Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

JBL zvočniki z Yamaha Receiverjev, pomoč!
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Allroad



Pridružen/-a: Čet Jun 2019 0:35
Prispevkov: 33
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 03, 2019 21:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za bi-amp ne rabim bridgov na zvočnikih? Je možen priklop na receiver brez banana pluga?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 03, 2019 21:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V bi-amp modu ne smes uporabljati bridgov na zvocnikih. Seveda je mogoce zvocniske kable tudi samo olupiti malo pocinis te olupljene vrsake in jih napikas kamor pasejo.
Lahko jih tudi krimpas z vilicami ali pa kaksnimi drugimi kovinskimi tulci ali drugimi konektorji. Lahko kupis tudi banance za vijacenje. Dobre za malo ceno so Nakamichi. Te uporabljam sam za svoje surround zvocnike. Kupil sem jih na Aliexpressu. Dobis pa tudi v Terni v Lj se mi zdi.


_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Allroad



Pridružen/-a: Čet Jun 2019 0:35
Prispevkov: 33
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 03, 2019 21:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za odg. sem si pogledal shemo kako vse skupaj povezat...Začasno bi naredil tisto z cinom kot praviš,...Po shemi vidim povezavo in se mi dozdeva da je banana plug samo opcijsko in ga v bi-amp ne potrebujem?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 03, 2019 22:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Banana plug je opcijsko v katerikoli konfiguraciji. Pac lepse in boljse zakljucis kabel. Obstajajo pa tudi kak solid core zvocniski kabel, kjer plugsi sploh niso potrebni ali pa se celo odsvetujejo. Zvocniski kabel v tem primiru samo picis v konektorje na zvocnikih in ojacevalcu in privijacis.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Allroad



Pridružen/-a: Čet Jun 2019 0:35
Prispevkov: 33
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 06, 2019 22:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala fantje za pomoč, stvar deluje Very Happy Zacinjene končnice kablov,... Nad zvokom zelo pozitivno presenečen, po nekaj nastavitvah in mi je zelo všeč...V prihodnosti pride še sub. iste serije, čeprav je že brez njega ogromno bassa...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Allroad



Pridružen/-a: Čet Jun 2019 0:35
Prispevkov: 33
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 08, 2019 22:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

Še eno vprašanjem, če dokupim še JBL E250P. Na koliko sem omejen pri moči če dodam še kakšen center ali pa 2 zadnja zvočnika npr. JBL Control One? E60 imam vezane na bi-amp.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 09, 2019 09:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Brez problema lahko dodajaš zvočnike dokler ti ne zmanjka izhodov.
JBL E250P ima vgrajen ojačevalec tako, da se tvoj ojačevalec še dodatno razbremeni.
Center in surround zvočniki ne rabijo veliko watov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
Stran 4 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe