Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Dedicato a Tartini / Posvečeno Tartiniju 2018
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, srečanja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 30, 2018 20:55    Naslov sporočila: Dedicato a Tartini / Posvečeno Tartiniju 2018 Odgovori s citatom

V sklopu prireditev ob rojstnem dnevu Giuseppe Tartinija (8. april 1692) bo v petek 6. aprila 2018 ob 19.00 v Tartinijevi rojstni hiši v Piranu, kjer je sedaj sedež skupnosti Italijanov Giuseppe Tartini svečana otvoritev razstave pod naslovom Il trillo del diavolo - Vražji trilček. Razstava bo obsegala preko petdeset ovitkov LP plošč Devil's trill sonate različnih izvedb ter seveda različnih izvajalcev. Nekateri ovitki so že kar kultna umetniška dela.

Za tiste, ki niste prav domači v klasični glasbi je sonata Vražji trilček ena najtežjih, če ne najtežja klasična violinskia skladba. Se splača tudi prebrati izredno zanimivo ozadje-zgodbo o nastanku te sonate.

Na otvoritvi kot je razvidno tudi iz letakov bo v živo zaigral sonato violinist Zdravko Pleše, naš znan "analogni" avdiofil pa bo sonato iz nekaj najbolj zanimivih LP-jk tudi predvajal.




_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 31, 2018 02:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravko Pleše...prvič slišim.....gdo je to???.....
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 31, 2018 08:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom


Zdravko Pleše



http://www.muzikobala.com/preoblekli-tartinija-plosca-tartini-vceraj-danes
_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 31, 2018 14:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

zanimiv text...."upokojeni glasbenik"....malo je premlad da bi bil upokojen....če si glasbenik si glasbenik...celo življenje...če nisi, se upokojiš.... Laughing ....ne štekam....nekoč smo rekli: če ti glasba ne gre, greš študirat muzikologijo ali dirigiranje...v najboljšem primeru postaneš član lokalnega zbora....in s časom postaneš dirigent tega zbora...čeprav ne slišiš razliko med malo in veliko terco....no ja, nakladam....moj foter, 86, je že 30 let upokojeni glasbenik.... Confused ....
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 31, 2018 14:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

a bodo tudi kaj zaigrali na famozno "Tartinijevo" violino???????
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 31, 2018 23:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi ta opcija je aktualna že od vsega začetka, da bo Zdravko Pleše zaigral sonato na original Amatijevo violino, ki je bila lasti Tartinija. Je pa violina v skrbništvu muzeja, tako da pogovori o izposoji še potekajo. Pustimo se presenetit.

http://www.regionalobala.si/novica/dragocena-tartinijeva-violina

Tartinijeva violina-Tartini’s violin. Nicolò Amati (Nicolò Marchioni) Bologne


_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 01, 2018 00:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nek_do je napisal/a:
Tudi ta opcija je aktualna že od vsega začetka, da bo Zdravko Pleše zaigral sonato na original Amatijevo violino, ki je bila lasti Tartinija. Je pa violina v skrbništvu muzeja, tako da pogovori o izposoji še potekajo. Pustimo se presenetit.

http://www.regionalobala.si/novica/dragocena-tartinijeva-violina

Tartinijeva violina-Tartini’s violin. Nicolò Amati (Nicolò Marchioni) Bologne



tako nekako: Don Nicolo Amati- Bologna....nima veze z Amatii iz Cremone.......žal....

in ta lok na fotki....baročni lok....s to pyzdarijo Tartini sigurno ni igral....ali pa je , nikoli ne veš....samo kako???????.....

P.S. voilina je bila popolnoma restavrirana v delavnici g. Demšarja, žal pokojnega...ne bom povedal s čem smo jo očistili, ker je brez veze...potem se je pojavil moj sodelavec in izfilozofiral štorijo od kunelići....brez veze...violina je bila stand by za igranje....še Ruggiero Ricci je igral na njo....
vsak komentar je dobrodošel....ampak, vse je to bla bla bla....inštrument tipo tega, če stoji zaprt v škatli, počasi umira....in je treba veliko časa da se ga spet zbudi....HOWGH....
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 01, 2018 19:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

in da dodam še en OT.....eden najbolj HR karizmatičnih violinistov....Franjo Krežma, ki je žal umrl pri 19_ih letih.....spremljala ga je sestra....znan po celi Europi.....njegove komade si ne upajo igrati svetovno znani violinisti....kolikor vem je posnet eden CD, koncert mojjstra RTV ZG....sicer Rus, foter, naše gore list violonistke....ne vem kje je zdaj.....verjetno nekje odzunaj....tipac se je zlomil, ampak še vedno dober posnetek....če imate priložnost, priporočam....Tartini je za njega otročiček....IMHO....bom poizkal CD....
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 01, 2018 19:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

fjaka je napisal/a:


in ta lok na fotki....baročni lok....s to pyzdarijo Tartini sigurno ni igral....ali pa je , nikoli ne veš....samo kako???????.....

P.S. voilina je bila popolnoma restavrirana v delavnici g. Demšarja, žal pokojnega...ne bom povedal s čem smo jo očistili, ker je brez veze...potem se je pojavil moj sodelavec in izfilozofiral štorijo od kunelići....brez veze...violina je bila stand by za igranje....še Ruggiero Ricci je igral na njo....
vsak komentar je dobrodošel....ampak, vse je to bla bla bla....inštrument tipo tega, če stoji zaprt v škatli, počasi umira....in je treba veliko časa da se ga spet zbudi....HOWGH....


Ja okrog te famozne violine zadje čase, ko sem malo bolj "in" v tej zgodbi slišim res zanimive štorije od policijskega spremstva, ki ga je bila deležna, do tega, da nekateri znani violinisti niso želeli igrati nanjo.......
Se pa tudi kompetentni zavedajo tega, da mora violina igrati ne pa, da je stalno zaprta v tisti stekleni kletki. So pa violino rihtali že restavratorji: Maksimilijan Skalar, Blaž in Vilim Demšar ter László Lakatos. Igrali pa so nanjo: Uto Ughi, Tomaž Lorenz, Anja Bukovec, Mojca Luin, Sonig Tchakerian, Roberto González-Monjas, Zdravko Pleše, Žiga Faganel, Stefan Plewniak, Črtomir Šiškovič in Miodrag Bogić. Za R. Riccija pa ne vem.

Evo @fjaka pridite CK-jevci dol na "strokovno ekskurzijo" primorska ekipa pa je tudi že najavljena. Uredim ti tudi solo točko in note, lok pa imaš po želji.

https://www.youtube.com/watch?v=k1fGKjwvAI8
_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 01, 2018 20:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nek_do je napisal/a:
fjaka je napisal/a:


in ta lok na fotki....baročni lok....s to pyzdarijo Tartini sigurno ni igral....ali pa je , nikoli ne veš....samo kako???????.....

P.S. voilina je bila popolnoma restavrirana v delavnici g. Demšarja, žal pokojnega...ne bom povedal s čem smo jo očistili, ker je brez veze...potem se je pojavil moj sodelavec in izfilozofiral štorijo od kunelići....brez veze...violina je bila stand by za igranje....še Ruggiero Ricci je igral na njo....
vsak komentar je dobrodošel....ampak, vse je to bla bla bla....inštrument tipo tega, če stoji zaprt v škatli, počasi umira....in je treba veliko časa da se ga spet zbudi....HOWGH....


Ja okrog te famozne violine zadje čase, ko sem malo bolj "in" v tej zgodbi slišim res zanimive štorije od policijskega spremstva, ki ga je bila deležna, do tega, da nekateri znani violinisti niso želeli igrati nanjo.......
Se pa tudi kompetentni zavedajo tega, da mora violina igrati ne pa, da je stalno zaprta v tisti stekleni kletki. So pa violino rihtali že restavratorji: Maksimilijan Skalar, Blaž in Vilim Demšar ter László Lakatos. Igrali pa so nanjo: Uto Ughi, Tomaž Lorenz, Anja Bukovec, Mojca Luin, Sonig Tchakerian, Roberto González-Monjas, Zdravko Pleše, Žiga Faganel, Stefan Plewniak, Črtomir Šiškovič in Miodrag Bogić. Za R. Riccija pa ne vem.

Evo @fjaka pridite CK-jevci dol na "strokovno ekskurzijo" primorska ekipa pa je tudi že najavljena. Uredim ti tudi solo točko in note, lok pa imaš po želji.

https://www.youtube.com/watch?v=k1fGKjwvAI8


@nek_do@, ne mene zayebajat....jaz sem diplomiral na tej violini....tako da tisti, ki so igrali na njej nimajo pojma na čem so igrali... ampak to itak ni pomembno.....hotel sem povedat da tisti ki igrajo ne vedo ozadje....to je bistveno , igraš pa ne veš na kaj....še malo za OT...



zayebano.....ne rabim ne violino ne loka, ker nisem violinist....
gremo naprej....juhuuuuuuuuu....
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 01, 2018 20:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nek_do je napisal/a:
fjaka je napisal/a:


in ta lok na fotki....baročni lok....s to pyzdarijo Tartini sigurno ni igral....ali pa je , nikoli ne veš....samo kako???????.....

P.S. voilina je bila popolnoma restavrirana v delavnici g. Demšarja, žal pokojnega...ne bom povedal s čem smo jo očistili, ker je brez veze...potem se je pojavil moj sodelavec in izfilozofiral štorijo od kunelići....brez veze...violina je bila stand by za igranje....še Ruggiero Ricci je igral na njo....
vsak komentar je dobrodošel....ampak, vse je to bla bla bla....inštrument tipo tega, če stoji zaprt v škatli, počasi umira....in je treba veliko časa da se ga spet zbudi....HOWGH....


Ja okrog te famozne violine zadje čase, ko sem malo bolj "in" v tej zgodbi slišim res zanimive štorije od policijskega spremstva, ki ga je bila deležna, do tega, da nekateri znani violinisti niso želeli igrati nanjo.......
Se pa tudi kompetentni zavedajo tega, da mora violina igrati ne pa, da je stalno zaprta v tisti stekleni kletki. So pa violino rihtali že restavratorji: Maksimilijan Skalar, Blaž in Vilim Demšar ter László Lakatos. Igrali pa so nanjo: Uto Ughi, Tomaž Lorenz, Anja Bukovec, Mojca Luin, Sonig Tchakerian, Roberto González-Monjas, Zdravko Pleše, Žiga Faganel, Stefan Plewniak, Črtomir Šiškovič in Miodrag Bogić. Za R. Riccija pa ne vem.

Evo @fjaka pridite CK-jevci dol na "strokovno ekskurzijo" primorska ekipa pa je tudi že najavljena. Uredim ti tudi solo točko in note, lok pa imaš po želji.

https://www.youtube.com/watch?v=k1fGKjwvAI8


no eden od tistih, ki si jih naštel je naredil famo da je to Amati.....res je, samo ne iz Cremone.....drugi, ki si ga omenil je bil lastnik Stradivarija, dokler mu famelja ni odpovedala lastništvo....o imenih ne bom, ker ni fer....tako nekako iz prve roke....pustimo časopise....valjda veš da ne bi nakladal če ne bi vedel....to mi je stroka.....zdaj pa izberi, resnico ali dejstva.....lahko se vsedemo za mizo in določimo dejstva.....jaz sem zmeraj stand by....ostale pa povabi za okroglo mizo....

P.S. žal RR in ta starega WD ni več med nami, tako da štorijo ne morejo potrditi.....yebi ga...celo življenje živim s to zgodbo.....pa ti verjemi al pa ne


....juhuuuuuuuuu
_________________
šoo mazgoon


Nazadnje urejal/a fjaka Ned Apr 01, 2018 20:47; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 01, 2018 20:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Evo @fjaka ni zahebancija vseeno si vljudno vabljen. Zna bit luštno na afterpartiju pa dorečemo o zgodbah. Vem da obvladaš sceno. Gledam po netu tudi ta violinist Taras Pecheny je igral Trilčka.


Klik


_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 01, 2018 20:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

res je....gospod je koncerti mojster RTV ZG.....mati igrajo klavir....Mariborčani, naturalizirani....hči pa študira ali igra nekje odzunaj....ne spremljam več....naš Berlinčan je bil nekoč zelo povezan z njo.....tempi passati....tudi mi nismo več tako mladi..... Laughing
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 01, 2018 21:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nek_do je napisal/a:


P.S. voilina je bila popolnoma restavrirana v delavnici g. Demšarja
Evo @fjaka pridite CK-jevci


spet...štorije od kunelići.....kdo in kdaj je prinesel violino na resavratostvo...ta star Demšar te violine ni videl....Vilim jo je vzel v restaratrstvvo in to je to za ta denar....vse ostalo je bla bla bla ......any Question?.......
_________________
šoo mazgoon


Nazadnje urejal/a fjaka Pon Apr 02, 2018 16:01; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 01, 2018 22:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Popestritev:
sem poslušal intervju na radiju pred več leti: mojster Demšar je razlagal okoli zvoka violin da kako je imel nekoč izkušnjo z lastno violino, ki je krasno zvenela na testu v prazni dvorani - na koncertu z nabito polno dvorano pa je bila slabo slišna.
Tudi je pojasnjeval, da moč Stradivarke je ravno v tem, da ni hrupna za violinista, je pa zelo slišna na daleč v polni dvorani, jasno, s svojim karakterističnim zvokom.

Ob tem sem se spomnil absurdnih primerjav modernih violin (se dobi na youtubu) ko so igrali izza zavese (da žirija ne vidi) ena po ena v primerjavi s Stradivarko. Pa so ugotavljali da kako je stara slava sicer dobra, a nekatere moderne jo kao prešišajo. Ob ugotovitvah mojstra Demšarja hitro postane jasno, da je taka primerjava zelo pomanjkljiva. Instrument je narejen za koncertiranje in se ga tako tudi ocenjuje - v akciji.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, srečanja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Stran 1 od 7

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe