Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kateri ojačevalec za JBL K2 S9900
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
coldplay33



Pridružen/-a: Pet Nov 2014 13:49
Prispevkov: 107
Kraj: Vojnik

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 11, 2024 16:37    Naslov sporočila: Kateri ojačevalec za JBL K2 S9900 Odgovori s citatom

Pozdravljeni,
Kateri ojačevalec/monoblok/integriran/.. bi mi priporočali za zvočnike JBL K2 S99000.
Priporočilo je ojačevalec do 500 W/8 ohm. Basov je že zdaj dovolj. Imam sedaj Mcintosh MA6600 2x200W, dovolj glasen, a iščen nekaj kar bi lahko še izboljšalo zvok. Budget: rabljeno/novo do 15000 eur. Razmišljal sem o Krell, Mark Levinson, Pass Lab, Mcintosh, Electrocompaniet,... vsaj 300W/8ohm.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Telefon: 041 331 474
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 12, 2024 12:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kot bi rekel sloviti Columbo ... just one more thing ..
https://www.youtube.com/watch?v=vYgUPD2khtw

Tam na sliki vidim obris Technics SL1210 gramofona ali se varam? Dobra stvarca, samo to ni nivo s katerim bi izbiral ali ocenjeval ojačevalno elektroniko za K2.

Ne vem kako je z digitalnim izvorom (niti me v osnovi ne briga) samo kot dobronamerna pripomba, da (dobri) ojačevalci zelo spremenijo svoje obnašanje kadar dobijo signal kot se šika.
Morda bi veljalo obstoječemu McIntoshu dati šanso, preden se išče kaj drugega.
Samo misel..
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 12, 2024 15:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A si poskusil primerjati Intosha z Yamaho, če se ne motim je zraven M80 (po mojih izkušnjah boljše drobovje od Intosha).
Pri meni bi lahko probal tapravega Krella, dva najhujša MC2 (S1400 in MC1250) pa še kaj bi se našlo (cca 20 drugih).
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1078
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 12, 2024 16:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Kot bi rekel sloviti Columbo ... just one more thing ..
https://www.youtube.com/watch?v=vYgUPD2khtw

Tam na sliki vidim obris Technics SL1210 gramofona ali se varam? Dobra stvarca, samo to ni nivo s katerim bi izbiral ali ocenjeval ojačevalno elektroniko za K2.

Ne vem kako je z digitalnim izvorom (niti me v osnovi ne briga) samo kot dobronamerna pripomba, da (dobri) ojačevalci zelo spremenijo svoje obnašanje kadar dobijo signal kot se šika.
Morda bi veljalo obstoječemu McIntoshu dati šanso, preden se išče kaj drugega.
Samo misel..

Mogoče pa ima kakšno hudo Koetsu glavo in pa Shindo phono? Je pa res, težko taki zvočniki brez izvora in feršta v istem rangu..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
coldplay33



Pridružen/-a: Pet Nov 2014 13:49
Prispevkov: 107
Kraj: Vojnik

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 12, 2024 16:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

[quote="ambasador"]Kot bi rekel sloviti Columbo ... just one more thing ..
https://www.youtube.com/watch?v=vYgUPD2khtw

Bravo ambasador glede Columba.

Naj pa takoj pojasnim, Technics zvok vinilk nimam za primerjavo zvoka, tudi Yamaha ne in služi samo da popestri večerno sceno z led lučkami. Ta Yamaha je proti Mcintoshu svetlobno slabša. Zvok gre iz Mcintosha, in ga ocenjujem z flac posnetki TINDAL-a (tudi 24bit) preko Streamerja ROSE 250A in pa odličnega CD playerja Patos digit (oba na fotografiji).

Lix, se čujema glede Krella.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Telefon: 041 331 474
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 12, 2024 17:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen, z zanimanjem berem to temo.

Menim, da bi se splačalo resno razmišljat o Krell elektroniki. Ti ojačevalci so tokovno zelo zmogljivi in držijo bas membrane res v šahu, poleg tega pa imajo gladko likvidno sredino in visoke brez žiloreznega najedanja.

Po številnih ojačevalcih sem pred leti kupil ( ker je bil ugoden nakup ) integrirca Krell 400 xi, kakršnega ima tudi @ ambasador. Bil sem navdušen nad njegovo avtoritativnostjo, že v singlended konfiguraciji, v balansiranem načinu se mu je pa sploh odprlo. Posledično sem začel resno iskati Krelle iz obdobja , ko je tam še vladal Dan D'Agostino in končno kupil dva monobloka Evo 600, ter mesec kasneje še predojačevalec, ki je bil grajen za v komplet, to je Evo 202. Ta komplet ima to prednost, da se ju da povezati z patentiranimi CAST (current audio signal transmision) interkonekti. Ti pošiljajo audio signal v tokovni in ne v napetostni domeni. Izkazalo se je, da je zvok dejansko boljši, kot z rca ali xlr. Zelo sem zadovolje in mi na misel ne pride, da bi menjal.

Zelo dobri so tudi stereo ojačevalci serije fpb in evo, novejših iz obdobja po Danu pa osebno ne poznam.

Lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 12, 2024 20:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na What hi-fi so jih testirali s kombinacijo Gamut D3i/D200i in so bili navdušeni.
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
coldplay33



Pridružen/-a: Pet Nov 2014 13:49
Prispevkov: 107
Kraj: Vojnik

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 12, 2024 21:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bogomir 4051 je napisal/a:
Posledično sem začel resno iskati Krelle iz obdobja , ko je tam še vladal Dan D'Agostino in končno kupil dva monobloka Evo 600, ter mesec kasneje še predojačevalec, ki je bil grajen za v komplet, to je Evo 202. Ta komplet ima to prednost, da se ju da povezati z patentiranimi CAST (current audio signal transmision) interkonekti. Ti pošiljajo audio signal v tokovni in ne v napetostni domeni.

Lpm


Ja, Krell evo 600 vs, Mcintosh monoblock ? Kdo bi bil primernejši ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Telefon: 041 331 474
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 999
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 12, 2024 23:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni je zanimivo, da se ni nihče spotaknil ob okolje. Ne vem, če je zares problem ojačevalni sklop. Oziroma to, kje se vse skupaj nahaja.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
coldplay33



Pridružen/-a: Pet Nov 2014 13:49
Prispevkov: 107
Kraj: Vojnik

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 13, 2024 00:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

luka 79 saj imaš prav. Ampak ne govorim o problemu z zvokom, jaz sem zelo zadovoljen z njim.
Z drugim prostorom bi se ta znatno izboljšal,vem. Spremembo prostora ni možna žal.
Pač želim dogradit ojačevalniški sistem za boljšo podporo zvočnikom - samo v smislu kvalitete zvoka.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Telefon: 041 331 474
coldplay33



Pridružen/-a: Pet Nov 2014 13:49
Prispevkov: 107
Kraj: Vojnik

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 13, 2024 00:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

habo66 je napisal/a:

Mogoče pa ima kakšno hudo Koetsu glavo in pa Shindo phono? Je pa res, težko taki zvočniki brez izvora in feršta v istem rangu..


Technisc in vinilke v tem primeru ne služijo za oceno zvoka, imam pa Audio Technico VM 750 SH
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Telefon: 041 331 474
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 999
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 13, 2024 00:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

coldplay33 je napisal/a:
luka 79 saj imaš prav. Ampak ne govorim o problemu z zvokom, jaz sem zelo zadovoljen z njim.
Z drugim prostorom bi se ta znatno izboljšal,vem. Spremembo prostora ni možna žal.
Pač želim dogradit ojačevalniški sistem za boljšo podporo zvočnikom - samo v smislu kvalitete zvoka.


Manjše zvočnike, zadržiš amp in vse ostalo? Izgleda precej overkill. Najbrž na nizki glasnosti je fajn, kaj pa višje?
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 13, 2024 10:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bogomir 4051 je napisal/a:
Pozdravljen, z zanimanjem berem to temo.

Menim, da bi se splačalo resno razmišljat o Krell elektroniki. Ti ojačevalci so tokovno zelo zmogljivi in držijo bas membrane res v šahu, poleg tega pa imajo gladko likvidno sredino in visoke brez žiloreznega najedanja.

Po številnih ojačevalcih sem pred leti kupil ( ker je bil ugoden nakup ) integrirca Krell 400 xi, kakršnega ima tudi @ ambasador. Bil sem navdušen nad njegovo avtoritativnostjo, že v singlended konfiguraciji, v balansiranem načinu se mu je pa sploh odprlo. Posledično sem začel resno iskati Krelle iz obdobja , ko je tam še vladal Dan D'Agostino in končno kupil dva monobloka Evo 600, ter mesec kasneje še predojačevalec, ki je bil grajen za v komplet, to je Evo 202. Ta komplet ima to prednost, da se ju da povezati z patentiranimi CAST (current audio signal transmision) interkonekti. Ti pošiljajo audio signal v tokovni in ne v napetostni domeni. Izkazalo se je, da je zvok dejansko boljši, kot z rca ali xlr. Zelo sem zadovolje in mi na misel ne pride, da bi menjal.

Zelo dobri so tudi stereo ojačevalci serije fpb in evo, novejših iz obdobja po Danu pa osebno ne poznam.

Lpm

Res, potrdim.
Od daleč gledano si nekdo ne more predstavljati kako dobra končna stopnja (neglede na ime in glasnost poslušanja) vpliva na zvok.
Omenjeni mali Krell je zelo spodoben entry level, na papirju skoraj enakovreden kot Spectron, ki ga je nasledil v mojem sestavu. Pri poslušanju slednjega pa skoči ven mogočnost, 3D, transparenca, naravnejši tonalni balans, orkester je kar naenkrat v hali.. z inštrumenti v sorazmerju med seboj (pavke in veliki boben pretresejo z vsemi prizvoki napetih membran ampak daleč tam odzadaj v stereo sliki, kjer jim je mesto v orkestru)
Tudi pri nizki glasnosti se razlike ohranijo, še mogočnost se zasluti, še več, zdaj tišje poslušam kot sem bil vajen pa sem kljub temu potešen... vsakič me spomni na dragega (DIY vode) prijatelja, ki je nekoč hudomušno pripomnil da se z glasnostjo pretirava zato, da bi slišali tisto kar manjka v zvoku.
Pa pridemo do paradoksa, ko z močnejšim ojačevalcem povečini tišje poslušaš.
Seveda pa vsega tega ne dobiš brez zelo linearnega predojačevalca. Sem jih sprobal kopico, na koncu pristal na Toppingu. Ni neki imidž, ma briga me. Važno da lahko ure in ure poslušam brez srbečice, mi ne manjka nič od dinamike, finih tekstur, ambienc, pa naprej.

Glede moči - moji zvočniki so deklarirani 200W max, Spectron ima na njihovih 3ohmih stalnih po spektru - 600W (800 na 2ohm). Zanimivo je, kako požira wate naprimer solo klavir. Za dobit težo, dinamične špice, velikost inštrumenta in istočasno lahkotnost - brez ogromne moči ne gre. (izjema so taki kot Silbatone, ma to je druga zgodba, ki je tu izven igre, teče pa na čisto subjektivnem nivoju naše percepcije, zato je malo vatov)
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Sob Jan 13, 2024 11:31; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 13, 2024 11:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Morda se velja ozreti še na Spectral, Gryphon, D'Agostino, Nagra, YBA Signature.
_________________
Canta e Cammina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 13, 2024 13:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za zgoraj omenjenega rdečega krilatega zmaja ali pa avguštija rabiš še potem dovolj široka vrata za paleto da z rudijem to težo spraviš noter. Nato še rabiš tri marmornate plošče 6-8 cm za monobloke in pred ojačevalo oz eno če bo samo integrirec. Privarčeval boš še pri ogrevanju namreč to se izredno segreva.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe