Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

JBL - Ĺ e vedno kvalitetna firma?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 13, 14, 15  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
NLP



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:01
Prispevkov: 1035
Kraj: Drugje

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 18, 2018 20:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

... verjemi da ima JBL koloracije, še vedno so tehnièno dovršeni (višji modeli seveda) ampak niso na strani transparentnosti.
Kar se pa tièe zdrave dinamike se temu reèe po tuje dynamic range in vtipkajte v wikipedio pa si preberite.
Vsekakor veè ali manj vsi višji modeli zvoènikov imajo ali dovoljšnjo èe ne ki "preveliko" dinamiko, itak poslušate skompresiran audio do skrajnosti, " impulzivnost/tranzient" pa je ta hitrost o katerem smo pred dnevi pisali in višji modeli JBL-a imajo povsem dobre karakteristike, kolikor tudi vidim na podanem linku, samo en ni bil ravno nekaj dober (najnižji model mislim da, sem na terenu... poglejte sami grafe).
_________________
Nenad P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 18, 2018 21:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
LightBit je napisal/a:
ajka je napisal/a:
"koliko", "kdaj", "koliko" èasa mora "igrat", ni vseeno ali traja milisekundo ali sekundo pa je še vedno razlika enaka med najtišjo in najglasnejšo pasažo Shocked Wink

Ampak to ni veè "dinamika". To je impulzivnost/tranzient.


Ne jemlji iz konteksta Rolling Eyes Wink

LP


Vse ostalo je izven konteksta.
Ĺ e enkrat:
bogomir 4051 je napisal/a:
Dinamika je razlika med najtišjo in najglasnejšo glasbeno pasažo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 18, 2018 21:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

... je @andrej S že napisal, da bo potreben kakšen smeško za glavobol..
Kar prosto po Prešernu...


lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 18, 2018 21:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NLP je napisal/a:
... verjemi da ima JBL koloracije

Nisi razumel, jaz pravim, da niso lepe, ampak grde.

NLP je napisal/a:
Vsekakor veè ali manj vsi višji modeli zvoènikov imajo ali dovoljšnjo èe ne ki "preveliko" dinamiko, itak poslušate skompresiran audio do skrajnosti,

Prevelika ni nikoli. Na žalost (hvala zvoènim tehnikom) drži, da je pogosto neizkorišèena.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NLP



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:01
Prispevkov: 1035
Kraj: Drugje

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 18, 2018 21:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

... no stvar okusa in dojemanja koloracij, enim je všeè to drugim drugo, zato pa je veliko firm ki izdelujejo zvoènike, XY modelov... pa si izberejo kupci kaj je njim všeè... ponudba je izjemno velika.
Vem tudi da si koloracije razlagajo nekateri kot da "so na koncertu", velik "oder" ipd. ampak to je umetno poustvarjeno.
Meni osebno je JBL zvok višjih modelov prijeten, vem pa da ni transparenten.
... in nenazadnje, izjemno so vsekakor pomembni ampi ker dodatno pridodajo zvoku bodisi prijetno ali neprijetno (tudi individualno...) ... transparentno... tako da immaš na koncu mišmaš in niti ne veš kakšen sistem poslušaš (tube, tranz., A,B,D,AB ...) razen da si celo verigo ogledaš in si misliš ajde "nevtralno"... na splošno pa je da imajo JBL-i naglašene koloracije, ampak kombinacija amp zvoè. lahko spremenijo na bolj transparentno.
V pro avdiu pa hoèejo èim bolj transparentno in zvoènike ki pokažejo "kaj srši ven", kaj jih moti - teèen zvoènik... ko zmiksaš dobro se tudi nato dobro sliši, poanta studijskih.
Zato tudi ATC, Quested, PMC, Amphion,B&W, Barefoot, Focal... malo morje... nenazadnje tudi mali JBL-i kot sem prej pisal so spodobni s kombinacijo sub-a.
_________________
Nenad P.


Nazadnje urejal/a NLP Tor Sep 18, 2018 21:34; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 18, 2018 21:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

.... res je, ponudba je velika..
Tako si kdo lahko izbere zvok Lipinski - podobno transparentnost ponudi zvok vsakega novejšega mobitela - to je za nekatere znak nevtralnosti in transparentnosti.. V skladu z nekaterimi izjavami...

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
NLP



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:01
Prispevkov: 1035
Kraj: Drugje

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 18, 2018 21:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

... mimogrede, bil sem po sejmih, predstavitvah, studiih... in kolikor sem preposlušal neke albume za orijentacijo... zvoèniki so nadgradnja Dunlavy in tu nekje kot Duntech... to so zvoèniki s sinonimom za kolikor gre nevtralnost.
En gospod si je delal atmos srednji in je rekle èe vzamem v delno kompenzacijo 707A in 2 X sub in sem vzel in ne obžalujem èisto niè, lahko tudi prodam za boljši denar ampak to je to, lahko je drugaèe, nekoliko boljše, slabše... navadi se na zvok in uživaj v glasbi kolikor se da.
Ko pa imaš ekstra, probaj vložit tudi v akustiko èe se da, boš preseneèen...
_________________
Nenad P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 18, 2018 21:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

... sem kar uganil.., "telefonijo" Lipinskega rešuješ s subi.., ponujaš v paketu še akustiko prostora..., moja je na mestu, rešena...
O transparenci jbl mid driverjev pa..., težka bo za veèino (- razen še nekaj izjem..) na tržišèu...


lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
NLP



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:01
Prispevkov: 1035
Kraj: Drugje

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 18, 2018 22:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne:)
707 model gre do kolikor gre, crossover nastaviš s sub-i.
Imel sem priložnost priti do lepega sistema, ki stane veè kot moj avto, krepko...
Želja je vedno fullrange do vsaj 30Hz, zdaj sem na slabih 20Hz:).
Sem izjemno zadovoljen, pa èeprav poslušam na leto veliko sistemov... pa je to to, povsem dobro suvereno.
Vedno je lahko bolje, drugaèno, ampak kot sem rekel uživajte v glasbi.
Ponujam pa niè v tej smeri, razen projektiram poslušalnice pa ne s tem sistemom ampak po lastni izbiri.
_________________
Nenad P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 18, 2018 22:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

napaka

Nazadnje urejal/a joztom Sre Sep 19, 2018 10:22; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 18, 2018 22:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

... no tole je Ĺľe bolj uravnoteĹľena izjava..
..digitano poseganje v zvok (npr. digitalni cross..) ne odobravam glede na slišano..
Klub vsemu, ti želim uspešno delo pri projektiranju poslušalnic itd...

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
NLP



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:01
Prispevkov: 1035
Kraj: Drugje

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 18, 2018 22:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

... to so samo podstavki!
_________________
Nenad P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 18, 2018 22:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

izbrisano

Nazadnje urejal/a joztom Sre Sep 19, 2018 10:23; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NLP



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:01
Prispevkov: 1035
Kraj: Drugje

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 18, 2018 22:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala.

pinus je napisal/a:
... no tole je Ĺľe bolj uravnoteĹľena izjava..
..digitano poseganje v zvok (npr. digitalni cross..) ne odobravam glede na slišano..
Klub vsemu, ti želim uspešno delo pri projektiranju poslušalnic itd...

lp

_________________
Nenad P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 18, 2018 22:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@joztom.., a misliš na to, da so podstavki poceni..?


lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 13, 14, 15  Naslednja
Stran 7 od 15

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe