Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kompatibilnost ATC SCM 11 z ojačevalcem Roksan
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 07, 2018 00:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Malo se pretirava. Avtor teme je kritiziral roksan, da je slabši kot Sony in ni dovolj transparenten. Kako vezo imajo pri tem zvočniki in zdaj še nek horor...
V Mariboru imate dovolj audio frikov in če se boste malo povezali, ni hudir da ne bi našli rešitve.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matej



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 18:07
Prispevkov: 573
Kraj: laško

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 08, 2018 07:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

BorisV je napisal/a:
...bi rekel, da je skoraj edina izboljšava večja poslušljivost in manjša utrudljivost zvoka, »melodičnost«, potem pa se počasi prednosti nehajo...

Hja, potem bi pa rekel, da je Roksan vseeno boljši ojačevalec. Predlagam, da pustiš svoje zvočnike lepo doma, si sposodiš kakšno obetajočo komponento, za katero misliš, da bo naredila kar želiš, in po poslušanju izbereš kar ti ustreza. Have fun! Naj bo dovolj, da ne bo še več megle.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matej



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 18:07
Prispevkov: 573
Kraj: laško

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 08, 2018 08:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moja zgodba pa je šla naprej takole: imel sem torej vrhunske dvostezne minimonitorje, dva izhodna ojačevalnika, dva kompleta zvočniških kablov in kvalitetne izvore zvoka. Praktično vsi kabli v sistemu so bili enaki (isti proizvajalec in model). Zvočniki so funkcionirali kot še nikoli. S podvojenim pogonom je tudi nizkotonsko področje zaživelo. Zadeva je delovala tako dobro, da sem končno popolnoma jasno slišal omejitve zvočnika (probleme v področju rezne frekvence in omejeni dinamični razpon na primer). Kako povečati razpoložljivi dinamični razpon? Precej sem znižal povprečno glasnost (potenciometer navzdol) in poslušal npr. ob dveh zjutraj, ko je vsenaokoli krasna tišina. S tem sem znižal nivo šuma (ambientalni šum), zgornji maksimalni nivo sistema se seveda ni spremenil, razpoložljivi dinamični razpon se je tako precej povečal. Pri tako znižani povprečni glasnosti zvočnik ni več kazal znakov kompresije ob glasbenih izbruhih. Pa še elektrika ob dveh zjutraj je ponavadi tudi brez posebnih napajalnih kablov odlična. Laughing Naprej pa kdaj drugič...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 09, 2018 09:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Iz oglasa za K3 preberem " rabljen en teden". To pomeni, da je nov, da ni uigran. Nekatere naprave potrebujejo 500 ur ali več da se vse stabilizira. Če so tudi zvočniki novi in ne uigrani, je lahko razlog nezadovoljstva pri poslušanju glasbe. Gremo po vrsti: ne najboljši source, povezovalni kabli, neadekvatna postavitev v prostoru, stojala, slaba elektrika, neuigranost aparatur, slabi posnetek. Seštevek naštetega ti da povoda, "da iščeš sekiro" in vse stolčeš.
Moj primer: na podlagi testov sem nekoč kupil SF Concerto, Densen 10 in Marantz 63KI. Eno leto me je jeza lovila, nisem mogel prodati, v tem času sem zamenjal nešteto kablov, celo še enega NADa sem kupil CD 514, a stvar se ni premaknila. Potem, kar na enkrat se je vse postavilo na svoje mesto. Seveda, vse je bilo novo.
Predlagam, da se stvari normalno uigrajo. Čez noč naj igra tuner. Po 10 dnevih si vzami čas za resno poslušanje, seveda z izbrano glasbo ki jo poznaš in če ne bo premika, še naprej 10 dni uigravanja. Če stvari ne gredo na boljše,seveda, tudi postaviev sistema preglej, potem je čas za premislek kompatibilnosti sistema. Potem se samo odločiti kaj zamenjati, seveda, predlagam poslušanje pri zastopniku zvočnikov ATC in Roksan ojačevalnikov.
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 09, 2018 13:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@goldprof:
osebno sem tudi tak, da si vzamem čas spoznati naprave, jim pustiti priliko da se izkažejo. Tudi če dobim napravo samo na posodo vedno poskusim veliko kombinacij in postavitev. Magari na brzino, lahko tudi po dve tri na dan - da ja spoznam kaj jim ustreza in česa ne marajo.
Rezultat je lahko takoj sprejemljiv ali pa tudi ne, optimalen pa praviloma nikoli ni takoj.

Ta tema prehaja okvirje atc/k3 in prav je tako.
Se premalo ukvarjamo s tem, vse preveč je on/off razmišljanja v stilu to je boljše ono je najboljše. Potem to vse 'najboljše' skupaj veliko vprašanje.
Kot 'all stars' športni team. Team ne funkcionira po tem principu ampak se vloge porazdelijo in dopolnjujejo med seboj. Avdiofil je v prenesenem smislu selektor svoje reprezentance - že ko poteka fuzbalsko prvenstvo in se lahko prepričamo na lastne oči kaj pomeni team in kaj so zvezde.
Nasprotnik je pa posnetek, s katerim igra.

PS:
mi je bila dobra: ..Nemci so drugič v zgodovini prišli v Rusijo nepripravljeni.. Laughing

evo še frišna, današnja:
Putin poslal telegram hrvaški predsednici Kolindi:
Čestitke za zmago Stop Bili ste boljši Stop Plin Stop Agrokor Stop
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Pon Jul 09, 2018 14:28; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
BorisV



Pridružen/-a: Sob Okt 2014 13:23
Prispevkov: 10
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 09, 2018 14:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

hvala vsem za nova mnenja. Uigranost ojačevalca? 500 ur? Kot nekdo, ki priznava svoje amaterstvo, poznam le podatek o permanentni vojni dveh avdiofilskih taborov: prvi trdi, da ojačevalec potrebuje manj kot 10 sekund, podobno kabli, drugi tabor pa govori o stotinah ur.

Najbrž je tema o "burning-in" na tem forumu že dodobra obdelana, če sem čisto odkrit, pa sem bolj na strani tistih, ki dokazujejo, da je tak mit bolj krinka proizvajalcev, da se zavarujejo pred hitrimi reklamacijami. Moji zvočniki imajo zagotovo že stotine ure poslušanja, ojačevalec pa je res praktično nov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 09, 2018 14:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

BorisV je napisal/a:
Pozdravljeni,

hvala vsem za nova mnenja. Uigranost ojačevalca? 500 ur? Kot nekdo, ki priznava svoje amaterstvo, poznam le podatek o permanentni vojni dveh avdiofilskih taborov: prvi trdi, da ojačevalec potrebuje manj kot 10 sekund, podobno kabli, drugi tabor pa govori o stotinah ur.

Najbrž je tema o "burning-in" na tem forumu že dodobra obdelana, če sem čisto odkrit, pa sem bolj na strani tistih, ki dokazujejo, da je tak mit bolj krinka proizvajalcev, da se zavarujejo pred hitrimi reklamacijami. Moji zvočniki imajo zagotovo že stotine ure poslušanja, ojačevalec pa je res praktično nov.


Verjami svojim ušesom Wink to je edino pomembno. Tudi jaz sem bil pred leti v podobni situaciji, prebral vse živo - ne rečem, tudi tukaj na forumu sem dobil dobre info...ampak dokler tega ne slišiš pri sebi doma...je vse ostalo brezveze. Da ne govorimo, kako morajo biti tudi sami možgani "pripravljeni" določen dan "prisluhnit" vsemu....uživaj Wink

lp,
Simon
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 09, 2018 16:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ma, ne vem, tu je vse "spolzko". Vsak sistem je drugačen, svojega se navadiš, in ti je referenca. Prideš drugam, pa to ni to....

Enako je, ko slišiš nov kabel za 19.000€, in res igra bolje od prejšnjega za 12.000. Ampak samo tisti dan in tisti moment, ko v šracuni primerjaš, ko je eno ob drugem. Ko si doma, je pač to kabel s katerim živiš vsak dan, je tak ko je, razlike ni več, dejansko je ni! Tega je v audiu ogromno, v bistvu gre za psihozo.

Velik del uigravanja ima zagotovo veliko s tem, da se preprosto navadiš. Enako je z obsesijo s kabli, če sistem ne zapoje z navadni žico, je problem v njem. Preprosto povedano, je podobno kot pri zdravniku. Če nekaj ne dela, je treba najprej nekaj o tem vedet in postavit pravilno diagnozo. Kaj je težava, kaj treba menjat, operirat. Kako, zakaj in s kakim antibiotikom cajtat po operaciji , all bo to Hikoncil al Bivacin so pa kabli...Če nimaš pravilne diagnoze, bojo če tolčeš na slepo naredili več škode in zmede ko koristi, odpravili pa nič...niti simptomov ne boš več mogel razumet niti raspoznat.

SCM11 res niso nek kompliciran zvočnik,- en soliden entry level, -da bi bilo treba doktorirat,zapravljat in ne vem kaj gor obešat . . Audio svet je poln predsodkov, fetišizma, zablod. Ene satvari pač ne grejo skupaj, druge pa neverjetno. Cena nima kaj veliko s tem, pa dokaj nepredvidljivo je.
Tole poišči in daj gor:
https://www.hifiengine.com/manual_library/jvc/a-x9.shtml
Kak močan second hand Exposure.

Al pa novega Laknerja First one, če si pri dnarju. Parasound Halo isto super..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 09, 2018 18:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Vedno znova in znova se pojavljajo "teme" kaj gre kaj skupaj, večina seveda samo tako malo teoretično, kaj je kje pisalo in kako naj bi igralo ...
Hm, je to tako kot razlagat nekomu kakšen ima okus sladoled, če ga "ližeš skoz šipo" ... Tu in tam nekateri "poudarimo", da je "audio sistem" prostor-postavitev-elektronika-kabli" ... Vkolikor tega ne upoštevamo, je vse zaman, res popolnoma vse zaman, prevečkrat videno-slišano pa ne samo v vstopnem hi-fi_ju je enako v hi-endu ...
V tej temi lastnik ni nič opisal kje ima sistem, kako je postavljen, zanimivo, da tudi nihče ni vprašal !!??
Hm potem kako postavit "diagnozo" Laughing Laughing
PS.: Pa napotek za lastnike audio elektronike,ki pišete, sprašujete, če nič ne probate se ne bo nič spremenilo, samo pisanje_branje ne bo spremenilo vašega audio problema ...
PS. 2 : Bi bilo lepo prebrat v tej temi ali sosednji o "Hi end zvočniki in dobrem basu", kaj so lastniki spremenili_testirali in kaj se je spremenilo, bi bilo za bralce zanimivo branje, praktičnih "rešitev" Rolling Eyes Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
markoni



Pridružen/-a: Pon Mar 2009 23:09
Prispevkov: 541
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 09, 2018 18:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tako je !
_________________
Only trust your hart (ears) ! Elephant man ......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
markoni



Pridružen/-a: Pon Mar 2009 23:09
Prispevkov: 541
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 12, 2018 18:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tako je !
_________________
Only trust your hart (ears) ! Elephant man ......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 21, 2018 11:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ko smo že govorili o kompatibilnosti ATC SMC 11, sem našel dobro kombinacijo - DENSEN. Danes sem imel na testu B100 od Densna in zadeva je res match kot se zagre. Imam doma občutno dražje zadeve pa je z Densnom zašpilalo najbolje, avtoritativno, dovolj basa, dinamičen in organski zvok. Prilagam eno slikco s provizoriš setupa.


_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 21, 2018 19:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No, to ni zelo veliko presenečenje. Ta danska elektronika je že več ko 10 ali 15 let po kvaliteti v vrhu. Poleg tega pa so baje v tovarni zelo user friendly, kar se upgradov in popravil tiče.

Sem zasledil, da se na audiokontaktu trenutno prodaja model 200.

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
vasko85



Pridružen/-a: Ned Apr 2016 21:17
Prispevkov: 38
Kraj: Šentjur

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 21, 2018 22:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa je samo: 60 watts per channel into 8Ω

Kot lahko vidite ni vse v moči... Za ATC mora pač biti res dober match!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 031817402
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 22, 2018 00:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Roko na srce - Nebi nič zameril če bi imel doma tudi DM10. Pri B100 sem moral pri poganjanju ATC-jev volume knof odvit občutno bolj, kot pri System Audio 1110.

Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4
Stran 4 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe