Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Izbira subwooferja
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Saxofon



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 14:29
Prispevkov: 87
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 15, 2008 15:00    Naslov sporočila: Izbira subwooferja Odgovori s citatom

Pozdravljeni.

IÅ”ĆØem subwoofer ki bi znal igrati nižje od 30Hz. Primarno bi bil za glasbo nebi pa bi bil rad prikrajÅ”an za HT. Ponavadi sem nagnjen k subom zaprtega tipa (sealed type). Verjetno nima smisla iskati karkoli pod 25cm oz najraje 30cm enoto. Kaj priporoĆØate?
Verjetno tak sub ne bo sosedom prijazen saj Å”e prejÅ”nji B&W asw675 ni bil. Po ogledu kakega filma je nekaj sosedov gledalo skozi okno ĆØe bo dež Very Happy. Lepa lastnost, da se izvora nizkih tonov ne da lokalizirati. Razz

Edini ki me trenutno potegne je Infinity SW 12 ki pa je vented ali ported. Ima kdo izkuŔnje z njim?
Cena je Å”e nekako sprejemljiva ĆØe je to to.

Gledal sem tudi enega DALI concept s 160W ojaĆØevalnikom zaprt tip in 30cm papirnatim drajverjem. Sumim, da bi mu hitro zmanjkalo moĆØi ali me samo cifre varajo? Je pa poceni in nima speaker level vhodov ki pa jih itak ne rabim. LFE paĆØ...



Lp,
Gregor
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 15, 2008 15:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz bi priporoĆØal Mirage Omni S10, ga imam doma ali pa kakÅ”nega Audiovector, ki ga imam tudi doma.

_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Saxofon



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 14:29
Prispevkov: 87
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 15, 2008 16:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kje pa se da dobit pri nas Mirage Omni S10?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinc76



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 13:09
Prispevkov: 194
Kraj: Tabor

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 15, 2008 20:23    Naslov sporočila: Re: Izbira subwooferja Odgovori s citatom

Saxofon je napisal/a:
Pozdravljeni.

IÅ”ĆØem subwoofer ki bi znal igrati nižje od 30Hz. Primarno bi bil za glasbo nebi pa bi bil rad prikrajÅ”an za HT. Ponavadi sem nagnjen k subom zaprtega tipa (sealed type). Verjetno nima smisla iskati karkoli pod 25cm oz najraje 30cm enoto. Kaj priporoĆØate?
Verjetno tak sub ne bo sosedom prijazen saj Å”e prejÅ”nji B&W asw675 ni bil. Po ogledu kakega filma je nekaj sosedov gledalo skozi okno ĆØe bo dež Very Happy. Lepa lastnost, da se izvora nizkih tonov ne da lokalizirati. Razz

Edini ki me trenutno potegne je Infinity SW 12 ki pa je vented ali ported. Ima kdo izkuŔnje z njim?
Cena je Å”e nekako sprejemljiva ĆØe je to to.

Gledal sem tudi enega DALI concept s 160W ojaĆØevalnikom zaprt tip in 30cm papirnatim drajverjem. Sumim, da bi mu hitro zmanjkalo moĆØi ali me samo cifre varajo? Je pa poceni in nima speaker level vhodov ki pa jih itak ne rabim. LFE paĆØ...



Zdravo

Kaj pride v poŔtev samogradnja, mora biti aktiven sub.
Nekaj se bi naŔlo v trgovini AUDIO EXPERT V CELJU Možna je tudi proba.


LP Pinc76
_________________
Les je naravni materijal zato barvne in strukturne spremembe niso del reklamacij

www.rmsound.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Saxofon



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 14:29
Prispevkov: 87
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 15, 2008 21:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živjo.

DIY ne pride v poŔtev saj estetika igra tudi vlogo. Estetsko vrhunski DIY pa je uko iz glave najbrž Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 16, 2008 19:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Koliko denarja imaÅ” sploh namen odÅ”teti za aktivni sub, da nebi nekaj omenjali, ĆØesar ni v tvojem cenovnem rangu. Sam priporoĆØam, da se da za sub vsaj 400eur, da je soliden, mozno da je kaksnasna svetla izjema, pa da je nisem opazil, pod 400eur pa kvecjemu kakÅ”en rabljen za ta denar.
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Saxofon



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 14:29
Prispevkov: 87
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 16, 2008 20:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nekje do 600 ojrov ali pa pljunec ĆØez ĆØe je vredno. Kar je veĆØ je vpraÅ”anje ali je vredno denarja. Subwooferje 2000+ everov in veĆØ nekako smatram že za preseravanje. Za kake fullrange omarice pa se bi lahko pogovarjali a zaenkrat sem zadovoljen z dvema B&W 601s3. No ja, brez suba mi gre malo na jok ampak delamo na tem. Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinc76



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 13:09
Prispevkov: 194
Kraj: Tabor

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 17, 2008 22:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo


Saksofon za tak denar se bi jaz sigurno spravil v diy projekt.
Pa bi si skoraj upal trditi da bi imel zelo kvaliteten sub.
Nikakor ne morem spraviti slikic gor da ti pokažem sub katerega smo naredili v sodelovanju z Audio Exsom (BŔtjanom) lastnikom trgovine Audio Expert iz Celja.
Sub kateri je bil podprt z sub ojaĆØevalcem firme Reckhorn je imel ugrajeno 12inc enoto in je bil predstavljen kot samostojna enota,vsekakor pa bi vanj zlahkoto ugradil aktivni modul.
Samega suba ki je bil predstavljen in narejen kot prototip za fest katerega je organiziral sosednji forum se verjamem nebi sramoval nihĆØe .
Tako zvokovno kot tudi vizualno se bi lahko primerjal z marsikaterim drugim tovaniŔkim.
V konĆØnem znesku bi si upal trditi da bi ostalo Å”e za par pirov katere bi spil ob posluÅ”anju. Laughing



LP Pinc76
_________________
Les je naravni materijal zato barvne in strukturne spremembe niso del reklamacij

www.rmsound.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Saxofon



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 14:29
Prispevkov: 87
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 17, 2008 23:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zanimivo in verjamem na besedo. Problem pa je, da nimam ĆØasa in orodja za tak projekt. Eventuelno bi Å”e rabil kit -sestavi si sam- za klasa D ojaĆØevalec. Kje se kaj takega dobi pri nas nebi vedel.
Kak ebay odpade. Conrad pa raje ne.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinc76



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 13:09
Prispevkov: 194
Kraj: Tabor

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 18, 2008 19:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo


Pa da probamo eno slikco dat gor .trenutno imam komp neki razsut pa ne najdem druge slike upam da se na tej vidi vsaj malo.



Najti moram Å”e ostale slike suba ter ojaĆØevalca.

LP Pinc76
_________________
Les je naravni materijal zato barvne in strukturne spremembe niso del reklamacij

www.rmsound.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
pinc76



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 13:09
Prispevkov: 194
Kraj: Tabor

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 18, 2008 20:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo

Å e nekaj slikic nedokonĆØanega suba.
Kot reĆØeno je bil delan predvsem za predstavitev zato je bil samo lakiran mediapan .Kar pa se je kasneje pokazalo kot zelo uspeÅ”na poteza.
Seveda se da narediti tudi furnirano ,masiven les oziroma barvano v poljubni barvi.


















LP Pinc76
_________________
Les je naravni materijal zato barvne in strukturne spremembe niso del reklamacij

www.rmsound.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
frodo



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 0:29
Prispevkov: 206
Kraj: Miklavž na dr. polju

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 19, 2008 01:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@saxofon


Concept Sub je super za ceno, sploh pri muziki, saj je hiter in definiran kot veĆØina zaprtih subov.
Od vseh, ki sem jih sliÅ”al v tem cenovnem razredu mi je prav Concept najbolj vÅ”eĆØ.
Pred kratkim pa sem sliÅ”al poleg Kef-ov XQ20 njihov sub PSW2500. ƈeprav je bil postavljen precej stran od zvoĆØnikov, v kotu, je igral fenomenalno. Popolnoma usklajeno z zvoĆØnikoma, hitro, definirano in za moj okus dovolj globoko. Res je, da sem sliÅ”al samo dve pesmi, vendar sem bil impresioniran. Za ceno pa sem pozabil vpraÅ”at.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 19, 2008 09:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NoĆØem pretiravati, ampak za vse, ki vedo kaj pomeni dober in subtilen subwoofer za sprejemljivo ceno: REL Strata 5. Gre za eno najbolj znanih angleÅ”kih podjetij, ki se ukvarjajo izkljuĆØno z izdelavo visokokvalitetnih aktivnih subwooferjev.

Peta generacija subwooferja ima svoj daljinec, s katerim iz pozicije posluÅ”alca lahko nastavimo ustrezen setup wooferja. Na eBayu redno spremljam cene, zadevo se da dobiti rabljeno za okrog 700ā‚¬, morda tudi ceneje.

REL Strata velja v audiofilizmu za pojem, tu se praktiĆØno ne da zgreÅ”iti.


REL Strata 5

Kot primer lahko navedem, da npr. rabljen REL Strata 3 skorajda ne zdrži konca avkcije na eBayu. Zadeve gredo kot sveže žemljice, uporabniki pa vedo zakaj.

ƈe ti je kaj do dobrega zvoka, estetike in legende, je torej vredno razmisliti.

Vili
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Saxofon



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 14:29
Prispevkov: 87
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 22, 2008 16:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za vsa mnenja a zgleda da bom Å”el v popravilo starega dobrega ASW675. NaÅ” zastopnik me ne j.... 5%, zato sem poslal request na B&W v anglijo kjer so me takoj kontaktirali naÅ”i nekdanji bratje hrvati sicer zastopniki za B&W. Bom pa z njimi reÅ”il ĆØe Slovencem denar smrdi oz. raje prodajajo (drago) in se s podporo najraje nebi ukvarjali. :/

pinc76:
Tisti DIY sub je samo za dlako stran do vrhunskega 1A+ izgleda. DrugaĆØe pa ĆØestitke! Å koda da nimam možnosti ga sliÅ”ati v akciji saj bi me najverjetneje navduÅ”il. Bravo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
xray80



Pridružen/-a: Sob Maj 2008 19:01
Prispevkov: 291
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 22, 2008 18:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Frodo kakŔni pa so se ti zdeli kef xq20?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 1 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe