Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Pomoč pri nakupu prvega sistema: nasvet pri izbiri zvočnikov
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 05, 2018 10:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nek_do je napisal/a:
akacjan je napisal/a:
Pa kaj ga serjete, kot niježvkazaseljaka, pač B&W ni za vsakega. V tem primeru za fjako, lixa,audiomarko & co. Pika.

No jaz pa pravim: "bolje prvi u selu nego zadnji u gradu." Zakaj bi človek rinil v težave, če se jim lahko spretno izogne. Predvsem, ker je govora o par stotih evrih.

Saj ni tako kritično.
So firme ki tudi pri dokaj malih modelih (stereo!!, av je druga štorija) posebej pazijo na ta parameter / linearnost popačenj. Rotel, Unison, NAD, Onkyo... Res pa to ni samoumevno za vse modele in je potrebno pred nakupom dobro preveriti za željeni model oziroma testirati zvok v kombinaciji z zvočnikom.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 05, 2018 14:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
nek_do je napisal/a:
akacjan je napisal/a:
Pa kaj ga serjete, kot niježvkazaseljaka, pač B&W ni za vsakega. V tem primeru za fjako, lixa,audiomarko & co. Pika.

No jaz pa pravim: "bolje prvi u selu nego zadnji u gradu." Zakaj bi človek rinil v težave, če se jim lahko spretno izogne. Predvsem, ker je govora o par stotih evrih.

Saj ni tako kritično.
So firme ki tudi pri dokaj malih modelih (stereo!!, av je druga štorija) posebej pazijo na ta parameter / linearnost popačenj. Rotel, Unison, NAD, Onkyo... Res pa to ni samoumevno za vse modele in je potrebno pred nakupom dobro preveriti za željeni model oziroma testirati zvok v kombinaciji z zvočnikom.


no, naš sotrpin, ki nas je z lahkoto ponižal, Laughing , ima "bajne" micane zvočnike, ki odbijejo veliko večino...in jih hoče zamenjat.... Rolling Eyes ..
bom počakal da se vsede na školjko jutri zjutraj....juhuhuuuuuuuuu... Laughing...love you....
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 05, 2018 14:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nekaj let sem imel kombinacijo nad/b&w. Moj prvi sistem, ki ni bil stolp ene znamke. Stolp je igral bolje za manj keša in še vedno igra! Pika. Škoda denarja za nad/b&w. Če smo varčni, bodimo varčni. Če hočemo bolje bo treba malce bolj odpreti denarnico.

Kar se tiče profiliranja pa mislim, da je na slo audio trgu kar cel kup "kupcev", ki non stop preverjajo ponudbo, cene... in morijo z vprašanjem koliko je zadnja cena. Kaj zaboga je zadnja cena? Minimum, po katerem je prodajalec še pripravljen sprejeti ponudbo? Jaz bi rekel, da je nižja. Kot da je vsak prodajalec na robu preživetja in, če ne bo prodal njemu po zadnji ceni, bo to nekaj hudega. Saj ne rečem, dosti cen je visokih, ampak te tipi pa ne glede na ceno hočejo plačat nek minimum, ki bo potem domnevno vodil do neskončnega zadovoljstva. Tudi, če ni cenejših kosov, nikjer na netu, človek bi imel zadnjo ceno nekaj evrov nižjo od prodajne in pol bi bila to zmaga? Kaj folk pol računa na prodajo z dobičkom in neskončno tovorjenje opreme? Ne razumem. Ali je zadovoljstvo, da dobiš karkoli že pač dobiš po "zadnji ceni" in to je potem bolje kot kar bi si izbral in bi ti bilo v resnici všeč.
Ker sem videl, da tudi avtor teme dolge tedne in mesece sledi cenam, sem mislil, da je tudi on v tem kampu, vendar očitno kliče samo tiste, ki imajo normalno ceno in jim vsaj ne mori še s par evrčki popusta.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 05, 2018 14:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://www.audio-kontakt.com/index.php?page=view_ad&id=18604

Tole nabavi. Sigurno prava stvar za tvojo sobo... Mogoče je zadnja cena drugačna od oglaševane Laughing Ne resno. Razmisli o budgetu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kuzma



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 17:19
Prispevkov: 2

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 05, 2018 15:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nasvet vsem ljubiteljem dobrega zvoka, ki ga iščete. Pa dajte najprej izkoristiti slušne in izkušenjske možnosti vseh demo salonov v SL, njihove informacije in obiščite sejme in prezentacije audio trgovcev, proizvajalcev.... v Sloveniji. Vsak vam bo rad z veseljem brezplačno svetoval kaj in kako- saj se večina nas spozna bolje kot anonimni pisci tega foruma. In le, ko ste nezadovoljni, potem le kritizirajte audio sceno v SL. Pa nekateri se trudimo za dober zvok že preko 40 let!!!

Za resne audiofane- pa le "pejte" vsaj za dva dni v maju v Minhen !
In ne verjet tistim, ki si bili tam, da ni nič novega- vsaj 10 sob ( 100?) ima šokantno dober zvok!!!

Franc Kuzma
_________________
FK


Nazadnje urejal/a kuzma Sob Maj 05, 2018 16:19; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 05, 2018 15:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To je res, edini problem, ki ga vidim je, da za 500 eur v salonih dandanes ne prideš več nikamor. Po tolk imajo kable.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 18, 2019 09:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

da ne odpiram nove teme,bi samo dodal mojo zadevo.ker sem pred kratkim zamenjal stare jamo zvočnike z idiana line(TESI 261),ki pa jih poganja še živeči marantz SR4200(star cca17 let)seveda jih je imal prodalalec pred nakupom priklopljene na yamaho v vrednosti 1500eur in so igrale veliko bolje kot pri meni doma(kar sem malo pričakoval)je to res da je taka občutna razlika kaj in kdo jih poganja glede na leta receiver-ja in kvaliketa izdelave.čeprav mi je prodajalec(playroom)v isti sapi dopovedal naj ne prodajam receiver-ja to je odlična komponenta če ti še deluje,današnji receiver-ji in ojačevalniki so veliko slabše narejeni in prezahtevni...no toliko.hvala za kakšen odgovor.lp.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 18, 2019 09:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali si prepričan, da ne gre za kaj drugega?
Kakšna je razlika oz. kaj te moti v zvoku (če se da opisat)?

Jaz mislim da je tvoj ojačevalec sicer dober (ni še zelo star).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 18, 2019 09:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ico je napisal/a:
da ne odpiram nove teme,bi samo dodal mojo zadevo.ker sem pred kratkim zamenjal stare jamo zvočnike z idiana line(TESI 261),ki pa jih poganja še živeči marantz SR4200(star cca17 let)seveda jih je imal prodalalec pred nakupom priklopljene na yamaho v vrednosti 1500eur in so igrale veliko bolje kot pri meni doma(kar sem malo pričakoval)je to res da je taka občutna razlika kaj in kdo jih poganja glede na leta receiver-ja in kvaliketa izdelave.čeprav mi je prodajalec(playroom)v isti sapi dopovedal naj ne prodajam receiver-ja to je odlična komponenta če ti še deluje,današnji receiver-ji in ojačevalniki so veliko slabše narejeni in prezahtevni...no toliko.hvala za kakšen odgovor.lp.

Kot prvo, daj tvojega Marantza na pregled k Milošu. Lahko, da je potreben samo kakšne osvežitve in bo po njej igral znatno bolje.

O poslušanju v poslušalnicah pri prodajalcih in na sejmih: vse lepo in prav, ampak sistem bomo uporabljali doma, v naših pogojih, ki so bistveno drugačni kot v prodajalčevi poslušalnici.

To je približno tako kot če ti v baru servirajo zelo okusno pijačo, ki ti je zelo všeč (poslušanje v poslušalnici). Ko prideš naslednjič, naročiš isto in ima povsem drugačen/slabši okus (kupljen izdelek v domači poslušalnici). Ko to poveš natakarju, ti reče, da je tokrat za enak okus treba doplačati (za enak zvok kot si ga slišal pri prodajalcu, tokrat v tvoji poslušalnici, je potrebno dokupiti še to in to...).

Takšno je moje mnenje. Kvečjemu, da opremo, ki jo želiš kupiti, predhodno poslušaš v domačem okolju, na domači opremi. To pa vedno ni izvedljivo, ker naši prodajalci večinoma nimajo pogojev za to.

Pri nakupih preko spleta (ebay, ...) imaš možnost da zadevo (novo ali 2nd hand) kupiš, preizkusiš doma in če ti ni všeč, pošlješ nazaj. Prodajalec ti mora vrniti kupnino. Strošek je poštnina. To je mogoče, če si kupil od firme. Seveda moraš z opremo ravnati zelo skrbno.


Nazadnje urejal/a benma Pet Okt 18, 2019 10:28; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 18, 2019 10:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Podobno izkusnjo sem imel pred desetletjem tudi sam.
Takrat se zelo neizkusen sem si zazelel boljsih zvocnikov. Kupoval sem takrat Canton Vento 807 zvocnike (second hand). Pri prodajalcu je spilalo za ponoret dobro, da so se mi sline cedile. S sabo sem imel svoj ojacevalec. Vse je povezal z njegovimi kabli. Mislim, da so bili neki Kimber. Pridem domov in ni tako zaigralo. Manjkala je cistina, manjkal je bas. Kot, da bi bili kripl od tistega kar sem slisal pri njemu. Sem ze mislil, da se je kaj pokvarilo pri transportu domov.
Prvo kar sem naredil je, da sem si sposodit en normalen zvocniski kabel pri kolegu (Audioquest Indigo) in kasneje kupil Cardas Crosslink 1S zvocniski kabel, ker je pac bil na voljo na Bolhi. Cena cca 100€ za 3m rabljenega takrat. No to je pa zvocnike postavilo tja kamor spadajo. Nato se malce izboljsal z Nordost Superflatline MKII.

No, kasneje sem seveda se nadgradil z boljsim stereo ojacevalcem, kar je dalo malce vec suta in dinamike in narisalo detajle, ki jih prej Marantz receiver ni dal.
Ne recem, da je pri tebi to razlog, ampak malo boljsim zvocnikom pritice tudi en soliden (ne nujno drag) zvocniski kabel, soliden vir, soliden interkonekt in soliden ojacevalec. Je pa tukaj seveda tudi najvecji faktor prostor in akustika. To je pa najmanj hvalezno za optimizacijo, sploh, ce nimas posebne sobe za poslusanje.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 23, 2019 09:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vidva bi verjetno ali pa sigurno slišala vse podrobnosti indianaline oz.vse kar prihaja iz marantza.priložil bi slike pa mi ne gre oz.ne naloži hm
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 23, 2019 10:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ico je napisal/a:
priložil bi slike pa mi ne gre oz.ne naloži hm

Kopiraj URL slike ([img]ht...) ki se pojavi ko naložiš v sporočilo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 23, 2019 10:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
ico je napisal/a:
priložil bi slike pa mi ne gre oz.ne naloži hm

Kopiraj URL slike ([img]ht...) ki se pojavi ko naložiš v sporočilo.

pismo še nisem toliko razmišljal ko sem drugje nalagal slike...ali ne razumem ali pa je komplicirano (zame) Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 23, 2019 15:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj, nisi edini s to tezavo. Evo za slikovno razlago in povecavo slike klikni na posamezno sliko!

1. Klikni spodaj na Browse in izbrskaj poljubno sliko, ki jo imas na svojem racunalniku


2. Klikni Nalozi


3. Po uploudu slike, se ti bo spodaj v okviru zgeniriral URL slike, katerega moras skopirati. Oznaci celoten URL in pritisni CTRL+C


4. Sedaj moras ta URL, ki si ga skopiral prilepiti v okvircek, kjer pises tekst. Pritisni CTRL+V.



5. Klikni na tipko Pošlji in tvoje sporocilos slikami bo objavljeno na forumu.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 23, 2019 18:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

delfinus je napisal/a:
Hoj, nisi edini s to tezavo. Evo za slikovno razlago in povecavo slike klikni na posamezno sliko!

1. Klikni spodaj na Browse in izbrskaj poljubno sliko, ki jo imas na svojem racunalniku


2. Klikni Nalozi


3. Po uploudu slike, se ti bo spodaj v okviru zgeniriral URL slike, katerega moras skopirati. Oznaci celoten URL in pritisni CTRL+C


4. Sedaj moras ta URL, ki si ga skopiral prilepiti v okvircek, kjer pises tekst. Pritisni CTRL+V.



5. Klikni na tipko Pošlji in tvoje sporocilos slikami bo objavljeno na forumu.

lp, d.

uf hvalaaa za podroben prikaz...sam de rata...lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Stran 4 od 6

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe