Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Elektronsko potrdilo SIGEN-CA

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 14, 2018 14:58    Naslov sporočila: Elektronsko potrdilo SIGEN-CA Odgovori s citatom

Vprašal bi, če mi kdo lahko razloži kako se uporablja elektronsko potrdilo in kam se ga namesti, ko prejmeš podatke. Kako to sploh funkcionira.
Sem namreč pridobil vse potrebno, a namestiti ne morem, ker moj PC nima primernega brskalnika. Ali lahko to namestim na kak drug računalnik in potem preko USB ali CD-ja prenesem na svoj računalnik ali kako?

Lep pozdrav!
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 14, 2018 16:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

če misliš na banko tipo KLIK, sem mogel inštalirat Firefox, ker ga Safari na Macu ni sprejel...
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 14, 2018 17:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A to govoriš o osebnem elektronskem potrdilu?
Zakaj misliš da nimaš primernega brskalnika?

Če imaš elektronsko potrdilo (datoteko), jo lahko uvažaš v brskalnike na kateri koli računalnik. Z Firefox-om imam tudi jaz najboljše izkušnje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 14, 2018 20:52    Naslov sporočila: Re: Elektronsko potrdilo SIGEN-CA Odgovori s citatom

before je napisal/a:
Vprašal bi, če mi kdo lahko razloži kako se uporablja elektronsko potrdilo in kam se ga namesti, ko prejmeš podatke. Kako to sploh funkcionira.
Sem namreč pridobil vse potrebno, a namestiti ne morem, ker moj PC nima primernega brskalnika. Ali lahko to namestim na kak drug računalnik in potem preko USB ali CD-ja prenesem na svoj računalnik ali kako?

Lep pozdrav!


SIGEN-CA potegnes dol, ko ti posljejo kodo za prevzem. Eno pride po e-posti, drigo pa direkt od Ministrstva, ki ga izdaja in sicer v paprini obliki.
Navodila glede instalacije so tukaj: https://www.sigen-ca.si/prevzem-spletno.php
Prevzames ga na podlagi referencne stevilke in avtorizacijske kode tukaj: https://www.sigen-ca.si/prevzem-spletno.php

Lahko se ga namesti na vec napravah. Sam ga vedno primarno namestim na PCju, ki ima Firefox. Potem ga od tam izvozim in ga imam tudi na sluzbenem PCju, tablici in telefonu.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 14, 2018 22:32    Naslov sporočila: Re: Elektronsko potrdilo SIGEN-CA Odgovori s citatom

delfinus je napisal/a:
before je napisal/a:
Vprašal bi, če mi kdo lahko razloži kako se uporablja elektronsko potrdilo in kam se ga namesti, ko prejmeš podatke. Kako to sploh funkcionira.
Sem namreč pridobil vse potrebno, a namestiti ne morem, ker moj PC nima primernega brskalnika. Ali lahko to namestim na kak drug računalnik in potem preko USB ali CD-ja prenesem na svoj računalnik ali kako?

Lep pozdrav!


SIGEN-CA potegnes dol, ko ti posljejo kodo za prevzem. Eno pride po e-posti, drigo pa direkt od Ministrstva, ki ga izdaja in sicer v paprini obliki.
Navodila glede instalacije so tukaj: https://www.sigen-ca.si/prevzem-spletno.php
Prevzames ga na podlagi referencne stevilke in avtorizacijske kode tukaj: https://www.sigen-ca.si/prevzem-spletno.php

Lahko se ga namesti na vec napravah. Sam ga vedno primarno namestim na PCju, ki ima Firefox. Potem ga od tam izvozim in ga imam tudi na sluzbenem PCju, tablici in telefonu.

lp, d.


Kar sem označil z rdečo: te korake sem že opravil, zataknilo pa se je, ker se z brskalnikoma, ki ju imam na svojem PC-ju, Google Chrome in Microsoft Edge ne da izvesti nadaljnega postopka. In ker ne vem kako je s prenosom potrdila iz enega na drug PC, oziroma, če je sploh možen, sem spraševal. Torej, če prav razumem, lahko potrdilo namestim na PC s katerim sem prevzel potrdilo (v obliki datoteke), potem pa to poljubno prenašam, oziroma kopiram na druge PC-je, notebooke, tablice, telefone...

Hvala vsem za odgovore! Smile
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 14, 2018 22:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Chrome in Edge uporabljata sistemske certifikate. Torej moraš v nastavitvah od Windowsev "Internet Options" nastaviti.

Uvoziš pod "Personal".

Lahko, namestiš na več naprav, samo ni zaželjeno, da ga dobi kdo drug.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 15, 2018 10:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj, tako kot pravi Lightbit. Za import na drugem PCju gres pod

Internet properties\Content\Certificates\Import



lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kalimero



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 21:25
Prispevkov: 283
Kraj: Šmartno pri Litiji

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 19, 2018 11:57    Naslov sporočila: Re: Elektronsko potrdilo SIGEN-CA Odgovori s citatom

Oj,

Vsi Winsi imajo IE, tudi 10. Na tipkovnici pritisni gumb start in vpiši IE, Iskalnik bi ti moral ponuditi Iternet Explorer. Poženi ga, nastavi kompatibilnost in namesti certifikat po navodilih.

Ko boš imel nameščenega, si napravi varnostno kopijo. Ne pozabi kljukice na Da, izvozi zasebni ključ. Brez tega ključa je certifikat neuporaben.

Za uvoz ne rabiš hodit v nadzorno ploščo itd. Dovolj je če 2x klikneš certifikat in zagnal se bo čarovnik za uvoz certifikata.

To je to.


before je napisal/a:
delfinus je napisal/a:
before je napisal/a:
Vprašal bi, če mi kdo lahko razloži kako se uporablja elektronsko potrdilo in kam se ga namesti, ko prejmeš podatke. Kako to sploh funkcionira.
Sem namreč pridobil vse potrebno, a namestiti ne morem, ker moj PC nima primernega brskalnika. Ali lahko to namestim na kak drug računalnik in potem preko USB ali CD-ja prenesem na svoj računalnik ali kako?

Lep pozdrav!


SIGEN-CA potegnes dol, ko ti posljejo kodo za prevzem. Eno pride po e-posti, drigo pa direkt od Ministrstva, ki ga izdaja in sicer v paprini obliki.
Navodila glede instalacije so tukaj: https://www.sigen-ca.si/prevzem-spletno.php
Prevzames ga na podlagi referencne stevilke in avtorizacijske kode tukaj: https://www.sigen-ca.si/prevzem-spletno.php

Lahko se ga namesti na vec napravah. Sam ga vedno primarno namestim na PCju, ki ima Firefox. Potem ga od tam izvozim in ga imam tudi na sluzbenem PCju, tablici in telefonu.

lp, d.


Kar sem označil z rdečo: te korake sem že opravil, zataknilo pa se je, ker se z brskalnikoma, ki ju imam na svojem PC-ju, Google Chrome in Microsoft Edge ne da izvesti nadaljnega postopka. In ker ne vem kako je s prenosom potrdila iz enega na drug PC, oziroma, če je sploh možen, sem spraševal. Torej, če prav razumem, lahko potrdilo namestim na PC s katerim sem prevzel potrdilo (v obliki datoteke), potem pa to poljubno prenašam, oziroma kopiram na druge PC-je, notebooke, tablice, telefone...

Hvala vsem za odgovore! Smile

_________________
www.marsaudio.eu - zastopnik za Jantzen Audio in Fountek
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 040758875
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2018 11:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ni hujšega kot spraševati polovičarske uporabnike za osnove, potem se vsi delate znalce in že rojene pametne.
V kateremkoli brskalniku je potrebno najti Options, znotraj tega Privacy&Security in znotraj tega View Certificates. Nato izbereš Import in ga uvoziš iz mesta kjer ga zdaj na računalniku trenutno imaš, kar ni kar tako najti. Certifikati se ne dajo kopirati, ampak izključno se uvažajo (Import) ali izvažajo (Export) na ključek, CD..., nato naprej na katerikoli mašino. Pri uvažanju izbereš možnosti vnosa vseh vrst certifikatov All in če sprašuje še vse poti zraven pokljukaš. Ob izvozu včasih ponuja možnost kodiranja, pazi da izbereš kodo, ki se jo boš zapomnil.
Pa brez zamere.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2018 20:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

joztom je napisal/a:
Ni hujšega kot spraševati polovičarske uporabnike za osnove, potem se vsi delate znalce in že rojene pametne.

Shocked
Medtem ko en teden kasneje napišeš še enkrat isto kar je bilo že napisano? Laughing

joztom je napisal/a:
Ob izvozu včasih ponuja možnost kodiranja, pazi da izbereš kodo, ki se jo boš zapomnil.

Bom malo siten. To je šifriranje, ne kodiranje. Kodiranje je recimo ASCII in UTF-8. Twisted Evil
Pozabiti pa res ni dobro.


Upam pa, da mu je že uspelo drugače.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tma



Pridružen/-a: Pet Nov 2010 3:06
Prispevkov: 635
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 26, 2018 21:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ker je pač to moj poklic - pazite Internet Explorer je problematičen in včasih ne uspe prenest certifikata iz Sigen-CA.

Predlagam Firefox, ki ima svojo shrambo certifikatov.


Kot je napisal jozetom - je v potrebno čimprej certifikat izvozit in shranit na nek drugi medij...

Sicer je prevzem natančno napisan tu:

https://www.sigen-ca.si/prevzem-spletno.php

tu pa je napisano kako se naredi varnostno kopijo potrdila (ne pa pozabit gels ker je če ne kopija neuporabna)

https://www.sigen-ca.si/spletna/kopija-Mozilla.php

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe