Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kii THREE
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 30, 2018 16:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Še ena limonca z sodobnim digitalnim pristopom: Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zvocnik



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 22:12
Prispevkov: 786
Kraj: Piran

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 01, 2018 02:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Razen Gallusov je slovensko znanje se v UBIQ zvocnikih, Natural Sound Speakers, Soul Sonic Speakers, Audio Alto, morda se kaj in pri vseh se najde modele, ki jih velja preveriti.

Recimo, Natural Soundo-ovi Samurai delajo fantasticno ze z Graafom GM20... Tako pride zvocnik morda kaksnega tisocaka vec, ampak ni treba se kredita za ojacevalec.

Lp
_________________
Information is not knowledge
Knowledge is not wisdom
Wisdom is not truth
Truth is not beauty
Beauty is not love
Love is not music
Music is the best !

FZ
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041 737 410
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 01, 2018 15:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala. Samo to smo še rabili. Kje vse se nahaja slovensko znanje. Mogoče zdaj manjka še 10 strani slikic slovenskega znanja.
Kaj ko bi si omislili temo slovensko znanje in popali tam kar vam paše.
Zaenkrat slovenski zvočniki, še niso prišli do digitalne tehnike in močno dvomim, da bodo kmalu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 01, 2018 22:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Slovensko znanje je že nekaj časa nazaj izdelalo prototipe digitalno krmiljenih in ojačanih zvočnikov. Kolikor mi je znano se že serijsko izdelujejo.
Morda se bo kdo iz podjetja oglasil po tem zapisu.

lix
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
akacjan



Pridružen/-a: Tor Maj 2010 19:39
Prispevkov: 207
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 27, 2022 10:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Evo, Kii three imam sedaj par dni...nažalost sem jih samo priklopil, malo poslušal, dobil vtis, ki sem ga po prebranih testih pričakoval in to je to...zaradi obilice dela se do sedaj še nisem igral z nastavitvami...
Igrajo kot ogomne slušalke
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 27, 2022 17:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa si spet zmagu, bravo...lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 28, 2022 11:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

akacjan je napisal/a:
Evo, Kii three imam sedaj par dni...nažalost sem jih samo priklopil, malo poslušal, dobil vtis, ki sem ga po prebranih testih pričakoval in to je to...zaradi obilice dela se do sedaj še nisem igral z nastavitvami...
Igrajo kot ogomne slušalke

Bowerse 803 si zlifral proč?
Ko so talijani testirali Kii3, so rekli da je Kii Control zelo zelo smiselno dokupiti zaradi zvoka.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
akacjan



Pridružen/-a: Tor Maj 2010 19:39
Prispevkov: 207
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 28, 2022 19:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mone…Control samo omogoča komforten dostop do nastavitev. Zadeva je narejena za studije- enkrat naštelaš s šraufencigrom in gotovo…S Controlom pa po mili volji drkaš gore dole.. levo desno…pri zidu …u kopalnici,kar češ…😜
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 30, 2022 10:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Grem poiskati tisti test, pa prosto prevedem napisano:
...pričelo je z balansiranimi vhodi povezanimi na analogni izhod Oppo playerja.
Zvok nikakor ni bil na nivoju pričakovanj. Že nekaj prvih skladb me je prepričalo da sem takoj prešel na digitalni interface in digitalni izhod iz playerja.
Ostal sem, priznam, šokiran nad preskokom v kvaliteti zvočnikov.
''sono, lo ammetto, rimasto basito dal salto di qualita dei diffusori..''

Mona je po definiciji tisti, ki ne ve to kar vedo vsi. Ne verjamem da bi GPM ki je testiral bil tak tepček. Ne zapišeš takega stavka kar tako.
Glasba po željah.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 30, 2022 11:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ambasador, tale tvoj tester pa je bil butelj svoje sorte. Na mašino, ki je skoz in skoz digitalna, je iz plejerja peljal analogni signal. Potem pa se je čudil, da je direkt digitalni signal , brez dveh nepotrebnih konverzij, igral bolje. Naj ga bo sram. To govori o tem, kakšni tiči pišejo teste, ljudje pa slepo verjamejo.

Kar se tega Kii tiče, ti kar verjemi @akacjanu, ki s to napravo živi in ve o njej vse, kar je bilo napisanega !
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 30, 2022 13:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nisem zaznal, da živi s tem in ve vse o tem, če se spomnim je rekel :
..Evo, Kii three imam sedaj par dni...nažalost sem jih samo priklopil, malo poslušal, dobil vtis, ki sem ga po prebranih testih pričakoval in to je to...zaradi obilice dela se do sedaj še nisem igral z nastavitvami...

Moj namen je bil pomagati. V primeru da mu kaj ne bo dišalo se bo spomnil tega.
https://www.kiiaudio.com/kii_control.php

...Most importantly the Kii CONTROL enables lossless volume control inside the DSP of the Kii THREEs, keeping the signal path of the system as transparent as possible.

Ta KiiControl je tudi digitalni losless predojačevalec.
KiiThree zvočnik moraš nekam priključiti za regulacijo volumna, če drugo ne. Ker če bo šel preko analognega predojačevalca, sem imel zelo prav da ga opozorim, bogomir.
To isto je tudi GPM opozoril, da ne bi kdo razmišljal z analognim predojačevalcem notri. Podobno je bilo z digitalnim variabilnim izhodom iz Oppota, je bistveno bolj uporabiti KiiControl.
Še vedno velja, glasba po željah, kakor kdo želi, ajd čau.
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Pon Maj 30, 2022 13:50; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 30, 2022 13:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ambasador, to napravico omenjeni gospod ima. Če ti kaj ni jasno, ga vprašaj direkt, ti bo z veseljem pojasnil, prijazen kot je.
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 30, 2022 13:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Super, naj uživa.
Sicer iz tega ni ravno razvidno da stvar pozna: ..Control samo omogoča komforten dostop do nastavitev...Pa bom raje počakal eno obdobje preden bom spraševal.
Kakorkoli, prav je, da tudi bodoči aspiranti in soforumaši vedo za to. Nekih izkušenj z digitalnimi predojačevalci ni ravno na pretek.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
akacjan



Pridružen/-a: Tor Maj 2010 19:39
Prispevkov: 207
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 31, 2022 02:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hmm…Bruno…imaš delno prav - Control res ima vlogo voluma, česar osnovna konstalacija v samem zvočniku nima. Sicer pa kot sem rekel, omogoča komfortno nastavitev parametrov vhodov, filtrov etc….za kar rabiš šraufenciger če Controla nimaš…mislim da Bruno ( tokrat Putzeys ) ni predvidel Controla kot klasičnega predojačevalca ( info za potencialne aspirante ) ampak kot pomagalo na mešalni mizi. Je kot kot daljinec na štriku 😜 Kot takega sem ga videl v salonu s studijsko opremo, kamor sem šel Kii poslušat pred nakupom.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 31, 2022 13:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

...Most importantly the Kii CONTROL enables lossless volume control inside the DSP of the Kii THREEs, keeping the signal path of the system as transparent as possible...
Keep in mind
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Sre Jun 01, 2022 08:21; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Stran 6 od 7

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe