Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

ZvoĆØniki do 3k
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 20, 21, 22  Naslednja
 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 17, 2019 16:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne vem kaj Å”tejeÅ” za audiofilsko, ampak jaz bi raje posluÅ”al klasiko na velikih zvoĆØnikih (za pavke, orgle, ... rabiÅ” nekaj konkretnega).
Nove popularne glasbe se tako in tako ne da nabijat, ker je preveĆØ kompresirana.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 17, 2019 17:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nimava istih prioritet. Klipsch nima ravno fantomskih kvalitet kolikor jaz vem, ki imajo pri meni najveĆØjo prioriteto.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 17, 2019 18:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem si Å”el prebrat definicijo za "phantom imaging" pa nisem prepriĆØan, ĆØe res misliÅ” to.
To bi pomenilo, da mora biti vse popolnoma simetriĆØno. Torej kar se tiĆØe zvoĆØnikov morata oba igrati enako, kar je stvar kvalitete izdelave.
ƈe je res to to kar ti je pomembno, se vsekakor izogibaj papernatim membranam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 17, 2019 19:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imas prav me je zaneslo. Zelo pomembno mi je to da zvocniki izginejo. Zanimivo da je bilo ze v zacetku teme vse razlozeno in se nismo prisli prav dalec. Vsak najbolj hvali svoje. To je edina ugotovitev s katero se vsi lahko strinjamo Smile
Nemska beseda mislim da je abbildung. Pol majo se raumlichkeit pa ortbarkeit... odvisno od revije. Ce izginejo potem poje fantom Smile ampak res vprasanje ce ni to oznaka za kak drug pojav, kakih omni zvoĆØnikov...

Kakorkoli tudi simetrije ne bom dosegel, ker sistem ne bo cisto na sredini, ampak bo pomaknjen blizje eni steni.

Kolikor pa berem, pa ugotavlajam, da sophia ni zame, ker ima problematiĆØen bas. En star watt puppy ali pa kak cenejÅ”i kompromis.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 17, 2019 19:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
Imas prav me je zaneslo. Zelo pomembno mi je to da zvocniki izginejo. Zanimivo da je bilo ze v zacetku teme vse razlozeno in se nismo prisli prav dalec. Vsak najbolj hvali svoje. To je edina ugotovitev s katero se vsi lahko strinjamo Smile
Nemska beseda mislim da je abbildung. Pol majo se raumlichkeit pa ortbarkeit... odvisno od revije.


LP

Ja, nismo priÅ”li kaj daleĆØ od "zaĆØetka" ... Ni vse odvisno od zvoĆØnika, da izgine. ƈe vse Å”tima v sistemu (prostor....ampi...kabli...posnetek...itd) tudi zvoĆØnik za tisoĆØaka, le ta "izgine" Shocked Shocked Wink



V takem "sistemu zvoĆØnik izgine" Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 17, 2019 20:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Te zgodbe, da kar vsak zvoĆØnik izgine ne kupim. Tvoja teza je, da rabiÅ” samo nekega Å”amana, ki bo Å”e take sklepi opremil s kabli in ne vem ĆØem in bo to igralo... ta je bosa. Osnova je zvoĆØnik. ƈe ta nima sposobnosti, potem ga ni junaka, da bi ga poÅ”timal. ƈe pa jih ima, potem pa tudi ni nujno da bo vsak to potegnil iz njih. To se strinjam.
Sicer pa bodi konkreten. Kateri zvoĆØniki za jurja izginejo? Jaz jih Å”e nisem sliÅ”al.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 17, 2019 20:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ZvoĆØnik lahko izgine samo v toĆØno doloĆØeni postavitvi v doloĆØeni sobi, ampak samo iz dimenzij in brez meritev zvoĆØnika je to težko predvideti.

Ker nimam simetriĆØno postavljene zvoĆØnike ima en precej manj basa kot drugi:

Pa spet malo premakneÅ” mikrofon pa je ĆØisto drugaĆØe.

Mislim, da sem že predlagal, da gledaÅ” zvoĆØnike z bolj položnim basom (zaprto Å”katlo ali morda celo open-baffle), ker te oĆØitno bolj moti preveĆØ basa kot premalo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 17, 2019 21:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
Te zgodbe, da kar vsak zvoĆØnik izgine ne kupim. Tvoja teza je, da rabiÅ” samo nekega Å”amana, ki bo Å”e take sklepi opremil s kabli in ne vem ĆØem in bo to igralo... ta je bosa. Osnova je zvoĆØnik. ƈe ta nima sposobnosti, potem ga ni junaka, da bi ga poÅ”timal. ƈe pa jih ima, potem pa tudi ni nujno da bo vsak to potegnil iz njih. To se strinjam.
Sicer pa bodi konkreten. Kateri zvoĆØniki za jurja izginejo? Jaz jih Å”e nisem sliÅ”al.


LP

Beri "natanĆØno", da je treba upoÅ”tevat vse elemente enaĆØbe in ne samo ene... ƈe tega ne veÅ” ali noĆØeÅ” upoÅ”tevat, si že zgreÅ”il pot in to za veliko ...
ƈe boÅ” hotel "dobivati konkreten predloge" boÅ” moral veliko veĆØ povedat o tvojem prostoru in s ĆØim boÅ” poganjal "izbrane zvoĆØnike"... Žal se ne iÅ”ĆØe sistem, tako, da prebereÅ” malo tega, malo onega, malo Wilsona malo ATCja itd.
ƈe hoĆØeÅ” postat "masterchef" boÅ” moral veliko tega "skuhat" , pojest ali zavreĆØ Rolling Eyes Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 17, 2019 22:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
Kateri zvoĆØniki za jurja izginejo? Jaz jih Å”e nisem sliÅ”al.


Omenil pred natanko enim mesecem Canton Vento 807DC + Gryphon Tabu + Nordost SuperFlatline + Nordost Red Dawn IC + Marantz CD53. Doseg glasbenega bubbla in strasljivo izginotje v mojem prostoru. Za tak denar nikoli vec nisem ponovil tega. Post iz tistega casa. Glej Sre Avg 26, 2009 21:40; sicer se mu sedaj mal nasmehnem, ampak se vedno vem kaksne emocije je sistem uspel ilustrirat in kako me je zabetoniral v zic.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
raptor



Pridružen/-a: Čet Jan 2014 11:03
Prispevkov: 175
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 17, 2019 23:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vsa ta pametovanja so v tem primeru odvec.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 18, 2019 06:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj pa Goldenear TWO+? Pod 3 jurje novi pri Kuzmi, polaktivci.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 18, 2019 08:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
ZvoĆØnik lahko izgine samo v toĆØno doloĆØeni postavitvi v doloĆØeni sobi, ampak samo iz dimenzij in brez meritev zvoĆØnika je to težko predvideti.

Ker nimam simetriĆØno postavljene zvoĆØnike ima en precej manj basa kot drugi:

Pa spet malo premakneÅ” mikrofon pa je ĆØisto drugaĆØe.

Mislim, da sem že predlagal, da gledaÅ” zvoĆØnike z bolj položnim basom (zaprto Å”katlo ali morda celo open-baffle), ker te oĆØitno bolj moti preveĆØ basa kot premalo.

Izginevanje zvoĆØnikov v odvisnosti od postavitve/sobe:
Pri basu je pomembna skupna linearnost obeh zvoĆØnikov (meriÅ” oba skupaj), ker so basi na praktiĆØno vseh posnetkih sklenjeni v mono izpod 100/120 Hz. Tako da simetrija na basu ni nujen pogoj.

Je pa za stabilno stereo sliko zelo pomembno da je preostali del spektra simetriĆØen, sicer se note selijo proti glasnejÅ”emu zvoĆØniku. Tako ti lahko saksofon z enimi notami prehaja k enemu, z drugimi k drugemu zvoĆØniku. Pogosto se dogaja da znotraj vsake note osnovna frekvenca sili k enemu - njeni overtoni delno ali v celoti silijo k drugemu zvoĆØniku. Rezultat je zmazek, ni fokusa, ni 3d-ja, holografija pa je bližje ĆØrnim luknjam kot tvoji posluÅ”alnici.
V zgornjem grafu so nedopustne razlike v podroĆØju osnovnih tonov med 100 in 500Hz. Tisto viÅ”je bi Å”e nekako za rep Å”lo skozi a je daleĆØ od odliĆØnosti.

Tudi brez instrumentov se hitro preveri ali je dovolj simetrije: posluÅ”aÅ” mono (bodisi posnetek ali stereo skleneÅ” v mono s stikalom) - vsa glasba mora prihajati iz ozke vertikalne ĆØrte (ali tunela, za bolj ohlapen rezultat) med zvoĆØniki. NiĆØ ne sme bežati ali se sliÅ”ati izven te ĆØrte.

ƈe se ne more zagotoviti simetrije posluÅ”alnice je potrebno bežati proĆØ od sten (1,3m je sindikalni minimum, da se dovolj izloĆØi vpliv odboja na srednje-visokih frekvencah).
Vedno kadar me ugrizne stereo slika si podrobno ogledam kako so postavljeni zvoĆØniki, na kaj so prikljuĆØeni in kateri posnetki predvajani. Wilsone sem vedno videl daleĆØ od sten. Dynaudio C1 tudi.
Samo v enem primeru sem zasledil enkratno stereo sliko in holografijo da je bil zvoĆØnik blizu sten - Voxativ Ampeggio Due, cca 80.000ā‚¬.
http://www.astrasuite.com/voxativ-ampeggio-due.html
---------------------------------------------------------------------------------------
Problem basov je kadar so motni, nejasni, neartikulirani. Takrat Å”e akustika prostora z odboji ojaĆØa godljo. Velik woofer ja, a definiran, resolutiven, sicer so sami problemi in ti ni dovolj naroĆØiti Å”leper poln tube trapov.
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Čet Apr 18, 2019 11:06; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 18, 2019 11:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@ambasador z grafom sem hotel pokazati kakÅ”ne razlike povzroĆØi druga pozicija zvoĆØnika. ƈe ima recimo zvoĆØnik 15dB hrib na 50Hz, verjetno ne bo "izginil".

Meritev obeh na enkrat nima luknje na basu. Ta meritev je bolj tako (narejena z mikrofonom v roki). Moral bi tudi narediti veĆØ meritev okrog posluÅ”alnega obmoĆØja in jih seÅ”tet.

Evo Ŕe ena bolj grda:

Tukaj je sicer tudi manj smooth-ano.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 18, 2019 11:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Razlika grafov v spodnjem bass podrocju je enormno razlicna - blizu 15-20db kar je skoraj 2 x glasneje ne uho, pod 500 Hz je vse vegasto kot Pohorje...govorim za zgornji graf.

ponavadi se dela med 5-10 merjen in se jih Average-a. Dostikrat se obnese ce je mikrofon obrnjen navzgor in ne direktno proti izvoru
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 18, 2019 11:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Samo v enem primeru sem zasledil enkratno stereo sliko in holografijo da je bil zvoĆØnik blizu sten - Voxativ Ampeggio Due, cca 80.000ā‚¬.
http://www.astrasuite.com/voxativ-ampeggio-due.html

Saj to ima steno že priloženo! Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 20, 21, 22  Naslednja
Stran 7 od 22

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe