Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Poceni ojačevalec z vsaj 100W RMS pri 8ohm
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 27, 2018 11:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz vedno argumentiram. Se opravičujem, če sem kdaj kaj zgršil.
Če že streljam, streljam v pravi temi.

NS-10 nisem argumetiral zakaj je zanič, ker se mi z +- 5 dB hribi in dolinami na grafu to ne zdi potrebno. Tudi moj namen ni bil razprava o NS-10, ampak da glasba morda ni vedno optimalno miksana. NS-10 še nikoli nisem slišal Shocked, ampak graf mi zadostuje. Sem imel pa podobne zvočnike (z močnimi srednjimi toni) in moram reči da določeni posnetki res zvenijo čisto v redu (morda ravno zato, ker so bili tako miksani).

Jaz upam, da je Behringer res napredek. Sedaj čakam, da dobim še Behringer-jovo USB zvočno kartico z balansiranimi izhodi in balansirane TRS kable (dodatnih 100€).

Ko sem rekel 300€ sem malo pretiraval, dejansko sem bil pripravljen dati 1000€, ampak za to ceno ni bilo nič primernega. Med rablenimi sem našel tole, pa je očino že prodano.
Seveda ima Behringer polno problemov in je slabo narejen (moj ima rahlo okrušen hladilnik), ampak sem gledal precej dražje pa tudi tam našel probleme. Cena hitro naraste za zelo majhno izboljšavo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 29, 2018 22:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če koga zanima, sem dobil zvočno in kable.

Sedaj je šum res minimalen (slišen samo čisto od blizu) pri dokonca odprtem ojačevalcu. RCA vhodi vsaj pri tem ojačevalcu bolj za okras.
Zvočna ima analogno kontrolo glasnosti, tako da lahko dam ojačevalec do konca in tam reguliram glasnost.

Ko bo več časa zmerim še (z mikrofonom) celoten sistem in primerjam z prejšnimi meritvami. Res me zanima, če se bo pokazalo tisto popačenje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 31, 2018 18:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Izmeril sem zvočno UMC204HD (izhod povezan na vhod).

THD je 1,5% od tega 1,4% drugi harmonik. Shocked
Stara je imela 0,005%.

Vsekakor ni v redu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 01, 2018 15:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Večina teh cenejših "studio" verzij bo slabih.
Sam sem po nekaj iskanja in nakupov ugotovil da je najcenejši soliden XLR izhod iz računalnika rabljen CA Dacmagic ki sem ga kar nekaj časa zadovoljno uporabljal.

Fino je tudi ker je brez vseh regulacij glasnosti in tega. Sam sem to fural direktno v aktivne zvočnike ki so imeli lastno regulacijo oz. preko pasivne regulacije (DIY alps pot oz. TC Level Pilot).
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 01, 2018 17:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja takih upam, da ne uporabljajo v studiu. Na škatli piše celo, da je audiofilska. Laughing
Zanimivo je ker sem na internetu našel večinoma precej boljše rezultate. Tako da je možno, da je defektna. Kakorkoli bo šla kar lepo nazaj.

Sedaj sem gledal tole. Jo kar hvalijo in če specifikacije vsaj približno držijo bi bila v redu. Je precej dražja, sploh če primerjaš funkcionalnosti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 01, 2018 18:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:


Izmeril sem zvočno UMC204HD (izhod povezan na vhod).

THD je 1,5% od tega 1,4% drugi harmonik. Shocked
Stara je imela 0,005%.

Vsekakor ni v redu.


Welcome to progress!


Osebno grem ponavadi v obratni smeri, probam ugotoviti kateri cip uporablja.
Ce so specsi boljsi od cipa samega je ze jasno.
Ponavadi so codeki AD, TI, ali AKM. Nekoliko drazja roba je ESS.

Ce na hitro pogledas vezje, lahko ze ocenis za kaj se gre.



A.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 01, 2018 19:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Behringer sploh ni napisal koliko THD-ja naj bi bilo.



Za Focusrite Scarlett 2i4 sem našel tole:
Citiram:
Cirrus Logic CS4272-CZZ YFAABXNJ1238 - 114 dB, 24-Bit, 192 kHz Stereo Codec.
AKM 4384ET 6R230 - 106dB 192kHz 24-Bit 2ch DAC.
JRC 4565 C096F - DUAL OPERATIONAL AMPLIFIER.
JRC 2122 C109H - ULTRA LOW NOISE DUAL OPERATIONAL AMPLIFIER.


Ampak jaz gledam Focusrite Scarlett 2i2, kar je verjetno podobno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 01, 2018 20:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zivjo LIghtbit.

Si ti siguren da vezje na sliki pripada tvoji karciti?
Na slikah imajo potencjomete spredaj, ne stikala.

Focusrite je tradicionalno dobra kartica.
Malo me cudi da imajo codec od Cirrus za AD in AKM za DA.
XMOS in OP-ampi so cisto vredu izbrani.

Mogoce poglej se Presonus, Mytek digital, RME ali Native Instruments
Ali pa pocakaj, da pride vn kaj novega na USB 3.0.

Sicer pa vredno ogleda:
https://www.youtube.com/watch?v=2V6YN-mshmY
Tam okrog 20 min naprej se dogaja.

Lahko si pa tudi svojo katico nalotas ce hoces.

Andrej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 01, 2018 20:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bi morala biti.
Stikala so tudi spredaj. Spodaj so pa še potenciometri, ki pa se jih na tej sliki ne vidi.

Vidim, da so PreSonus cenejši, ampak THD je napisan samo za vhode.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 01, 2018 20:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Poglej thomann, tam so zlozene take in onake kartice.
Zavisi tudi za kaj jo rabis.

Jaz sem pred leti kupil Presonus FP10 in se danes dela cisto ok za hisno
snemanje zajebancij. Ce bi se enrkat zbiral, bi danes vzel Mackie mizo.
Ista funkcionalnost pa se reglerje dobis na njej.

A
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 01, 2018 21:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne verjamem tem meritvam, kar tako pa robe 24/192 spet ne dajo v proizvodnjo. Ne vem zakaj jo potem vsi hvalijo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 01, 2018 21:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Joztom,

24/192 je ze nekaj let na voljo, vedar sta tu 2 tezavi,

1. Ni nujno, da bos iz tega dobil THD in S/N kot ga pricakujes (24/192 je samo spec AD/DA). Kaj delajo spodnji biti AD/DA konverterja pise v datasheet, kaj pa odnese se spretnost pri nacrtovanju PCB-ja je stvar designer-ja.

2.Ce spravis 2 kanala 24/192 v racunalnik se gre, ce pa mislis mixat 30 kanalov pri tej resoluciji, lahko pa takoj obupas. Pretok podatkov znotraj racunalika postane prevelik.


Vsekakor je realnost taka kot jo dozivljas.

A.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 01, 2018 21:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

joztom je napisal/a:
Ne verjamem tem meritvam, kar tako pa robe 24/192 spet ne dajo v proizvodnjo. Ne vem zakaj jo potem vsi hvalijo.

Jaz tudi nisem, pa sem šel poslušat sinus 300Hz in se je slišalo, če je bilo na zvočni bolj naglas.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 01, 2018 21:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri raznih fucusrite, EMU in podobno se plača še ADC ter predojačevalec ki pri hi-fi robi odpade, pač, v razmislek.

Če je prioriteta poslušanje glasbe večina teh kartic pogori pri price/performance.

DacMagic je bil tudi zelo imun na motnje v omrežju/slabo inštalacijo, rabljenega se dobi od 100 EUR naprej. Omenjam zaradi XLR izhoda, če je dovolj RCA pa se spodobni USB Dac-i začnejo že pri 50€, v zadnjih letih je bil tu res razcvet.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 01, 2018 22:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pestilence. je napisal/a:
Pri raznih fucusrite, EMU in podobno se plača še ADC ter predojačevalec ki pri hi-fi robi odpade, pač, v razmislek.

Zakaj predojačevalec? Ali ni dovolj glasno?

Pestilence. je napisal/a:
DacMagic je bil tudi zelo imun na motnje v omrežju/slabo inštalacijo, rabljenega se dobi od 100 EUR naprej.

Kje pa?

Drugače mi vhod za mikrofon z napajanjem tudi prav pride, za meritve, ker trenutno imam bolj improvizirano.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
Stran 5 od 8

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe