Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Izdelati zvočnike ali jih kupiti?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 25, 2019 21:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bodi pripravljen, da lahko skrajšaš port.
Predvsem pri dolgih zvočnikih (transmission line) je tuning nepredvidljiv z klasičnim bass reflex simulatorjem.

Kako pa je z Xmax-om? Kdaj je presežen?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 26, 2019 09:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Transmission line je posebna zgodba. Za moj okus je idealna dolžina cevi 273cm, vsa leta mi odlično služi. Ne gre toliko za dosti nižje frekvence, ampak položnejši rez navzdol in izostanek BR peaka, kar v vsoti prinese neverjetno natančne in kvalitetne base. Čeprav so stari cca 40 let, so narejeno pravilno, s 4mm2 internim ožičenjem, openair špulami na basu z 2mm lak žico in vse zalito in pečeno v laku (Rode audio). Izključno polyester kondenzatorji v baterijah in merjeni upori. Vse je tunano na L-metru, ki je bil takrat nepojmljivo nedosegljiv. Ob primerjavi s studijskimi monitorji, je za klaso višja natančnost, oktavo nižji bas in odlično 3D slikanje, kljub ostarelim driverjem (B139; B110; Dynaudio D28). Šlo je za predelan Linkwitzov projekt. Takrat je bil Linkwitz še mlad, pozneje je predelal samo pogone, kište so ostale desetletja v njegovi dnevni sobi, kar je vidno po slikah. On je imel ravne satelite, jaz fazno usklajene. On je imel BR bas dvojno škatlo, rezano na 75Hz, jaz dve transmission line z dolgodlako ovčjo volno. Se pozna na zvoku.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 26, 2019 09:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Samo opozarjam, da bass reflex simulator ne upošteva učinek transmission line-a, ki se lahko zgodi.
Jaz tako v hecu rečem, da je bass reflex slabo dizajniran MLTL (Mass Loaded Transmission Line). Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 26, 2019 13:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

zanimivo za pogledat in uporabno za razumet Very Happy
https://youtu.be/EEh01PX-q9I
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
Stran 3 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe