Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Avtoradio na hišni ojačevalec
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ucmanster



Pridružen/-a: Sob Jun 2012 21:50
Prispevkov: 24
Kraj: ŠENTJERNEJ

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 06, 2013 16:32    Naslov sporočila: Avtoradio na hišni ojačevalec Odgovori s citatom

A morda veste če se da avtoradio povezat na domač 220V hi-fi ojačevalec?

avtoradio ima zadaj činč izhod..

kaj bi pa rabil da bi avtoradio priključil na 220V? Se da dobit kak enostaven adapter? Nekaj sem gledal že forume, pa eni to vežejo na napajalnik od računalnika. To jst najbrž ne bi znal. čeprav en napajalnik mam...


Nazadnje urejal/a ucmanster Sre Mar 06, 2013 22:03; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 06, 2013 17:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Avtoradio lahko priklopiš na hifi. Potrebuješ usmernik, ki na 'prazno' brez obremenitve ne presega 15voltov in nanj priključiš avtoradio.

Jaz imam doma Blaupunkt Bremen tako priklopljen in ga ne morem prehvaliti kot zvok (ima podoben glas kot lampaški Leak FM tuner), samo da je stereo in ima daljinec, kar je zelo komot pri radiu. Kot CD player pa ni niti do kolen radiu (na dobri postaji).

lp
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jože



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 18:30
Prispevkov: 318
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 06, 2013 17:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lahko vzameš kakšen napajalec kot je npr tole



Če nimaš nič pri roki pogoglaj 12V napajalnik Naj bo 1A(1000mA) ali več
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ucmanster



Pridružen/-a: Sob Jun 2012 21:50
Prispevkov: 24
Kraj: ŠENTJERNEJ

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 06, 2013 21:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jože je napisal/a:
Lahko vzameš kakšen napajalec kot je npr tole



Če nimaš nič pri roki pogoglaj 12V napajalnik Naj bo 1A(1000mA) ali več


ok, samo kako naj vem kam povezat žičke, če je v vtičnici na avtoradiju ene 16 konektorjev. mogoče na tista 2 , ki sta nekoliko debelejša?

avtoradio je pioneer


Nazadnje urejal/a ucmanster Čet Mar 07, 2013 17:34; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ucmanster



Pridružen/-a: Sob Jun 2012 21:50
Prispevkov: 24
Kraj: ŠENTJERNEJ

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 06, 2013 22:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom





Morda po tej shemi? To sem našel na netu kot shemo za pioneer radio
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 07, 2013 09:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne bi ti šel s tistim avtoradiem do enega majstra? Meni že smrdi po zažganem...

Naj ti dobi konektor in na izvode žice nalepi označbe kaj je katera. Pa konci žic naj bodo izolirani, da ne boš švasal naokoli..
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pipster123



Pridružen/-a: Sre Mar 2012 14:27
Prispevkov: 100
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 07, 2013 10:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če imaš doma res PC napajalnik, potem vzemi raje to

evo navodila
http://www.youtube.com/watch?v=DtWydlvxIyA
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jože



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 18:30
Prispevkov: 318
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 07, 2013 13:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tako kot ti je že omenil ambasador je najbolje, če obiščeš nekoga, ki se spozna na to, če pa vseeno rad narediš sam potem rabiš naslednje.
- Najprej poizkusi dobiti konektor ki je bil priložen radiu, izgleda takole


Če tega ni mogoče najti lahko nabaviš adapter Pioneer to iso



Pri tem adapterju sta vsaj dve varianti, če ne tudi več!
http://www.wavetech.co.nz/products/radio-adapters/?sortby=pioneer


Ali pa direktno priključiš žičke na 16 polni konektor
Shema je od DEH 3600
BACK UP in ACC sta +12V Povežeš skupaj
GND je -12V


Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ucmanster



Pridružen/-a: Sob Jun 2012 21:50
Prispevkov: 24
Kraj: ŠENTJERNEJ

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 07, 2013 17:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jože je napisal/a:
Tako kot ti je že omenil ambasador je najbolje, če obiščeš nekoga, ki se spozna na to, če pa vseeno rad narediš sam potem rabiš naslednje.
- Najprej poizkusi dobiti konektor ki je bil priložen radiu, izgleda takole


Če tega ni mogoče najti lahko nabaviš adapter Pioneer to iso



Pri tem adapterju sta vsaj dve varianti, če ne tudi več!
http://www.wavetech.co.nz/products/radio-adapters/?sortby=pioneer



Ali pa direktno priključiš žičke na 16 polni konektor
Shema je od DEH 3600
BACK UP in ACC sta +12V Povežeš skupaj
GND je -12V






potem, če prav razumem... dobim ta adapter pioneer to iso in polnilec 12V in minimalno 1Amper...

in potem te dve žički iz polnilca povežem na iso konektor. eno na ACC , eno pa na GND. pe še skupaj povežem ACC in BACK UP?

Res nisem štromar.... Smile

Ampak kolkr vem je pol to 12V in 1 Amper nanese 12W. In to bi moralo bit dost....pač ker bom povezal prek činčev na ojačevalec....

Če pa bi hôtel na avto radio vezat zvočnike direkt bi moral pa nardit z napajelnikom od računalnika, ker bi rabil precej več Aperov oz. posledično moč...?


Nazadnje urejal/a ucmanster Čet Mar 07, 2013 20:52; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jože



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 18:30
Prispevkov: 318
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 07, 2013 19:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tako je brez zvočnikov in povezava preko činčev je 12V 1A dovolj (bo še rezerva).
če bi priklopil zvočnike in za glasno poslušanje z vsemi štirimi zvočniki pa vsaj 12V 5A. oziroma računalniški napajalnik.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ucmanster



Pridružen/-a: Sob Jun 2012 21:50
Prispevkov: 24
Kraj: ŠENTJERNEJ

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 07, 2013 20:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jože, a potem tisto, kar sem napisal kako povezat je prav?

polnilec sem našel sedaj doma en 12V, ima pa 800mA, tako da bom kar tega uporabil...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jože



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 18:30
Prispevkov: 318
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 07, 2013 21:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ucmanster je napisal/a:
Jože, a potem tisto, kar sem napisal kako povezat je prav?

polnilec sem našel sedaj doma en 12V, ima pa 800mA, tako da bom kar tega uporabil...


Kar se povezav tiče je tako OK.
Polnilec pa preizkusi, po moje bi še moralo zadostovat, nisem nikoli pomeril obremenitve pri Pioneerju.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Person



Pridružen/-a: Čet Avg 2019 19:19
Prispevkov: 16
Kraj: Orion

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 22, 2019 19:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo
Res da je tema stara ampak nebi želel takoj odpirati nove, imam namreš vprašanje glede napajalnika.
Doma se mi valja en Kewood avtoradio in 2x300W ovalni 3 sistemski zvočniki in 2x160W okrogli 2 sistemski zvožniki.
Vprašanje je kakšen napajalnik bi potreboval da bi to lepo špilalo brez težav in manjka napetosti oziroma brez prekinitev zaradi premalo moči? Gledal sem napajalnike nekaj podobnega kot so tile tuklaj https://www.ebay.de/itm/DC-5V12V-24V-48V-LED-Netzteil-Trafo-Schaltnetzteil-Adapter-Power-Supply-DHL/173522502114?hash=item2866bf41e2:m:m_0n60MbfTPfDiTwegJTyQg
ker se mi zdijo zelo priročni in že pripšravljeni.
Ali je napajlnik DC 12V 300W ali več dober ali pretiravam?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sg



Pridružen/-a: Pon Maj 2013 10:39
Prispevkov: 70
Kraj: Lj

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 22, 2019 20:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi jaz imam en sistem (kopalniški !) kar na avtoradiju baziran. Kot je že zdavnaj Ambasador napisal imajo že stari Blaupunkti odlične sprejemnike, pa tudi ojačevalec je za majhen prostor in temu primerne zvočnike več kot dovolj.

Če želimo res maksimum je treba 14,4 V napajalnik, ker ima večina avtoradijev nazivno moč deklarirano pri tej napetosti. Hkrati imajo pa tipično 10 ali pa 15 A varovalke na vhodu. Pri teh robnih pogojih imajo avtoradiji z običajnimi dvojnimi protitaktnimi ojačevalci cca 20 W RMS izhodne moči. Na 4 ohmih seveda, no če bodo avtomobilski zvočniki v uporabi bodo itak 4 ohmski, za hifi je pa dobro tudi na to pomislit.
Torej bo 300 W napajalnik več kot dovolj, tudi če upoštevamo, da je dobro imeti malo rezerve. Realno je 15 amperski dovolj (za vse 4 kanale), tudi če upoštevamo teorijo, da ojačevalec B klase nima več kot 50 % izkoristka.

Jaz imam sicer klasičen transformatorski napajalnik, ampak glede na to kakšno neprijazno okolje je avto (glede čistosti napajalne napetosti), bo radio tudi s switcherskim napajalnikom zadovoljen.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 22, 2019 21:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Avtoradiji sicer niso moje področje interesa, a ko potrebujem precej toka na 12 V uporabim kak star računalniški napajalec. Seveda mora imeti še zdrave kondenzatorje, vsaj na 12V veji, ripple (svinjarije) je ponavadi par deset mV, odvisno od tipa izvedbe, kar je največkrat bolj čisto od klasičnih nizkocenovnih napajalcev. Je za probat, pa še zastonj se valjajo naokoli.

lix
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 1 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe