Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Thorens SL-150
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 29, 2018 18:46    Naslov sporočila: Thorens SL-150 Odgovori s citatom

Sem se zmotil in v naslovu namesto Technics napisal Thorens !!!!

Na ebay se prodaja kar nekaj teh gramofonov. Zanimivi so mi ker lahko menjaš ročice.

https://www.ebay.co.uk/itm/Technics-SL-150-Direct-Drive-Record-Player-Turntable-NO-TONEARM/253616721143?hash=item3b0cbc0cf7:g:5n0AAOSwJ3RazhtO

Ali je njihova vrednost samo ljubiteljska ali so tudi za poslušat.

lp


Nazadnje urejal/a submat50 Sre Maj 30, 2018 06:44; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 29, 2018 23:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ne vem kaj ta Technics ima veze s Thorensom.....konzola, kolikor se meni vidi je za SME ročico...nič narobe, samo cena je killer....za tak denar bi mogel dobiti kompleten gramofon...ša glavo zraven....
poštnina cca. 50 euriča....no go....
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 30, 2018 00:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

fjaka je napisal/a:
ne vem kaj ta Technics ima veze s Thorensom.....konzola, kolikor se meni vidi je za SME ročico...nič narobe, samo cena je killer....za tak denar bi mogel dobiti kompleten gramofon...ša glavo zraven....
poštnina cca. 50 euriča....no go....


Ne vem kaj misliš s Thorensom.

Zanima me kako dober gramofon je to recimo z SME 3009 ročko. Če prav razumem je bil zanjo razvit.

Cena pa je kar prava. Poštnina je res velik del ...?

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 30, 2018 04:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ups, sem se zmotil in v naslovu namesto Tehcnics napisal Thorens.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 30, 2018 09:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Modeli SL 110, 120,150 so "prva generacija", ki še nima "Quartz" kontrole hitrosti.
Modeli v Mk2 verziji so občutno boljši !!
Vse nadalnje serije, do današnjih dni, z najbolj znanim 1200 izhajajo iz teh serij...
Ja pač zaradi popularnosti cene rastejo, včasih si dobil še kaj več, danes pa za ta denar že prodajajo njihovo staro, obrabljeno, EPC MM odjemno dozo Crying or Very sad
Nekateri modeli pa so že kar redki, temu primerno dragi Crying or Very sad
PS.: "Pluta mat" nima kaj delati na tem "gramofonu" Exclamation
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 30, 2018 11:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

submat50 je napisal/a:
fjaka je napisal/a:
ne vem kaj ta Technics ima veze s Thorensom.....konzola, kolikor se meni vidi je za SME ročico...nič narobe, samo cena je killer....za tak denar bi mogel dobiti kompleten gramofon...ša glavo zraven....
poštnina cca. 50 euriča....no go....


Ne vem kaj misliš s Thorensom.

Zanima me kako dober gramofon je to recimo z SME 3009 ročko. Če prav razumem je bil zanjo razvit.

Cena pa je kar prava. Poštnina je res velik del ...?

lp


naslov teme je Thorens SL 150...tak Thorens ne obstaja... Rolling Eyes
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 30, 2018 12:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

fjaka je napisal/a:
submat50 je napisal/a:
fjaka je napisal/a:
ne vem kaj ta Technics ima veze s Thorensom.....konzola, kolikor se meni vidi je za SME ročico...nič narobe, samo cena je killer....za tak denar bi mogel dobiti kompleten gramofon...ša glavo zraven....
poštnina cca. 50 euriča....no go....


Ne vem kaj misliš s Thorensom.

Zanima me kako dober gramofon je to recimo z SME 3009 ročko. Če prav razumem je bil zanjo razvit.

Cena pa je kar prava. Poštnina je res velik del ...?

lp


naslov teme je Thorens SL 150...tak Thorens ne obstaja... Rolling Eyes


Sem na prvem prvem postu napisal, da sem se zmotil. Morda lahko moderator popravi napako.

To temo smo že obdelovali. Da malo osvežim. Na Regi 3 imam montirano SME 3009. Nenavadna kombinacija. Zanima me ali ima smisel SME 3009 iz Rege prestaviti na Technics SL 150.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 30, 2018 13:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

submat50 je napisal/a:
fjaka je napisal/a:
submat50 je napisal/a:
fjaka je napisal/a:
ne vem kaj ta Technics ima veze s Thorensom.....konzola, kolikor se meni vidi je za SME ročico...nič narobe, samo cena je killer....za tak denar bi mogel dobiti kompleten gramofon...ša glavo zraven....
poštnina cca. 50 euriča....no go....


Ne vem kaj misliš s Thorensom.

Zanima me kako dober gramofon je to recimo z SME 3009 ročko. Če prav razumem je bil zanjo razvit.

Cena pa je kar prava. Poštnina je res velik del ...?

lp


naslov teme je Thorens SL 150...tak Thorens ne obstaja... Rolling Eyes


Sem na prvem prvem postu napisal, da sem se zmotil. Morda lahko moderator popravi napako.

To temo smo že obdelovali. Da malo osvežim. Na Regi 3 imam montirano SME 3009. Nenavadna kombinacija. Zanima me ali ima smisel SME 3009 iz Rege prestaviti na Technics SL 150.

lp



LP

"Lahki Technicsi" ne gredo skupaj s SME 3009 II, sem imel, ena prvih audio izkušenj. Zvok preveč buuaaauuuaaaa Rolling Eyes Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 30, 2018 14:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zanimivo. Google da veliko zadetkov tako, da je bila takrat kar popularna kobinacija:

https://www.google.com/search?client=firefox-b&biw=1600&bih=763&tbm=isch&sa=1&ei=m5YOW6PJIoH-6ATO0KTgDQ&q=TECHNICS+SL150+sme&oq=TECHNICS+SL150+sme&gs_l=img.3...102918.105163.0.106398.4.4.0.0.0.0.124.431.2j2.4.0....0...1c.1.64.img..0.1.123...0i30k1.0.SNx2r_PwrAM

Ima še kdo izkušnje s tem Technisom.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 30, 2018 15:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

submat50 je napisal/a:
Zanimivo. Google da veliko zadetkov tako, da je bila takrat kar popularna kobinacija:

https://www.google.com/search?client=firefox-b&biw=1600&bih=763&tbm=isch&sa=1&ei=m5YOW6PJIoH-6ATO0KTgDQ&q=TECHNICS+SL150+sme&oq=TECHNICS+SL150+sme&gs_l=img.3...102918.105163.0.106398.4.4.0.0.0.0.124.431.2j2.4.0....0...1c.1.64.img..0.1.123...0i30k1.0.SNx2r_PwrAM

Ima še kdo izkušnje s tem Technisom.

lp


Se popolnoma strinjam. V obzir je potrebno vzeti dejstvo, da so začetki proizvodnje modela Sl 150/1500 datirali v leto 1975, to pomeni več kot pri 40 leti. Za tiste čase je bil to zelo dober gramofon s primerno ceno. Bil je eden izmed prvih, ki so imeli šasijo izvedno iz aluminjieve zlitine, z razliko od večine konkurence, ki je uporabljala les.

Baziran je bil na osnovi modela SP 10 ki je bil namenjen profesionalnemu tržišču, ter kasnejšim izvedenkam modelov SL 1100/ Sl, 110, ki so bile namenjene komercialnemu tržišču. Vsi modeli so se prodajali z različnimi integralnimi Technics ročkami, ali kot samostojna baza za nadgradnjo z ostalimi ročkami.

Pri modelu SL 150 in SL 110 se je lahko naročila tudi že predfabricirana izvrtina za ročice SME, ki so bile v tistem času zelo popularne, cenovno dostopne ter izredno kvalitetne. To dokazuje dejstvo, da se te kombinacije še danes prodajajo po relativno visokih cenah v smislu relativno stare tehnologije. Nekateri jih bodo zagotovo ocenili samo za kolekcionarske primerke.

V svoji zbirki imam model 1500 s Technics ročko, model 150 s SME ročko in model 110 trenutno še brez ročke, ker čakam na pravo izbiro.

Tekom let je bilo tržišče zasuto s podobnimi modeli, dokler se del proizvodnje gramofonov ni prevesil v področja alternativnih " belt" pogonov.

Meni osebno so popolnoma simpatični, zanesljivi, občasno potrebujejo del rednega vzdržavanja, ne morejo pa se seveda primerjati s sedanjimi modeli v rangu nekaj tisoč €, kar bi bilo na nek način tudi popolnoma nesmisleno.

Odločitev za nakup je v domeni vsakega posameznika. Zelo odvisno kaj pričakuje od vintage opreme, kar ti gramofoni zagotovo so.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
submat50



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 18:05
Prispevkov: 613
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 30, 2018 16:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za komentar.

Katero glavo pa uporabljaš v kombinaciji SME/SL-150.

Nimam občutka v kateri cenovni razred naj grem, pri tej kombinaciji.

Mislil sem shure m97xe, vendar je shure prenehal s proizvodnjo, da pa se jo še dobit. Druga opcija je nekaj od AT ali Ortofon. Grado imam že na Thorensu, tako da ponavljal nebi.

Kupil pa bi novo.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 30, 2018 16:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jaz imam na Linnu SME 3009 II...glava je Shure V15V....bila je tudi m97xe...vrhunska rokerska glava....glede na to da so jo nehali delat, je treba narediti zalogo....cene bodo šle gor....
nekoč je bil komentar na forumu: pr bajti zmeraj mora biti en Thorens...mislim da je avtor komentarja "Canyon audio"...Simon
isto velja za SME 3009 in Shure

P.S. po eni legendi...SME 3009 II naj bi nastala na podlagi angleških zahtev...uvažali so Thorensa 160 brez ročke in je nastal Thorens TD 160 B....krajša zadnja cev in weight....da ni bilo treba rezat pokrov...
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 30, 2018 17:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

submat50 je napisal/a:
Zanimivo. Google da veliko zadetkov tako, da je bila takrat kar popularna kobinacija:

https://www.google.com/search?client=firefox-b&biw=1600&bih=763&tbm=isch&sa=1&ei=m5YOW6PJIoH-6ATO0KTgDQ&q=TECHNICS+SL150+sme&oq=TECHNICS+SL150+sme&gs_l=img.3...102918.105163.0.106398.4.4.0.0.0.0.124.431.2j2.4.0....0...1c.1.64.img..0.1.123...0i30k1.0.SNx2r_PwrAM

Ima še kdo izkušnje s tem Technisom.

lp


LP

Takrat je bila to logična izbira, isti cenovni razred, drugih ročk takrat v tem razredu niti ni blo ... Včasih si dobil zelo ugodno SME 3009 II v vsaki audio trgovini !
Ko je pršu kasneje ven SL 150 mk2 istočasno z 3009 III so tudi to kombinirali, posledično je bilo tega veliko na trgu, podobno kot Thorens/SME Rolling Eyes Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 31, 2018 11:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Od Shure M97xE in V15 je AT95 (Linn K5) bistveno boljša po odprtem zvoku za moj okus.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
akacjan



Pridružen/-a: Tor Maj 2010 19:39
Prispevkov: 207
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 31, 2018 13:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj je to odprt zvok?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe