Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Težave s Sony tunerjem
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mišolin



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Prispevkov: 441
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 23, 2009 20:36    Naslov sporočila: Težave s Sony tunerjem Odgovori s citatom

Pozdravljeni forumaši,

se mi zdi, da tukaj ni pogosto govora o tunerjih, ampak bi vas kljub vsemu prosil za nasvet. Stvar je sledeča: pred kratkim sem dobil en starejši tuner - Sony ST - A6B, ki je vizualno brezhibno ohranjen. Je pa očitno nekaj narobe z njegovim levim kanalom. Ne vem, zakaj, ampak od časa do časa povsem utihne. Desni zvočnik mi igra brez težav, levi pa tu in tam kar izgine sam od sebe. Če stopim čisto zraven njega lahko sicer slišim, da še zmeraj igra in to brez popačenj ali šumov, ampak čisto tiho. Najprej sem mislil, da ima tuner težave s sprejemom, ampak to ni to, ker je kvaliteta zvoka vrhunska, kadar funkcionira in tudi potenciometer kaže dober signal. Pomislil sem tudi, da ima ojačevalec kako težavo na inputih, ampak sem preveril različne kombinacije in ni teorije, da bi bilo kaj narobe z ojačevalcem. Ima kdo kakšno idejo, kaj bi lahko bilo narobe, oz. kam ki lahko nesel radio na pregled? Sem iz okolice Maribora.

Hvala za predloge!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 23, 2009 21:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen.

Razlogov je lahlo veliko, če so težave na izhodnem delu, se hitro najdejo, oz rešijo, v kolikor pa ne, pa brez sheme ne bo ravno lahko. In v tem primeru te reši original Sony servis, s sedežem v Lenartu, imajo pa prodajalno na Titovi cesti v MB. kjer prav tako lahko neseš stvari na servis. Zdaj kratek "trotlziher" Smile pregled zna nardit marsikdo, sploh če praviš da včasih dela včasih ne. Lahko je kak hladen lot, lahko da blokirajo mutting tranzistorji ali če ima rele na izhodu, tud rele, logika za njihove vklope itd....

Obilo uspeha.
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
mišolin



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Prispevkov: 441
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 23, 2009 21:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Okej, torej skrbet me ni treba preveč, da bi moral dat ledvico za popravilo, ker je precej star tuner (letnik 77) in ne vem, kako je kaj z deli... Confused Ali pač? Sem pa našel shemo na netu, tako da to ne bi smel bit problem za kakega profija. Bom povprašal na servisu na Titovi, škoda da nimajo v soboto odprto....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 24, 2009 00:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP
Morda pa ni čisto nič narobe...
Včasih nagaja samo zato ker je tuner nastavljen v preveliki selektivnosti in potem ne sprejema dobro v Stereo in kanale izklaplja...
Sploh tiste postaje,ki imajo "stereo kodo" bolj švoh !!!
Probaj naslednje:
a)Predvajaj v mono.
b)Spremeni selektivnost(mislim,da ga tuner ima)
c)Vklapljaj izklapljaj "filter" muting za "listanje" med postajami je včasih premočan in tudi lahko izklaplja...
d)Uporabljaj dobro anteno(ni vedno "signal" indikator dobrega sprejema.
Tuner lahko lovi tudi "valovne sence",kjer so močni signali in se pokrivajo z originalnimi "signali".Ker je tuner analogen je pogoj za dober sprejem usmerjena antena,kjer se lovi samo "prave"signale.
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 24, 2009 00:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Preden greš z tunerjem na servis ali k kakšnemu "mojstru", preizkusi še eno banalnost - preveri povezovalni kabel !! Wink Sicer pa, kot so že drugi omenili, je zelo velika verjetnost "hladnega lota". Možno je tudi da je počilo tiskano vezje ali pa tudi, ker praviš da gre za precej staro komponento, da zaradi staranja materiala odpoveduje kakšen element na vezju.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mišolin



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Prispevkov: 441
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 24, 2009 00:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hja, tudi to sem najprej razmišljal, da ni čisto nič narobe. In sem probal vse variante:

stereo/mono/high blend. (Mimo grede, kaj sploh je high blend? Žal nimam navodil za tuner, da bi lahko pogledal.)
Muting on/off.
Selektivnost auto oz. wide/narrow.

Nobene razlike.

Antena je sicer bolj ali manj nikakva. Dve 300 ohmski žici, speljani po steni. Morda kak predlog, kje se da kupit dobro anteno? Na streho je ravno ne bi montiral, ampak na podstrešju imam dovolj prostora. In okej, da me bo res sram: Kakšna je razlika med navadno in usmerjeno anteno? Embarassed

Živim manj kot 15km zračne razdalje od oddajnika na Pohorju in ozračje je res polno postaj (lovim tudi množico hrvaških, avstrijskih in madžarskih kanalov), ki se mi občasno prekrivajo. Ampak mislim, da ni v tem stvar, ker me to zafrkava na čisto vseh postajah enako. Tudi tistih, ki imajo super signal in nobene druge postaje v bližnjem frekvenčnem območju. Problem je v tem, da lahko eno postajo 5 minut igra perfektno, potem pa naenkrat izgine levi kanal (tudi na mono, kjer naj ne bi bilo razlike). In ga nekaj časa ni, potem pa pride nazaj. In spet izgine. Brez da bi se česarkoli dotaknil oz. da bi se sprehajal po sobi ali karkoli takega, kar bi ga lahko zmotilo. Najbolj hecno pri vsem skupaj pa je, da ne izgine povsem, samo stiša se nekje na petino prejšnje jakosti. Če stopim dovolj blizu zvočnika ga lahko še vedno slišim brez težav. Na splošno pa imam občutek, da tudi kadar funkcionira brezhibno, igra cel tuner razmeroma precej tiho (v primerjavi s cd playerjem). Confused
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mišolin



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Prispevkov: 441
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 24, 2009 00:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

before je napisal/a:
Preden greš z tunerjem na servis ali k kakšnemu "mojstru", preizkusi še eno banalnost - preveri povezovalni kabel !! Wink Sicer pa, kot so že drugi omenili, je zelo velika verjetnost "hladnega lota". Možno je tudi da je počilo tiskano vezje ali pa tudi, ker praviš da gre za precej staro komponento, da zaradi staranja materiala odpoveduje kakšen element na vezju.


Sem preveril tudi povezovalni kabel. Very Happy To je bilo prvo, kar sem naredil. Žal brez učinka. Kolikor lahko vidim v radio skozi hladilne reže zgleda od znotraj brezhibno, tako da mislim, da vezje ni počilo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 24, 2009 19:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mišolin je napisal/a:
Hja, tudi to sem najprej razmišljal, da ni čisto nič narobe. In sem probal vse variante:

stereo/mono/high blend. (Mimo grede, kaj sploh je high blend? Žal nimam navodil za tuner, da bi lahko pogledal.)
Muting on/off.
Selektivnost auto oz. wide/narrow.

Nobene razlike.

Antena je sicer bolj ali manj nikakva. Dve 300 ohmski žici, speljani po steni. Morda kak predlog, kje se da kupit dobro anteno? Na streho je ravno ne bi montiral, ampak na podstrešju imam dovolj prostora. In okej, da me bo res sram: Kakšna je razlika med navadno in usmerjeno anteno? Embarassed

Živim manj kot 15km zračne razdalje od oddajnika na Pohorju in ozračje je res polno postaj (lovim tudi množico hrvaških, avstrijskih in madžarskih kanalov), ki se mi občasno prekrivajo. Ampak mislim, da ni v tem stvar, ker me to zafrkava na čisto vseh postajah enako. Tudi tistih, ki imajo super signal in nobene druge postaje v bližnjem frekvenčnem območju. Problem je v tem, da lahko eno postajo 5 minut igra perfektno, potem pa naenkrat izgine levi kanal (tudi na mono, kjer naj ne bi bilo razlike). In ga nekaj časa ni, potem pa pride nazaj. In spet izgine. Brez da bi se česarkoli dotaknil oz. da bi se sprehajal po sobi ali karkoli takega, kar bi ga lahko zmotilo. Najbolj hecno pri vsem skupaj pa je, da ne izgine povsem, samo stiša se nekje na petino prejšnje jakosti. Če stopim dovolj blizu zvočnika ga lahko še vedno slišim brez težav. Na splošno pa imam občutek, da tudi kadar funkcionira brezhibno, igra cel tuner razmeroma precej tiho (v primerjavi s cd playerjem). Confused


Usmerjena anteno lahko prepoznaš po večjem številu elementov - palčk,ki so pred dipolom(te so ponavadi horizontalne) in za dipolom(te so ponavadi vertikalno postavljene na tiste spredaj)Pri sobnih je to bolj preprosto...
Dobra antena sa da še vedno dobit v kakšni bolje založeni elektro trgovini,tudi rabljene se prodajajo...je sobna antena COBRA,ki ima tudi regulator jakosti sprejema.Zelo pomemben je tudi antenski kabel,ki naj ne bi pobiral šumov(100-120db)Izboljša stereo sliko,dinamiko in je manj šumen!!!
~
Če imaš "regulator" izhoda 75% ali več odprt bi moral biti nivo glasnosti podoben CDju včasih tudi glasnejši...
~
HI-BLEND je neka funkcija tunerja,ki mi tudi nikoli ni bila čisto jasna...Naj bi bila nekako vmesna stopnja med stereo in mono,oziroma takrat ko je signal manj prepoznaven ali je v stereo ali mono je na "hi_blend" nekako poslušljiv...
Je treba probat kakšna je razlika !?
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
mišolin



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Prispevkov: 441
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 26, 2009 00:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hm...

okej, bom šel najprej poiskat kakšno anteno, ker jo itak rabim in bom potem vlačil škatlo na servis, ko bom 100 % prepričan, da je problem v tunerju in ne v sprejemu. Pri meni je ta mono/hi blend/stereo vse isti šmorn, ker ga ne morem tolko časa obdržat na neproblemtičnem delovanju, da bi lahko šel razliko preverjat. Mogoče je pa ravno v tem stikalu problem... Ker lučka za stereo tudi ne sveti, ampak sem mislil, da je pač s časom pregorela. Da bol jasno za kateri tuner gre, če se komu da pogledat:

http://www.thevintageknob.org/SONY/sonyvault/STA6B/STA6B.html
(nekaj lepih slikc)

http://www.fmtunerinfo.com/sony.html
(nekaj osnovnih informacij + sheme vezij)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mišolin



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Prispevkov: 441
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 27, 2009 12:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Okej, včeraj sem opravil manjše romanje po trgovinah pa nikjer nimajo
FM anten??!! Imajo jih le v kombinaciji s TV in vse izgledajo (Iskra, Philips, Cobra, Konig), kot da bo ohišje razpadlo ob dotiku. Se naj sprijaznim s tem ali naj še malo vztrajam in poskusim kje izbrskat izključno FM anteno? Za FM sprejem imajo vsi ti comboti samo take teleskopske palčke, kot jih ima vsak prenosni radio. So tudi to usmerjene antene?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 27, 2009 15:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HI
Tako ti bom povedal, če ti zadeva ne deluje približno kot je treba z enim navadnim kablom, potem imaš nekaj v okvari ali pa je šrot tuner (ceprav izgleda konkretno). Z mojim NAD 414RDS teh problemov nebi imel Very Happy
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mišolin



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Prispevkov: 441
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 27, 2009 16:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

trancedeejay je napisal/a:
HI
Tako ti bom povedal, če ti zadeva ne deluje približno kot je treba z enim navadnim kablom, potem imaš nekaj v okvari ali pa je šrot tuner (ceprav izgleda konkretno). Z mojim NAD 414RDS teh problemov nebi imel Very Happy
Have a nice Day

Matt


Se povsem strinjam. Very Happy Upam, da ni šrot tuner, ker ga že zaradi estetike ne bi rad menjal kr tako. Jebiga so mi pač všeč te stare škatle. Embarassed Sem pa mogoče malce bližje izvoru napake. Včeraj zvečer sem opazil, da ko nastavim ojačevalec na tuner vhod prične rahlo brnet v zvočnikih. In to tudi, ko je tuner izklopljen. Če izklopim interkonekt brnenje neha. Če odklopim tuner iz omrežja tudi. Pomislil sem, da ima morda težave z ozemljitvijo. Ker sem opazil, da če se z roko dotaknem ohišja včasih prične delat. Karkoli že, nehal bom težit na forumu, ga odnesel na servis in bom povedal pol, kaj bo! Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mišolin



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Prispevkov: 441
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 31, 2009 23:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Okej, to je res stara tema, ampak jo moram malo osvežit. Tuner sem odnesel na pooblaščeni sonyev servis, kjer so ga imeli malo več kot en mesec in se ga niso pritaknili. Confused Vrnili so mi ga takšnega, kot sem ji ga pustil in rekli, da je prestar, da ni delov (niso mi povedali, kaj bi naj bilo narobe) itd. Skratka, nič od nič. Presentljivo je sicer kak mesec po tem, ko je bil pri njih, igral brezhibno, ampak sedaj so se ponovile stare težave. Vmes sem nabavil tudi sobno anteno Cobra, ki je res super zadeva. Mi lahko kdo svetuje, kam naj ga odnesem? Zaradi mene je lahko tudi v največji vukojebini, samo, da se stvar porihta. Po mojem ni nekaj nepopravljivega ravno. Pač meče ga dol s postaje brez razloga in pričenja izklapljat en kanal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1087
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 31, 2009 23:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mišolin je napisal/a:
Okej, to je res stara tema, ampak jo moram malo osvežit. Tuner sem odnesel na pooblaščeni sonyev servis, kjer so ga imeli malo več kot en mesec in se ga niso pritaknili. Confused Vrnili so mi ga takšnega, kot sem ji ga pustil in rekli, da je prestar, da ni delov (niso mi povedali, kaj bi naj bilo narobe) itd. Skratka, nič od nič. Presentljivo je sicer kak mesec po tem, ko je bil pri njih, igral brezhibno, ampak sedaj so se ponovile stare težave. Vmes sem nabavil tudi sobno anteno Cobra, ki je res super zadeva. Mi lahko kdo svetuje, kam naj ga odnesem? Zaradi mene je lahko tudi v največji vukojebini, samo, da se stvar porihta. Po mojem ni nekaj nepopravljivega ravno. Pač meče ga dol s postaje brez razloga in pričenja izklapljat en kanal.


mojster miloš iz fužin dela čudeže. Wink ti pošljem tel.št . na zs.

lp drago
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Pon Jun 01, 2009 00:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mišolin je napisal/a:
Okej, to je res stara tema, ampak jo moram malo osvežit. Tuner sem odnesel na pooblaščeni sonyev servis, kjer so ga imeli malo več kot en mesec in se ga niso pritaknili. Confused Vrnili so mi ga takšnega, kot sem ji ga pustil in rekli, da je prestar, da ni delov (niso mi povedali, kaj bi naj bilo narobe) itd. Skratka, nič od nič. Presentljivo je sicer kak mesec po tem, ko je bil pri njih, igral brezhibno, ampak sedaj so se ponovile stare težave. Vmes sem nabavil tudi sobno anteno Cobra, ki je res super zadeva. Mi lahko kdo svetuje, kam naj ga odnesem? Zaradi mene je lahko tudi v največji vukojebini, samo, da se stvar porihta. Po mojem ni nekaj nepopravljivega ravno. Pač meče ga dol s postaje brez razloga in pričenja izklapljat en kanal.


Ali si ga imel na servisu "Konrad" v Mb oziroma Lenartu? Tako predvidevam ker si iz MB. Če je temu tako, potem skoraj ne morem verjeti, saj imam jaz zelo dobre izkušnje z tem servisom. Do sedaj so mi še vse Sonyeve naprave popravili, kot treba, pa tudi Nordmende VCR, pa čeprav niso njihov pooblaščeni servis.

Če pa si ga imel kje drugje, pa se le obrni na "Konrad" servis.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe