Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Izbira subwooferja
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
frodo



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 0:29
Prispevkov: 206
Kraj: Miklavž na dr. polju

PrispevekObjavljeno: Ned Jun 15, 2008 23:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zanimivo. Za ta cenovni rang se mi IQ3 zdijo spodobno detajlni. v glavnem splaĆØa se jih posluÅ”at.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 18, 2008 11:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sicer je sla tema malo off topic, vseeno pa me zanima po cem ocenjujete subwooferje, probavate kaj kable, nastavitve, postavitev subwooferja? Se vam zgodi da stopite v nek kot in se vse trese od nizkofrekvenĆØnih "impulzov", dva metra stran pa skoraj primanjkuje basa? Je že kdo testiral vpliv kablov za sube z razliĆØnimi impedancami na zvok? Nastavljate samo rez frekvence in volume ali imate tudi opcijo nastavljanja faze? S katerimi subi imate slabe izkuÅ”nje in zakaj?
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
roger



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 9:48
Prispevkov: 32
Kraj: MS-okolica

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 18, 2008 13:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Postavitev subwooferja je zame pomembna, ker sem imel problem, da je v nekaterih delih sobe bilo premalo basa, v drugih spet preveĆØ, tako da sem ga postavil tako, da se je lepo sliÅ”al ko sem sedel na kavĆØu (ponavadi vedno ko posluÅ”am glasbo sedim na kavĆØu). Se mi pa zdi, da ĆØe nizkotonec postaviÅ” v kot, se bo najbolje sliÅ”alo v nasprotnem kotu sobe, sploh ĆØe je soba kvadratne oblike. Kaj pravite?
PosluŔal sem tale DIY nizkotonec, ki sem ga pred kratkim prodal zaradi izdelave novega.

_________________
/roger/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Saxofon



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 14:29
Prispevkov: 87
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 18, 2008 21:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pred tednom dni kupil novega infinity sw12 in sem z njim zadovoljen. Postavitev je bila mala diplomska ampak na koncu se splaĆØa. Kako deluje?
Tako kot da ga ni oz. da ves zvok prihaja iz prednjih zvoĆØnikov. Å ele ko ga izklopiÅ” se dejansko vidi, da tisti zvoĆØniki niso sami kos vsemu. Za HT ga imam nastavljenega malenkost viÅ”je preko recieverja tako, da ko je potreba po 40 in manj Hz da kej od sebe. Seveda pa ni zdej to, da se mora stanovanje trest. V glavnem sem zadovoljen omenim pa le, da je portan sub mnogo težje skalibrirat kot sealed tip.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 19, 2008 06:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem imel svoj nizkotonec kar na sredini sobe skoraj. Ni bil niĆØ posebnega, Yamaha z 140W ter 8" driverjem. Za kakÅ”en film pogledat je bil super, za glasbo pa nekaj povpreĆØnega. Je bil pa kar problematiĆØen za postavit, saj ima Yamaha tako ĆØudno "podvozje," kjer zvok res gre v vse strani, in ga ni pametno imeti v koti. Dodatnih nastavitev faze nisem imel, razen obrat za 180Ā°(reverse phase gumb).

Na koncu ga nisem ravno prenaÅ”al veĆØ, pa sem ga izklopil ter prodal.
Moram pa reĆØt da mi je bil izjemno vÅ”eĆØ veĆØji brat tistega nizkotonca ki sem ga imel, mislim da je bil 12", sicer ported.. a kar hiter.

Mojemu je manjkalo samo to, da ni Ŕel dovolj nizko.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 19, 2008 10:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Do sedaj ni noben se poroĆØal v primeru zamenjave subwoofer kabla - kaksna je razlika v zvoku. Veliko ljudi se obremenjuje s kabli, pogosto se pa pozabi na Subwoofer kabel, je kdo že kaj probaval?
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Saxofon



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 14:29
Prispevkov: 87
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 19, 2008 17:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Probal utp, coax domaĆØa izdelava enega profi vivanco enega za tv-out in enega profigold in je bilo isti k. ƈe že bi priporoĆØal dvojno oklopljenega na eni stran ina maso za izogib blodeĆØim motnjam v okolici ne zaradi ĆØesa drugega. Moj sub ne igra viÅ”je od 70Hz in pod tem nivojem dejansko je res težko sliÅ”ati tako fine razlike v zvoku kot jih nudijo kabli.
ƈe zadeva že takoj zveni krneki ne bo pomagal noben kabel. Kabli so samo za detajle ko je enkrat že vse tip top.

PreveĆØ je naivnega folka ki misli, da bo s kabli izboljÅ”al zvok. Da pridejo kabli do izraza mora sistem že zveneti wow in Å”ele nato se s kabli lotiti popraviti tisti mali detaljĆØek do perfektnosti.

Ker imam tako delo, da na dan obiÅ”ĆØem 6-10 domov... vidim vsega in svaÅ”ta. Na smeteh od hifi opreme in Å”e bolj krÅ” a sicer dragim zvoĆØnikom ki jih ne znajo niti postaviti potem dodajajo Å”e ultradrage kable in ostalo nonsense Å”aro in si NAMIÅ LJAJO kako je zdaj oh in sploh. Da o subwooferjih niti ne govorim saj nisem videl (tam kjer sem fribĆØno vpraÅ”al ali lahko sliÅ”im to reĆØ) da bi ga kdo pravilno namestil. 90% vseh hoĆØe boombox spl do zvezd in 5% pa ga ima tako potiho da brez prsta ni zaznati gibanja membrane, kaj Å”ele sliÅ”ati obĆØutiti kaj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 19, 2008 18:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi meni se zdi da ne bi smelo biti razlike. Kabel pusti svoj peĆØat po celotni zvoĆØni sliki. ƈe pa gre po kablu samo tist ozek pas frekvenc pa ne more biti take razlike.

Važno da je oklopljen da mu ostale stvari ne delajo problema, ter da konektor vsaj solidno prime. Pa je to pomoje dovolj Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Saxofon



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 14:29
Prispevkov: 87
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 25, 2008 17:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Konec tedna dobim enega divjega proizvajalca IXOS. Pa poroĆØam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 25, 2008 18:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lep pozdrav!

Kje pa si dobil Ixos kable?
Sem sliŔal da so tudi interkonekti kar OK.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Saxofon



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 14:29
Prispevkov: 87
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 25, 2008 18:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prek oglasa na boljŔem trgu. Very Happy
Vsekakor viÅ”ji rang za budget ceno. Rabljen kabel paĆØ ni rabljen TV. Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 25, 2008 18:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

PoroĆØaj ko se boÅ” naposluÅ”al Smile

Trgovino pa sem že naŔel.

@Trancedeejay: Omenjal si Ixos ter Profigold kable, kakŔne pa se ti zdijo razlike?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 25, 2008 22:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HI
Sam za standardni level uporabljam veĆØinoma Profigold kable ali DIY varianto z materiala iz Terne. Profigold Oxpure je kar ok serija, nizja je Bandridge, kaksna je pa kaj razlika pa vs Ixos pa žal nebi mogel reĆØi. Doma imam kar nekaj vrst kablov recimo Audio Magic, Nordost, AudioQuest, Silent Wire, Profigold, Dali, Mission, Jamo (ja tudi zadnje trije so kabli).......
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 25, 2008 22:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Saxofon, Ixos ravno ni divji proizvajalec Very Happy
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 25, 2008 23:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

trancedeejay, bi bil prirpavljen enkrat posodit nekaj interkonektov?
Da najdem nekaj primernega zase.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 4 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe