Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

ZvoĆØniki do 3k
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Naslednja
 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 26, 2019 09:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Z dvojnimi malimi basi reÅ”ujejo samo base, ker pa oba segata Å”e v vokal, to pokvari skupno sliko in 3D. Tukaj ne pomagajo niti alikotni toni iz diamantnih membran, ĆØe je na 200-300Hz vse skvarjeno in zmeÅ”ano z dvojnimi ali trojnimi viri teh frekvenc.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 26, 2019 09:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

je podvojilo post
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Čet Sep 26, 2019 09:37; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 26, 2019 09:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

joztom je napisal/a:
Z dvojnimi malimi basi reÅ”ujejo samo base, ker pa oba segata Å”e v vokal, to pokvari skupno sliko in 3D. Tukaj ne pomagajo niti alikotni toni iz diamantnih membran, ĆØe je na 200-300Hz vse skvarjeno in zmeÅ”ano z dvojnimi ali trojnimi viri teh frekvenc.

Zato se pogosto uporablja 2,5way reÅ”itev, ko enega spustiÅ” do visokotonca, drugega pa samo do tam kjer je kompresija izven nevarnosti (recimo 2ooHz), potem upada s 6dB. To je stara preizkuÅ”ena formula (tudi moj zvoĆØnik jo s pridom uporablja - ker je biwiring loĆØen med wooferji lahko toĆØno sliÅ”im kaj pomeni ko igra samo eden in kaj ko se prikljuĆØi Å”e drugega. Sedim na kavĆØu in z daljincem preklapljam A-B).

Tega je veliko veĆØ kot bi si kdo mislil: naprimer Klipsch Platinum s tremi wooferji tudi tako poravnava limit kompresije (samo eden woofer dokonĆØa pot do srednjetonca, ostala dva veliko prej zakljuĆØita).

Tudi JBL Everest uporablja to reÅ”itev (tam lahko celo izbiraÅ” ali je tisti ko gre viÅ”je levi ali desni woofer, prilagajanje akustiki prostora). Pa je Everest v mojih oĆØeh (predvsem uÅ”esih) eden maksimalnih dosežkov v elektroakustiki. Eden redkih 3D holografskih uĆØinkov ki sem jih sliÅ”al kot prisotnost glasbenika kot da je pred mano igral kitaro in pel).
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambro



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 20:03
Prispevkov: 412
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 26, 2019 12:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
ambro je napisal/a:
ambro je napisal/a:
LightBit je napisal/a:
Zakaj pa ne Sub 6?


Ja sub 6 mora biti super vendar cena pa tudi. Ko se bo dobilo kaj second hand bi mogoĆØe Å”lo. Vendar jih zaenkrat Å”e ni v prodaji je Å”e preveĆØ novo mislim da iz 2017.


KakŔna pa naj bi bila razlika med Dynaudio sub 6 in 18S za katerega piŔe da je studijski. Oba imata enake karakteristike enake menije za nastavitve in skoraj enak izgled.
Sub 6 se prodaja za okoli 2500 eur medtem ko se da dobiti 18S že za 1400.

Zgleda da gre res samo za razliko firmware. NabaviŔ cenejŔega, ker ima HP filter, ni panike z uparjanjem.
Se ne bi dosti sekiral - v opisu sem naÅ”el, da ima HP filter (=reže izpod 80Hz glavne zvoĆØnike). Ergo, ni neke panike za upasavanje suba, ker elektronsko rezan zvoĆØnik se zelo predvidljivo obnaÅ”a. Na tako brez problema dodaÅ” sub z istimi parametri (frekvenca in slope(upad dB/oktavo) - ostane samo Å”e preveriti fazo glede na postavitev. Ta sub omogoĆØa nastavitve razdalj sub-glavni zvoĆØniki in že ta bo verjetno sama dala pravo fazo.

Pozor: povezava gre od predojaĆØevalca na sub-e, ki dajo filtriran signal za glavne zvoĆØnike - tega se potem pelje na konĆØno stopnjo glavnih zvoĆØnikov.
Taka povezava daje max izplen, kar sem že opisoval v prejŔnjih postih.

ƈe taka povezava ni možna (integrirani ojaĆØevalec brez jumperjev - pre out - main in, se pravi brez loĆØenih izhodov in vhodov pre/konĆØna) in se želi samo dodati sub brez tikanja glavnih zvoĆØnikov je bolj smotrno uporabiti Sub6, ker vodi raĆØuna o frekvenci, Q-ju, slope in fazi zvoĆØnikov; so potrebni parametri za rez sub-a že prednastavljeni ko buh zapove.


Sem kontaktiral Dynaudio glede razlik, uporabnosti in cene:

Thank you for contacting us.

Yes, you can use the Sub 18S with the Contour S3.4, so if you don't need the presets, then the 18S would work just as good.

The differences between the two are to be found in build and finish. Also, with the Sub 6 you have the opportunity to register the subwoofer to gain a 3 year warranty on the amplifier and 8 years on drivers. This is not something we offer for our Pro products currently. Also, if you should ever need repair this is also two different channels. Dynaudio dealers for Home and service centers/distributor for Pro.

However, it doesn't look like we have any authorized Dynaudio dealers in Slovenia at the moment. We have a Pro distributor.
_________________
lp, Branko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 26, 2019 12:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

...Yes, you can use the Sub 18S with the Contour S3.4, so if you don't need the presets, then the 18S would work just as good.
-------------------------------------------------------------------------------------
Tako sem razumel in ti napisal.
ƈe povzamem, ker vĆØasih sam sebe ne razumem ko se grem brati naknadno Laughing
ĆØe imaÅ” loĆØene prikljuĆØke pre-out - main in; potem ti je ugodneje vzeti cenejÅ”o pro verzijo; uporabiti high pass filter za satelite in potem samo 'priÅ”iti' sub zraven.

ƈe te možnosti nimaÅ”; ali hoĆØeÅ” pustiti satelite ne-rezane navzdol, potem ti je bolje iti na Å”estico, ki ima pre-set naložen.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 26, 2019 13:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

2.5 way sistemi so kar razsirjeni tako med vintage zvocniki kot pri modernih, enako tudi v car audiu....bass output se sesteje med driverjema, visje gor pa je en "zabremzan" s kretnico in to preprecuje comb filtering med dvema enotama ki sta razmaknjeni in obe reproducirata isti del spektra.

S takim sistemom je bil kolega evropski prvak v master klasi s svojim VW beetle vertigo
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 26, 2019 14:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Slabost pri 2.5 je, da je tisti driver ki igra srednje tone Ŕe vedno obremenjen tudi z basom.
Prednost v primerjavi z 3 way je pa en high pass filter manj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 26, 2019 19:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zanimivo. Clovek nekaj casa poslusa, da je za dober stage in holografsko sliko bolje vzeti male zvocnike, potem cez ene mesec se pa problematizira bas, ki naj bi popaceval zvocno sliko.
Bodite malo konsistentni. Nobena stvar ni idealna in sigurno ni od 2 sistemcev pricakovat rusilni bas. Na zalost mnogi ogromni zvocniki ne briljirajo v zvocni sliki, ampak zvenijo skatlasto. Tudi enosistemski imajo dolocene prednosti.
Kakorkoli ima vsak svoje preference in prostor, ki je velika omejitev. Sam opazam da ogromno uporabnikov in tudi dilerjev uporablja sub z dvosistemci. Je to idealno. Ne. Je pa po mojem mnenju bolje kot brez.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 26, 2019 19:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Koliko ĆØasa že iÅ”ĆØeÅ” zvoĆØnike?
Ni ĆØudno, da si dobil toliko razliĆØnih mnenj. Da se bo cel forum zedinil kateri zvoĆØniki so tebi najboljÅ”i, ne boÅ” doĆØakal.

Jaz sem vedno zagovarjal veĆØje zvoĆØnike, ampak seveda v cenovnih in prostorskih okvirih.

ZvoĆØna slika nima kaj dosti opraviti z velikostjo zvoĆØnikov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 26, 2019 20:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To je tvoje mnenje. Zvocniki istih znamk in serij dajejo boljse rezultate kar se tice zvocne slike, ce so manjsi in ozji. Fact.

https://novo.press/the-pros-and-cons-of-ribbon-tweeters/
Zanimiv clanek. Ocitno so riboni dosti boljsi kot drugi tviterji, tudi ce so berilijevi. Sam se spomnim, da je amt kar huda zadeva.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 26, 2019 20:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kar pozitivno vpliva na zvoĆØno sliko je konstantna usmerjenost, kar je lastnost trobel.
Å irina zvoĆØnika samo premakne "baffle step" viÅ”je (frekvenco pod katero zvoĆØnik seva v vse smeri enako).


ambasador je napisal/a:
Pa je Everest v mojih oĆØeh (predvsem uÅ”esih) eden maksimalnih dosežkov v elektroakustiki. Eden redkih 3D holografskih uĆØinkov ki sem jih sliÅ”al kot prisotnost glasbenika kot da je pred mano igral kitaro in pel).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 26, 2019 21:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislil sem samo za navadne bokse, v sobi kjer ni 5m placa zadaj, pa od strani...
Sicer pa ne vem zakaj manjsi zvocniki v revijah dobivajo boljse ocene za zvocno sliko, ce nima veze.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 26, 2019 23:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To je samo primer.
Zakaj so take ocene kot praviÅ” ne vem, ker nisem jaz ocenjeval.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 27, 2019 08:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
Zanimivo. Clovek nekaj casa poslusa, da je za dober stage in holografsko sliko bolje vzeti male zvocnike, potem cez ene mesec se pa problematizira bas, ki naj bi popaceval zvocno sliko.
Bodite malo konsistentni. Nobena stvar ni idealna in sigurno ni od 2 sistemcev pricakovat rusilni bas. Na zalost mnogi ogromni zvocniki ne briljirajo v zvocni sliki, ampak zvenijo skatlasto. Tudi enosistemski imajo dolocene prednosti.
Kakorkoli ima vsak svoje preference in prostor, ki je velika omejitev. Sam opazam da ogromno uporabnikov in tudi dilerjev uporablja sub z dvosistemci. Je to idealno. Ne. Je pa po mojem mnenju bolje kot brez.
.
ƈe ti je vÅ”eĆØ zvok doloĆØenega zvoĆØnika, si ga kupi neglede na stereotipe.

Drugo pa je, ĆØe se gremo avdiofilske debate in razĆØlenjevanja:
Vnesti je potrebno ĆØimveĆØ zmede v predalĆØkanje oziroma posploÅ”evanje mali-veliki, enosistemci-dvosistemci-trosistemci, zaprti-odprti, sub-nesub, itd.
Veliki da ne morejo imeti dobre stereo slike - od kdaj?
Kar se tiĆØe malih sem pa že jaz sposoben narediti zelo male z zelo slabo stereo sliko, hahaha...

Obstajajo samo dobro zveneĆØi in slabo zveneĆØi zvoĆØniki in veĆØina ostalih vmes. Izbirajo se po zvoku, posluÅ”anju, z lastnimi uÅ”esi.

Seveda imajo vsi zvoĆØniki fiziĆØne omejitve ki so vidne že na pogled kako so narejeni in te je dobro poznati zato, da se jih pravilno uporabi - oziroma da se jih ne uporabi ako je željena lastnost njihova omejitev.
Ne moreÅ” govoriti o poskoĆØnosti/dinamiki ali globini basa -- in potem priti z idejo mini zvoĆØnika. Potem pa nategovat Å”tevilke ĆØeÅ” saj je zadosti.
---------------------------------------------------------
Sem dal primer Cizek Model 2. Dvosistemc z 20cm basom in 38Hz -6dB. Dejansko gre stvar globoko - a vse skupaj zveni biiistveno slabÅ”e, manj mogoĆØno, manj prostorno in bolj skrĆØena je stereo slika kot ĆØe je priklopljen na njegov Sub MG27. Pri ĆØemer je satelit rezan na 200Hz. Razloge sem pojasnil (kompresija basa). Ampak ne, spet se obesamo in cincamo okoli Å”tevilkic minus toliko dB.
----------------------------------------------------------
StatistiĆØno gledano skoĆØi ven tržna logika proizvajalcev: ĆØe že tako na vse strani limitiran mali zvoĆØnik ima Å”e slabo stereo sliko, zakaj bi ga kdo Å”e kupil? Relativno velik zvoĆØnik za isti denar kot mini - v prvi inÅ”tanci se ga kupi zaradi basa in dinamike, je stereo slika manj pomembna in se jo žrtvuje nekoliko (rock, punk, haus, tehno, itd). A ko gremo na teren ko denar ni omejitev mini nima kaj iskati.
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Pet Sep 27, 2019 09:36; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 27, 2019 09:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz imam kavc cisto pri zadnji steni in mi ne pade na pamet, da bi ga premikal. Sigurno je tam vec basa kot sredi sobe. Ce bi imel prevelike zvocnike, bi bilo grozno. Sub lahko nastimam kakor mi pase, pri velikih zvocnikih si pa ujet. Jih moras prestavljat sredi sobe, pol se kavc rines... ni zivljenjsko. Jaz verjamem, da teoreticno ni mogoce pojasniti da bi sel bas globoko... verjetno merilna oprema ni natancna. Ampak precej huje bi bilo ce bi navlekel nekaj glomaznega in bi donelo za crknit in verjemi da to ne bi bil kvaliteten bas v praksi. Cela soba bi donela. Zaenkrat sem zadovoljen, ce bom sel na vecje bom se videl. Kar se basa tice poslusamo predvsem sobo. Atcjev sicer nisem se kaj dosti teral, ampak tam bi sigurno bolje izpadla 20ka, oz 19ka. Mogoce 40ka. 50ka pa ziher ne.
Moram priznati da tudi pri focalih sem ter tja opazim sibilante. Tko da to ni samo stvar atcjev.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Naslednja
Stran 18 od 22

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe