Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Zvočniki do 3k
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 19, 20, 21, 22  Naslednja
 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Mark



Pridružen/-a: Pon Jul 2017 22:19
Prispevkov: 11
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 28, 2019 21:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Je to prava pot do dobrega basa?

http://www.hifisentralen.no/forumet/attachments/vennetra-der-hifimerker/424556-rel-dyb-bassens-konge-16406858_646742722195335_5515841510609701111_n.jpg

https://hifipig.com/wp-content/uploads/2018/09/House_of_linn_rel_hifi_news_sept_2018_ol.jpg

p.s. A kdo ve kako naloziti fotke? Ko pritisnem NALOZI pokaze Bad Getway.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 28, 2019 22:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
Čudno se mi zdi, da se v tem rangu tako veliko debatira o basu, ampak dobro. Kaj naj bo referenca za dober bas v tem rangu. Kdo je že imel res dober bas v stanovanju? Meni se zdi, da dober bas, ki ti služi kot referenca, plačaš kake 20 jurjev. To so pol elektrarne + đinovski zvočniki. Koliko ljudi je to imelo doma, da sploh lahko sodi. Vsaj 30ke verjetno že morajo bit.

Ambasador je v eni temi tale link dal in to je bilo edinokrat ko sem se vprašal zakaj se sploh ukvarjam z DIY.
Verjetno ne služijo kot referenca, ampak verjetno vseeno ponujajo veliko dobrega zvoka.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 28, 2019 22:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V čem je sploh smisel te teme Shocked Rolling Eyes ?
Ne repa ne glave Rolling Eyes
Nekaj dobrih info je sicer podalo par "izkušenih" na tem forumu. Samo kaj, ko potem taki, ki so "zrasli" na internetu, skoz nekaj brezveze komentirajo

Shocked
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Sep 28, 2019 23:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni se zdi bolj na pamet modrovanje ljudi, ki doma se niso imeli niti atc niti focal in kao vse vejo. Zakljucek je da vsi prodajte dvosistemce in kupite zizeke ali pa jbl.
Jaz predlagam da nekdo prinese tiste zizeke, da bo vidu kaj je to soundstage. Jbl pa sploh ni treba, ker tisto ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 29, 2019 10:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zelo utrujajoci komentarji. Jaz ne bi prevec teze polagal nanje. Meni sigurno ne bodo vzeli veselja na zalost pa mogoce komu bodo. Sam sem navdusen nad nakupi. Se posebej v dvomih sem bil glede focalov, vendar to niso vec focali oldschool, s poudarjenimi visokimi... 1008, 28 serija... je bila precej spremenjena, ni vec poudarjenega basa in visokih, zelo so speglani in vse zvrsti igrajo z odliko. To meni najvec pomeni. V poplavi kompromitiranih audiofilskih zvocnikov, ki so sposobni igrati glih 3 instrumente smooth jazza je tole prava osvezitev. Resolucija, oder, uravnotezenost, raznovrstnost.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 29, 2019 12:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

...a zelo utrujajoči komentarj..? Aja, samo čigavi?
V tej temi se ne vključujem , samo spremljam "ugotovitve", ker z ljudmi, ki niso niti pri prvi žlici "audiofilske polente" nima smisla izgubljati časa... A tokrat - naj bo...
Torej - komentarje glede Cizeka i Jbl-a zadrži zase - ker o tem enostavno nimaš pojma.. Raje fantaziraj tule še naprej o tistem, kar ti sedaj visi pred nosom...

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 29, 2019 14:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@audiomarka: res, iskreno: veseli me, da si našel svoje veselje z zvočniki, ki jih imaš. Najbrž so tega veseli tudi ostali na forumu, ker si skupaj z nami kar dolgo iskal. Skratka, to so zvočniki do 3K, ki jih ti toplo priporočaš.

Predlagam, da za razne širše razprave, ki smo jim priča zadnje dneve, ti in tvoji sogovorniki uporabljate SZ.

Če je ostalim zanimivo, pozabite na ta moj predlog.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 29, 2019 16:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Z vsem dolžnim spoštovanjem do sodelujočih v temi, ki se že vleče kot kurja čreva. Imam namreč vprašanje za @ Audiomarko.
Zanima me namreč, a nisi ti že sodeloval na tem forumu v preteklih letih pod dvema drugima psevdonimoma, od teh je bil eden celo odstranjen s strani admina ?
Stil pisanja, vsebinskost in način komunikacije, me namreč zelo spominja na omenjenega forumaša.
Če se motim, se seveda iskreno opravičujem in želim obilo užitkov s sestavljenim sistemom.

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 29, 2019 19:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali vas moti ali ne. Tole je moja tema in je ne rabite brati. Jaz sem se spravil iskat zvočnike, zdaj me pa ljudje prepričujejo kaj je meni všeč in kaj ne more biti dobro.... in vse naj lepo poslušam in se strinjam. Saj mi je jasno Joztom bo hvalil jbl, ambasador pa cizeke. In če se lahko bombardira moj izbor in še precej drugega brez izkušenj pol menda lahko jaz tudi udarim malo nazaj. Brez zamere.
Ko bom imel dosti časa da malo bolj resno primerjam focal vs atc bom verjetno rekel še kaj proti njima u bo spet ranjenih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 29, 2019 20:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

v končni fazi če imaš HOFER zvočnike doma, važno da si ti zadovoljen in da imaš notranji mir. Verjetno ga ni zvočnika, ki bi zedinil mnenja forumašov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 29, 2019 20:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dr.sah je napisal/a:
v končni fazi če imaš HOFER zvočnike doma, važno da si ti zadovoljen in da imaš notranji mir. Verjetno ga ni zvočnika, ki bi zedinil mnenja forumašov.


1+
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 29, 2019 20:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
@audiomarka: res, iskreno: veseli me, da si našel svoje veselje z zvočniki, ki jih imaš. Najbrž so tega veseli tudi ostali na forumu, ker si skupaj z nami kar dolgo iskal. Skratka, to so zvočniki do 3K, ki jih ti toplo priporočaš.

Predlagam, da za razne širše razprave, ki smo jim priča zadnje dneve, ti in tvoji sogovorniki uporabljate SZ.

Če je ostalim zanimivo, pozabite na ta moj predlog.


1+
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 30, 2019 07:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
Audiomarka je napisal/a:
Čudno se mi zdi, da se v tem rangu tako veliko debatira o basu, ampak dobro. Kaj naj bo referenca za dober bas v tem rangu. Kdo je že imel res dober bas v stanovanju? Meni se zdi, da dober bas, ki ti služi kot referenca, plačaš kake 20 jurjev. To so pol elektrarne + đinovski zvočniki. Koliko ljudi je to imelo doma, da sploh lahko sodi. Vsaj 30ke verjetno že morajo bit.

Ambasador je v eni temi tale link dal in to je bilo edinokrat ko sem se vprašal zakaj se sploh ukvarjam z DIY.
Verjetno ne služijo kot referenca, ampak verjetno vseeno ponujajo veliko dobrega zvoka.

http://www.hifidirect.it/prodotto/giant-milano-diffusore-cassa-acustica-top-class-radiotehnika-rrr-piano-black-nero-laccato-1-pezzo/

hehe za 2000€ par:
It’s not big… it’s GIANT
99 kg par zvočnikov.
Potem pa avdiofil ves v krču, ne ne, to ne more biti dobro, je preveč poceni. Kaj za vraga hočeš??
-------------------------------------------------------------------------
ps: kadar podam ime znamke kot primer (preverljiv) - ni fora v tem da forsiram to znamko ali da jo vsiljujem - s tem samo podam določeno primerjavo, skozi katero bi se naj razumelo kaj se dogaja. Še nalašč sem dal vintage ki se ga redko dobi (Cizek) da ja ne bo razumljeno kot reklama.

V zadnjem primeru je bila moja želja povedati, da je napačno sklepanje - če 17cm woofer zabuhlo zasiti prostor, nima smisla vzeti v obzir še večje wooferje - ravno nasprotno. Samo preveriti je potrebno da so 'prave' sorte.
-----
Tole pa lahko razumete kot reklamo in samohvalo, sem kar ponosen:
Ravno končujem projekt zvočnika za 5 strunsko bas kitaro (32Hz najnižji ton). Želja je imeti relativno mali zvočnik (110 l bruto s škatlo vred) za vadbo na domu. Uporabil sem 30cm wooferje in sedaj razmišljam narediti hifi verzijo tega zvočnika. Na stereo par sem zelo glasno poslušal vse sorte od rock-a naprej do orgel - ne duha ne sluha o zasičenju sobe. Bas je lahkoten, transparenten in istočasno globok. Tak ti ne more delati problemov. Poslušanje rock-a ali džeza je čisto druga dimenzija kot z malimi salonskimi floorstanderji tudi pri mali glasnosti, kar zveni kot paradoks, ma tako je / resolucija dela svoje. Ko pa gre gor bas kitara z 200W ojačevalcem - zruka bajto kako trga.
Morda bo kdo poleg reklame dojel tudi poanto.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 30, 2019 09:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://www.audio-kontakt.com/forum/viewtopic.php?t=1852&start=1080

Fantje zakaj raje matjazu1 ne poveste po pravici. Prevelike zvocnike ima za namen, ki ga potrebuje. In tega je najvec.

Malo prevec se govori na pamet. Kaj je na focalih zabuhlega? Kaj je na atc zabuhlo. To ni pasivno skropucalo, kjer na vse driverje letijo vse frekvence kot so to cizeki. Vsak driver dobi samo tisto kar potem tudi dejansko predvaja. Nobenih im popacenj, nobenega sranja. Mislis da atc poslje 20hz na ta driver? Govoris na pamet.
Pojdi v temo o zizekih in pljuvaj po cemer hoces.


Nazadnje urejal/a Audiomarka Pon Sep 30, 2019 09:37; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 30, 2019 09:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
http://www.audio-kontakt.com/forum/viewtopic.php?t=1852&start=1080

Fantje zakaj raje matjazu1 ne poveste po pravici. Prevelike zvocnike ima za namen, ki ga potrebuje. In tega je najvec.

No no no, samo eno stran nazaj pojdi od tega linka ki si ga podal in beri od začetka.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 19, 20, 21, 22  Naslednja
Stran 20 od 22

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe