Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

ZvoĆØniÅ”ki kabli, interkonekti
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 156, 157, 158  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
kumer



Pridružen/-a: Tor Jan 2009 10:45
Prispevkov: 948
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 20, 2009 14:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

zanima me kakÅ”en cenovni razred za coax ali optiĆØni kabel priporoĆØate za zvoĆØnike ranga 2000 eur in receiver 800 eur

na kaj treba pazit?
imaste kak predlog?

hvala
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 20, 2009 14:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

KakŔen odgovor bi si pa želel? Question

To je približno tako, kot bi rekel, da imaÅ” golfa II, pa te zanima, kakÅ”en cenovni razred gum se splaĆØa namontirati. Jaz ti pravim najdražjega, ki si ga lahko privoÅ”ĆØiÅ”. Very Happy

Samo za primerjavo: jaz sem Å”e lansko leto imel predojaĆØevalec v vrednosti 200ā‚¬, kablovje pa okoli 2000ā‚¬.

ƈe je tvoj sistem dokonĆØen, se odloĆØi glede na karakter sistema - vkolikor je sistem preoster ali presvetel, daÅ” malce toplejÅ”e in temne kable in vice versa. Å e najbolje, da sistem nima kakega otipljivega karakterja, takrat vstaviÅ” kable, ki ti bodo izboljÅ”ali resolucijo, naredili prostor med instrumenti, poveĆØali/zmanjÅ”ali oder, globino odra ... in tako dalje in tako naprej ...

VpraŔanje: Kako pa vem, kateri kabel bi bil pravi?

Odgovor: dober dan, jaz bi pa nabavil nek kabel in me zanima, ĆØe bi lahko dobil kakega primernega na test, ker ne vem kaj iÅ”ĆØem ... in tako dalje in tako naprej ...

V.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 20, 2009 14:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

before je napisal/a:
Sam RAY KIMBER je v nekem intervjuju dejal, da je treba kable meŔat.

Se pravi napajalni kabel ene firme, interkonekt druge in zvoĆØniÅ”ki tretje. To pa zato, ker ne glede na razliĆØne modele in cenovne range, je znotraj palete proizvodov enega proizvajalca prevladujoĆØ nek zvoĆØni karakter. Potem pa se ob uporabi vseh kablov enega proizvajalca ta karakter potencira! In to ni dobro.


Tu ne gre posploÅ”evati. ƈe bi imel "kinte" in bi nabavil komplet Nordost Vallhalo, verjemi, da se ne bi veĆØ stegoval po ĆØem drugem Smile.
V.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 20, 2009 14:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hi_musica je napisal/a:
To je približno tako, kot bi rekel, da imaÅ” golfa II, pa te zanima, kakÅ”en cenovni razred gum se splaĆØa namontirati. Jaz ti pravim najdražjega, ki si ga lahko privoÅ”ĆØiÅ”. Very Happy


Kumer, se opraviĆØujem - zvoĆØniki za 2000ā‚¬ in receiver za 800ā‚¬ nista v rangu golfa II Embarassed ampak vsaj Golfa IV. Da ne boÅ” užaljen. Tako sem napisal, da bo primerjava bolj plastiĆØna Smile.
V.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kumer



Pridružen/-a: Tor Jan 2009 10:45
Prispevkov: 948
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 20, 2009 21:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ni problema.. Very Happy

no, bom pa bolj specifiĆØen, zvoĆØniki MA silver ali B&W 6XX in receiver marantz ali pioneer

veĆØ kot 100 eur ne bi dal za coax...,ali je to premalo?
kaj priporoĆØate
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 21, 2009 11:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kumer je napisal/a:
zanima me kakÅ”en cenovni razred za coax ali optiĆØni kabel priporoĆØate za zvoĆØnike ranga 2000 eur in receiver 800 eur

na kaj treba pazit?
imaste kak predlog?

hvala
LP


LP

ƈe imaÅ” zvoĆØnik za 2000ā‚¬ potem prodaj receiver,ker le to ne gre skupaj...Kupi si ojaĆØevalec za 1000-2000ā‚¬ pa potem povezovalni kabel za cca 200ā‚¬...(Tuner posebaj in za kino Å”e morda center zvoĆØnik,veĆØ ne rabiÅ”...)
~
Filme se hodi gledat v "kino" ker je to podobno kot koncert v živo,kino doma je le bleda predstava!!!
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 21, 2009 11:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kina ni veĆØ. Tako da za kvaliteten ogled filma, obstaja samo Å”e opcija doma.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 21, 2009 11:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Kino dvorane pa tudi ĆØe imajo malenkost slabÅ”o opremo Å”e vedno nudijo veĆØ kot "ceneni" kino doma...Za kvaliteten kino doma rabiÅ” veliko veĆØ kot samo DVD,TV z 100cm ekranom in "zadnje" zvoĆØnike ...
Tudi tisti ki "delajo" filme gledajo film v "riferenĆØnih" dvoranah,ker le te nudijo
vzduÅ”je akustike in prisotnost veĆØjega Å”tevila ljudi !!!
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 21, 2009 12:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da se izrazim drugaĆØe...

V danaÅ”njih kinih, predvsem tipa "Kolosej", kot prviĆØ ni izbire kvalitetnih filmov, cel film posluÅ”am primitivne komentarje družin ki pridejo gledat film iz zgornjega dupleka, po desetih minutah filma folk Å”e vedno prihaja na svoja mesta in se sprehaja pred mano, nagravžno žrejo kokoce in ostalo prehrano, ĆØe si preblizu platna se enostavno ne da gledat filma...

Toliko zeloo na hitro, isto se je dogajalo v Cankarjevem domu, da ne bo kdo takoj izpostavil "Koloseja".

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aljaž



Pridružen/-a: Ned Dec 2008 13:02
Prispevkov: 21
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 21, 2009 13:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Daj razsvetli me, kakŔni so to primitivni ljudje iz Zgornega Dupleka ?

Nazadnje urejal/a aljaž Sob Feb 21, 2009 15:49; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Soundfreak



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 14:38
Prispevkov: 492
Kraj: Okolica Ribnice

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 21, 2009 13:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tukaj se strinjam z ajko! Doma sem si sestavil za moje zmožnosti dokaj kvaliteten sistem, ki pa Å”e zdaleĆØ ne priĆØara takega vzduÅ”ja kot kino.
Tukaj mislim tudi na samo velikost platna, zvoĆØni efekti, kokice pa itak da zraven paÅ”ajo! Wink
Potem je pa tukaj Å”e dejstvo, da je tut to doživetje, da grejo ljudje nekam ven in da ne posedajo samo doma pred TVjem in se dolgoĆØasijo!
To, da pa ni kvalitetnih filmov pa ni ne krivda kinodvoran, ne ljudi, ki hodijo v kino! Samo tega se paĆØ ne da posploÅ”evat, ker vsi in na vsaki predstavi taki niso!
Je pa res, da se obĆØasno najde folk, ki resniĆØno moti celo dvorano s svojimi komntarji in podobnimi izpadi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Gorazd



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 14:44
Prispevkov: 316
Kraj: Sl. Bistrica

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 21, 2009 13:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

aljaž je napisal/a:
Daj razsvetli me, kakŔni so to primitivni ljudje iz Zgonega Dupleka ?


Nekam hitro si ugriznil v jabolko Laughing

Mislim, da ni imel niĆØ slabega v mislih, se mu je paĆØ zatipkalo in je napisal Zgornji Duplek. So what...

DrugaĆØe pa se strinjam z ajko kinodvorana je zakon. DVD-ji (ĆØe govorimo o originalnih) so Å”e vedno predragi, Blu ray pa nima smisla izgubljati besed. Jaz grem raje v kino, ker tam resniĆØno doživiÅ” poln obseg filma, zvoka in ambienta. Je pa res, da znajo vĆØasih najedati razni maĆØoti, ki se Å”panajo pred deklinami in na glas komentirajo film, zraven pa žerejo kokice kot da so stradali cel teden zavoljo tega. DrugaĆØe je pa Kolosej poden proti Planetu TuÅ”. Zvok, slika, urejenost dvorane, cena vstopnice.... Tako da ja, doma gledam samo Å”e serije, katere se bodo verjetno pri nas vrtele Å”ele leta 2020 Wink

Se opraviĆØujem za off topic.

Lp, G
_________________
"I am the master of my fate
I am the captain of my soul"

DanishAudiophileLoudspeakerIndustries
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 21, 2009 20:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zvok v Koloseju je res obupen..
Visoki toni režejo kot, da bi imeli vgrajene piezo horne, vmes pa se zdi, da se sprožajo plazovi, ker se zvok nekako kotali in buta..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 21, 2009 22:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

aljaž je napisal/a:
Daj razsvetli me, kakŔni so to primitivni ljudje iz Zgornega Dupleka ?
Taki ki se hihitajo in dregajo med sabo ko zagledajo kos nage joÅ”ke in jim je to neskonĆØno zabavno.

Je pa tako da je pri meni Ŕe vedno na prvem mestu sam film, potem scenarij, režija, kamera, glasba, kamera, svetloba...potem pa Ŕele zvok in slika.

RazmiŔljam isto kakor pri glasbi.

LinĆØajte me Razz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rokos



Pridružen/-a: Ned Feb 2009 12:25
Prispevkov: 25
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 22, 2009 13:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bom kar tule vpraŔal, ko je tema o kablih.

Zanima me, kako je s kabli, pri zvoĆØnikih, ali jih priložijo poleg, ali je potrebno posebej nabavit?

Konkretno gre recimo za ta model:
http://www.pcgiga.si/product_info.php?products_id=1317

In ta woofer:
http://www.pcgiga.si/product_info.php?cPath=319_393_484&products_id=1208

Pri prvem so tile konektorji:
http://www.home-technology-store.com/Images/Jamo/S606_darkapple_terminal_med.jpg (banane ali kako se že temu reĆØe..).

Kupoval bom verjetno preko interneta in noĆØem, da me preseneti, da ni kablov... Smile DrugaĆØe pa, kje kupit te kable za zvoĆØnike, ki imajo že konektorje gor? In katere izbrat, da imajo najboljÅ”o razmerje med ceno/kakovost.

Hvala za odgove in lep pozdrav Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 156, 157, 158  Naslednja
Stran 2 od 158

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe