Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Poslušanje LP nasvet za nakup opreme

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
netko



Pridružen/-a: Sob Okt 2018 21:46
Prispevkov: 3
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 21, 2018 11:28    Naslov sporočila: Poslušanje LP nasvet za nakup opreme Odgovori s citatom

Pozdravljeni vsi in ze vnaprej hvala za nasvet.
Nisem avdiofil in nimam miljonov, bi si pa rad uredil "man cave" za poslusanje predvsem LP,

Sobo imam veliko 25 m2

Trenutna oprema:
Ojacevalec NAD 3020e
Gramofon Rega Planar 1

----------------------------
Kaj kupiti od zvocnikov da bo to lepo "cingljalo", predvsem mislim na price/performance.
Oziroma ali moram se na kaj paziti ?
Zadnjih 20 let nisem prizgal gramofona, kateri je dobesedno samo za "praskat" plosce ker je bil del nekega hifi sistem za 100 eur leta nazaj.

lep pozdrav
Grega
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 040377772
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 21, 2018 21:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na originalnega NAD-a 3020 so za promocijo priklapljali 4 pare AR zvočnikov v paraleli - tako da je bila končna impedanca 1,1ohm in je še vedno lepo igralo.
Nima težav poganjati -električno gledano- problematične zvočnike, po tej plati ni kaj paziti.

Meni je na posebnem mestu v spominu ostala kombinacija 3020 z Wharfedale Diamond prva serija https://zstereo.co.uk/2014/10/11/wharfedale-diamond/ povezani s takratnim QED zvočniškim kablom.
Govorimo o zvoku, ki pri klasični glasbi močno spominja na nobel rešitve. Ta vintage se dobi za ceno pizza+pivo v dvoje.

Če te pa vlečejo specifikacijske številke in čimvečji zaboji za čimmanj denarja, potem je to napačna pot.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
netko



Pridružen/-a: Sob Okt 2018 21:46
Prispevkov: 3
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 21, 2018 22:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Na originalnega NAD-a 3020 so za promocijo priklapljali 4 pare AR zvočnikov v paraleli - tako da je bila končna impedanca 1,1ohm in je še vedno lepo igralo.
Nima težav poganjati -električno gledano- problematične zvočnike, po tej plati ni kaj paziti.

Meni je na posebnem mestu v spominu ostala kombinacija 3020 z Wharfedale Diamond prva serija https://zstereo.co.uk/2014/10/11/wharfedale-diamond/ povezani s takratnim QED zvočniškim kablom.
Govorimo o zvoku, ki pri klasični glasbi močno spominja na nobel rešitve. Ta vintage se dobi za ceno pizza+pivo v dvoje.

Če te pa vlečejo specifikacijske številke in čimvečji zaboji za čimmanj denarja, potem je to napačna pot.


V bistvu ne, velike zaboje (JAMO XLN 25) , sedaj iscem nekaj da se lepo slisi, bom uposteval tvoj nasvet
imas kaksen nasvet glede novih zvocnikov katere bi lahko kupil pri nas pa da so ok za to kombinacijo, ali pa ce se na forumu kaj podobnega prodaja.
Sem novinec v teh vodah

najlepsa hvala za odgovor

Grega
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 040377772
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 22, 2018 16:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

3020 sem imel v treh izvedbah, prvega pa A in B (ne pa v E različici).
Dela z vsem presenetljivo glede na svojo klaso, tako da si ne bi belil glave. Bolj pazi da ti bo zvočnik pasal v prostor (tudi glede na predvideno postavitev) in na željeno glasbo.
---------------------------------------------------------------------------------------
Kot zanimivost: še do pred 10 let sem ga držal doma, za rezervo, ker se mi ga ni dajalo proč - skladbe kot je Panis Angelicus https://www.youtube.com/watch?v=2IZFnIavFv0 ti zna posredovati ganljivo - menjaš ojačevalec za drugega - puff, magija izgine, samo mehanično izvajanje.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
netko



Pridružen/-a: Sob Okt 2018 21:46
Prispevkov: 3
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 22, 2018 17:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
3020 sem imel v treh izvedbah, prvega pa A in B (ne pa v E različici).
Dela z vsem presenetljivo glede na svojo klaso, tako da si ne bi belil glave. Bolj pazi da ti bo zvočnik pasal v prostor (tudi glede na predvideno postavitev) in na željeno glasbo.
---------------------------------------------------------------------------------------
Kot zanimivost: še do pred 10 let sem ga držal doma, za rezervo, ker se mi ga ni dajalo proč - skladbe kot je Panis Angelicus https://www.youtube.com/watch?v=2IZFnIavFv0 ti zna posredovati ganljivo - menjaš ojačevalec za drugega - puff, magija izgine, samo mehanično izvajanje.


Ja saj to je najbolj zanimivo ce bi clovek lahkm prej v lastni sobi probal 5 razlicnih naprav in zvocnikov se potem lazje odlocis
tako pa nekaj kupis kar ti svetujejo, enim pase drugim ne

hvala za odgovor
lp
grega
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 040377772
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 22, 2018 21:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

netko je napisal/a:
ambasador je napisal/a:
3020 sem imel v treh izvedbah, prvega pa A in B (ne pa v E različici).
Dela z vsem presenetljivo glede na svojo klaso, tako da si ne bi belil glave. Bolj pazi da ti bo zvočnik pasal v prostor (tudi glede na predvideno postavitev) in na željeno glasbo.
---------------------------------------------------------------------------------------
Kot zanimivost: še do pred 10 let sem ga držal doma, za rezervo, ker se mi ga ni dajalo proč - skladbe kot je Panis Angelicus https://www.youtube.com/watch?v=2IZFnIavFv0 ti zna posredovati ganljivo - menjaš ojačevalec za drugega - puff, magija izgine, samo mehanično izvajanje.


Ja saj to je najbolj zanimivo ce bi clovek lahkm prej v lastni sobi probal 5 razlicnih naprav in zvocnikov se potem lazje odlocis
tako pa nekaj kupis kar ti svetujejo, enim pase drugim ne

hvala za odgovor
lp
grega


zakaj pol sprašuješ za nasvet????....sprehodi se mal po naravi in boš dobil odgovor....kdor ne rizkira ne profitira.....yebi ga sad.....malo soldi, malo muske...
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe