Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Popravilo subwooferja - protipraŔna kapa in rob membrane

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
UserName



Pridružen/-a: Tor Feb 2011 21:46
Prispevkov: 106
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 30, 2018 18:52    Naslov sporočila: Popravilo subwooferja - protipraÅ”na kapa in rob membrane Odgovori s citatom

Dobil sem en star subwoofer Gelhard Power Bass 12". Na njem manjka proti praŔna kapa in rob membrane se je odlepil od gobe.

Zanima me s kakŔnim lepilom lahko zalepim membrano in gobo ter kje bi lahko dobil kapo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 01, 2018 13:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

na tvojem mestu bi zadevo prepustil strokovnjaku...
v Ljubljani imamo Terno...poglej na net...
Ebay...dobiÅ” vse v kompletu...
drugaĆØe, Youtube je morje informacij za DIY...
_________________
Ŕoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
UserName



Pridružen/-a: Tor Feb 2011 21:46
Prispevkov: 106
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 01, 2018 21:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Iz prejÅ”njega posta ni razvidno, ni se cela membrana odlepila, samo cca 2cm roba. Ne zdi se mi tako problematiĆØno zalepit 2cm membrane na gobo in Å”e zraven kapo. ZvoĆØnik sicer v redu dela, je bil testiran.

Sem mislil, da kdo tukaj sam kaj popravlja in me lahko usmeri v kakŔno trgovino s tem materialom.. No bom Ŕe malo po netu pogledal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 02, 2018 11:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ŕe enkrat: Terna, Ljubljana
_________________
Ŕoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 02, 2018 15:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen UserName,

zadeva ni problematiĆØna, ĆØe se ve, katere materiale se medsebojno lepi.
Ponavadi se papirnate membrane in navadna guma lahko lepi z navadnimi neoprenskimi lepili. Za papir membrano in poliuretansko peno pa lepila s topili niso primerna, ker se ti bo poliuretan pena deformirala. Dobi se posebna lepila brez agresivnih topil, eno od teh je Pattex katerega se dobi v malih dozah (ĆØrna plastiĆØna plastenka cca 10 cm viÅ”ine), v skoraj vsaki tehniĆØni trgovini, prime dobro na veĆØino materialov. ƈe je membrana polipropilenska pa nastane problem, ker se nanjo skoraj niĆØ ne prime.
Kapo recikliraj s kakega pokojnega zvoĆØnika, kolikÅ”en je diameter kape? Predno zalepiÅ” dobro preglej, da ti magnet ni potegnil ĆØesa na Å”pulo, ker ti bo v tem primeru tujek drsal po lakirani žici.
V kolikor ti tako delo ne gre od rok, povpraÅ”aj koga, ki ima s tem že prakso. Tudi na tem forumu jih je poleg mene veliko, nekaj jih je tudi iz Maribora, prazniki so pa rahlo zgreÅ”en termin za tako povpraÅ”evanje, je bolj aktualno pivo in ĆØevapĆØiĆØi

lix
_________________
"Ne moreÅ” dobiti pudinga, ĆØe ne pojeÅ” mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 02, 2018 23:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

lix je napisal/a:
Pozdravljen UserName,

zadeva ni problematiĆØna, ĆØe se ve, katere materiale se medsebojno lepi.
Ponavadi se papirnate membrane in navadna guma lahko lepi z navadnimi neoprenskimi lepili. Za papir membrano in poliuretansko peno pa lepila s topili niso primerna, ker se ti bo poliuretan pena deformirala. Dobi se posebna lepila brez agresivnih topil, eno od teh je Pattex katerega se dobi v malih dozah (ĆØrna plastiĆØna plastenka cca 10 cm viÅ”ine), v skoraj vsaki tehniĆØni trgovini, prime dobro na veĆØino materialov. ƈe je membrana polipropilenska pa nastane problem, ker se nanjo skoraj niĆØ ne prime.
Kapo recikliraj s kakega pokojnega zvoĆØnika, kolikÅ”en je diameter kape? Predno zalepiÅ” dobro preglej, da ti magnet ni potegnil ĆØesa na Å”pulo, ker ti bo v tem primeru tujek drsal po lakirani žici.
V kolikor ti tako delo ne gre od rok, povpraÅ”aj koga, ki ima s tem že prakso. Tudi na tem forumu jih je poleg mene veliko, nekaj jih je tudi iz Maribora, prazniki so pa rahlo zgreÅ”en termin za tako povpraÅ”evanje, je bolj aktualno pivoi in ĆØevapĆØiƦi



dobil si odgovor iz prve roke.....
pivo in sardelice...... Laughing
_________________
Ŕoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 03, 2018 06:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tako drago pa ne more biti popravilo, da bi se ti splaĆØalo doma testirati.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
UserName



Pridružen/-a: Tor Feb 2011 21:46
Prispevkov: 106
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 03, 2018 21:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ej, lix, hvala za konkreten odgovor! Smile Mi je že jasno kako bom popravil. Pattex bo v redu, kapo Å”e moram nekje dobiti pa bo. Ne vem koliko je premer, sem pozabil izmeriti; javim jutri. Mislil sem, da se pri zvoĆØnikih uporablja kaj posebnega zaradi vibracij, oĆØitno ne.


Saj se ne gre za ceno na servisu. Kolega mi je rekel, da je za podobno popravilo dal ~15ā‚¬. Gre se za to, da sam naredim, s svojimi rokami, nove izkuÅ”nje in znanje. VÅ”eĆØ mi je princip DIY. Druga zadeva je popravilo kakÅ”nih posebnih high-end zvoĆØnikov oz. kakÅ”nih elektrostatov, tukaj pa je govora o navadnem 15let starem subwooferju ki ga imam v avtu. Konec koncov se danes za 150ā‚¬ lahko kupi boljÅ”ega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe