Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Zvočniki do 3k
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5 ... 20, 21, 22  Naslednja
 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 20, 2019 00:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:


Kar se dynaudio tiče se pa meni zdi to zvočnik za ziheraše. Niti enega področja ni v katerem prednjači, nič pa tudi ni narobe z njim, zato jih lastniki kar hvalijo. Tudi približno niso primerljivi z wilsoni kar se tiče abbildunga. Par klas razlike. .


Poglejmo kaj primerjamo s čim:

Wilson Sophia3: Contour30
Razlika v ceni = 370% (podatek: Stereoplay)
Razlika v skupni oceni zvoka Stereoplay = 6,45%

Wilson Sasha W/P: Contour30
Razlika v ceni = 541% (podatek: Stereoplay)
Razlika v skupni oceni zvoka Stereoplay = 9,6%

Pri tvoji priljubljeni "Abbildung" (oder) je razlika 25% v korist Wilsonov, pa še tukaj sta v isti klasi (Contour 12, Wilson 15). Vse, kar je 12 ali več, je pri Stereoplay "Absolute Spitzenklasse". Ne vem kje si našel, da je med njima več klas razlike.
pri "Feinauflosung" (resolucija) pa je Contour celo boljši od obeh Wilsonov za 17%.

Da ne bo pomote, ne vsiljujem Contourjev, samo bodimo pri svojih trditvah precizni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 20, 2019 10:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Saj ni moj namen prepricati koga kaj je boljse ali kaj se splaca. Tko se pac zdi meni. Value argument pri teh stvareh sploh nima kaj iskati.
Mene zanima obcutek ki ga dobis pri nekatrrih zvocnikih. Rekel sem mu uau feeling, ki ga ne pozabis. Tudi druge stvari morajo seveda biti na visokem nivoju. Ne iscem babe, ki ima samo joske vse ostalo pa....
Ne iscem niti babe, ki ima vse ok sploh za ceno... oz ce ti drugace opisem Focal ima visoke pa bas, tezko jih presezes s cemerkoli. Neko lastnost da jim ne prides blizu.
Jaz sem pac nekaj slisal cesar verjetno ne morem kupit in sedaj po rabljenem trgu iscem alternative kako dobit en del tega ali pa kupit en kompromis za bistveno manjsi denar.
Dali sem pa tudi malo gledal. So cene kar ok, verjetno nisso ravno na radarju vseh.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 20, 2019 12:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
Moja preferenca je zvocna slika, ce sem dobro prevedel abbildung, in iz tega bi izhajal. Cim manjsi vpliv skatel. Nevtralnost mi ni ni dolgocasna, ker ta omogoca poslusanje vseh zvrsti. V bistvu je velika prednost. Slisal sem ze precej zelo dragih skatel, velikih in ne izginejo. Pa so to 100k rang ala focal, b&w, atc, magico, pmc.... wilsoni so se mi zdeli dalec spredaj po kriteriju, ki mi je najbolj pomemben. Revija stereoplay, kjer pogosto gledam ocene, wilsone ceni zelo visoko po kriteriju abbildung.
Vem kaj bi rad, nimam pa dovolj izkusenj da kar narocim po internetu.


LP

Tudi zame je prvo in najprej zvočna slika 3D, šele potem se pogovarjamo naprej... Wilson je dober po tem , ker "ima formulo postavitve", za vsak prostor posebej, glede na vse parametre prostora, lahko reguliraš, bas refleks in "špice" različnih "resonanc", ki vplivajo na bas ... To se da z meritvami dokazat, da "različni spiki" različno vplivajo na celoto zvočno sliko, vendar je še vedno pogoj kolikor toliko dobra"podedovana audio soba" ... Tako mimogrede v dnevni sobi, zraven TV se to ne da doseč ... Ne glej reklamnih fotk Wilsona, ker tako kot jih vidiš na slikah ne igrajo ...

Kar se tiče nevtralnosti ima vsak zvočnik "svoj zvočni pečat", ga ni takega, ki zveni v "0" nevtralno ... Se takoj sliši ali je zvočnik iz "X-materiala", "karbona", "aluminija", "mdf", "vezana plošča" itd... Pa pogonske enote "titan", "gold", "alu", "svila", "papir", "karbon"... ...

PS.: Če je “dobra sobica”, se da doseč zvočno 3D sliko tudi z primernim monitorjem za "tisočaka” in sevada primernim ojačevalcem …
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 20, 2019 13:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala.
Puppy je visok kak dober meter, 2 20ki sta na basih kar je mogoce ze kar veliko za stanovanje ni pa zdaj spet nekaj ogromnega. Kak meter bi jih lahko odmikal od zadnje stene kaj vec pa verjetno ne. Razdalje med zvocnikoma je dovolj pa tudi dolzina zadnje stene je precejsnja.
Kot razumem namig je pa bolje da gledam duette, ki je namenjen postavitvi k steni. Puppy je tudi sicer ze kar star in moram priznat da nic ne vem o zanesljivosti in vzdrzljivosti teh zvocnikov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dzigi



Pridružen/-a: Sob Maj 2008 17:15
Prispevkov: 101
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 20, 2019 18:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če ti kaj pomaga, Wilsone sem zelo obsežno poslušal 2x na sejmu v Zg, prilagam še fotke od takrat. Enkrat so bile v sistemu Sophie, drugič Sashe.
V spominu mi je ostalo, da je bil to zvok med najboljšimi na sejmu. Zelo dobro se spomnim, da so vrteli Stonse Stripped cd in je bilo res vrhunsko.
Seveda pa taki zvočniki potrebujejo tudi elektroniko na istem nivoju, tukaj je bil Accuphase in Mark Levinson.
Sama postavitev je bila kar precej od zadnjih sten, od bočnih pa še bolj. In tudi akustika je bila poštimana.
Primerjava z Dynaudio pa ne vem, če je ravno na mestu, vseeno gre tu za precej večje denarje.







Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040 457 712
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 20, 2019 19:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
Puppy je tudi sicer ze kar star in moram priznat da nic ne vem o zanesljivosti in vzdrzljivosti teh zvocnikov.

Če nimajo pene in niso bili izpostavljeni soncu in vlagi, bi morali zdržati precej dolgo.
Sicer jih pa lahko zamenjaš, če so ScanSpeak.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 20, 2019 19:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lepa fotoreportažica, hvala. Se strinjam, da ne moreš primerjati zvoka, ker tabelice ne povedo ravno vsega in denar tudi približno ni isti.

https://www.adpost.com/uk/audio_video_electronics/18728/
Takole ima folk potem doma, ne glih idealno...
Cena pa okrog 5k.


Za foro sem spremljal ene dynaudio, ki so bili novi 8 jurjev in poglejte ceno po kateri so se prodali po 2 letih:
https://www.ebay.de/itm/Dynaudio-Focus-XD-400-aktivboxen/392258612611?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

2830 Eur. Točno tako kot sem predvideval. Predaleč so šli s cenami tako kot še mnogi drugi in potem cena pade za polovico že ko stopiš skozi vrata štacune.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 21, 2019 09:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni je nepogrešljiva lastnost zvočnika da izgine. Nič ne sme privlačiti pozornost na njih.
Wilson zvočnike sem slišal praktično vsakič tako igrati. Se pa strinjam, da se je potrebno zelo potruditi okoli postavitev in elektronike. Tudi posnetki so pomembni.
--------------------------------
Kar se tiče Dynaudia me je očaral C1 - takrat je bil na top NAD elektroniki vključno s playerjem, kar je dobra novica, ker ne stane 'uko iz glave'. Instrumenti so 3D bili mesnati, pravi, v poslušalnici. To je bilo v Minhnu par let nazaj.
--------------------------------
Focuse 360 ima prijatelj, so dobri, a nimajo holografije od C1. Glede te lastnosti so moji MonitorAudio (gold20) bistveno boljši. Trenutno jih je doma zamenjal sposojeni sistem z MG27, ki tudi uspeva v tem.
Kot že opozorjeno od @ajke, ne gre to brez potrebnih pozornosti in navideznih detajlov kot je obnašanje zvočnika na podlagi (interface s tlemi), kako je 'ozemljen'. Pri čemer ni vedno nujno, da so to konice.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 21, 2019 10:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem malo premislil in iz omenjene druzbe zvocnikov zame zmagajo atc. Sibilance ki sem jih slisal so lahko posledica elektronike ali pa nerodne postavitve. Mogoce se da ze z visino stojal kaj postimat ali z nagibom. Sicer se mi zdi da imata harbeth in atc bolj normalne cene in jih tudi drzita bolje od omenjene druzbe.
Za focale bi razmisljal sele na visjem nivoju ala sopra, dynaudio ne poznam visjih modelov, nizji me pa niso prepricali. Kar se cantonov tice so za denar super, ampak skoda da ravno oder sepa.
Ce bom zaskrtaril bodo atc 19, 20 ali 40 za drazje bo treba pa se malo naokrog. Cene so itak navite za novejse zvocnike, da je bolje pocakat na nove verzije. Se dobro da se hitro menjavajo. Rabljene wilsone bo pa kar tezka za poslusat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 21, 2019 12:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka,
samo glede Cantonov in odra. Imel Ventote in je bila to ena izmed njihovih odlik. Pravi amp ti naredi glasbeni bubble in si potopljen v glasbo z odlicno vizualizacijo teles, pozicije pevca, instrumentov ipd. Redko kdaj sem to dizivel kasneje. Seveda za to potrebujes muskularen amp, ampak je bilo dozivetje, sploh glede na to po kaksni ceni sem kupil te Ventote presenetljivo.
Slednje ponavadi na sejmih ne dozivljas ravno pogosto. Dozivljas lahko na posrecenih kombinacijah in cenovno zacinjenih napravah (ni pa pravilo), v kaksni res dobro tretirani poslusalnici. Kot primer, prezentacija v Vklopu, v sklopu phono dneva je to zagotovila, ce si slucajno bil. Seveda na se bolj intenzivnem nivoju.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 21, 2019 12:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No saj imajo oder, samo izginejo pa ne v zadostni meri zame.
Cenovno gledano so izjemni. Sicer nikoli nisem direkt primerjal ampak bi rekel da na nivoju focusov bi morali bit.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 21, 2019 13:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če napišem samo to. Srhljivo so izginili, ko sem provezal nanj sposojen amp Gryphon Tabu. Tako, da te je zabetoniral v zic za ure in ure in sem se samo cudval kot purče črvu Smile. Je dokumentirano na tem forumu cca 10 let nazaj. Potem sem misli, da bom z alternativnim ojacevalcem dosegel podobno ali isto. Kupil sem Musical Fidelity A308, a tega efekta se zdalec ni bilo na spregled.

Torej je slednje stvar pravih komponent, ki delujejo kot celota. V tem primeru je bila kombinacija Canton Vento, Gryphon Tabu, Nordost Superflatline, Nordost Red Dawn RCA in ceneni CD Marantz CD53 presenetljiva. Imam dozivetje se danes v glavi kot referenco vrhunskega uzitka v glasbi.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 21, 2019 13:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@marka, ATC v prvi vrsti ni audiofilski zvočnik, in sibilanti so dejansko prisotni, skoraj vedno. Tudi ne blestijo v 3D stage-u, cenovno so za moje pojme precenjeni. Bass je sicer čvrst, a pod 50Hz ga je bolj malo.
Zanimivo, po par straneh filozofiranja, pade (za moje pojme) najmanj primerna varjanta. Ampak, ko voli neka izvoli... Smile

PS: Imaš v LJ Spendor Classic 200, prisluhni, v kolikor nisi v nekem "klubu znamk" to je zelo dober All-rounder!
_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
Matjaž1



Pridružen/-a: Čet Mar 2011 17:25
Prispevkov: 84
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 21, 2019 14:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pod Jacobyjev predlog se pa kar podpišem (le s pripombo, da za Classic 200 rabiš 6 krat 3000 evrov). Sicer nimam prav veliko kilometrine, ampak Spendorji so vredni poslušanja. Poslušal sem manjšega iz klasične serije, Spendorja 2/3, in sem prepričan, da bo to moj zadnji zvočnik. Iskal pa sem zvok, ki ni naporen, a ima težo, ki ne deluje, kot da prihaja iz škatle, ima zadosti slama da te zvok rocka pošteno ošamari ... 2/3 je z lahkoto napolnil poslušalnico, veliko tam nekje 10x5 metrov. Ob priliki sem ga precej žgal kakšnih sedem ur, pa bi ga z užitkom še nadaljnjih sedem.

Atc-ji so bila pa moja prva večja napaka. Enajstke sicer. Zvočnik, ki sem ga rad sovražil. Meni je deloval sterilno, hladno, brez kakršnihkoli čustev, marsikdo bi temu rekel nevtralno. Zame prazna reprodukcija posnetka.

Sicer pa je vse to stvar okusa Smile


Nazadnje urejal/a Matjaž1 Čet Mar 21, 2019 14:24; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 21, 2019 14:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ATC tudi meni reze prevec za moj osebni okus, da bi mi bili zanimivi. Manjsi modeli me nikoli niso prav posebej impresionirali. Ampak ok, vecinoma sem jih slisal samo na raznoraznih sejmih.
ATC sem slisal res dobro enkrat in to v Inteku, mislim, da so to bili aktivni ATC SCM100 floorstanderji s pripadajocim ATC CDjem in Preampom. Tisto je bilo sicer na visokih dB, ampak je bilo da te prilima in ti zrise Roberta Planta pred teboj.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown


Nazadnje urejal/a delfinus Čet Mar 21, 2019 14:51; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5 ... 20, 21, 22  Naslednja
Stran 4 od 22

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe