Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Fizkultura
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 112, 113, 114  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 10, 2009 12:05    Naslov sporočila: Fizkultura Odgovori s citatom

Ahoj društvo ljubiteljev glasbe in dobrega zvoka!

Migate kaj? Mislim poleg tistega 3x dan na vaši lepši polovici. Very Happy

Vglavnem, zanima me ali se kdo bavi s kakšnim športom? Pustimo sedaj aktivno prenašanje raznih hajfi komponent v/iz hiše in prestavljanje težkih boksov po sobi. Very Happy

Morebiti kolesarjenje, tenis, tek, alpinizem, hitra hoja, fitnes,...? Podelite svoje zanimive dogodivščine, ki ste jih doživeli in izkušnje ki ste jih nabrali, z nami. Prepričan sem, da se recimo pri kolesarjenju na neki daljši relaciji, kakor je naprimer pot na morje ali celo kar pot po evropi, doživi boga in pol. Z velikim užitkom bom absorbiral tudi vse fotke ki ste jih naredili pri športanju, hribolazenju, odpravah v gore, v tuje kraje,... Ali pa magari samo pri pohodu okoli vašega lepega mesta/vasi, tudi to je športanje. Cool

Da prebijem led, jaz sem se z novim letom odločil, da naredim nekaj zase. Zavoljo zdravja, počutja in hrbtenice, ki me kljub temu, da še nisem v nekih letih, na momente že pošteno matra, sem si zadal cilj, da skinem dol odvečne kilograme, nato pa da z nekim športom še naprej vzdržujem nivo telesne pripravljenosti. Motivacijo imam ogromno, saj se od začetka leta odkar sem začel pošteno migati in se pravilneje prehranjevati že kažejo rezultati tako na boljšem počutju, kot večji kondiciji, kot na izgubljenih kilogramih. Samo da me še športno naravnani forumaši "navlečete" na nek zanimiv šport, pa sem zmagal. Very Happy

Dajmo, razpišite se! Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 10, 2009 12:14    Naslov sporočila: Re: Fizkultura Odgovori s citatom

audiofill je napisal/a:
Da prebijem led, jaz sem se z novim letom odločil, da naredim nekaj zase. Zavoljo zdravja, počutja in hrbtenice, ki me kljub temu, da še nisem v nekih letih, na momente že pošteno matra, sem si zadal cilj, da skinem dol odvečne kilograme, nato pa da z nekim športom še naprej vzdržujem nivo telesne pripravljenosti.Dajmo, razpišite se! Cool


Sam imam podoben problem in podobne plane, ampak še kar prestavljam tole novoletno odločitev Confused
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Soundfreak



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 14:38
Prispevkov: 492
Kraj: Okolica Ribnice

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 10, 2009 12:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Častitam audiofil za tako odločitev! Upam, da ti uspe in da boš zdržal do zastavljenega cilja.

Jaz pa sem šel mogoče v drugo smer. Namreč po 15 letih aktivnega ukvarjanja z rokometom (5x tedensko) sem z novim letom zaključil to poglavje mojega življenja. Bilo je mnogo lepih trenutkov kot tudi tistih bolj grenkih. največ uspehov sem doživel v mlajših selekcijah (kadeti, mladinci), kjer sem z ekipo kadetov leta 1999 postal tudi evropski klubski kadetski prvak. Videl pa sem tudi večji del evrope. Na "žalost" je rokomet dokaj grob šport (to je tudi eden od razlogov zakaj sem tako užival Wink ) in tako se je zvrstilo tudi kar nekaj poškodb (odlomljen zob, zlomljeno zapestje, 3x zlomljeno stopalo). V zadnjem času sem pa tudi opazil, da je nekako ugasnila želja po treniranju. In tako sem se odločil da preneham. Mimogrede, igral sem na položaju krožnega napadalca (pivot). Tako, da spadam med težkokategornike. Very Happy

Zdaj pa sem v fazi iskanja novega športa. Nagibam se h gorskem kolesarjenju. Sem pred nabavo novega kolesa, ki pa me mora zdržat! Wink Če kdo pozna kako ugodno varjanto bom zelo hvaležen za napotke in namige!

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 10, 2009 12:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam sem tudi igral rokomet v vaših koncih, je kar popularen šport tam okoli.

Za kolo ti sam svetujem Focus, kar precej nižja cena od recimo Gary Fisherja pa kakovost tam tam. Sem slišal pohvale tudi od kolesarjev ki se redno ukvarjajo s kolesarstvom.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Soundfreak



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 14:38
Prispevkov: 492
Kraj: Okolica Ribnice

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 10, 2009 12:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem meu od kolega Focusa na probi in sem bil ful zadovoljen, edino kar me je motilo je to da ni mel diskov. Pr večjih brzinah in moji masi je blo parkrat kar malce težko ustavit.
Verjetno trenutno res najboljše kar lahko dobiš za zmeren denar!

V katerem klubu si igral? katera pozicija? V katerih letih? Very Happy Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 10, 2009 12:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Še v Jugoslaviji, DVZ Ponikve Laughing ampak samo kot pionirček, pol ko naj bi se začelo resno je šlo pa vse skp u maloro. Ene tri sezone sem igral po Sloveniji, ne vem kako se je imenovala liga.
Uvajali so me za krilo.


Glede diskov, če že, moraš kupit kar konkretne da so boljši od kakih XT/LX ranga navadnih bremz.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 10, 2009 13:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

merhy je napisal/a:
Častitam audiofil za tako odločitev! Upam, da ti uspe in da boš zdržal do zastavljenega cilja.


Merhy, vsaka čast tebi za 15 let profi športnega udejstvovanja. Si sploh ne znam predstavljati, koliko je bilo v to vloženega angažiranja in odrekanja drugim stvarem. Kapo dol!

Upam, da boš našel pravo kolo zase. Ko boš, ga le nalepi tukaj, da vidimo kakšno mašinco si nabavil. Cool

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Gorazd



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 14:44
Prispevkov: 316
Kraj: Sl. Bistrica

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 10, 2009 13:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Odlična tema, bravo Aljoša! Smile

No, pa da še jaz pristavim svoj prispevek.

Čeprav sem se v zadnjih 3 letih kar poredil (največ je k temu pripomoglo delo za računalnikom po 10h na dan), še vedno ostajam amaterski športnik.

Z športom se ukvarjam že lep čas, sprobal sem pa tudi že marsikaj. Dobrih 12 let se ukvarjam z borilnim športom Aikido. Sicer še nisem mojster (nimam še črnega pasu in DAN stopnje), vendar sem se v teh letih naučil kar nekaj uporabnih tehnik. Za tiste, ki ne poznate aikida, naj povem da je to japonska borilna veščina, ki izkorišča nasprotnikovo silo. Veščina dela samo z rokami, kjer so ključni vzvodi, meti in kontrolirani prijemi. Najbolj znan filmski igralec, ki se ukvarja za aikidom je seveda g. Steven Seagal.

Pred leti sem se ukvarjal (zgolj ljubiteljsko) tudi z freeride in dh gorskim kolesarjenjem. Za 10 mesečno delo sem si pred skoraj 6 leti nabavil Giant-ov freeride bajk, ki mi še dobro služi zdaj in z njim divjal in se razmetaval po Pohorskih strminah. Čeprav me še vedno kdaj zamika ta adrenalinski šport, sem se mu iz varnostnih razlogov raje odpovedal (možnosti poškodbe na meni in na bajku so prevelike). Poleg tega pa so naši Branikovci cene za gondolski transport nabili v višave.

Zelo všeč mi je hribolazenje, kjer lahko tvoje telo in duša doživita pravi preporod. Za beg iz vsakdanjega direndaja in za polnjenje akumulatorja definitivno odlična stvar.

Ker sem opazil, da kilogrami ne bodo izpuhteli kar sami od sebe, sem že lani uvedel v moj vsak dan tek. Ob dobri opremi, obilo dobre volje in vztrajnosti se da narediti boga i pol. Tako da upam, da bodo čimbolj suhi in lepi dnevi, da bom lahko nabiral kondicijo in kuril maščobo.

@merhy

V kolikor si želiš bolj konkretnih informacij za nakup dobrega bajka, ki bo price/performace best buy in da bo služil tvojim željam, ti predlagam obisk na odlično zasnovanemu in tehnično podkovanemu forumu TABLA: http://tabla.mtb.si/
tukaj pa imaš navodila, kako se na tej strani tudi uspešno registriraš:
http://tabla.mtb.si/viewtopic.php?t=84753

Aja, pa kar se diskov tiče. Sam imam hidravlične 4-batne Shimano XT zavore na 203mm rotorjih in ti povem, da je prava poezija. Občutek zaviranja in varnosti, da se boš zaustavil, pripomorejo k temu, da ti ni žal vloženega denarja Smile

evo, še kakšna moja slika:
AIKIDO


DH


Giant AC 2

Sicer ima sedaj drugo opremo (predvsem vilice - nimam novejše slike)

HRIBOLAZENJE



Zgornji sliki sta slikani na Menini Planini



Lp, G
_________________
"I am the master of my fate
I am the captain of my soul"

DanishAudiophileLoudspeakerIndustries
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 10, 2009 17:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uffff, Gorazd, lepe fotke. Cool

Jaz si tudi moram kupiti kolo, da se bomo lahko družina vozili naokoli po štajerski in savinjski. Tako bolj turistično brez vsakega divjanja, z več postanki in uživanjem v naravi. Samo da pridejo toplejši in bolj suhi dnevi. Cool

Glede kolesa ne bom nič kompliciral. Za moje potrebe sploh ne bo rabilo biti nevem kaj. Kakšnih 200 eur za rabljenega mountainbyka in zdrava Marija. Ne rabim diskov, vzmetenja, fensi prestav,... Misliš, da bi bilo treba dati več denarja za kolo? Diši mi glih ne.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
T42



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 23:09
Prispevkov: 37
Kraj: cc

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 10, 2009 17:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vzmetenje vsekakor spredaj!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 10, 2009 17:40    Naslov sporočila: Re: Fizkultura Odgovori s citatom

Numb je napisal/a:
audiofill je napisal/a:
Da prebijem led, jaz sem se z novim letom odločil, da naredim nekaj zase. Zavoljo zdravja, počutja in hrbtenice, ki me kljub temu, da še nisem v nekih letih, na momente že pošteno matra, sem si zadal cilj, da skinem dol odvečne kilograme, nato pa da z nekim športom še naprej vzdržujem nivo telesne pripravljenosti.Dajmo, razpišite se! Cool


Sam imam podoben problem in podobne plane, ampak še kar prestavljam tole novoletno odločitev Confused


Poznam to. Very Happy

Jaz sem tudi prestavljal in prestavljal, meseci pa so tekli. Ob novem letu sem tako nabral 99.5 kg, kar je pri mojih 175 cm za hrbtenico odločno preveč. Poleg tega imam še mlado ženo, ki tudi zahteva svoje hihi, pa je bil že skrajni čas, da ukrenem nekaj. Vglavnem, v dobrem mesecu sem skinil dol celih 7 kg na 92.5 kg. Tam do poletja želim priti na nekih zdravih 80-85 kg. Glede na to da sem po karakterju "zajeban" tip, ki ko se nekaj odloči, potem to tudi izvede, razen če bombe sekajo ali avion dol pade, potem mislim da bom slej ko prej tam. Potem pa ta nivo z nekim zdravim športanjem lepo po pameti, brez vsakršnega divjanja, držati naprej.

Ajd Numb, dosti odlašanja, začniva! Cool

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 10, 2009 17:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam nimam problemov s težo ampak z nekimi vozli v hrbtenici, nekaj nevrološkega...saj po malem sem začel Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 10, 2009 17:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

T42 je napisal/a:
Vzmetenje vsekakor spredaj!


Da ne grem štofiriti po kolesarskih forumih, v čem je prednost vzmetenja spredaj in/ali zadaj? Ali manj trpi telo, se bolje pelje, večji izkoristek?

Glede na to da ne bom vozil offroad, je to potrebno?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 10, 2009 17:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi če ne voziš offroad je fino imet vzmetenje spedaj. Sicer pa se moraš že potrudit da kupiš MTB ali trek koli brez tega. Specjalko že dobiš brez, drugo težje..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 10, 2009 17:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zate in za družino priporočam trek kolesa. Z vzmetenjem spredaj in na sedežu. Zadaj pa ne ker s tem izgubljaš na moči, zadnji amortizer je načeloma uporaben samo pri vožnji navzdol po grdem terenu in kakem kroskantriju.

Lo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 112, 113, 114  Naslednja
Stran 1 od 114

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe