Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Par začetniških vprašanj...
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Lasiodora



Pridružen/-a: Sre Mar 2019 18:57
Prispevkov: 3
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 21, 2019 00:25    Naslov sporočila: Par začetniških vprašanj... Odgovori s citatom

Pozdravljeni!
Do pred kratkim sem imel LG jev "hišni kino"
https://www.lg.com/uk/home-cinema-systems/lg-HT903TA-home-cinema-system
In bil z zadevo zadovoljen...
Ker pa v meni nekje tiči tisti audiofilski črv,ki mi ne da miru,sem se odločil za "upgrade".
Ker sem laik na tem področju( v kuharski dvoboj si upam z vsakim) sprašujem za mnenje (pričakujem nasvete in ne "graj" ) o kompletu,ki sem ga kupil.
Moram priznati,da je gospod,od katerega sem kupil na stvari zelo pazil,saj so praktično nove po izgledu-kot bi jih ravno dal iz škatle...
-YAMAHA RX-v795aRDS
-2x JAMO 7.4
- JAMO CENTER 160
-JAMO SW 500
-2x JAMO SAT 500
Vse skupaj sem postavil,ter povezal tv,ter pc preko optičnega kabla.
Zanima me kako lahko potegnem iz tega kar imam maximum,oz kaj bi se zamenjalo,dokupilo...
Saj ne da nisem zadovoljen...Lepo branju vašega foruma sem spoznal,da se moram še veliko naučiti in da sem res čisti začetnik!
Hvaležen bom za vsak nasvet!
Lp Mare
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
peterca



Pridružen/-a: Tor Nov 2013 14:20
Prispevkov: 33
Kraj: Žabjek

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 21, 2019 07:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lepo pozdravljen,
iskreno, tukaj se ne boš prav nič naučil. Če ti med branjem tega foruma še ni potegnilo ti mogoče pa še bo, da tukajšnja deseterica na pol gluhih vsevedih starčkov zna samo mlatiti prazno slamo in nič več. Nekako v stilu: Malo Cizeki, malo gramofon, malo JBL in malo rdeča zvezda, vmes še malo (samo)reklame in tako v krog. Ta forum potrebuje coup de grâce.
Priporočam ti tuje tovrstne forume ali še bolje, skupine na socialnih omrežjih, ki so precej bolj vitalne in številčne.
Pa brez zamere, lep pozdrav in srečno!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 21, 2019 08:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Odvisno kaj te moti, kaj pogresas in kaj bi si zelel doseci. Ko sem js imel samo A/V sistem in neke solidne prednje zvocnike sem prvo zamenjal sprednji par zvocniskih kablov na Nordost Super Flatline zvocniski kabel (second hand), ki mi je ponudil resolucijo in cistino. Investicija ni pretirana. Prej sem imel cisto navaden zvocniski kabel, ki ga dobis v prvi elektro trgovini. Ker imajo tvoji prednji zvocniki Bi-Wire priklop bi gledal za bi-wire razlicico tega Nordost zvocniskega kabla, da se znebis se tistih mostickov, ki so navadne smeti na zvocnikih in zapacajo, da je veselje.
Sicer pa v secondary sistemu se danes uporabljam te zvocniske kable, ki so prikljuceni na Jamo Adrias zvocnikih in na nekem na pol vintage Marantz stereo ampu. Spila fajn, brez napora, po mojem okusu.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 21, 2019 09:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@peterca:
malo sem pogledal tvoje dosedanje "prispevke" na tem forumu in misim, da si zadnji, ki bi temu forumu lahko kaj očital. Malo si osveži spomin in se zamisli...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
epic



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 15:12
Prispevkov: 188
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 21, 2019 09:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kot ti je svetoval @delfinus - z boljšimi zvočniškimi kabli zadeve nikakor ne boš poslabšal, nasprotno. Kot vidim, si iz Celja. Malo pobaraj kolege, ne odločaj se na prvo žogo, poizkusi si kaj izposoditi, priključi in poslušaj. Pa ne 5 minut, fino bo, če lahko stvari dobiš na pokušino prek konca tedna, ko je običajno na voljo več časa.

Podobnih rezultatov se lahko nadejaš ob uporabi kvalitetnejše razdelilne letve ali filtra, zares zanimiv primerek s tega področja je npr.Isotekova MiniMira, strošek cca.300EU. Važno je tudi, na čem stoji ojačevalec...

Kot sem že rekel - z odločitvami ne hiti, pri vseh rečeh si pusti toliko časa, da bodo premiki v željeno smer zares prisotni, ne pa stvar samoprepričevanja.

Je pa že veliko, da si s sistemom zadovoljen že na samem začetku.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 21, 2019 09:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi namenski 220v kabli lahko izboljšajo zvok. K že omenjeni Mini miri lepo pašejo Isotekovi Premier kabli. Za začetek potrebuješ 2. Cena je malo čez 100eur po komadu. Če imaš DIY žilico, si lahko kvalitetne kable izdelaš tudi sam. Tudi, če boš kasneje v svojem sistemu karkoli spreminjal, boš te kable lahko ohranil.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 21, 2019 11:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pravi audiofil zamenja kable vsaj enkrat na leto z dražjimi. Rolling Eyes
Nekje sem slišal, da je več kot 5€ na meter metanje denarja skozi okno.

Razni filtri so se tudi izkazali (na tem forumu) precej neučinkoviti. Filtrirajo samo določene stvari in so precej dragi. Če nimaš slabe električne napeljave ali slabega napajalnika v ojačevalcu, da bi brnelo ali šumelo, bo metanje denarja skozi okno.

Če si zadovoljen, raje uživaj v gledanju filmov in poslušanju glasbe.
Sicer pa več dosežeš z pravilno postavitvijo (in pravilnimi nastavitvami na ojačevalcu).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mišolin



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Prispevkov: 441
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 21, 2019 11:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Benma, epic, a jaz pravilno razumem, da vidva predlagata, da naj človek za 15-20let star receiver, ki se ga da dobit za enih 150EUR, skešira še 300EUR na štrom letev in še stotaka ali dva za štrom kabel?

@Lasiodora - najprej v miru poslušaj, pa ugotovi, kaj (če sploh) te moti. Če te nič posebej ne moti, pusti solde pri miru, poslušaj muzko, uživaj. Lahko pa se malo igraš s postavitvijo (je zastonj) in opazuješ, kako se zvok spreminja. Ampak previdno... ker te utegne resno napasti audiofilski črv, in potem ti ni rešitve. Very Happy You've been warned! Twisted Evil
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 21, 2019 12:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se bom pri komentarju omejil zgolj na zvocniske kable. Ni treba vsako leto menjavat kablov. Kupi si jih enkrat in jih imas lahko do konca svojega zivljenja. Sem jih kupil zaradi eksperimenta in radovednosti kaj lahko pridobis.

Primer Nordosta SuperFlatline je takrat delovala tako na Canton Vento 807DC + A/V receiver Marantz SR5500, kot tudi se dandanes v mojem secondary sistemu: Jamo Adrias in Marantz PM53, ki ni ravno biser resolutivnosti. Ampak s temi Nordosti glasba zveni pac najboljse kot lahko na tem sistemu.
Strosek ni velik, se dobi te kable tudi lahko ze pod 100EUR za 2x3m, ce se malce prebrska. Se splaca, se odpravi problem tistih pleh mostickov in pa seveda zapacanosti, ki jih ponavadi dobis z navadno zvocnisko znoro.

Za info, v svojem main sistemu pa imam trenutno se cenovno ugodnejse zvocniske kable PCOCC tipa, ker pac delujejo najboljse v obstojeci konfiguraciji, celo boljse kot Nordost SuperFlatline.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 21, 2019 14:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@mišolin:
se strinjam s teboj. Nisem dobro pogledal originalnega posta, da gre za AV sistem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
epic



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 15:12
Prispevkov: 188
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 21, 2019 14:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sorry, nisem hotel, da izpade pretenciozno. Mi pa, roko na srce, oznake aparatur niso dovolj, da bi vedel za njihovo ceno.

Isotek sicer pri meni izvrstno opravlja delo, pa @lightbit - ne gre za sumenje ali brnenje. Kolikor vem, ga še kdo, ki ga je preizkusil ne bi kar tako eliminiral iz sistema. Je pa tudi s tem tako, kot z vsem ostalim - so taksni in drugacni filtri.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 21, 2019 15:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mišolin je napisal/a:


@Lasiodora - najprej v miru poslušaj, pa ugotovi, kaj (če sploh) te moti. Če te nič posebej ne moti, pusti solde pri miru, poslušaj muzko, uživaj. Lahko pa se malo igraš s postavitvijo (je zastonj) in opazuješ, kako se zvok spreminja. Ampak previdno... ker te utegne resno napasti audiofilski črv, in potem ti ni rešitve. Very Happy You've been warned! Twisted Evil


Se močno pridružujem. Poleg standardnih protičrvnim zaščitam je za audioworme priporočljivo poslušanje in uživanje v glasbi (ali filmih), čim manj internetnih svetovanj in "poslušanj", izogibanje audio sejmom in štacunam. In še enkrat ornk ovink okoli interenetnih forumov.

A če že rineš v "nesrečo" in pri tem vstrajaš, bi z moje strani glede na tak sistemček vsaj za poslušanje sterea priletelo toplo priporočilo za en rabljen stereo feršterker na bypasu za glavna sprednja zvočnika. Glede na opisani sistem bi bilo s tem bržkone več haska za € kakor pri žnorah.
Pa vedno se lahko poigraš z konfiguracijo PC-ja, a ne vem, koliko bi spremembe le tega na tem sistemu bile slišne če sploh. Probat, to večeinoma ne stane nič.

@lightbit menstruiraš?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 21, 2019 16:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

delfinus je napisal/a:
Ni treba vsako leto menjavat kablov.

To je bila bolj sarkastična karikatura. Velja tudi zame, čeprav se ne štejem ravno za avdiofila.

epic je napisal/a:
Isotek sicer pri meni izvrstno opravlja delo, pa @lightbit - ne gre za sumenje ali brnenje. Kolikor vem, ga še kdo, ki ga je preizkusil ne bi kar tako eliminiral iz sistema. Je pa tudi s tem tako, kot z vsem ostalim - so taksni in drugacni filtri.

Ja, lahko gre tudi za placebo, pa nisem hotel omenjati.
Na HI-FI sejmu na predstavitvi nekega filtra niso želeli priklopiti brez, da bi slišali razliko in se sklicevali, da razlika ni slišna takoj zaradi "čiščenja kondenzatorjev".

NCC2000 je napisal/a:
@lightbit menstruiraš?

Ne, zakaj?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 21, 2019 20:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:

NCC2000 je napisal/a:
@lightbit menstruiraš?

Ne, zakaj?

ahh .. iz nežnejše jesenske barve v krvavo rdečo .. tvoj avatar .. hec Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 21, 2019 20:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NCC2000 je napisal/a:
ahh .. iz nežnejše jesenske barve v krvavo rdečo .. tvoj avatar .. hec Cool

Sem se že ustrašil. Laughing
Rjava me je spominjala na drek ... no, se opravičujem, da ne bomo zašli.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe