Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

2.1 računalniški zvočniki
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
gash



Pridružen/-a: Sob Avg 2009 11:40
Prispevkov: 291
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 24, 2018 11:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ni prave primerjave z resnim zvokom ampak kolegu smo za novo leto nabavili Wavemaster Speaker System, ki stane manj kot 100 evrov. basa še preveč (tako da ga je potrebno v nastavitvah porezat. muzike pa za ta denar na moje veliko začudenje ogromno.
Že sam wavemaster mini cubo pa igra presenetljivo. zgolj opcija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
snifix



Pridružen/-a: Pon Sep 2009 20:31
Prispevkov: 208
Kraj: Komenda

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 24, 2018 12:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imaš kaksen link kje se jih da kupiti? Sem začel resno razmišljati o 2.0 manjših lesenih zvočnikih katerim didam aktivni sub, če se izkaže da bo to potrebno.

Lp, Matej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 26, 2018 08:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam sem dal tega kar nekaj čez. Kak edifier sistem res igra lepo (sam imam trenutnor RB2730, prej še C3).

Priporočam Kanto YU2 ali Audioengine A2+. Obojni imajo sub izhod če se izkaže potreba. YU2 imam, zadovoljen, A2+ pa naj ne bi bili slabši.

Sub je kar se tiče mene potreben če misli bit to kot edini sistem, če pa se gre samo za multimedio med brskanjem po netu pa ni nujno.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 26, 2018 13:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Edifier S1000DB ne potrebujejo nobenega dodatnega wooferja.
Za glasbo niti slučajno ne. Če pa se jih bo uporabljalo predvsem za "filme" potem pa morda. No, vsak se mora sam odločiti.

lp
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JJAB



Pridružen/-a: Sob Apr 2014 0:05
Prispevkov: 197
Kraj: Moon

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 26, 2018 18:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

simon740 je napisal/a:
Edifier S1000DB ne potrebujejo nobenega dodatnega wooferja.
Za glasbo niti slučajno ne. Če pa se jih bo uporabljalo predvsem za "filme" potem pa morda. No, vsak se mora sam odločiti.

lp



Edifier S1000DB FREQUENCY RESPONSE :48Hz~20KHz pa še to z (±4dB)

The lowest frequency on a piano is 27.5 Hz
The Low B string on a 5 or 6 string bass guitar is about 31Hz
Contrabass E1 (41 Hz) ...

Kdo bi rabil globokotonec?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 26, 2018 18:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JJAB je napisal/a:
Kdo bi rabil globokotonec?

Raperji.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 26, 2018 21:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JJAB je napisal/a:
simon740 je napisal/a:
Edifier S1000DB ne potrebujejo nobenega dodatnega wooferja.
Za glasbo niti slučajno ne. Če pa se jih bo uporabljalo predvsem za "filme" potem pa morda. No, vsak se mora sam odločiti.

lp



Edifier S1000DB FREQUENCY RESPONSE :48Hz~20KHz pa še to z (±4dB)

The lowest frequency on a piano is 27.5 Hz
The Low B string on a 5 or 6 string bass guitar is about 31Hz
Contrabass E1 (41 Hz) ...

Kdo bi rabil globokotonec?


Saj verjetno vidiš, da človek išče računalniške zvočnike?
Torej bo po vsej verjetnosti tudi poslušal ob sami mizi ..
Ne išče nekaj, kar bo sposobno prikazati realno piano, kontrabas...
Vsaj mislim no...
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
snifix



Pridružen/-a: Pon Sep 2009 20:31
Prispevkov: 208
Kraj: Komenda

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 26, 2018 22:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, rabim jih za k računalniku. Hifi je ločen 5 m stran Smile.

Po vsem kar ste mi svetovali in kar sem prebral se najbolj nagibam k aktivcem Wavemaster cubo mini neo. Če bo potreba dodam še aktivni sub in je. Če ne najdem boljše ponudbe do konca tedna jih ubodem na amazonu.

Zelo so mi všeč edifier, ki jih je predlagal Simon, res zgledajo kot kakšni sonus faber vendar so žal preveliki.

Hvala in lep pozdrav, Matej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
JJAB



Pridružen/-a: Sob Apr 2014 0:05
Prispevkov: 197
Kraj: Moon

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 29, 2018 13:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
JJAB je napisal/a:
Kdo bi rabil globokotonec?

Raperji.


Pa še 3/4 vse ostale glasbe, razen pevskih zborov.

http://www.zytrax.com/tech/audio/audio.html
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 29, 2018 14:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@JJAB a si kdaj pogleda frekvenčni spekter glasbe?
Običajno gre od 40Hz naprej.

48Hz (-4dB) je precej v redu za take zvočnike. Da se poslušat z malo domišlije (je tolk da veš da je nekaj tam).
Sicer pa je že povedal, da ni to glavni sistem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 29, 2018 18:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Novo leto je prelomnica in bi bilo fajn, da zapustite frekvence, ki jih v stvarni glasbi NI in greste na posneto travo, katero si audiofili želimo čim bolj verno predvajati. Za to pa so potrebne podlage, za 30Hz, ki je normalno izjemno voluminozni ton, rabiš površino basovca od 10˝ naprej, Vse spodaj so slušalke, ki ne morejo premikati zraka, kot ga leseni bas ali basboben na bateriji. Ko spraviš napake in alikote še v fazo in brez clippinga, bo soba zaživela, vsa ostala teorija je mimo ali podvržena rešitvam arhitekta notranje oprme brez posluha.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JJAB



Pridružen/-a: Sob Apr 2014 0:05
Prispevkov: 197
Kraj: Moon

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 29, 2018 18:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
@JJAB a si kdaj pogleda frekvenčni spekter glasbe?
Običajno gre od 40Hz naprej.

48Hz (-4dB) je precej v redu za take zvočnike. Da se poslušat z malo domišlije (je tolk da veš da je nekaj tam).
Sicer pa je že povedal, da ni to glavni sistem.


Kam pa pridemo brez domišljija?

Za gaming so pa (skoraj) vsaki logitech v redu. Glede na to, da je OP postal v HI-FI oddelku, si misliš, da je govora o hi-fi zvočnikih, ne pa nekaj, kjer rabiš "nekaj domišljije". Very Happy Nvm.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
whatever



Pridružen/-a: Sre Feb 2021 17:30
Prispevkov: 7
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 03, 2021 18:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vsem skupaj en lep pozdrav.

Da ne odpiram nove teme, jo bom nadaljeval kar tukaj, za kar upam, da je vredu.
Tudi sam kupujem nove zvocnike za PC in bi rabil pomoc. Iscem nekaj "v paketu" - dva zvocnika + sub.

Cca 10 let nazaj sem si kupil rabljene 2.1 Logitech Z2300 in so mi odlicno sluzili za takratno igranje igric, gledanje filmov, poslusanju glasbe. Zdaj iscem nadomestek zanje in predvsem nekaj, kar ima bolj cist zvok, za kar tej niso (roko na srce, za 50 €, kolikor sem dal zanje, so bili zvocniki OK).
Zaradi spremembe sluzbe, bom veliko doma - prej sem bil samo veliko v sluzbi in tudi jih nisem potem pogresal doma.
Rabim jih za v sobo z 10 m2 (z izhodom v veliko dnevno). Postavljeni bodo na PC mizo, sub pod njo.
Nad PC monitorjem imam tudi TV in potem prek racunalnika gledamo filme, saj drugje nimamo TVja.

Vceraj sem na hitrico pogledal na splet. Mislil sem kaj taksnega: https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/avdio-video/zvocniki/72784/
Ali pa mogoce cenejse: https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/avdio-video/zvocniki/62660/

Ima kdo mogoce kaksen predlog, ce bi mogoce bilo bolj pametno vzeti kaj drugega, namesto zgoraj omenjenga seta? Recimo do 400 € (ali pa 500 €) - vsekakor, ce kdo meni, da dobim lahko tudi za 200 € enako dobro, zakaj pa ne.
Ce je le mozno, bi nakup rad opravil v Sloveniji (ker sem tudi sam podjetnik, podpiram slovenske trgovce)

Sem kaj pozabil vprasat/povedat?

Hvala za pomoc.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 03, 2021 22:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj, js bi posegel za ta denar in ta tip poslusanja po Edifier S2000MKIII. Ne bos potreboval suba, pa tudi reprodukcija bo veliko boljsa. Na Amazonu so za 500€ s postnino.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JJAB



Pridružen/-a: Sob Apr 2014 0:05
Prispevkov: 197
Kraj: Moon

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 04, 2021 11:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

https://www.thomann.de/de/krk_rp5_rokit_g3_bundle.htm

Tudi na večji glasnosti ostajajo koherentni. Če bi jih kdaj potreboval za ozvočenje celotne 10m2 sobe, ni problema. Lahko tudi večje 4ke ali 5ke, če imaš prostor zanje.

Za filme lahko dodaš še sub (za glasbo ni sicer nujno potrebno):
https://www.thomann.de/de/swissonic_sub10.htm?ref=intl&shp=eyJjb3VudHJ5IjoiZGUiLCJjdXJyZW5jeSI6IjIiLCJsYW5ndWFnZSI6ImRlIn0%3D
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe