Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Zvočniki do 3k
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 20, 21, 22  Naslednja
 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 18, 2019 11:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

... Če ima recimo zvočnik 15dB hrib na 50Hz, verjetno ne bo "izginil".
--------------------------------------------------------------------------------------
Če je samo to problem, bo izginil. Slišal boš (in samo kadar bo ta frekvenca v igri) da pretirano 'pihne' tam spodaj, a bo to nedefinirano slišno med zvočniki četudi je samo eden 'kriv'.

Mi izpod 100Hz ne razpoznavamo smeri odkod prihajajo tako nizke frekvence. Tudi zato so na posnetkih mono, kar pomaga zvočnikom (dva zvočnika z isto frekvenco=6dB prirasta, če pa sta frekvenci različni=3dB glasneje. Enkrat smo se že 'prčkali' okoli tega, a je dovolj vzeti spl meter v roke in preveriti).
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 18, 2019 11:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
... Če ima recimo zvočnik 15dB hrib na 50Hz, verjetno ne bo "izginil".
--------------------------------------------------------------------------------------
Če je samo to problem, bo izginil. Slišal boš (in samo kadar bo ta frekvenca v igri) da pretirano 'pihne' tam spodaj, a bo to nedefinirano slišno med zvočniki četudi je samo eden 'kriv'.

50Hz je skoraj ves čas malo prisoten, če ravno ne poslušaš zbora. Povezano z resonanco bo verjetno še precej odmevalo po sobi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 18, 2019 15:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem res malce pobrskal po omari in zakurblal vufer in moram priznat da je razlika ocitna.
Druga stvar, ki smo jo ugotovili je da imam visek basa, ker bolj poslusam sobo kot zvocnike na bas podrocju. Reguliram ga pa z oddaljenostjo poslusanja od zadnje stene. Oz. Kolk polstrov dam dodatno za hrbet Smile Kar se popacenj tice je to mogoce plus, da ne rabim basa na polni kurit, hkrati pa odpadejo zvocniki, ki imajo problematicen bas. Dynaudio, tudi sophia in se kaj. Se pravi atc in electra nista tako napacna.
Pol je se simetrija. Tu bo moral pa malo merit. S katerim programom to delate?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1078
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 18, 2019 15:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@Marka f’nt, Ajka ni reku da cist vsak zvocnik za jurcka izgine, imas jih pa kar nekaj za ta denar, ki izginejo, ce je ostalo v verigi na nivoju. Pa ne mi zdej z Rpi daci pa Behringerjem. Konkretno, ce ostanemo pri Ajki, ze Opera Prima, ki je nova jurja, izgine. Pa se neki, lazje izginejo monitorji, kot pa vecje kiste. Drgac bos pa mogu neki nabavt, da bos dobu mal izkusenj, pa bohpomagej ce bos puhnu par stotakov. Brez te sole ni pametovanja.
Peace
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 18, 2019 16:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Opere res ne poznam. Zvocnike, ki jih omenjam pa poznam. Slisal sem jih ob vecih priloznostih in ti povem da nobeden ni izginil. Se najbolj so iz obzorja izginili dipoli. Pa tale wilson tudi ni bil slab. Kake kriterije imate pubeci ne vem, ampak ocitno zelo nizke.
Canton je dober zvocnik za majhen denar, ampak se zdalec ni brez problemov. Ima stage ja, ampak tudi precej visokih in stage je bolj zamegljen. Tak zvocnik nikoli v popolnosti ne izgine. Mogoce je pri enem od 10 komadov manj ociten, vendar to definitivno ni to. Ta velika opera mi je bila vsec, vendar ce kdo misli da je izginila pol tudi prav. Zvocniki imajo zelo zelo razlicne sposobnosti kar se tega tice. Z vsem pac nisem vec zadovoljen.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 18, 2019 17:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
Druga stvar, ki smo jo ugotovili je da imam visek basa, ker bolj poslusam sobo kot zvocnike na bas podrocju. Reguliram ga pa z oddaljenostjo poslusanja od zadnje stene. Oz. Kolk polstrov dam dodatno za hrbet Smile

Ni samo tvoja stena taka, je to običajno tako da se ob stenah "kopiči" bas. Sploh pri zadnji.
Zato je bolje, če je za tabo še nekaj prostora. Seveda eno je kaj je dobro, drugo kaj je mogoče.

Audiomarka je napisal/a:
Pol je se simetrija. Tu bo moral pa malo merit. S katerim programom to delate?

Mislim da ni nujno meriti. Kot je ambasador pisal, se da tudi z testnimi zvoki ugotoviti. Če pa imaš mikrofon, ti pa lahko olajša delo.
Jaz merim z Room EQ Wizard, ki je zastonj.

Ni tako težko odkriti kje zvočniki najbolje zvenijo, ampak je problem, da tam ne morejo stati. Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 18, 2019 17:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:

Canton je dober zvocnik za majhen denar, ampak se zdalec ni brez problemov. Ima stage ja, ampak tudi precej visokih in stage je bolj zamegljen. Tak zvocnik nikoli v popolnosti ne izgine. Mogoce je pri enem od 10 komadov manj ociten, vendar to definitivno ni to. Ta velika opera mi je bila vsec, vendar ce kdo misli da je izginila pol tudi prav. Zvocniki imajo zelo zelo razlicne sposobnosti kar se tega tice. Z vsem pac nisem vec zadovoljen.


Jih moras poslusat v korektni sobi, ki ni problematicna in pa s korektnim ampom, pa se bo to zgodilo. Sem dal nesteto sejmov in obiskov dilerjev cez in stojim za tem, kar je bilo mogoce dobit iz njih. Napaka je pa ta, da sem potem na podlagi tega testa frendovega Gryphona ubodel alternativo Musical Fidelity amp, pa je blo dalec stran od tega izginotja.

Tudi kao najboljsi in dragi velikokrat ne izginejo, ker pac ni prava kombinacija vseh faktorjev v verigi, vkljucno s prostorom. Nestetokrat prediskutirano tukaj.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 18, 2019 21:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ce odgovorim se za par postov nazaj. Focal bi s svojim visokotoncem verjetno pasal na kak class a ojacevalnik. Slisal sem jih na sugdnu in je blo dobro, slisal na enem homemade in je blo tut dobro. Za atc pa 200w ziher se pravi kak mf, krell... ali pa kr aktivne.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 18, 2019 21:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Poznam cantone obicne, reference... referencni spustijo vec ven na istem ampu. Se vedno pa ne toliko kot kaki aktivci. Seveda laho zapravis 5k za amp in dobis vec. Lahko kupis tudi reference. Se bolje pa aktivce in dobis 2x tolko.. in imas cistino. Skatle pa se se vedno slisijo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 18, 2019 21:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moja izkušnja glede "izginjanja" zvočnikov:

Pozicijo zvočnikov sem nastavljal s pomočjo CD-ja "Isotek; The Ultimate System Set-Up Disc". Posnetki so zelo preprosti in učinkoviti in ti takoj pokažejo, če ne štima levo/desno, spredaj/zadaj in toe-in. Potrebno je nekoliko telovadbe in potrpljenja. Pri vsaki iteraciji poslušanja slišiš, ali si premaknil v pravo ali v napačno smer.

Ko sem zvočnika ustrezno postavil, se je zelo izboljšal oder in povečala se je stopnja "izginotja" zvočnikov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 18, 2019 21:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa se nekaj bom povedal. Za lenny krawitza pravijo da ma atc. Samo zadnjic sem gledal nekaj njegovega in sem videl da ima doma v dnevni pa wilsone!!!! Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 18, 2019 21:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
Moja izkušnja glede "izginjanja" zvočnikov:

Pozicijo zvočnikov sem nastavljal s pomočjo CD-ja "Isotek; The Ultimate System Set-Up Disc". Posnetki so zelo preprosti in učinkoviti in ti takoj pokažejo, če ne štima levo/desno, spredaj/zadaj in toe-in. Potrebno je nekoliko telovadbe in potrpljenja. Pri vsaki iteraciji poslušanja slišiš, ali si premaknil v pravo ali v napačno smer.

Ko sem zvočnika ustrezno postavil, se je zelo izboljšal oder in povečala se je stopnja "izginotja" zvočnikov.


Mogoce me narobe razumete. Jaz ne mislim, da samo pri sebi slisim skatle tudi pri tebi bi jih. Malo me pa podcenjujete.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 18, 2019 22:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:

Mogoce me narobe razumete. Jaz ne mislim, da samo pri sebi slisim skatle tudi pri tebi bi jih. Malo me pa podcenjujete.


Jaz te ne podcenjujem, samo napisal sem, da od takrat, ko sem jih malo drugače postavil, svoje škatle slišim precej manj kot prej. Pravzaprav igra celotna stena med zvočnikoma in je super (kljub razmeroma slabi akustiki sobe). Kaj bi ti slišal, ne vem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 18, 2019 23:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
Pa se nekaj bom povedal. Za lenny krawitza pravijo da ma atc. Samo zadnjic sem gledal nekaj njegovega in sem videl da ima doma v dnevni pa wilsone!!!! Laughing


pa tebi ni rešitve...

Ukini vso telovadbo pa že ubod ene wilsone, boš že pol okoli njih čaral sistem.
Nikoli ne boš mirno spal, če tega ne narediš...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 19, 2019 10:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ti boš prej rodil kot kupil te lajaš kište kot se reče po madžarsko. Smile Zvočniki ne morejo izginit vsaj fizično še tega nisem doživel oz če jih začarate da izginejo. Bodo pa enkrat ko bo zvok holografski in več dimenzionalen. Do takrat pa izginotja še ne bo. Razen če pride David Coperfield in položi roke na njih potem lahko izginejo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 20, 21, 22  Naslednja
Stran 8 od 22

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe