus pri X1600H je da ima vgrajen sprejemnik za Tidal in omogoča kasnejšo montažo 5.2.2 sistema, če se bom sploh gdaj odločil za to.
Prednosti PMA-800NE pa se mi zdijo, da je sistem zasnovan za večjo kvaliteto. V primeru, da izberem ojačevalec bo glasbeni vir računalnik z optičnim izhodom, ki podpira 192/24bit.
Glasbo poslušam vsak dan, filme pa pogledam mogoče 3 na mesec.

Prosim za mnenje od bolj izkušenih uporabnikov.
Hvala vnaprej.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Franci



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 8:26
Prispevkov: 66
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 28, 2020 20:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede na napisano, bi nabavil stereo ojačevalec, je pa razmerje med ceno ojačevalca in zvočnikov vsaj meni nelogično. Torej boš teoretično kupil en zanič ojačevalec za 300 eur in ga priklopil na 1.700 eur vredne zvočnike?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Klemken



Pridružen/-a: Čet Maj 2020 20:01
Prispevkov: 2
Kraj: Žalec

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 28, 2020 21:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Franci je napisal/a:
Glede na napisano, bi nabavil stereo ojačevalec, je pa razmerje med ceno ojačevalca in zvočnikov vsaj meni nelogično. Torej boš teoretično kupil en zanič ojačevalec za 300 eur in ga priklopil na 1.700 eur vredne zvočnike?


Sem odprt za predloge in boljše kombinacije. Trenutno imam v mislih konfiguracijo PMA-800NE in POLK SIGNATURE S60E. Bi moral za te zvočnike izbrati ojačevalec višjega razreda?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 13, 2020 08:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Klemken je napisal/a:
Franci je napisal/a:
Glede na napisano, bi nabavil stereo ojačevalec, je pa razmerje med ceno ojačevalca in zvočnikov vsaj meni nelogično. Torej boš teoretično kupil en zanič ojačevalec za 300 eur in ga priklopil na 1.700 eur vredne zvočnike?


Sem odprt za predloge in boljše kombinacije. Trenutno imam v mislih konfiguracijo PMA-800NE in POLK SIGNATURE S60E. Bi moral za te zvočnike izbrati ojačevalec višjega razreda?

ja seveda,kot bi dal savske gume na ferrarija..potem veš kakšna bo vožnja...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vasko85



Pridružen/-a: Ned Apr 2016 21:17
Prispevkov: 38
Kraj: Šentjur

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 13, 2020 21:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Med malimi oglasi imaš trenutno:
Bluesound Node2 (streamer)
Rega Elex R (ojačevalec)
Rabiš še malo boljše napajelne kable + interconet kabel

Lahko pa vzameš kakšen all in one ojačevalec, kjer že imaš vgrajen DAC in streamer. Ponudbe je ogromno, tukaj rabiš potem samo še boljši napajalni kabel. Sicer pa sem sam pristaš tega, da imam ločeno analogno in digitalno komponento.

Lp Valerij
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 031817402
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe