Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Zvočniški kabli, interkonekti
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 82, 83, 84 ... 156, 157, 158  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 19, 2019 16:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
ambasador je napisal/a:
LightBit je napisal/a:
Torej je avdiofilstvo tako kot jasnovidnost?

Pojasni to vprašanje. Kaj v tekstu te je navedlo da to vprašaš? Me res zanima kaj za ena logika funkcionira pri tebi.

Tudi sam ne vem. Asociacija pač.
Sem malo razmišljal pa mislim da ni.

ambasador je napisal/a:
Breme? Zakaj?

Ves čas razmišljaš da morda obstaja boljši kabel in nikoli nisi zadovoljen.

Ni problema, občasno pa le pripazi, ker se ustvarja mnenje da mečeš bombice.
-----------------------------------------------------------------------------------
Vem da je audio paranoja prisotna. V malih količinah ne škodi, dokler pomeni pazljivost, pozornost. Osebno pa zastopam mnenje, da če moraš napenjati ušesa, potem ni vredno ukvarjanja.
Če se pa efekt stalno ponuja ali še slabše, vedno slišiš tisti vzorec v zvoku, potem ni zanemarljivo, kliče po spremembi.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 19, 2019 21:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kje dobiti najhitreje 3,5 toslink axalter?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 20, 2019 12:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dr.sah je napisal/a:
Kje dobiti najhitreje 3,5 toslink axalter?


google search ponuja Conrad
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 24, 2019 10:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

"Ni vse zlato kar se sveti" Laughing Laughing



Kaj ti pomaga sistem s pedigreeem, če ne veš kje je najšibkejši člen Crying or Very sad Rolling Eyes


_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 24, 2019 10:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:

Zanimiva džungla.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PURPLE



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 19:27
Prispevkov: 235
Kraj: Savinjska

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 28, 2020 19:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pred časom sem vprašal o zvočniških kablih in se je razvila debata.

Sedaj me zanima, če kupim neterminirane kable, kam oz komu jih dati na terminacijo, da bo narejeno kot je potrebno.

Sprašujem, ker imam na končni fi priključka (luknje) cca 1mm in ne morem spravit žice skozenj. Ovijal okoli priključka nisem, da bi potem privijačil priključek in s tem obdržal kabel na mestu.
_________________
HI FI - balzam za ušesa...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 29, 2020 03:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dobijo se Pin konektorji. V nekaterih končnih je na luknji banane blenda, mogoče gre ven in banana not, recimo Klipsch ima tako.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 29, 2020 13:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

PURPLE je napisal/a:
Pred časom sem vprašal o zvočniških kablih in se je razvila debata.

Sedaj me zanima, če kupim neterminirane kable, kam oz komu jih dati na terminacijo, da bo narejeno kot je potrebno.

Sprašujem, ker imam na končni fi priključka (luknje) cca 1mm in ne morem spravit žice skozenj. Ovijal okoli priključka nisem, da bi potem privijačil priključek in s tem obdržal kabel na mestu.


Predlagam, da navedete katero končno imate oz. prikažete tip konektorja.
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1088
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 29, 2020 16:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

PURPLE je napisal/a:
Pred časom sem vprašal o zvočniških kablih in se je razvila debata.

Sedaj me zanima, če kupim neterminirane kable, kam oz komu jih dati na terminacijo, da bo narejeno kot je potrebno.

Sprašujem, ker imam na končni fi priključka (luknje) cca 1mm in ne morem spravit žice skozenj. Ovijal okoli priključka nisem, da bi potem privijačil priključek in s tem obdržal kabel na mestu.


ne me narobe razumet...nočem pametovat ampak jaz bi na tvojem mestu
na ojačevalcu zamenjal priklučke za zvočnike...vsak koliko toliko dober ojačevalec ima priklučke ,da nanj priklopiš dobre kable direkt...to tudi ni tak strošek..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 29, 2020 16:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Verjetno namesto drata v luknjo gredo tudi pozlačene vilice. Ampak sigurno so v luknji za banano blende iz iste barve plastike.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 30, 2020 16:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

drago67 je napisal/a:
PURPLE je napisal/a:
Pred časom sem vprašal o zvočniških kablih in se je razvila debata.

Sedaj me zanima, če kupim neterminirane kable, kam oz komu jih dati na terminacijo, da bo narejeno kot je potrebno.

Sprašujem, ker imam na končni fi priključka (luknje) cca 1mm in ne morem spravit žice skozenj. Ovijal okoli priključka nisem, da bi potem privijačil priključek in s tem obdržal kabel na mestu.


ne me narobe razumet...nočem pametovat ampak jaz bi na tvojem mestu
na ojačevalcu zamenjal priklučke za zvočnike...vsak koliko toliko dober ojačevalec ima priklučke ,da nanj priklopiš dobre kable direkt...to tudi ni tak strošek..

Ja, to je problem.
Razmišljanje električarjev včasih je šlo v smer par kvadratnih milimetrov preseka za zvočniške kable (še danes električarski amaterji razmišljajo tako). Čas je povozil to prakso - pa ne da se pred časom ni slišalo prednosti dosti kvadratov vs revščini - ampak se je to negiralo iz 'versko' strokovnih dogem. V stilu saj slišim, ma to ne more biti res, ker mi 'pamet' nalaga da se uprem. Avdiofili niso neumni in so se preusmerili na visoke kvadrature, ker jim je uho nalagalo tako rešitev.
Industrija je sledila in ne brez razloga. Danes lahko na ojačevalce priklopiš monstrume od kablov; stari ojačevalci pa imajo probleme.

Tudi jaz bi bil naklonjen menjavi priključkov na vintage ojačevalcu - je pa potrebno videti ali gre za model ki bi od tega profitiral ali gre za ojačevalec ki ne zmore toka in je vsaka podjetnost v tej smeri bob ob steno.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PURPLE



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 19:27
Prispevkov: 235
Kraj: Savinjska

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 30, 2020 21:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Gre za Passovo končno stopnjo Threshold SA3, 50W klase A, z kar nekaj toka, vsaj tako mislim da deluje Stasis topologija.





Recimo, da je majhen problem, da je končna na višini preko metra in ne vem kako bi vilice držale kak "težji" kabel.
_________________
HI FI - balzam za ušesa...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 31, 2020 01:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V luknjo gre banana po moje. Pod vijak pa gre tudi vilica, kaj sploh sprašuješ?

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
PURPLE



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 19:27
Prispevkov: 235
Kraj: Savinjska

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 31, 2020 08:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Končna stopnja - zvočniška priključka sta na višini okoli 1.2m in ne vem ali bi kakšne težje kable priključek (vilico) držala, da jih čez čas ne bi lastna teža, gravitacija "izpulila". Za banana konektor vem, da gre notr, ampak nimam nobenih kablov terminiranih kot je treba.

Zato sem povprašal po drugem priključku, kjer bi lahko direktno privil kabel večjega preseka kot imam to oz samo to možnost na N90ES.
_________________
HI FI - balzam za ušesa...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 31, 2020 08:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dvomim da so kabli tako težki, da bi zlomili vilice.
Če pa se, si pa res močno pretiraval.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 82, 83, 84 ... 156, 157, 158  Naslednja
Stran 83 od 158

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe