Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

EMA - izbor pesmi za evrosong
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1079
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 12, 2012 16:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pasuljaris je napisal/a:
Kot po navadi - katastrofa - a manjša kot èe bi se uvrstili tisti debilni dvojèici.


Se strinjam, dvojèici ne znata peti, sta pa mogoèe malo bolj zanimivi v drugih pogledih.

Skratka, Slovenci ne znamo veè narest Eurosong popevke. Oz. bolj kot to se mi zdi, da se na izboru vedno znajdejo najbolj neprimerni komadi. Zdi se mi, da smo vedno z nekim "trendom" korak ali dva za ostalimi, vèasih pa dobimo preblisk in hoèemo uspeti z neko svojo smernico, primer katastrofe je recimo ans. R. Žlindra. Sram nas bodi. No, letošnji song je proti slednjemu okno v svet. Ampak takih komadov je bilo v zadnjih letih na tone. Eden morda ne tako izrazit je bil tudi lanski, ko pa nam je zaèuda relativno uspelo. Torej èe bi ga poslušal kot tujec bi rekel da prihaja nekje iz Turèije oz. tam dol nekje. Neke molovske, temne strukture, se pravi wannabe nekaj drugega kot smo. Ta melos je že zdavnaj prežvet. Morda bi se morali zgledovati po naši najboljši uvrstitvi, skladbi Prisluhni mi D. Švajger, kjer pa je èutiti slovensko dušo. In pustimo razne burne in neposreèene koreografije pri miru, ker nam to ne pomaga. Grem stavit, da bi bil komad, ki ga je zapel K. Slakonja ob koncu lanske Eme vsaj med top 10.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fuego



Pridružen/-a: Sre Sep 2009 15:19
Prispevkov: 1027
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 12, 2012 17:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glasba ni tekmovanje in ni mi jasno zakaj so slovenci tako obsedeni s to Evrovizijo in se sekirajo s kakšnim komadom je treba it, da bi zmagali. Zmagali na èem? Itak je bil pa smisel Evrovizije v starih èasih, da se vsaka država predstavi z skladbo v lastnem jeziku.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 12, 2012 19:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

fuego je napisal/a:
Glasba ni tekmovanje in ni mi jasno zakaj so slovenci tako obsedeni s to Evrovizijo in se sekirajo s kakšnim komadom je treba it, da bi zmagali. Zmagali na èem? Itak je bil pa smisel Evrovizije v starih èasih, da se vsaka država predstavi z skladbo v lastnem jeziku.


Sem na liniji. V ta namen pribijam sledeèi manifest na vrata evrovizije:

1.) Jaz (kdo si ti ?) zahtevam da se neangležem prepove petje v anglešèini
2.) èe sta veè kot dve zasedbi identièni lanski zmagovalki - se diskvalificira vse ki oponašajo lansko zmagovalko
3.) da se celoten izbor od samega zaèetka do konca ocenjuje izkljuèno s strokovnimi komisijami
4.) da se uvede zmagovalce po kategorijah - za besedilo - za glasbo - za aranžma - za celoto. Komisije posameznih držav glasujejo/izberejo samo te 4 kandidate. Konèni rezultati so seštevek posameznih glasov.
5.) Telefonski izbor po volji ljudstva se izpelje vzporedno in objavi samo skupen rezultat.
6.) zmagovalka je tista, ki dobi Ĺľegen komisij in ne ljudstva
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Pon Mar 12, 2012 19:36; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 12, 2012 19:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
fuego je napisal/a:
Glasba ni tekmovanje in ni mi jasno zakaj so slovenci tako obsedeni s to Evrovizijo in se sekirajo s kakšnim komadom je treba it, da bi zmagali. Zmagali na èem? Itak je bil pa smisel Evrovizije v starih èasih, da se vsaka država predstavi z skladbo v lastnem jeziku.


Sem na liniji. V ta namen pribijam sledeèi manifest na vrata evrovizije:

1.) Jaz (kdo si ti ?) zahtevam da se neangležem prepove petje v anglešèini
2.) èe sta veè kot dve zasedbi identièni lanski zmagovalki - se disklasificira vse ki oponašajo lansko zmagovalko
3.) da se celoten izbor od samega zaèetka do konca ocenjuje izkljuèno s strokovnimi komisijami
4.) da se uvede zmagovalce po kategorijah - za besedilo - za glasbo - za aranžma - za celoto. Komisije posameznih držav glasujejo/izberejo samo te 4 kandidate. Konèni rezultati so seštevek posameznih glasov.
5.) Telefonski izbor po volji ljudstva se izpelje vzporedno in objavi samo skupen rezultat.
6.) zmagovalka je tista, ki dobi Ĺľegen komisij in ne ljudstva


Z 5. toèko si si rešil življenje, sicer bi te telefonski operaterji križali! Laughing
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 12, 2012 20:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

habo66 je napisal/a:
pasuljaris je napisal/a:
Kot po navadi - katastrofa - a manjša kot èe bi se uvrstili tisti debilni dvojèici.


Se strinjam, dvojèici ne znata peti, sta pa mogoèe malo bolj zanimivi v drugih pogledih.

Skratka, Slovenci ne znamo veè narest Eurosong popevke. Oz. bolj kot to se mi zdi, da se na izboru vedno znajdejo najbolj neprimerni komadi. Zdi se mi, da smo vedno z nekim "trendom" korak ali dva za ostalimi, vèasih pa dobimo preblisk in hoèemo uspeti z neko svojo smernico, primer katastrofe je recimo ans. R. Žlindra. Sram nas bodi. No, letošnji song je proti slednjemu okno v svet. Ampak takih komadov je bilo v zadnjih letih na tone. Eden morda ne tako izrazit je bil tudi lanski, ko pa nam je zaèuda relativno uspelo. Torej èe bi ga poslušal kot tujec bi rekel da prihaja nekje iz Turèije oz. tam dol nekje. Neke molovske, temne strukture, se pravi wannabe nekaj drugega kot smo. Ta melos je že zdavnaj prežvet. Morda bi se morali zgledovati po naši najboljši uvrstitvi, skladbi Prisluhni mi D. Švajger, kjer pa je èutiti slovensko dušo. In pustimo razne burne in neposreèene koreografije pri miru, ker nam to ne pomaga. Grem stavit, da bi bil komad, ki ga je zapel K. Slakonja ob koncu lanske Eme vsaj med top 10.


Veèino mnenj delim.
Se pa ne strinjam da ne zmoremo veè. Formula pohlepa in sla po uspehu za vsako ceno nas blokira ! Najbolj butasto pa je izhodišèe, da je za tako vzdihovano zmago potrebno najti samo primerno formulo !
Sproti še pozabljamo kako pomembno je najti sožitje glasbe in besedila - in gremo to poèeti v anglešèini ! (..he grab his guitar.. brrrrr)
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
alenvprekršku



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 14:09
Prispevkov: 890
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 15, 2012 22:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://youtu.be/QSx0WCiDzDE Laughing
_________________
B&O Fan in audiofil z OKM!
... it's not just about what your equipment does, it's about how it makes you feel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pasuljaris



Pridružen/-a: Pet Apr 2009 22:13
Prispevkov: 1526
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 16, 2012 08:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

alenvprekršku je napisal/a:
http://youtu.be/QSx0WCiDzDE Laughing


Vit e litl inspirejšn
from aur nejšn.
(Magnifico)
_________________
Usoda se igra s èlovekom, èlovek pa igra na trobento.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Njegoš



Pridružen/-a: Pet Feb 2010 16:31
Prispevkov: 331
Kraj: LUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 16, 2012 08:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bravo Alen, da se malo poenostavimo:

http://www.youtube.com/watch?v=w518rGXG0IQ

Lp Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Wolumen



Pridružen/-a: Ned Jun 2009 11:46
Prispevkov: 345
Kraj: Ĺ kofija loka

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 16, 2012 08:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj pa èe naši izvajalci pisci besedil in muske le niso tako kvalitetni kot mi mislimo da so
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ĺ pilferderber



Pridružen/-a: Čet Dec 2009 1:24
Prispevkov: 775

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 16, 2012 11:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://24ur.com/ekskluziv/glasba/eva-boto-bo-v-bakuju-pela-v-slovenscini.html

bravo punca Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
janzi



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 8:45
Prispevkov: 1021
Kraj: GROSUPLJE / LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 16, 2012 11:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ĺ pilferderber je napisal/a:
http://24ur.com/ekskluziv/glasba/eva-boto-bo-v-bakuju-pela-v-slovenscini.html

bravo punca Wink


no, vsaj neki ! Cool
_________________
''You can hear a lot by listening !!''
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 14, 2013 18:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Letos je RTV kar sama izbrala. Zastopala nas bo tale luštna bejba:

http://www.24ur.com/ekskluziv/glasba/avdio-s-to-pesmijo-se-bo-hannah-mancini-predstavila-na-evrovizijskem-odru.html
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 14, 2013 18:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Super vokal, v bistvu vrhunski, glasba pa...nimam besed, mogoèe tole: navadna alpska disco štanca... Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 14, 2013 18:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Samo posredujem svoj komentar z FB strani Vala 202 v zvezi z letošnjim izborom, oziroma izbiro pesmi, ki nas bo zastopala na Eurosongu:

Z vsem spoštovanjem do avtorjev in izvajalcev, ampak to ni pesem za eurosong! Prej za kakšen dance club... Na evrosongu bo po mojem mnenju ostala povsem neopažena. Ne vem kateri šaljivec je izbral to pesem, da nas zastopa.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
oilpower



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 2:13
Prispevkov: 133
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 14, 2013 19:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No mene je pa sezulo, ko sem prebral tole pripombo v èlanku:

Hannah Mancini, ki vam prav na valentinovo razkriva, s katero pesmijo bo poskušala preprièati zahtevne poslušalce. Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Stran 6 od 7

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe