Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Konektorji - banance
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 20, 2009 13:57    Naslov sporočila: Konektorji - banance Odgovori s citatom

Zanima me kje nabavit kake solidne banane,imam namreĆØ problem priklopit kabel Van den Hul na receiver Onkyo,ker je zelo malo prostora kjer se jih stisne z konektorjem..

-dobro bi bilo ĆØe ima kdo kak link do kake internetbne trgovine,da se ne vozim predaleĆØ zaradi tega..

HVALA
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 20, 2009 14:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ravno vĆØeraj sem kupil v Terni v Ljubljani, imeli so jih kar nekaj na voljo.

Sam sem sicer izbral ĆØisto navadne pozlaĆØene, ker jih rabim zgolj za nekaj ĆØasa, tako da boljÅ”ih modelov nisem gledal.

Najbolje da jih pokliĆØeÅ”.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 20, 2009 14:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem jih kontaktiral.Dobim katalog domov tako da bom malo videl..

Zaželjeni Ŕe drugi predlogi..

hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
kumer



Pridružen/-a: Tor Jan 2009 10:45
Prispevkov: 948
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 20, 2009 14:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mene pa zanima kaj je bolje, priklop z bananami ali brez banan, kaj da boljŔo kvaliteto zvoka
Ali so banane dobre samo zaradi praktiĆØnosti (hiter odklop, priklop) ali pa dejansko izboljÅ”ajo zvok.

O kakÅ”nem cenovnem razredu govorimo ĆØe želimo kvaliteto.

Hvala
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kumer



Pridružen/-a: Tor Jan 2009 10:45
Prispevkov: 948
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 20, 2009 14:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

aleksander, kakŔen katalog je to , katera firma

cene?

hvala
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 20, 2009 14:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moje izkuÅ”nje so ,da je zvok brez njih boljÅ”i.Sem pa upurabljal cenejÅ”e banane(profigold-pozlaĆØene nekje 2,5ā‚¬ za komad)..s tem kablom pa drugaĆØe ne gre,saj ga preveĆØ poÅ”kodujem in tudi kontakt je slabÅ”i..

Me pa zanima,ĆØe je prav ĆØe uporabim banane samo pri kontaktu kabla z receiverjem saj pri zvoĆØnikih ni problema povezat??

V Terni jih imajo od 1ā‚¬ do nekje 5ā‚¬ za komad...


Nazadnje urejal/a aleksander Ned Feb 22, 2009 11:15; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 20, 2009 14:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Terna drži Nakamichi banane...(ĆØe sem prav napisal)

Ima kdo kako mnenje o tem ali kake izkuŔnje??
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
kumer



Pridružen/-a: Tor Jan 2009 10:45
Prispevkov: 948
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 20, 2009 14:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bo kakÅ”en audiofil povedal kaj veĆØ o tem....
sem pa jaz enako razmiÅ”ljal, da je brez banane boljÅ”i zvok saj gre žica direkt na zvoĆØnik, torej brez vmesnih ĆØlenov.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 20, 2009 14:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nekaj sem gledal tudi te banane:

http://www.ideo.si/?k=art&kat=490&art=7245


Mnenje?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 20, 2009 18:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ma Ŕe kdo kak predlog???? Rolling Eyes

Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 20, 2009 20:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V Terni se dobijo votle pozlaĆØene puÅ”e enakega premera kot so banane..Mislim, da so bile okoli 1 EU..

Veliko let sem bil pristaÅ” golih žic, potem sem zalotal prvo na ene zvoĆØniÅ”ke kable te puÅ”e, nato pa Å”e na vse ostale, ker se mi zdi, da se zvok na njih za moj okus nekoliko umiri in recimo temu-malce poÅ”lihta in se da potem žico in puÅ”o lepo obleĆØ v rdeĆØo in ĆØrno termoskrĆØno izolacijo...

Podoben uĆØinek dosežemo tudi, ĆØe zalotamo na konec zvoĆØniÅ”ke pletenice okoli 2cm dolg kos 2 mm debele polne bakrene žice, samo da ta sĆØasoma oksidira, enako kot gola pletenica, puÅ”e pa oksidirajo dosti manj.

Te tako "obleĆØene" puÅ”e lahko potem uporabimo tudi na konektorjih na receiverjih in ojaĆØevalcih, ki se zategnejo od strani, seveda pa zlahka gredo v vsak navaden banana vtiĆØ.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zmatjaz



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 17:45
Prispevkov: 59
Kraj: KRANJ

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 20, 2009 20:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ŽeliŔ poceni banane ali kaj boljŔega?

Povej okvirno ceno, jaz imam nekaj kompletov, vendar ne vem ĆØe bi ti kaj denarno odgovarjali,......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 068650802
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 21, 2009 10:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

zmatjaz,

imaÅ” zasebno sporoĆØilo..

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 21, 2009 20:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najverjetneje se bom odloĆØil za te banane..


http://sonicsoundaudio.com/images/airlock_banana_large.jpg


Ima kdo kako mnenje??
hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 21, 2009 22:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz preferiram direkten spoj materiala na material brez vmesnih ĆØlenov in brez spajkanja. ƈinĆØ vtikaĆØi takÅ”ni ki se vijaĆØijo namesto spajkanja, priklop zvoĆØniÅ”kih kablov pa direkt na zvoĆØniÅ”ke konektorje ojaĆØevalnika in zvoĆØnikov. ƈe je kabel takÅ”en da ne dopuÅ”ĆØa direktnega spoja, potem se paĆØ izberejo recimo vilice ali banane. ƈe se dosti preÅ”tekuje so banane bolj praktiĆØne.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe