Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Focal Kanta - mnenja
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 07, 2018 19:27    Naslov sporočila: Focal Kanta - mnenja Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

Pred časom sem imel možnost testirati novi model focalov, Kanta 3. Sicer jih dealer ni najbolj hvalil, vendar potem, ko s Harbethi nekako nismo prišli do želenih rezultatov pri rock glasbi, jih je le privlekel.
Ali kdo ve ali je ta model downgrade Electra serije ali nadgradnja. Electro sem imel priliko poslušati pri nas v Sloveniji in sem bil vsaj na določenih komadih impresioniran, tokrat tudi tega ni bilo. Zgleda, da ima iste membrane kot Aria, samo visokotonec je bil boljši. Je pa ta zvočnik največja pljačka kar sem jih videl zadnje čase. 7 jurjev za naravnost slab zvok. Kot kure po plehu, slaba odrska slika... neverjetno kaj lahko dobi dobro oceno v reviewih zadnje čase.
Sopra domnevam, da je boljši model od electre, za Kanto pa ne vem? Stane zelo podobno kvaliteta je pa slaba.

Odgovor na omenjeno vprašanje http://www.audio-kontakt.com/forum/viewtopic.php?p=116874#116874

LP

Admin
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 08, 2018 08:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Focale serije Utopia in Elektra še kar nekako poznam, ne pa tudi Kante. Elektre ne delajo več, je pa to bila serija takoj za Utopio.

Če bi jaz kupoval, bi zanesljivo iskal rabljene Utopie. Od samostoječih najmanjše (prva generacija Mezzo, druga je bila Alto, ali še bolje tretja Scala), ki so sedaj že po zelo solidnih cenah.

Od monitorskih pa bi vsekakor iskal Diablo Utopia in to z originalnimi stojali.

Je pa problem pri teh zvočnikih ta, da res brez milosti kažejo vse pomanjkljivosti elektronike v verigi. Če imaš možnost malo eksperimentirati s tem, lahko prideš do zavidljivih rezultatov. Po drugi strani pa jih je veliko, ki prej obupajo in rečejo "to so j..ca, to ne igra" in jih prodajo.

Tudi pri izbiri kablovja so Utopie zelo izbirčne, oziroma bolje rečeno, z lahkoto pokažejo vse razlike. Tudi največjim skeptikom glede kablov, z lahkoto pokažejo po čem so hruške.

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 08, 2018 14:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dealer bi nekako moral vedeti kaj priklopit. Bila je komplet naim elektronika za katero tezko recem, da jo poznam, dealer je pa rekel, da ni agresivna. Obcutek imam, da je kanta precej slabsa serija od electre kot seveda tudi od utopie. Igralo je precej slabse kot na harbethih za manj kot pol cene. Zato sprasujem. Obcutrk imam, da je sopra nova electra, drazja in verjetno boljsa, kanta pa nizja serija od electre za priblizno isto ceno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 08, 2018 14:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ALS jih ima, oz vsaj na sejmu jih je imel v kotu, tako da najbolje če se kar pri njih oglasiš, pa ti bodo povedali.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 08, 2018 14:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja seveda, trgovci priklopijo tisto, kar zastopajo in prodajajo, kar pa ni nujno najboljši match.

Kakšni dve ali morda že tri leta nazaj je Focal kupil Naima in sedaj to parijo po službeni dolžnosti. Nikakor nočem reči, da je Naim slaba elektronika, mogoče le uparitev ni bila najboljša.

Kolikor vem z neta je Kanta rangirana pod Sopro, ki je nekako nadomestila Elektro. Imata tudi različnega ranga zvočniške enote, škatle, kretnice in ožičenja.

Če nisi zagrizen pristaš nakupa novih stvari je po moje boljši nakup višjega ranga iz druge roke.

Pa še nekaj, moje izkušnje kažejo, da Focali (vsaj Utopie), rabijo zelo dolgo časa, da se utečejo in zaigrajo vse kar znajo.

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 08, 2018 14:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se mi je zdelo, da je to nizji rang od electre. Zelo skatlast zvok je bil vs harbeth.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 08, 2018 21:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kakšna pa naj bi bila sprejemljiva oz. priporočljiva elektronika za focale?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mzi.perx



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 0:06
Prispevkov: 160
Kraj: PIRAN

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 09, 2018 00:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bla, bla

Nenapisano pravilo, ne kupuj cenejših serij od velikih firem, ker so cenena konfekcija. Ceno imajo zaradi značke. Laughing Vse ostalo so izgovori !
Podoben primer so Sonus faber, ko so bili majhna fabrika si dobil za spodobno ceno top model, sedaj nova Electa III stane 10 tisočakov !!! Shocked
_________________
MZI.PERX


Nazadnje urejal/a mzi.perx Tor Okt 09, 2018 11:07; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: -
Edvard



Pridružen/-a: Pet Apr 2011 15:50
Prispevkov: 317
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 09, 2018 10:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Predvsem pa ne kupuj kant! Very Happy
_________________
“The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge.” ― Stephen Hawking
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 09, 2018 10:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali ni bila v tistih Focalih nasraufana FLAX serija driverjev...samo sprasujem?
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 09, 2018 15:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja jaz jih nikakor ne bi kupil niti za jurja. Jaz sem bil samo presenecen kako slab izdelek za tak konkreten denar lahko dobi dobro oceno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 09, 2018 18:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz bom pa tako rekel. Zadevo skritizirat na polno če ni bila pretestirana v več setupih je za moje pojme dokaj vprašljivo. Sam imam (kot veliko drugih uporabnikov na AK) več sistemov in če želim zadevo preizkusit, zadevo preverim v različnih kombinacijah, šele nato lahko podam neke ugotovitve. Enkrat sem samo zvočniške kable zamenjal in sem rekel WTF - pa sem mislil zadevo skur*at na polno.

Mogoče nebi bilo slabo napisat na kakšen sistem so bili omenjeni zvočniki priklopljeni.

Have anice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 09, 2018 19:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ce harbeth za 3 jurje spila bolje, ampak res par klas bolje, potem kar testirajte sami.
Prejsnje serije, je bilo po jurja na netu koker ces z razlogom. Aria je bila to. Zdaj pa nova kosta 7k Shocked
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jože



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 18:30
Prispevkov: 318
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 10, 2018 09:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
Ce harbeth za 3 jurje spila bolje, ampak res par klas bolje, potem kar testirajte sami.
Prejsnje serije, je bilo po jurja na netu koker ces z razlogom. Aria je bila to. Zdaj pa nova kosta 7k Shocked

Tako na povprek pritoževanje, pa ne omenjaš prav dosti, kaj in kako je bilo postavljeno in s čim poganjano, je nekoliko milo rečeno: "Fokal firma ti ni všeč; AMEN" Zakaj, boš moral razčistiti sam.

Glede Arije, ki jih omenjaš, da so tudi "zanič", se ne bi strinjal.
Imam model Arija 948 in lahko rečem, da igrajo glasbo tako kot je treba!
Je pa res, to kar so ugotovili na testih, da rabi Aria 948 kar nekaj prostora okoli sebe, da zaigra. Postavlena preblizu stene ne igra OK!
Prostor je 4.1x7.5x2.65m precej napolnjen s pohištvom, brez dodatnih akustičnih pomagal.
Trenutno jih z lahkoto poganja ojačevalec z 300b lampo.
lp Jože
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 10, 2018 10:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vsak berac svojo malho hvali. Nic ne recem, za dolocen denar ne mores pricakovat vsega. Za 7k mora pa zadeva igrat vsaj tako kot harbeth za 3. Ce bi bili jurja in pol, ok. Lahko pa verjames da po 20ih letih, ne rabis 10 dni testirat, ko vidis tako razliko v performansu. Oboje je bilo testirano na precej dragih naim komponentah.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Naslednja
Stran 1 od 11

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe