Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Meritve električne napeljave
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
jože



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 18:30
Prispevkov: 318
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 05, 2018 13:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V omrežju se ne pojavljajo velike DC komponente, v enem članku sem bral, da so to vrednosti manjše kot 1V. Zato niso potrebni kondenzatorji za visoke napetosti, zadostujejo kondenzatorji z napetostjo 10 ali 16V.
V prilogi še shema iz neta.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 05, 2018 13:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Še vedno se Elliotovo vezje lahko uporabi za manjše potrošnike, bo pač ojačevalec izven. Glavnino problema tako rešiš.

Obstaja možnost za manjše ojačevalce, posebej male mono bloke da vsakemu mono bloku narediš eno zmanjšano različico tega dc stopperja.

Pa tudi pozor, ker Elliot tudi opozarja, da so vrednosti vezja dimenzionirane za 110V. Za naših takozvanih 220 se lahko uporabi bistveno manj kapacitivnosti, ker je shranjena energija na kvadrat z napetostjo? Električarji, povejte...
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 05, 2018 13:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kako komentirate to (vpliv faze):

Brez UPSa amp vedno brni, ne glede na to kako je obrnjen kabel.
Preko UPSa amp vedno brni, če je faza kabla na isti strani kot sem jo izmeril.
Preko UPSa amp nikoli ne brni, če je faza kabla na nasprotni strani kot sem jo izmeril.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jože



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 18:30
Prispevkov: 318
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 05, 2018 13:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
Kako komentirate to (vpliv faze):

Brez UPSa amp vedno brni, ne glede na to kako je obrnjen kabel.
Preko UPSa amp vedno brni, če je faza kabla na isti strani kot sem jo izmeril.
Preko UPSa amp nikoli ne brni, če je faza kabla na nasprotni strani kot sem jo izmeril.


Ali brni transformator v ojačevalcu?
Ali brni v zvočniku?

Če je prvo bo rešil DC blocker.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 05, 2018 13:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Brni ojačevalec.
Zakaj ne brni, če obrnem 220V kabel (ko je na UPSu)?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 05, 2018 14:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
Brni ojačevalec.
Zakaj ne brni, če obrnem 220V kabel (ko je na UPSu)?

Brnenje se pojavi kadar mase niso prav povezane, da ne opletam z mass loop izrazi ki jih niti sam ne razumem.
Poznam pa prakso, ker sem že izdelal več deset naprav, sploh okoli phono in pre-pre, kjer so signali jebeno mali in tudi reševal od drugih narejene brneče zadeve.
------------------------------
Težava navadnih single ended naprav je v tem, da je minus signala vezan na maso in ne samo on. In ker se povezave na maso podvajajo tako preko minus signala kot minus napajanja in pa ozemljitve + se v to igro se vključi več naprav - pa smo tam.

Očitno ta tvoj ups hoče vse mase napajanja naprav na svojo maso in ozemljitev kjer je predvideno, brez mešanja, sicer gre brum noter v signal linijo. Bodi zadovoljen, ker izraziti/odločni/ primeri so veliko bolj korektni kot tisti mejni, nedefinirani, ko je skoraj prav tako ali onako, se ne moreš odločiti in nikoli ne veš pri čem si.
Če me kaj moti, je površnost, ja saj gre skup, saj je isto, kaj ima veze, saj, saj,... na koncu pa ne deluje prav, pa brni in ne priznat, da četudi na koncu gre skup ni vseeno kako gre skup. Kod gre skup.
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Sre Dec 05, 2018 14:23; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 05, 2018 14:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če imaš vse naprave med seboj vezane SE lahko ozemljitev pri vseh razen na ojačevalcu "dvigneš" in imaš ozemljitev le preko ozemljitve na ojačevalcu.
Tu lahko še potem izmeriš razliko potencialov na maso( ohišje ojačevalca, ko ni priklopljeno na ozemljitev napram ozemljitvi) in pravilno obrneš vtikač, tam kjer je izmerjena napetost proti masi najmanjša( pa ne se ustrašiti ko vidiš napetostii tam od 40 do 150v).
_________________
Lp
Bernard
--------------
Live and let live.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 05, 2018 14:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@berni: pojav je povsem enak, če na amp nimam priključene nobene naprave.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 05, 2018 14:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meritve glede faze sem že opravil in imam faze označene. Zdaj preko UPSa ne brni, če kabel obrnem kontra. Brez UPSa brni ne glede na to kako obrnem fazo na kablu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 05, 2018 16:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Distributer mi je obljubil, da bodo na glavnem števcu namestili merilne naprave in bodo en teden spremljali kaj se dogaja. Me res zanima kaj bodo ugotovili.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 05, 2018 16:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Predvidevam, da bodo delali monitoring kvalitete sinusoide. Par meritev na uro.

Predlagam, da sestavis urink in vsak dan kako uro furas hifi direkt, pa kako uro in pa cez ups na taki in onaki nacin. Se boljse ob razlicnih urah, da vidis ce se uzorec konsistentno ponavlja.

Tako bos videl se, ce so mogoce tvoje naprave krive.


A.


Nazadnje urejal/a AndrejS Sre Dec 05, 2018 16:54; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 05, 2018 16:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
Kako komentirate to (vpliv faze):

Brez UPSa amp vedno brni, ne glede na to kako je obrnjen kabel.
Preko UPSa amp vedno brni, če je faza kabla na isti strani kot sem jo izmeril.
Preko UPSa amp nikoli ne brni, če je faza kabla na nasprotni strani kot sem jo izmeril.


Imas ti morda nicenje v uticnici?

To je, ko legende povezejo nulo na zemljo v omarci.

A.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 05, 2018 18:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vtičnice in ozemljitev je ok.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 05, 2018 18:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kakšna pa je napetost? Pri meni je bila v delavnici okrog 255v, kar pri kakšnem lampašu pomeni ......
_________________
Lp
Bernard
--------------
Live and let live.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 05, 2018 22:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Med 220 in 230
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Stran 4 od 6

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe