Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Hi-Fi Ljubljana - Zvok z razgledom 2019
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, srečanja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 06, 2019 14:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@MAre007 ...prosim ne "pelji" temo v napačno smer. Dovolj je tega prerekanja glede kablov in ostalega v vsaki drugi temi na tem forumu.
Če nimaš napisati nič glede naslova teme in morda glede tega, kar se je dalo slišati na letošnjem sejmu, se prosim ustavi. Hvala.

P.S - je bilo pa na sejmu letos "veliko dobrega zvoka"

lp,
Simon
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
siroliver



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 12:34
Prispevkov: 998
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 06, 2019 15:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dober je Mare007 ,stiri leta je dal mir ,in ko se vrne takoj useka po kablih Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 06, 2019 16:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

slike








Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dule80



Pridružen/-a: Pet Jun 2014 14:33
Prispevkov: 209
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 06, 2019 16:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Oj.
Kaj je tam na drugi fotki med zvočniki zaena komponenta. Ko sem bil notr jo je hvalu sam sem preslišu kaj je to
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 06, 2019 17:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa dejte no pobi

_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MAre007



Pridružen/-a: Čet Dec 2010 10:23
Prispevkov: 605
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 06, 2019 17:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

siroliver je napisal/a:
Dober je Mare007 ,stiri leta je dal mir ,in ko se vrne takoj useka po kablih Laughing


Se opravičujem, res ni tema. Se obeta kakšna reportaža? Sem razmišljal o obisku, pa težko prenašam, da mi fiziko razlagajo ekonomski tehniki.

lp Mare
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 06, 2019 18:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dule80 je napisal/a:
Oj.
Kaj je tam na drugi fotki med zvočniki zaena komponenta. Ko sem bil notr jo je hvalu sam sem preslišu kaj je to


rme dac? srebrna skatla?


slike sem nalozil iz telefona pa jih je tako obrnilo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 06, 2019 19:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Par slik s sejma - več na AK FB
























_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 06, 2019 21:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

... nad mestom se dani...

... iz zvočnih doživetij na koncu vselej želim izluščiti trenutke, ki so mi ponudil največ emocij.. Kar dobro predvajana glasba tudi je..
Tako bi izpostavil predvajanje enega "klasikov" slovenske glasbene produkcije izpod peresa mojstra Privška, ki nam ga je ponudil z njegovim zgodovinskim kolutarjem (- in seveda takratnim mix-om..) g. Aco v sklopu dogajanja v Intekovi sobi..
Hvala vsem , ki so prispevali k dogodku...

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
matej



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 18:07
Prispevkov: 573
Kraj: laško

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 07, 2019 09:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da ne bo vse tako samoumevno, se pridružujem pinusu. Hvala organizatorju za letošnji dogodek, še posebej pa hvala g. Acu Razborniku, ki nam je polepšal dan s svojimi posnetki. Kdor je zamudil ali izpustil, si je sam kriv :)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 07, 2019 10:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Charleston je napisal/a:
Edina pripomba in razmislek za naslednje leto, medtem ko so prostori v 15. nadstropju bili ok, so sobe v 13. daleč premajhne ob taki gneči kot je bila danes.. V nekaterih sobahse ni zdržalo več kot nekaj minut, saj ni bilo nobenega kisika.

V Nedeljo se mi je glede kisika zdelo sprejemljivo. Razen v določenih majhnih sobah z velikimi lampami je bilo precej toplo in vonj po pečenem tepihu.

Mnogo razstavljalcev, je sicer zanemarilo akustiko sobe (bumajoči basi). Predvajala se je večinoma precej kompresirana glasba.
Ampak nekaj je bilo za videti in slišati.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambro



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 20:03
Prispevkov: 412
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 07, 2019 11:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lepo, vse na enem mestu, boljše kot ponavadi. Very Happy
_________________
lp, Branko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1078
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 07, 2019 18:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala organizatorjem, da sem preživel krasno nedeljo. Udeležil sem se dveh krajših predavanj (Audio Note & Isotek) in enega daljšega (Intek). Pri Isoteku sem imel šanso nazorno slišati razliko med filtracijo in brez. V Intek sobi sta me g. Križaj in g. Razbornik razveselila z nekaj res purističnimi posnetki in všeč mi je, da je g. Križaj tak nasprotnik Loudness War, da so si celo naredili nalepke "Pravica do tišine", ki so jih talali po sobi..

Kar se samega nivoja prireditve tiče, je bilo malo boljše kot M hotel. Še vedno pa eni ne morejo, da ne bi galamili po sobah in se glasno pogovarjali. Za to je kafič ali pa vsaj hodnik.

Recimo ravno v sobi z Gryphon/Raidhoo je uletel stric, ki dela kable in se kreteniziral, ali pa en model, ki je na koncu ob 17:30 pri polni dvorani brez filinga težil Daretu, da mu požene njegov cd... Ampak ok, brez tega ne gre očitno..

Kar se pa samega sounda tiče, bi pa pohvalil ravno slednje Raidhoo/Gryphon, da sem enkrat slišal Raidhote res dobro igrati. Pač komur je to všeč in, ki bi dal toliko denarja za ta "prestiž". Tak kompaktni, moderni, impozantni, dinamični zvok. Najbrž so za to zaslužni tudi pol kubični bloki od Gryphona, ampak ajde, neka se vidi... Prav dobro 4.

Podobno temu zvoku je bil tudi Miraudio. Tudi v redu, mislim, da za manj denarja in karakterno podoben sound kot prvi. Prav dobro 4.
Naj poudarim, da jaz to ne bi imel, tudi za bistveno manj denarja, ampak gledam pač objektivno, zrel sound..

Ne morem pa mimo tega, da ne upoštevam zraven denarnega vložka. Zato zelo težko ocenjujem zvok kateri je boljši/slabši.
S tega vidika bi dal na prvo mesto Audio Galerijo. Slišal sem Unison Max mini (2.800€) in CD Due (cca 2.500) in feršt Preludio? (3.500€). Cene sem na pamet govoril, se pravi kompletna cena za manj kot desetino cene sistema Gryphon/Raidhoo. Odlično 5.

Na koncu bi pa še izpostavil Blumenhofer/Trafomatic/Rockna pa una italijanska filtracija&kablovje (ne spomnim se zdej imena). To je pa "moj sound". To se mi je najbolj dopadlo. Izgleda, da ima Rockna res dobre izvore, pa Blumenhoferji tudi delajo. Sicer manjka malo 3d-ja, ampak vseeno se je to nekako mojemu okusu najbolj približalo. Odlično 5.

Zopet sem se pa zavel, da je zelo pomemben seveda tudi posnetek. Predvsem na predvajanju g. Križaja. Nekatere sobe sem že hotel zapustiti po dveh komadih, ker mi je težilo, potem je bil pa tretji komad kot da igra drug sistem. Neverjetno. Ali pa pač morda tudi ne zna drugega igrati kot pa to muziko, tudi to..

Peace Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 07, 2019 19:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MAre007 je napisal/a:
siroliver je napisal/a:
Dober je Mare007 ,stiri leta je dal mir ,in ko se vrne takoj useka po kablih Laughing


Se opravičujem, res ni tema. Se obeta kakšna reportaža? Sem razmišljal o obisku, pa težko prenašam, da mi fiziko razlagajo ekonomski tehniki.

lp Mare





Se popolnoma strinjam, podobno kot v naši politiki, vsi se na vse spoznajo

Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambro



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 20:03
Prispevkov: 412
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 08, 2019 07:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

habo66 je napisal/a:
Hvala organizatorjem, da sem preživel krasno nedeljo. Udeležil sem se dveh krajših predavanj (Audio Note & Isotek) in enega daljšega (Intek). Pri Isoteku sem imel šanso nazorno slišati razliko med filtracijo in brez. V Intek sobi sta me g. Križaj in g. Razbornik razveselila z nekaj res purističnimi posnetki in všeč mi je, da je g. Križaj tak nasprotnik Loudness War, da so si celo naredili nalepke "Pravica do tišine", ki so jih talali po sobi..

Kar se samega nivoja prireditve tiče, je bilo malo boljše kot M hotel. Še vedno pa eni ne morejo, da ne bi galamili po sobah in se glasno pogovarjali. Za to je kafič ali pa vsaj hodnik.

Recimo ravno v sobi z Gryphon/Raidhoo je uletel stric, ki dela kable in se kreteniziral, ali pa en model, ki je na koncu ob 17:30 pri polni dvorani brez filinga težil Daretu, da mu požene njegov cd... Ampak ok, brez tega ne gre očitno..

Kar se pa samega sounda tiče, bi pa pohvalil ravno slednje Raidhoo/Gryphon, da sem enkrat slišal Raidhote res dobro igrati. Pač komur je to všeč in, ki bi dal toliko denarja za ta "prestiž". Tak kompaktni, moderni, impozantni, dinamični zvok. Najbrž so za to zaslužni tudi pol kubični bloki od Gryphona, ampak ajde, neka se vidi... Prav dobro 4.

Podobno temu zvoku je bil tudi Miraudio. Tudi v redu, mislim, da za manj denarja in karakterno podoben sound kot prvi. Prav dobro 4.
Naj poudarim, da jaz to ne bi imel, tudi za bistveno manj denarja, ampak gledam pač objektivno, zrel sound..

Ne morem pa mimo tega, da ne upoštevam zraven denarnega vložka. Zato zelo težko ocenjujem zvok kateri je boljši/slabši.
S tega vidika bi dal na prvo mesto Audio Galerijo. Slišal sem Unison Max mini (2.800€) in CD Due (cca 2.500) in feršt Preludio? (3.500€). Cene sem na pamet govoril, se pravi kompletna cena za manj kot desetino cene sistema Gryphon/Raidhoo. Odlično 5.

Na koncu bi pa še izpostavil Blumenhofer/Trafomatic/Rockna pa una italijanska filtracija&kablovje (ne spomnim se zdej imena). To je pa "moj sound". To se mi je najbolj dopadlo. Izgleda, da ima Rockna res dobre izvore, pa Blumenhoferji tudi delajo. Sicer manjka malo 3d-ja, ampak vseeno se je to nekako mojemu okusu najbolj približalo. Odlično 5.

Zopet sem se pa zavel, da je zelo pomemben seveda tudi posnetek. Predvsem na predvajanju g. Križaja. Nekatere sobe sem že hotel zapustiti po dveh komadih, ker mi je težilo, potem je bil pa tretji komad kot da igra drug sistem. Neverjetno. Ali pa pač morda tudi ne zna drugega igrati kot pa to muziko, tudi to..

Peace Smile


Pridružujem se tvoji oceni, vsekakor petica za Audio Galerijo in Tafos Audio
_________________
lp, Branko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, srečanja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe