Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nasvet pri sestavi prvega hi fi sistema komponent
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Ccr



Pridružen/-a: Pon Sep 2018 14:15
Prispevkov: 10
Kraj: ravne na koroskem

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 03, 2018 21:26    Naslov sporočila: Nasvet pri sestavi prvega hi fi sistema komponent Odgovori s citatom

Prosim za nasvet pri sestavi hi fi sistema. Postavljenega bom imel v dnevni sobi 25m2.Za začetek sem kupil gramofon audio technico lp5.
Sedaj ko sem začel gledat naprej se mi je pa vse ustavilo , ker sploh ne vem kaj točno potrebujem.
Bi pa rad tudi poslušal in gledal kakšen koncert na 5.1 .
Vse skup bo namenjeno bolj za glasbo kot film.
Proračun je nekje 4000-5000eu
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mišolin



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Prispevkov: 441
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 03, 2018 22:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sicer ne vem, kaj točno je tvoje vprašanje oz. problem, ampak če boš dal 5k EUR za stereo sistem (sploh če ti je ok rabljena roba) boš zelo verjetno imel nekaj kar špila na nivoju. 5K za domači kino pa ni nujno, da bo bogve kaj (sploh ne, če boš kupoval nove stvari). To omenjam zato, ker si rekel, da ti je glasba bolj pomembna.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ccr



Pridružen/-a: Pon Sep 2018 14:15
Prispevkov: 10
Kraj: ravne na koroskem

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 03, 2018 22:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kupil bi novo .Ne vem a rabim dac pretvornik , ac reciver....Ko gledam po trgovinah je ogromno nekih komponent .
A je bolje za samo poslušanje glasbe bolje 2 kvalitetna zvočnika spredaj ali 5.1 kot za hišni kino.
Sedaj razmišljam o marantz cd 6006 pa ne vem bo ok ali dam še kaj stotakov zraven za kaj drugega ker v opisih cd playerjev ne vidim neke razlike.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 03, 2018 22:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ccr je napisal/a:
A je bolje za samo poslušanje glasbe bolje 2 kvalitetna zvočnika spredaj ali 5.1 kot za hišni kino.

Bolje 2 kvalitetna zvočnika spredaj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 03, 2018 22:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Definitivno stereo(torej 2 zvočnika).Moj nasvet samostoječa zvočnika in integrirca.ZELO zanimivi med malimi oglasi so recimo PIEGA PREMIUM 50.2(cena 2750€)
Kaj paše zraven ti bo pa kak drug znalec znal svetovat ali pa mogoče ta,ki jih prodaja...?!PA še iz tvojega kraja je kot vidim in bo za soseda pa ja spustil še kakega stotaka..čeprav cena je ugodna že zdaj.

Evo pa imaš nekaj za ''gruntat'' .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
Ccr



Pridružen/-a: Pon Sep 2018 14:15
Prispevkov: 10
Kraj: ravne na koroskem

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 03, 2018 22:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Že imam v mislih dali opticon 8.Sklepam po ceni in rewiev da mi bota špilava če bom ostalo ok kupil.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 03, 2018 23:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zakaj recimo vzet vsaj dva ranga nižje-slabše DALIJE kot PIEGA PREMIUM 50.2 in jih plačat isto ceno kot te stanejo piege rabljene...?Te piege so mpc 7500€.
Ponavadi avdiofili ,ki kupujejo take drage stvari z njimi ravnajo zelo pazljivo in so ohranjene kot nove.
Samo pravim..pojdi jih poslušat vsaj preden se zaletiš v te dalije in podobno
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 03, 2018 23:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozabi na cd player, to je že passe. Kupi Piege, kot ti je svetovano in integrirca, ki ima po možnosti tudi phono pre, za digitalijo pa poceni dober dac. Če imaš veliko cd jev, si jih boš zripal na računalnik. Kakšen € pa prihrani za spodobno kablažo.

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 03, 2018 23:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na tem forumu se med oglasi prodaja tudi integrirec z dac-om, ki razume hires in dsd formate, ampak le preko usb, ima pa tudi MM phono. Moči je 2x150/8 . Imenuje se Roksan Blak. Če za Piege in ojačevalec še malo zglihaš, si znotraj budžeta, imel boš pa super sistem.

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
mišolin



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Prispevkov: 441
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 04, 2018 01:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

+1 za predlagano. naredi si uslugo in pojdi poslušat piege (ali pa karkoli v tem cenovnem rangu). poslušanje je zastonj. pol budgeta za zvočnike, pol pa za amp (z dacem in phono vhodom) +stotak ali dva za kable in si rešen vsega hudega. na 5.1 sistem sploh ne boš več pomislil.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 04, 2018 07:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, pri tem so te Piege v tvoji regiji, v Ravnah na Koroškem. Ta isti prodajalec prodaja sicer tudi zelo dober ojačevalec Ayre V 5, ki pa je le stereo končna stopnja in bi vse ostalo moral še dokupiti. Boš pa zvočnike slišal s pogonom, kot si ga zaslužijo.

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 05, 2018 12:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ccr @ glede na to, da smo se številni trudili okrog tvojega vprašanja, bi bilo prav, da napišeš tudi kakšen odgovor o tem, če so nasveti kaj koristili, ter kakšne so tvoje nadaljne odločitve.

Včeraj sem bil v trgovini AudioSerum in sem videl, da je zasebni prodajalec, ki je prodajal Roksan Blak, le tega dal v račun in je sedaj tam na prodaj. Še vedno trdim, da je to ultra nakup za zahtevani denar. Enako kot Piege v tvojem okolišu.

Kupiti bi moral le še interkonekte v cenovnem rangu 100-200 e. in zvočniške kable do cca 300 e., pa si zanesljivo zmagal. Kabli bi morali biti bolj na nevtralni strani, sam bi izbiral med rabljenimi Nordosti, po možnosti Norse serije. No, potem bi budžet mogoče za kaj malega prekoračil, ampak dobro ujemanje bi to poplačalo.

Televizijski zvok bi imel preko linijskega analognega vhoda. Tu bi zlahka uporabil cenejše interkonekte.

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
Ccr



Pridružen/-a: Pon Sep 2018 14:15
Prispevkov: 10
Kraj: ravne na koroskem

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 05, 2018 20:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala vsem za trud .
Kupil bom novo tako da rabljeno ne pride v poštev .
Do sedaj sem mev glasbeni stolp z gramofonom za 30.000 sit iz leta 1998.
Tako da preskok bo ogromen.

Sem se pa odloci nekako tako kot mi je na zs svetoval .
integ.ojacevalc z vgrajenim dacom pa cd player in fm sprejemnik ter zvočnike.Gamofon je že.

Preprosto povedano rad bi se vsedo v dnevni na kavč ali stol poslušal plate ,cd je koncerte na dvd ali prek spleta ,radiju .Za ta užitek sem pripravljen zapravit max 5k
rajši bi vido da je bol blizo 4 kot 5ooo euram.
Večinoma lp cd.
Bi prosil za mnenje glede komponent.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihamusic



Pridružen/-a: Sre Feb 2015 20:17
Prispevkov: 159
Kraj: Trzin

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 05, 2018 20:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moje skromno mnenje - glede na današnje čase,... in današnjo moderno "opremljenost" in oblikovanje dnevnih prostorov - pomeni - totalni minimalizem, nobenih omar/knjig/preprog/slik/xxx in "teroriziranje" soprog glede tega, da nič ne sme biti "vidno" itd/itd/itd,... mislim, da si moraš najprej razčistiti to, ALI SPLOH IMAŠ osnovne pogoje za kakorkoli "Hi-Fi" poslušat ? Ali boš lahko zvočnike vsaj približno korektno postavil v prostor ? Ali je prostor vsaj malo "zadušen" (ker v popolnoma golih, s ploščicami prekritih sobah je zvok porazen),... Ker če tega nimaš, je morda škoda 5000 in tudi 4000 EUR porabit,... Govorim iz zelo slabih izkušenj z mojimi prijatelji ,... Sad Osebno sem pa z mojo soprogo to razčistil že pred poroko - tam v 1985+ in je vse v dnevni precej podrejeno Hi-Fi ju Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ccr



Pridružen/-a: Pon Sep 2018 14:15
Prispevkov: 10
Kraj: ravne na koroskem

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 05, 2018 21:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Very Happy Very Happy
Soba je stara šola kavč omara ,kredenca ,fotel .Prostora za zvočnike bo .
dnevna soba je moja ,otroci imajo otroško ,žena pa vrt in kuhno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe