Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

ZvoĆØniki do 3k
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20, 21, 22  Naslednja
 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ambro



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 20:03
Prispevkov: 412
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 21, 2019 14:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj pa pravite na Dynaudio Contour S 3.4 proti Focusom 260. SF Venere, ki sem jih gledal sem odpisal, ker so le lepi.
_________________
lp, Branko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 21, 2019 15:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Samo teoretiĆØno: dvomim, da bi s 3.4 veliko pridobil. Pred ĆØasom sem sliÅ”al, da je Dynaudio pasivne Focuse nenavadno hitro opustil prav zato, ker naj bi ogrožali takratne Contoure, ki so bili cenovno pozicionirani en razred viÅ”je.

PraktiĆØne izkuÅ”nje z obema modeloma ima najbrž samo Darko. Sem sliÅ”al, da je nekomu svetoval naj vzame 260-ke, ĆØe želi imeti odliĆØen zvoĆØnik.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
raptor



Pridružen/-a: Čet Jan 2014 11:03
Prispevkov: 175
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 21, 2019 16:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdaj se je usulo ĆØez ATC, pa da Å”e jaz dodam svoje (kot lastnik ATC-jev 11): ATC zna bit naporen zvoĆØnik - Å”e posebej, ĆØe stvari okoli njega ne Å”timajo. Muzike, ki gre skozenj ne omehĆØa kot npr. Spendor. Nekomu, ki želi mehek, kavarniÅ”ki zvok ATC paĆØ ne ustreza, ker mu bo preoster. Jaz sem se že tudi poigraval z mislijo po kakem Harbethu 30.1 (veĆØji driver, litraža, muzika z veĆØ mesa), ampak po drugi strani, je pa ATC tako raznovrsten zvoĆØnik, da ga pri kakih trÅ”ih posnetkih s tonskimi kontrolami malo umirim, spet drugje, pri akustiĆØni muziki, ga pa pustim odprtega in je vse precej zraĆØno. Za moje pojme oder super nariÅ”e (bolje kot Spendor) in se mi zdi super kompromis v preseku (idealno vemo, da ne obstaja). In seveda je nekje treba postavit mejo - mislim, da za 3 jurje ĆØlovek dobi že res super stvar, ki lahko pri hiÅ”i ostane tudi desetletje in veĆØ.

Sem imel pa doma Focalovo Arijo, tisto pa res sika in tudi nasploh je ATC zvenel bolj polno, živo.

Res je stvar odvisna od okusa, v Inteku se da zvoĆØnika (Harbeth, ATC) sliÅ”at enega ob drugem in je ĆØloveku potem hitro jasno, kaj vzet. Je pa alternativa Harbethu tudi veĆØkrat omenjeni Spendor, ki bi ga verjetno dobil tudi domov na demo. Test v domaĆØem in ne idealnem prodajnem okolju pa je tisti, ki ti najveĆØ pove.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 21, 2019 17:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moral bi zdeve primerjati drugo ob drugi, ampak obcutek imam, da je atc kar se tice odra, boljsi kot electra. Oz. Manj je opazen kot zvocnik. Sopra je druga muzika, ampak tak feeling sem dobil jaz. Ce gremo v visje razrede se mi atc ne zdi vec najboljsa izbira, ker 40 vs 50 ali 100 ni vec samo plusi.... cena gre pa ohoho.
Tezko je ocenit, ce niso zvocniki eden zraven drugega...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 21, 2019 17:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V Inteku sem pred leti posluÅ”al ATC SCM25A prikljuĆØene na Cantato. BoljÅ”ega zvoka do danes Å”e nisem sliÅ”al. NiĆØ ni sikalo, tudi zvoĆØnikov ni bilo "videti". Ok, to so aktivni zvoĆØniki za precej veĆØ kot 3k.

@Audiomarka, niĆØ nisi povedal kaj bo poganjalo tvoje nove zvoĆØnike. To je kar pomemben podatek.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gwb



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 9:15
Prispevkov: 506
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 21, 2019 17:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MogoĆØe bi bilo koristno, ĆØe bi nam pobudnik teme najprej zaupal kakÅ”en je preostanek sistema in kakÅ”en/kako velik je prostor (ter morebitne omejitve s postavitvijo).

Tole je že (najmanj) tretja tema kjer "Audiomarka" "iÅ”ĆØe" zvoĆØnike, pa Å”e ni navedel najbolj bistvenih stvari.

Sicer se pa osebno ne bi kaj dosti oziral na teste v revijah (po prebranem imam namreĆØ obĆØutek, da je za marsikateri omenjeni zvoĆØnik formirana predstava ravno po branju le-teh in ne dejanskemu posluÅ”anju). TakÅ”en nakup bo v veĆØini primerov privedel samo do solz in slabe volje. Verjetno se je že vsak tu ujel v to zanko...

Pri nas je kar nekaj audio trgovin - verjetno bi vsaka ustregla vsaj s krajŔo prezentacijo...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anzec



Pridružen/-a: Ned Jul 2014 19:10
Prispevkov: 230
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 22, 2019 10:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gwb je napisal/a:
MogoĆØe bi bilo koristno, ĆØe bi nam pobudnik teme najprej zaupal kakÅ”en je preostanek sistema in kakÅ”en/kako velik je prostor (ter morebitne omejitve s postavitvijo).

Tole je že (najmanj) tretja tema kjer "Audiomarka" "iÅ”ĆØe" zvoĆØnike, pa Å”e ni navedel najbolj bistvenih stvari.

Sicer se pa osebno ne bi kaj dosti oziral na teste v revijah (po prebranem imam namreĆØ obĆØutek, da je za marsikateri omenjeni zvoĆØnik formirana predstava ravno po branju le-teh in ne dejanskemu posluÅ”anju). TakÅ”en nakup bo v veĆØini primerov privedel samo do solz in slabe volje. Verjetno se je že vsak tu ujel v to zanko...

Pri nas je kar nekaj audio trgovin - verjetno bi vsaka ustregla vsaj s krajŔo prezentacijo...


ToĆØno tako! Po mojih izkuÅ”njah so te testi veĆØinoma "kupljeni". In ja, vedno pa je tudi vpraÅ”anje kako sistem sede v sam prostor.

Po mojih izkuÅ”njah je tako da hitro ena sama menjava hitro spravi sistem iz ravnotežja, zato sem pristaÅ” lampaÅ”ev in kakÅ”nega predojaĆØevalca, kjer lahko kaj poÅ”nofaÅ” (lampe, kondelc).

Sicer pa sem pristaÅ” veĆØjih Tannoyev. Meni osebno zelo razvedrilni zvoĆØniki. Izjemen pri sami sliki in odru, morda kakÅ”en detajl na spodnjem midu ni tolk izrazit, ampak imajo v sebi veliko življenja.

Sam sicer nisem kakŔen ekspert, ampak ko greŔ na kakŔen sejem in vidiŔ kaj tam prodajajo in kako so zadeve ocenjene v revijah/spletu je mene groza.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 22, 2019 11:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Precej nekonstruktivno je ratalo. Ne vem ce bi nadaljeval. Mere bi moral naredit. Bom eventuelno cez vikend.
Mogoce sem naredil napacen zakljucek. Mogoce bi moral o electri 1008 razmisljat. Ali 1028. 1038 sem dobro slisal da prav globoko ne gre. Vprasanje sicer ali bi me katerikoli od omenjenih zvocnikov zadovoljil. Mogoce bi bil boljsi zakljucek, da se nabere vec kesa....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 22, 2019 12:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No ĆØe sam ne veÅ” kaj bi rad potem ti preostane le eno da ne kupiÅ” niĆØ oz Å”e malo ĆØakaÅ” da te popolnoma mine.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 22, 2019 14:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najbolje bi bilo ce bi se provokatorji odstranili iz teme. Ce vas ne zanima in ce nimate nobenih konstruktivnih idej je mogoce bolje da nekonstruktivne obdrzite zase. Zalostno je, da je nekater folk sposoben dat kaj od sebe samo ko jim zakljucek ni vsec. Prej pa ene pozitivne ideje ni kaj je dobro in zakaj.
Jaz bom zakljucil.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anzec



Pridružen/-a: Ned Jul 2014 19:10
Prispevkov: 230
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 22, 2019 14:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
Najbolje bi bilo ce bi se provokatorji odstranili iz teme. Ce vas ne zanima in ce nimate nobenih konstruktivnih idej je mogoce bolje da nekonstruktivne obdrzite zase. Zalostno je, da je nekater folk sposoben dat kaj od sebe samo ko jim zakljucek ni vsec. Prej pa ene pozitivne ideje ni kaj je dobro in zakaj.
Jaz bom zakljucil.


Vsekakor te lahko zadovolji samo nekaj kar boÅ” sliÅ”al da je dobro, potem pa Å”e da dobro sede v tvoj prostor. ZvoĆØniki so samo eden od parih dejavnikov. Recimo 30%.
ƈe boÅ” nabavljal po predlogih iz foruma/revij/testov se boÅ” nategnil, ĆØe ne boÅ” probal.
Pa Å”e pol ko ti vse paÅ”e, te kmalu zaĆØne kaj motiti, dokler se ne sprijazniÅ”, da ideala ni. Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gwb



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 9:15
Prispevkov: 506
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 22, 2019 16:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne razumem od kje užaljenost... ƈe želiÅ” dober zvok boÅ” kupil zvoĆØnike, ki ustrezajo sobi in poslediĆØno glede na te izbral ojaĆØevalec. V kolikor je ojaĆØevalec že obstojeĆØ je to Å”e en kriterij, ki ga je potrebno (oz. bolje reĆØeno nujno) upoÅ”tevati ob morebitnih kandidatih za zvoĆØnike - in od tod zanimanje.

Kupit "najboljÅ”e" zvoĆØnike in jih potem "na silo" tlaĆØit v neprimerno sobo/sistem je tako, kot bi si kupil Ferrarija za vožnjo po njivah. Prav daleĆØ ne boÅ” priÅ”el...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 15, 2019 20:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Takole nekaj nujnih meritev, ki bodo izboljÅ”ale možnosti kako se lotit problema. Oddaljenost med zvoĆØniki je trenutno 253 cm, oddaljenost mesta posluÅ”anja je cca 3,5m (diagonala). ƈe se nagnem malo naprej je cca 3m. Moral bi sicer dati sedež malo naprej, vendar se mi ne da. PoslediĆØno zna bit nekaj veĆØ basa. Mere sobe so 4,5 x 6,6, potem se odprt prostor nadaljuje v vežo, ampak tisto ni veĆØ uporabno. Nekaj manevrskega prostora je kar se tiĆØe postavitve, vendar po dolgem ni variante. ZvoĆØniki so ob daljÅ”i steni. To je fiksno.
Zdaj pa vpraÅ”anje kako velike zvoĆØnike bi dali noter. Monitor, ozek samostojeĆØi ali watt puppy Smile


Nazadnje urejal/a Audiomarka Pon Apr 15, 2019 20:46; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 15, 2019 20:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Trenutno imam monitorĆØke, dokler ne najdem nekaj kar me bo prevzelo Smile
Wilsoni so baje hudo obĆØutljivi na postavitev tako, da bi moral non stop prestavljat, ĆØe bi hotel optimum. VpraÅ”anje ĆØe kaj veĆØjega sploh pride v poÅ”tev.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anzec



Pridružen/-a: Ned Jul 2014 19:10
Prispevkov: 230
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 16, 2019 12:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
Takole nekaj nujnih meritev, ki bodo izboljÅ”ale možnosti kako se lotit problema. Oddaljenost med zvoĆØniki je trenutno 253 cm, oddaljenost mesta posluÅ”anja je cca 3,5m (diagonala). ƈe se nagnem malo naprej je cca 3m. Moral bi sicer dati sedež malo naprej, vendar se mi ne da. PoslediĆØno zna bit nekaj veĆØ basa. Mere sobe so 4,5 x 6,6, potem se odprt prostor nadaljuje v vežo, ampak tisto ni veĆØ uporabno. Nekaj manevrskega prostora je kar se tiĆØe postavitve, vendar po dolgem ni variante. ZvoĆØniki so ob daljÅ”i steni. To je fiksno.
Zdaj pa vpraÅ”anje kako velike zvoĆØnike bi dali noter. Monitor, ozek samostojeĆØi ali watt puppy Smile


Vsekakor je ob dalÅ”i steni meni veliko boljÅ”a postavitev. Jaz sem pristaÅ” veĆØjih zvoĆØnikov z veĆØjo bas membrano. Osebno so mi vÅ”eĆØ tannoyi (DC), saj Å”e nisem sliÅ”al slabih. Zvoka je ogromno, je zelo posluÅ”ljiv in veliĆØasten. Globina in Å”irina zvoka je odliĆØna. Potrebujejo zelo dober ojaĆØevalec nižje moĆØi (lampaÅ” je najbolÅ”a reÅ”itev glede na ceno). Zdi se mi da so ensotavni za postavitev.
Verjamem pa da je Å”e ogromno drugih zvoĆØnikov, ki so dobri in boljÅ”i. VeĆØina pa je slabÅ”ih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20, 21, 22  Naslednja
Stran 5 od 22

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe