Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kompatibilnost ATC SCM 11 z ojačevalcem Roksan
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
BorisV



Pridružen/-a: Sob Okt 2014 13:23
Prispevkov: 10
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 01, 2018 16:08    Naslov sporočila: Kompatibilnost ATC SCM 11 z ojačevalcem Roksan Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

cenil bi vaše mnenje glede kompatibilnosti. Imam zvočnike ATC SCM 11, doslej sem uporabljal vintage ojačevalec Sony TAF-730ES in kombinacija ne zveni slabo.

V upanju, da še izboljšam zvok, sem prešel na Roksan K3, kar je sicer odličen in zelo hvaljen ojačevalec, vendar nisem zadovoljen z rezultatom. V primerjavi s Sonyjem je zvok manj transparenten in s premalo detajli. Žal Roksana prej nisem imel možnosti testirati - in ga trenutno tudi prodajam.
Zvočniki ATC SCM serije so namreč zelo zahtevni in izbirčni - kar sem sicer vedel.

Uporabljam kabel QED XT 40 (bakren), zdaj sem v iskanju boljšega zvoka preizkusil Chord Rumour 2 (srebrn), ki doda detajle, vendar naredi zvok svetel, kar mi ni všeč.

Moja vprašanja za tistega, ki bi mi želel pomagati z nasvetom:

Kateri kabel izbrati, da bo optimalen - v primeru prvega in drugega ojačevalca? Bi vi izbrali kateri drugi ojačevalec in kaj vam ni všeč na zgornjih kombinacijah?

Zvočnike ne bi menjal - bi pa rad iz njih izvlekel več. Da bi šel na dražji ojačevalec, iz finančnih razlogov ni mogoče. Hvala za vaš nasvet in trud.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mzi.perx



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 0:06
Prispevkov: 160
Kraj: PIRAN

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 01, 2018 19:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ATC, QED, ROKSAN, CHORD, SONY Shocked

Nemogoče kombinacije, kje si to našel? Po katerem ključu si izbiral ?

Pozdrav Wink
_________________
MZI.PERX
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: -
BorisV



Pridružen/-a: Sob Okt 2014 13:23
Prispevkov: 10
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 01, 2018 20:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Saj zato iščem razlago, katere so "mogoče" kombinacije. Sicer pa sem izbiral po sugestijah drugih na forumih in avtorjev testiranj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 01, 2018 20:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen.
Zadeva je sledeča, da so zvočniki zelo izbirčni, predvsem se to odraža pro pomanjkanju na bas področju, saj so zaprti, so pa nasplošno zelo detajlirani in organski. Kar se spravi iz njih je realistično, samo katero kombinacijo izbrat, da vse skupaj ne deluje preveč agresivno je pa druga. Sam imam Pass Labs končno stopnjo in je to šele prva elektronika od mnogih, kjer nizkotonsko območje prevladuje in jih vsaj malo dela malo manj agresivne, z zvokom pomaknjenim malo manj naprej. Zvočniki potrebujejo vrhunski ojačevalnik, da pokažejo kaj zmorejo, samo kar pa se tiče elektronske glasbe in podobno, pa lahko pozabiš, da bo zadeva prebavljiva brez suba. Pri teh zvočniki se ful pozna, da je na elektroniki kakšen Nordost (Blue Heaven, Red Dawn), zvočniški kabli pa so masivni in pa bi-wiring.
Mimogrede, zvočnike ste kupili v Kranju?
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY


Nazadnje urejal/a trancedeejay Pon Jul 02, 2018 07:31; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 01, 2018 21:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najbolje je iti na turnejo, zvočnike pod pajsko in malo priklapljat. Če jih imaš iz Inteka, potem je najbolje, da ti Intek omogoči poslušanje raznih kombinacij. Če niso z Inteka, potem se bo malo težje zmeniti, vseeno bi vsaj nekaj kombinacij lahko slišal tam. Gvišno vedo kaj paše in kaj ne. Precej pa bo odvisno od tebe. Kabli zelo verjetno ne bodo dovolj, bo treba drug ojačevalnik.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
raptor



Pridružen/-a: Čet Jan 2014 11:03
Prispevkov: 175
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Ned Jul 01, 2018 23:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam poganjam atc 11, s po mnenju mnogih, preslabotnim creek 50a. Na zacetku je bil zvok precej zadrzan, z osnovno ureditvijo elektrike in menjavo interkonekta z occ bakrom pa je zvok pridobil povsod. Je razlika res ocitna, pa se z zvocniskimi kabli se nisem nic igral. Kot sem do sedaj ugotovil, so atcji precej obcutljivi na kvaliteto signala v najsirsem smislu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
BorisV



Pridružen/-a: Sob Okt 2014 13:23
Prispevkov: 10
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 02, 2018 00:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala vsem za hitra mnenja in komentarje, vsak med njimi mi veliko pomeni, ker šele vstopam v svet avdiofilstva. Vesel bom še kakšnih dodatnih sugestij, kaj konkretno testirati in izboljšati, če ima kdo izkušnje s tem zvočnikom iz prve roke ali sicer. Se pravi: katere kable in kateri ojačevalec bi še lahko prišel v poštev v rangu do 1500-2000 evrov?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mišolin



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Prispevkov: 441
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 02, 2018 03:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hja... ce ti je bil sony vsec, in ce ti vintage vsaj malo disi - kaj pa tole:

http://www.thevintageknob.org/sony-TA-F808ES.html Top of the line mrcina malo mlajse serije kot tvoj 730. Morda malo tezje za najt, ampak v primerjavi z vecino nove konfekcije za iste pare... Bi moral bit komot znotraj tvojega budgeta. V razmislek...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 02, 2018 07:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nekaj kupovati na pamet, brez da se preizkusi, ne bo šlo. Doma imam več ojačevalnikov, kablovja..... pa se lahko preizkusi.....Dražji ojačevalnik ne pomeni tudi bolj ustrezen.
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 02, 2018 08:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni smrdi po slabem izvoru zvoka.
Ne more en komercialni vintage ojačevalec iti bolje od enega Roksana - ta bi moral tako starino pojest za malico.

Edini scenarij ki mi pojasni dogajanje je slab izvor zvoka - ali - ali lahko pa tako štalo naredi tudi 'specialen' napajalni kabel.
Če je izvor zvoka bp, pojdi z Roksanom kam na obisk in preveri v primerjavi še z drugimi ojačevalci kaj se dogaja. Pa napajalni kabel probaj menjat za kaj bolj normalnega.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
BorisV



Pridružen/-a: Sob Okt 2014 13:23
Prispevkov: 10
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 02, 2018 09:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za odgovore in namig, Ambasador! Tudi mene je močno presenetilo, da vintage Sony daje več od sebe kot Roksan, pa še to K3, ki ga v tem razredu nadvse hvalijo. Ampak je razliko potrdil tudi moj kolega, ki ima še boljše uho od mojega.

Saj zato pa sem se javil na tem forumu, ker me je to zmedlo. Očitno so ATC zvočniki precej specifični - predvsem pa lačni moči.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 02, 2018 13:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Roksan k3 je verjetno naslednik kandyja ki pa ni ravno na nivoju atcjev. Caspian je bil včasih boljša varianta, ne vem kaj ga je nasledilo pri Roksanu. Opažam pa so so šle cene strmo gor. Že slabši ojačevalci imajo vse bolj tajkunske cene.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
raptor



Pridružen/-a: Čet Jan 2014 11:03
Prispevkov: 175
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 02, 2018 18:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ce si bil prej zadovoljen z zvokom ATC-jev, potem raziskuj v smeri, ki jo je nakazal ambasador. Moc ojacevalca ni vse.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 02, 2018 20:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nisi napisal kaj je vir. Če je vir slab tudi ne bo v redu z boljšim ojačevalcem. Zelo verjetno je vse preslabo za ta zvočnik.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
BorisV



Pridružen/-a: Sob Okt 2014 13:23
Prispevkov: 10
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 02, 2018 22:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za vse odgovore. Imam gramofon Rega Planar 1 in CD predvajalnik Denon 1450AR, plus Logitech Touch. Moja ocena zvoka je generalna in za vse.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 1 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe