Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Zvočniški kabli, interkonekti
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 156, 157, 158  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
kumer



Pridružen/-a: Tor Jan 2009 10:45
Prispevkov: 948
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 20, 2009 14:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

zanima me kakšen cenovni razred za coax ali optični kabel priporočate za zvočnike ranga 2000 eur in receiver 800 eur

na kaj treba pazit?
imaste kak predlog?

hvala
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 20, 2009 14:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kakšen odgovor bi si pa želel? Question

To je približno tako, kot bi rekel, da imaš golfa II, pa te zanima, kakšen cenovni razred gum se splača namontirati. Jaz ti pravim najdražjega, ki si ga lahko privoščiš. Very Happy

Samo za primerjavo: jaz sem še lansko leto imel predojačevalec v vrednosti 200€, kablovje pa okoli 2000€.

Če je tvoj sistem dokončen, se odloči glede na karakter sistema - vkolikor je sistem preoster ali presvetel, daš malce toplejše in temne kable in vice versa. Še najbolje, da sistem nima kakega otipljivega karakterja, takrat vstaviš kable, ki ti bodo izboljšali resolucijo, naredili prostor med instrumenti, povečali/zmanjšali oder, globino odra ... in tako dalje in tako naprej ...

Vprašanje: Kako pa vem, kateri kabel bi bil pravi?

Odgovor: dober dan, jaz bi pa nabavil nek kabel in me zanima, če bi lahko dobil kakega primernega na test, ker ne vem kaj iščem ... in tako dalje in tako naprej ...

V.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 20, 2009 14:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

before je napisal/a:
Sam RAY KIMBER je v nekem intervjuju dejal, da je treba kable mešat.

Se pravi napajalni kabel ene firme, interkonekt druge in zvočniški tretje. To pa zato, ker ne glede na različne modele in cenovne range, je znotraj palete proizvodov enega proizvajalca prevladujoč nek zvočni karakter. Potem pa se ob uporabi vseh kablov enega proizvajalca ta karakter potencira! In to ni dobro.


Tu ne gre posploševati. Če bi imel "kinte" in bi nabavil komplet Nordost Vallhalo, verjemi, da se ne bi več stegoval po čem drugem Smile.
V.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 20, 2009 14:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hi_musica je napisal/a:
To je približno tako, kot bi rekel, da imaš golfa II, pa te zanima, kakšen cenovni razred gum se splača namontirati. Jaz ti pravim najdražjega, ki si ga lahko privoščiš. Very Happy


Kumer, se opravičujem - zvočniki za 2000€ in receiver za 800€ nista v rangu golfa II Embarassed ampak vsaj Golfa IV. Da ne boš užaljen. Tako sem napisal, da bo primerjava bolj plastična Smile.
V.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kumer



Pridružen/-a: Tor Jan 2009 10:45
Prispevkov: 948
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 20, 2009 21:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ni problema.. Very Happy

no, bom pa bolj specifičen, zvočniki MA silver ali B&W 6XX in receiver marantz ali pioneer

več kot 100 eur ne bi dal za coax...,ali je to premalo?
kaj priporočate
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 21, 2009 11:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kumer je napisal/a:
zanima me kakšen cenovni razred za coax ali optični kabel priporočate za zvočnike ranga 2000 eur in receiver 800 eur

na kaj treba pazit?
imaste kak predlog?

hvala
LP


LP

Če imaš zvočnik za 2000€ potem prodaj receiver,ker le to ne gre skupaj...Kupi si ojačevalec za 1000-2000€ pa potem povezovalni kabel za cca 200€...(Tuner posebaj in za kino še morda center zvočnik,več ne rabiš...)
~
Filme se hodi gledat v "kino" ker je to podobno kot koncert v živo,kino doma je le bleda predstava!!!
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 21, 2009 11:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kina ni več. Tako da za kvaliteten ogled filma, obstaja samo še opcija doma.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 21, 2009 11:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Kino dvorane pa tudi če imajo malenkost slabšo opremo še vedno nudijo več kot "ceneni" kino doma...Za kvaliteten kino doma rabiš veliko več kot samo DVD,TV z 100cm ekranom in "zadnje" zvočnike ...
Tudi tisti ki "delajo" filme gledajo film v "riferenčnih" dvoranah,ker le te nudijo
vzdušje akustike in prisotnost večjega števila ljudi !!!
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 21, 2009 12:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da se izrazim drugače...

V današnjih kinih, predvsem tipa "Kolosej", kot prvič ni izbire kvalitetnih filmov, cel film poslušam primitivne komentarje družin ki pridejo gledat film iz zgornjega dupleka, po desetih minutah filma folk še vedno prihaja na svoja mesta in se sprehaja pred mano, nagravžno žrejo kokoce in ostalo prehrano, če si preblizu platna se enostavno ne da gledat filma...

Toliko zeloo na hitro, isto se je dogajalo v Cankarjevem domu, da ne bo kdo takoj izpostavil "Koloseja".

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aljaž



Pridružen/-a: Ned Dec 2008 13:02
Prispevkov: 21
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 21, 2009 13:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Daj razsvetli me, kakšni so to primitivni ljudje iz Zgornega Dupleka ?

Nazadnje urejal/a aljaž Sob Feb 21, 2009 15:49; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Soundfreak



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 14:38
Prispevkov: 492
Kraj: Okolica Ribnice

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 21, 2009 13:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tukaj se strinjam z ajko! Doma sem si sestavil za moje zmožnosti dokaj kvaliteten sistem, ki pa še zdaleč ne pričara takega vzdušja kot kino.
Tukaj mislim tudi na samo velikost platna, zvočni efekti, kokice pa itak da zraven pašajo! Wink
Potem je pa tukaj še dejstvo, da je tut to doživetje, da grejo ljudje nekam ven in da ne posedajo samo doma pred TVjem in se dolgočasijo!
To, da pa ni kvalitetnih filmov pa ni ne krivda kinodvoran, ne ljudi, ki hodijo v kino! Samo tega se pač ne da posploševat, ker vsi in na vsaki predstavi taki niso!
Je pa res, da se občasno najde folk, ki resnično moti celo dvorano s svojimi komntarji in podobnimi izpadi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Gorazd



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 14:44
Prispevkov: 316
Kraj: Sl. Bistrica

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 21, 2009 13:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

aljaž je napisal/a:
Daj razsvetli me, kakšni so to primitivni ljudje iz Zgonega Dupleka ?


Nekam hitro si ugriznil v jabolko Laughing

Mislim, da ni imel nič slabega v mislih, se mu je pač zatipkalo in je napisal Zgornji Duplek. So what...

Drugače pa se strinjam z ajko kinodvorana je zakon. DVD-ji (če govorimo o originalnih) so še vedno predragi, Blu ray pa nima smisla izgubljati besed. Jaz grem raje v kino, ker tam resnično doživiš poln obseg filma, zvoka in ambienta. Je pa res, da znajo včasih najedati razni mačoti, ki se španajo pred deklinami in na glas komentirajo film, zraven pa žerejo kokice kot da so stradali cel teden zavoljo tega. Drugače je pa Kolosej poden proti Planetu Tuš. Zvok, slika, urejenost dvorane, cena vstopnice.... Tako da ja, doma gledam samo še serije, katere se bodo verjetno pri nas vrtele šele leta 2020 Wink

Se opravičujem za off topic.

Lp, G
_________________
"I am the master of my fate
I am the captain of my soul"

DanishAudiophileLoudspeakerIndustries
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 21, 2009 20:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zvok v Koloseju je res obupen..
Visoki toni režejo kot, da bi imeli vgrajene piezo horne, vmes pa se zdi, da se sprožajo plazovi, ker se zvok nekako kotali in buta..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 21, 2009 22:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

aljaž je napisal/a:
Daj razsvetli me, kakšni so to primitivni ljudje iz Zgornega Dupleka ?
Taki ki se hihitajo in dregajo med sabo ko zagledajo kos nage joške in jim je to neskončno zabavno.

Je pa tako da je pri meni še vedno na prvem mestu sam film, potem scenarij, režija, kamera, glasba, kamera, svetloba...potem pa šele zvok in slika.

Razmišljam isto kakor pri glasbi.

Linčajte me Razz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rokos



Pridružen/-a: Ned Feb 2009 12:25
Prispevkov: 25
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 22, 2009 13:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bom kar tule vprašal, ko je tema o kablih.

Zanima me, kako je s kabli, pri zvočnikih, ali jih priložijo poleg, ali je potrebno posebej nabavit?

Konkretno gre recimo za ta model:
http://www.pcgiga.si/product_info.php?products_id=1317

In ta woofer:
http://www.pcgiga.si/product_info.php?cPath=319_393_484&products_id=1208

Pri prvem so tile konektorji:
http://www.home-technology-store.com/Images/Jamo/S606_darkapple_terminal_med.jpg (banane ali kako se že temu reče..).

Kupoval bom verjetno preko interneta in nočem, da me preseneti, da ni kablov... Smile Drugače pa, kje kupit te kable za zvočnike, ki imajo že konektorje gor? In katere izbrat, da imajo najboljšo razmerje med ceno/kakovost.

Hvala za odgove in lep pozdrav Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 156, 157, 158  Naslednja
Stran 2 od 158

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe