Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

ZvoĆØniki do 3k
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 20, 21, 22  Naslednja
 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 16, 2019 13:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za predlog. Tannoyev nisem kaj dosti slisal. Kako se obnesejo npr. Pri klasiki? Tam se mi zdi, da je po navadi najbolj ocitno, da so boxi tisti ki igrajo.
Zaenkrat so me se najbolj prepricali atc. No v tem cenovnem rangu. Imam obcutek da je sssikanje posledica nepravilne postavitve oz. Mesta poslusanja. Nekje sem zasledil, da nikakor ne smes poslusati iznad visokotonca. Ne vem v cem je fora, ampak to je lahko velik problem.
Ene 20ke sem videl za 1800 aktivne in se mi ne zdi slabo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 16, 2019 21:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Atcji kolikor se jih že pljuva se mi zdi, da prostorsko delujejo bolje kot marsikateri zvoĆØnik, ĆØeprav mogoĆØe nimamo vsi istega mnenja. Kar me moti pri njih, poleg sibilantov, ki so mogoĆØe tudi posledica položaja posluÅ”anja je, da ni tistega uau faktorja. So dinamiĆØni, ja, so prostorsko dobri, cenovno se da tudi dobit kaj spodobnega na second hand, ampak ne vem, ĆØe je to zvoĆØnik veselja. Tako kot dynaudio bi rekel tudi za atc, da so mogoĆØe dolgoĆØasni. MogoĆØe, ĆØe bi vzel 50ko in bi to palil na polni, da bi bilo to potem tisto. Da te rukne u ĆØeva haha.
Srce se nagiba k Wilsonu, denarnica k Atc Smile V bistvu bi se ĆØlovek za neko normalno ceno odloĆØil tudi za kako drugo varianto iz nabora.

Kaj potem pravite na velikost sobe je to za duette, sabrino, puppy?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mzi.perx



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 0:06
Prispevkov: 160
Kraj: PIRAN

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 16, 2019 21:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
Atcji kolikor se jih že pljuva se mi zdi, da prostorsko delujejo bolje kot marsikateri zvoĆØnik, ĆØeprav mogoĆØe nimamo vsi istega mnenja. Kar me moti pri njih, poleg sibilantov, ki so mogoĆØe tudi posledica položaja posluÅ”anja je, da ni tistega uau faktorja. So dinamiĆØni, ja, so prostorsko dobri, cenovno se da tudi dobit kaj spodobnega na second hand, ampak ne vem, ĆØe je to zvoĆØnik veselja. Tako kot dynaudio bi rekel tudi za atc, da so mogoĆØe dolgoĆØasni. MogoĆØe, ĆØe bi vzel 50ko in bi to palil na polni, da bi bilo to potem tisto. Da te rukne u ĆØeva haha.
Srce se nagiba k Wilsonu, denarnica k Atc Smile V bistvu bi se ĆØlovek za neko normalno ceno odloĆØil tudi za kako drugo varianto iz nabora.

Kaj potem pravite na velikost sobe je to za duette, sabrino, puppy?


Kako se lahko spogledujeÅ” s tako razliĆØnimi zvoĆØniki kot sta ATC in Wilson. Nimata prav nobene stiĆØne toĆØke, aja samo to, da sta zvoĆØnika Laughing Laughing Shocked

Pozdrav Wink
_________________
MZI.PERX
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: -
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 16, 2019 21:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

O wilsonih bolj kot ne sanjam. V mislu mogoĆØe ob naslednji recesiji Smile
Tudi wilsoni so dinamiĆØni in imajo najboljÅ”i oder, ki sem ga kdaj doživel od dinamiĆØne Å”katle.
Atc je pa posledica neke primerjave zvoĆØnikov podobnega cenovnega ranga, ki mi najbolj ustreza.
Ne vem kako sem priÅ”el do tega, ampak noben zvoĆØnik od tistih, ki so zmerne cene mi po pravici povedano ni ravno vÅ”eĆØ. Nek kompromis.


Nazadnje urejal/a Audiomarka Tor Apr 16, 2019 21:46; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihamusic



Pridružen/-a: Sre Feb 2015 20:17
Prispevkov: 159
Kraj: Trzin

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 16, 2019 21:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka - neverjetno - imava sobo enakih dimenzij - ali sva morda soseda ? Wink Me pa res zanima izkuÅ”nja zakaj bi bilo bolje posluÅ”ati ob daljÅ”i steni ? (glede na težo komponent/razporeditev pohiÅ”tva,... to pri meni ni zlahka za izprobat - je kdo to probal ? So pa meni ATC popolnoma neposluÅ”ljivi - zvoĆØnik, ki ga samo želiÅ” ĆØimprej utiÅ”at - dati manj in manj na glas Smile Za razliko od "dobrih Hi-Fi-jev", kjer kar naprej malo dvigujeÅ”,... Wink LP : MM
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 17, 2019 09:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mihamusic je napisal/a:
Audiomarka - neverjetno - imava sobo enakih dimenzij - ali sva morda soseda ? Wink Me pa res zanima izkuÅ”nja zakaj bi bilo bolje posluÅ”ati ob daljÅ”i steni ? (glede na težo komponent/razporeditev pohiÅ”tva,... to pri meni ni zlahka za izprobat - je kdo to probal ? So pa meni ATC popolnoma neposluÅ”ljivi - zvoĆØnik, ki ga samo želiÅ” ĆØimprej utiÅ”at - dati manj in manj na glas Smile Za razliko od "dobrih Hi-Fi-jev", kjer kar naprej malo dvigujeÅ”,... Wink LP : MM

Preprosto - ob daljÅ”i steni posluÅ”ati je bolje, ĆØe je krajÅ”a stena prekratka. Veliko samostojeĆØih zvoĆØnikov se ne obnese dobro, ĆØe so preblizu boĆØne stene. Alora greÅ” tisti meter proĆØ. ƈe je dobra norma med zvoĆØniki imeti dva metra in pol, da ne reĆØem tri metre, smo hitro na petih metrih.
Na krajÅ”i steni (a spet ne manj kot 3,5m) postavljeni tik ob njej se lahko obnesejo dipol zvoĆØniki kot je Magneplanar in elektrostati. Tu pride v poÅ”tev 'hongkong-Å”ka' postavitev. Na krajÅ”o steno se postavljajo tudi zvoĆØniki na stojalih (tam lahko iÅ”ĆØeÅ” optimum s tem da lahko spremeniÅ” viÅ”ino/se kombinira odstoje od tal in tiste od boĆØne stene pa prednje stene tudi).
--------------------------------------------------------------------------------------
Naloga monitorjev je, da pokažejo ĆØe je kaj narobe s signalom.
ƈe te monitor jebucka ima svoje razloge. Ali posluÅ”aÅ” Å”it od posnetkov in/ali si sestavil hifi verigo po avdiofilskih predsodkih in bujni domiÅ”ljiji.

Vseeno pa je nekaj potrebno narediti, da se lahko prebavi taka glasba in celo naredi uau iz tega.
Za uau potrebujeÅ” woofer. Pravi. Brez njega morajo možgani sami procesirat kar manjka in so zato manj osredotoĆØeni na bistvo glasbe. Da ne govorimo o tem kako se glasba drugaĆØe sliÅ”i/ izgubi del sporoĆØilnosti.
Hehe, zadnjiĆØ sem na TV gledal kako je Leonard Bernstein po snemanju enega odlomka oÅ”teval snemalce v studiju - kje so basi? Ali ste sliÅ”ali v živo kako podĆØrtajo potek glasbe, kako glasba zgubi pomen ĆØe je to preslabotno - eno pet minut jih je kurcal vse poparjene s sklonjeno glavo. Å e jim je predlagal naj pridejo iz kabine posluÅ”at v živo.
------------------------------------------------------------------------------------
ƈe te vleĆØe stalno dvigati glasnost pomeni, da bi rad sliÅ”al tisto ĆØesar zvoĆØnik ne predvaja ali predvaja v nezadostni meri. Naprimer slaba resolucija (pomanjkanje low level informacij). Ali pomanjkanje basov/ balans zvrnjen v korist visokih tonov. Lahko tudi nekompleten zvok solistiĆØnega instrumenta.
ImaÅ” pa zvoĆØnike, ki se samo na veĆØji glasnosti izkažejo. Kar je pomanjkljivost a Å”e vedno bolje od tistih ko se na nobeni glasnosti ne izkažejo
Laughing
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 17, 2019 09:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aja, predlog:
ProAc slovi po sceni. Pri njem je veĆØja izbira mini zvoĆØnikov z uau zvokom in se raztegne Å”e na floorstanderje.
Hitro posluŔat.

Ps: s Å”it posnetki po defoltu ni dobre scene. Tudi z ojaĆØevalci ali digi izvori se scena ne pojavi ĆØe tega niso sposobni. Avdiofilska posla.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 17, 2019 11:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nekako sem mislil, da bo zdaj ko so znane mere sobe slo v pravo smer. Kakor vidim je pa vse bolj kot ne neka radovednost. Obstaja zelja da se ve kaksna je soba, predlogov za to sobo pa ni?
Ali je glede na mere sobe bolje izbirat med monitorji in eventuelno dodajat vufer ali je soba zadostna za floorstanderje, mislim da je to prvi problem.
O ojacevalcih in posnetkih bi bilo bolje debatirati kje drugje.
Mislim saj se lahko govori o minimalnih zahtevah i kaksen ojacevalec rabim... samo se nismo tam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 17, 2019 12:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Majhni monitorji so dobri za namizo zraven monitorja.

Jaz imam v manjÅ”i sobi od tvoje samostojeĆØe zvoĆØnike z ~70 litrov neto in ni niĆØesar preveĆØ.
Bolj kot velikost je problem, ĆØe imajo zvoĆØniki veliko resonanco na basu.

ƈe smo natanĆØni kar se zvoĆØne slike tiĆØe, morajo biti zvoĆØniki postavljeni simetriĆØno (na obeh enaka razdalja od sten in enake stene).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 17, 2019 12:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No kako dalec naj bi se slo. 2 20ki na basu ena 25 ena 30, mogoce 2 25 ki... v tem smislu je bilo vprasanje. Za gigantske utopie pa menda ni dovolj ta soba. 2 16ki bi pa ziher slo povsod.
Ne vem vec zakaj je bilo nujno vedet mere sobe, ce ni nekih implikacij? Sem mislil, da je nek optimum.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 17, 2019 12:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dost prostorna soba za marsikaj. Kar pogumno s 30-ko.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 17, 2019 13:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sej mislim da je sophia s 25ko itak najvecja med vsemi predlaganimi.
Problem je ker je kotni kauc in potem v kotu ruzi bas da dol pades. Tezko je tudi kavc premikat. Bi moral vsakic fotelj rint pred kavc, ampak to se ne dogaja. Ponavadi pol kar na kavcu poslusam, preblizu zadnje stene in je tudi kar dost basa tam. Dobro ni spet tako hudo kot v kotu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 17, 2019 13:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Probleme basa v sobi boÅ” le delno lahko reÅ”il z izbiro razliĆØnih zvoĆØnikov, ki zmorejo okvirno enak frekvenĆØni obseg ..

Razen ĆØe izbereÅ” zvoĆØnike, ki so normalno sposobni proizvajati le glasbo iznad frekvenĆØbega praga naveĆØjih "basovskih" problemov sobe. A se lahko zatakne tudi pri viÅ”jih frekvencah, ni simpl..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anzec



Pridružen/-a: Ned Jul 2014 19:10
Prispevkov: 230
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 17, 2019 13:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vsekakor nabavi samostojeĆØi zvoĆØnik z vsaj 12inch basom. ƈim bolj obĆØutljiv (92db+, 8ohm+). S tem se ti poveĆØa izbira ojaĆØevalcev. Recimo v tem primeru greÅ” lahko na najbolj fine lampaÅ”e (el84, 300b), ki so po mojem neprekosljivi v veĆØini segmentov glede na ss ojaĆØevalce podobnega cenovnega ranga. Recimo za 3kā‚¬ dobiÅ” že res vrhunsko zadevo, zelo dobro pa že pri 500ā‚¬. SS pa kar sem sliÅ”al do 3kā‚¬ je bolj slabo Smile. Tudi kakÅ”ne za bistveno veĆØ denarja ne bi zamenjal za moje el84.

Seveda so izjeme tudi v ss ojaĆØevalcih a je cena novih precej visoka, ĆØe se želiÅ” približati vokalmom od lampaÅ”ev.

Za pogledat pa je morda Å”e kakÅ”ne Klipsche (Cornwall III), ĆØe niso preveliki.

ƈe bi Å”e enkrat kupoval cel sistem bi vsekakor bilo kaj takega. Sam imam rad zvok, kjer je dosti basa, da naredi podlago v prostoru, da ga napolni, iz te poglage pa z lahkoto prihajajo vokali in inÅ”trumenti, ki so pozicionirani v prostoru. Very Happy Na raĆØun tega sem pripravljen spustiti kakÅ”en detajl in delĆØek "naravnosti".
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 17, 2019 15:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Klipsch mi je v mislih, ce bi sel v 2 varianti. En zvocnik za popularno glasbo in en zvocnik za audiofilsko. Pol bi lahko imel neke velike klipsche za nabijat in neke monitorje za audiofilska posla. To niti ne bi bila tako slaba ideja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 20, 21, 22  Naslednja
Stran 6 od 22

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe